Şimdi Ara

'Corsa' Genel (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42.181
Cevap
81
Favori
2.532.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eymendoruk arabayı kaç paraya aldığını belirtmemişsin öğrenirsek seviniriz ve bencede hayırlı olsun
    AYRICA DARISI BAŞIMA inşallah eylül gibi bende alıyom yeter artık beklediğim
  • quote:

Orjinalden alıntı: eymendoruk

Merhaba arkadaşlar,

C.tesi itibariyle ben de aranıza katılmış bulunuyorum. Uzunca bir süre 2. ellere baktıktan sonra ilk heves diyip
    0 km Yeni Corsa aldım. Umarım uzun yıllar kazasız belasız kullanırım.

2007 Corsa 1.2 Twinport Njoy + Easytronic + Spor Paket + Gümüş Gri + 5K

Easytronic vites olayı ilk başta garip geldi ama yavaş yavaş alışıyorum. Çok fazla otomobil kullanma deneyimim olmadığı için
    vites konusunda manuel-otomatik için yorum yapamıyorum. Tek söyleyebileceğim, yokuşlarda ben çok fazla sorun yaşamadım; biraz seri davranmak yetiyor.

Hepinizin yolu açık olsun...

Doruk

Hayırlı olsun. Acaba hangi bayiden, kaç paraya aldınız? Bizim de almayı düşündüğümüz bir model de kendileri

• Eymendoruk arkadaşa hayırlı olsun diyor, kazasız belasız keyifli yolculuklar diliyorum.

Benim de 9 haftalık bekleyişim bugün sona erdi ve 54.günde aracı teslim aldım

Daha önceden takip etmemiş olanlar için özellikleri tekrar yazıyorum :

2007 Corsa 1.4 Sport
    5 kapı, düz vites, magma kırmızısı
    ekstra : Panorama tavan, ESP

Araç ilk günden 100 kilometreyi buldu bile

İlk izlenimlerim gayet iyi... Üretim kalitesi ve işçilik sorunsuz, spor şasi korktuğum kadar konforsuz değil, direksiyon bir go-kart kadar direkt (ama dikkat gerektiriyor), 90 HP motor yeterince kuvvetli, spor koltuklar + deri direksiyon + ışıklandırmalı butonlar harika, ses sistemi benim için yeterli, veeee panorama tavan süper

Çektiğim ilk fotoğrafları da eklemeye çalıştım ama sanırım sitede şu an bir sorun var, bilahare göndereceğim...

Herkese selamlar,
    Serdar

• merhaba 2000 model 1.2 opel corsa sahıbıyım bugun hararet cubugu 100 yaklastı ve araba park ettıkten sonra fan sesı duymadım sızce neden olabılır bna bır cewap versın
  • herkese selam...ilgimi çekti ve konunuzu yaklaşık 3 sayfa okudum...araba hakkında yorumlar çok iyi...yalnız benim aklıma bir şey takıldı...corsa d-corsa c dedikleriniz corsanın 3 kapı yada 5 kapı olması olayı mı?eğer öyleyse hangisi 3 kapı oluyor?bir de bu arka camların otomatik olmaması olayı 3 kapı için de geçerli mi yoksa 3 kapıda arkalar açılmıyor mu?

şimdiden hepinize teşekkür ederim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: T_AnAFoR

herkese selam...ilgimi çekti ve konunuzu yaklaşık 3 sayfa okudum...araba hakkında yorumlar çok iyi...yalnız benim aklıma bir şey takıldı...corsa d-corsa c dedikleriniz corsanın 3 kapı yada 5 kapı olması olayı mı?eğer öyleyse hangisi 3 kapı oluyor?bir de bu arka camların otomatik olmaması olayı 3 kapı için de geçerli mi yoksa 3 kapıda arkalar açılmıyor mu?

şimdiden hepinize teşekkür ederim...

Corsa D, yeni kasa Corsalar. Reklamlarda C'Mon diye geçer... Corsa C ise 2001-2006 model Corsalar...
  • Orcunsau arkadaşın yanıtına ek olarak belirteyim :

Hem Corsa C, hem de Corsa D'nin 3 ve 5 kapılı versiyonları mevcut.

Daha önceki mesajlarımdan birinde arka kapılarda elektrikli cam olmadığını yazmıştım, sanırım orada gördün. Ben 5 kapılı için konuşuyordum, ancak zaten senin de tahmin ettiğin gibi 3 kapılının arka camları açılmıyordur, açılıyorsa da muhtemelen menteşeli olup dışa doğru açılan tiptedir. Tabii yine de kullanan birine sormak ya da gidip görmek daha iyi olacaktır...

Selamlar,
    Serdar
  • Bugün teyzem maslak'taki opel'e gtti. 31.000lira fiyat almış. 1.4 enjoy+spor paket, otomatik vites, siyah renk fyatı. Ben de yarın odak'a gidip soracağım. Belki birkaç taneye daha uğrayabilirim. Bu arada serdar99, hayırlı olsun. Allah kaza bela göstermesin
  • evet serdar hayırlı olsun (Ve darısı başıma!!!) fotoları bekliyoruz...
  • Selam;

2005 Enjoy 1.4 Easytronic sunroof sahibiyim. Yaklaşık 2,5 senedir kullanmaktayım. Bu aracı alırken kıyasladığım diğer araçlar Citroen C3 , Ford Fiesta ve VW Polo'ydu ; teknik özellikler ve işçilik bakımından bu araçların çok ileri seviyelerindeydi. ( Sadece direksiyona bakabilirsiniz :) )

Ancak kullanıma başladığımda zamanla araç içinden kapıların kilitleneceği bir düğme ve sağ kol dayanağının olmaması biraz rahatsız edici oldu ama zamanla alışıyor insan.

Formdaki bazı arkadaşlar easytronik şanzumanların iyi olmadığını uzak durulması gerektiğini yazmışlar. Aracı alırken normal vites seçme şansım olmadı ...... ilk zamanlar bende yadırgamıştım bu tür vitesi ama aracın bu yarı otomatik vitesinin o anki psikolojime göre hareket edeceğini bilmiyordummm yani sakin bir kalkış ile başlayan sürüşüm hep sakin sakin geçmekete, agresif olduğum zamalarda ise araç spor moda geçmiş ve yüksek devirlerde çoşmaya başlamıştı bile...

Araç otomatik viteste vites geçişleri 1-2 2500dd 2-3 2500dd 3-4 2000dd 4-5 2000dd
    manuel kullandığım zaman çok daha fazla devirlere çıkardığım için otomatik vites çok daha ekonomik kullanım sağlamakta.Bu arada rolanti devri 600dd.

Ama bu kadar düşük devirlerde vites değiştirdiğine bakmayın bu ekonomik kullanım, siz birde aracı agresif kullanmayı deneyin formdaki bir arkadaşın dediği gibi " kalkışlarda bir çok normal vitesli araçları geride bıraktım" .....

Hele birde otomatik viteste 100-120kmh hızla giderken bile daha fazla hız ihtiyacınızı gaz pedalına sonuna kadar basıp aracın kendini bir alt vitese alıp sizi koltuğa yapıştırması varya........

Güvenli ve keyifli sürüşler kalın sağlıcakla;

Cem ÇAKMAK

• Merhaba,

İşte ilk fotoğraflar...

Aracı teslim almadan birkaç gün önce bir bodykit siparişi vermiştim.
    Şimdi araç geldi, bakıyorum ve gözüme orijinal hali ile de yeteri kadar sportif görünüyor...

Orijinalliği hiç bozmasam mı acaba diye bir düşüncedir aldı beni...
    Yarına da montaj için randevu aldım...

'Corsa' Genel

• Aslında üç resim göndermiştim ama nedense sadece biri görünüyor!..
    Dosya ekleme arayüzünde bir tuhaflık var, ama ne olduğunu anlayamadım.

'Corsa' Genel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar99 -- 25 Temmuz 2007; 16:47:13 >
  • Bu arada, Joushkun ve Enola, iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.
    Darısı tüm Corsa D severlerin başına...

Ben de eski yeni araç sahibi herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Serdar
  • Sevgili Serdar99,

Öncelikle güzel arabanı güle güle kullan. Ben de yaklaşık 2 hafta önce babama CDTI 90 BG aldım. Bu süre içinde kendi arabamdan ( 2001 Astra Aut.) daha çok Corsa'yı kullandım. Gerçekten keyifli bir araba.

Bundan 2 ay önce çok yakın bir arkadaşım Yeni Corsa 1.4 Njoy Aut almış ve body kit taktırmıştı. Fakat şimdi çok pişman . Arabanın orjinalliğinin bozulması bir yana, takılan kit yere çok yakın olduğundan İstanbul'un yollarında şimdiden çok zarar gördüğünden çirkin duruyor. Kaş yapayım derken göz çıkartmak da var. Tabii bu benim fikrim.

Tekrar hayırlı olsun.
  • Teşekkürler İliadin,
    Babanın arabası da hayırlı olsun, siz de güle güle kullanın.

Bodykit konusuna gelince, beki yukarıda okumuşsundur, benim aracım Sport.
    Essentia, Enjoy ve Cosmo'dan farkı yere 2 cm. daha yakın olması.
    Yani aracın şasisi fabrika çıkışı düşük. Bir de bodykit takınca neredeyse zemin ile bir olacak !..

İşin kötüsü parasını da verdik, vazgeçtim desem ne derler bilmiyorum.
    Artık bu gece yaptırıp yaptırmamak konusunda kesin kararımı verip yarın sabah konuşacağım.
    Belki o paraya başka aksesuarlar taktırabilirim, alarm ve park sensörü gibi mesela...
    Ne de olsa yetkili Opel bayi, hem ellerinde bu tarz aksesuarlar mevcut, hem de müşteri memnuniyeti
    açısından ricamı geri çevirmeyebilirler.

Sabah ola hayrola...

• 9 hafta mı ben en iyisi biran önce siparişi veriim 3 kapı dizel sunroof esp almayı ciddi ciddi düşünüyorum corsa c 2 yaşına geldi artık tamamen babamın olmayı hakediyor. esp ile birlikte arka disk fren geliyormu? birde inşallah 3 kapıya sunroof ve esp ekletebiliyorumdur fiyat listesinde gözükmüyor ama umudum var
    quote:

Orjinalden alıntı: Serdar99

Eymendoruk arkadaşa hayırlı olsun diyor, kazasız belasız keyifli yolculuklar diliyorum.

Benim de 9 haftalık bekleyişim bugün sona erdi ve 54.günde aracı teslim aldım

Daha önceden takip etmemiş olanlar için özellikleri tekrar yazıyorum :

2007 Corsa 1.4 Sport
    5 kapı, düz vites, magma kırmızısı
    ekstra : Panorama tavan, ESP

Araç ilk günden 100 kilometreyi buldu bile

İlk izlenimlerim gayet iyi... Üretim kalitesi ve işçilik sorunsuz, spor şasi korktuğum kadar konforsuz değil, direksiyon bir go-kart kadar direkt (ama dikkat gerektiriyor), 90 HP motor yeterince kuvvetli, spor koltuklar + deri direksiyon + ışıklandırmalı butonlar harika, ses sistemi benim için yeterli, veeee panorama tavan süper

Çektiğim ilk fotoğrafları da eklemeye çalıştım ama sanırım sitede şu an bir sorun var, bilahare göndereceğim...

Herkese selamlar,
    Serdar

• esp yok sadece gsi larda vardı corsa c de trde satılan.
    quote:

Orjinalden alıntı: frk96

quote:

Orjinalden alıntı: fabyalfonso

bende 2006 silverline var ,,ama bildiğim kadarıyla corsaların hiçbirinde esp yok..ama çoğu kişi arabayı çalıştırırken yanan eps ışığı ile karıştırıyorlar.o direksiyon ile ilgili...

esp nin olması lazımdı
  • @Orcunsau ve @Serdar99
    yardımınız için saolun...bu arada arabasına kavuşan herkese de hayırlı olsun ama belirtmeden geçemeyeceğim;
    serdar99 , arabaın rengi çok güzel, bence bu kırmızı corsa ya çok yakışmış...kazasız günlerde kullanman dileği ile...herkese bol eğlenceli ve güvenli sürüşler....
  • quote:

Orjinalden alıntı: T_AnAFoR
    bu arada arabasına kavuşan herkese de hayırlı olsun ama belirtmeden geçemeyeceğim;
    serdar99 , arabaın rengi çok güzel, bence bu kırmızı corsa ya çok yakışmış...kazasız günlerde kullanman dileği ile...herkese bol eğlenceli ve güvenli sürüşler....

Aynen Katılıyorum Yakmış Abi Bu renk Arabayı!!!
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.