Şimdi Ara

'Corsa' Genel (883. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.181
Cevap
81
Favori
2.532.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 881882883884885
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önceki arabam olan corsa c de bile vardı sürücü aynası.
    Demek ki Opelcilerin bir bildiği var koymadıklarına göre(Belki de tamamen duygusaldır)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serdar99

Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullanmanı dilerim

Yanlış hatırlamıyorsam 2007'lerde de yolcu tarafında yoktu (forumda da bahsi geçmişti, tifosi bu mevzuyu hatırlar muhtelemen)
    "Herhalde donanımı belirleyenler 'bu aracı sadece kadınlar kullanır, yanlarına da asla kimse oturmaz' diye düşünmüşler" demiştik o zamanlar.

Sonra ne olduysa iki tarafa da koymaya başladılar, mesela benim araçta iki tarafta da var, diğer arkadaşların araçlarında durum nedir bilemiyorum.

Belirli bir tarihten sonra da ufak tefek maliyetten kaçma çabaları başgösterdi. Mesela kapı çıtalarını komple kaldırdılar, Sport'daki iç aydınlatma paketini (torpido ışığı, ön-arka iç zemin aydınlatması, arka okuma lambaları vs) iptal ettiler, ayna çerçevesini boyamaktan vazgeçtiler, dahası da vardır ama ilk aklıma gelenler bunlar. Güneşlikteki ayna da ya bu tasarruf çabalarının kurbanı oldu, ya da artık Corsa'yı daha fazla erkeklerin kullandığını tespit ettiler

Böyle ufak tefek maliyetten kaçınmalar olmamalı aslında.Fakat bunun her markada olduğunu bildiğim için fazla üstünde durmuyorum.

Benim asıl aklıma gelen; motorda,yürüyen aksamda,güvenlikte... vs. temel şeylerden tasarruf yapmamıştırlar umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tomiken -- 15 Ocak 2010; 23:42:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tomiken

quote:

Orijinalden alıntı: Serdar99

Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullanmanı dilerim

Yanlış hatırlamıyorsam 2007'lerde de yolcu tarafında yoktu (forumda da bahsi geçmişti, tifosi bu mevzuyu hatırlar muhtelemen)
    "Herhalde donanımı belirleyenler 'bu aracı sadece kadınlar kullanır, yanlarına da asla kimse oturmaz' diye düşünmüşler" demiştik o zamanlar.

Sonra ne olduysa iki tarafa da koymaya başladılar, mesela benim araçta iki tarafta da var, diğer arkadaşların araçlarında durum nedir bilemiyorum.

Belirli bir tarihten sonra da ufak tefek maliyetten kaçma çabaları başgösterdi. Mesela kapı çıtalarını komple kaldırdılar, Sport'daki iç aydınlatma paketini (torpido ışığı, ön-arka iç zemin aydınlatması, arka okuma lambaları vs) iptal ettiler, ayna çerçevesini boyamaktan vazgeçtiler, dahası da vardır ama ilk aklıma gelenler bunlar. Güneşlikteki ayna da ya bu tasarruf çabalarının kurbanı oldu, ya da artık Corsa'yı daha fazla erkeklerin kullandığını tespit ettiler

Böyle ufak tefek maliyetten kaçınmalar olmamalı aslında.Fakat bunun her markada olduğunu bildiğim için fazla üstünde durmuyorum.

Benim asıl aklıma gelen; motorda,yürüyen aksamda,güvenlikte... vs. temel şeylerden tasarruf yapmamıştırlar umarım.

sanmıyorum onlardan da kıssınlar...ama böyle olan donanımları sonradan kaldırmaları gerçekten can sıkıcı bence...

hiç koymamış olsalardı bu kadar göze batmazdı bu eksiklikler,ama önce gösterip sonra vermiyorum demek olmuyor

ya da bir şeyleri sunuyorsan bırak devam etsin...ben zannetmiyorum ki bu donanımlar eksildikçe ya da çıkarıldıkça satış adedi artsın.

tamam araç başına maliyet azalıyordur diyelim 10€...bunu global pazara vurunca çok büyük maliyet azalması da yaşanabilir ama bunu baştan düşünmek lazımdı bence,birde olayın müşteri memnuniyeti boyutu var sonuçta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V.K. -- 16 Ocak 2010; 1:15:45 >

• quote:

Arkadaşlar daha önce bahsettiğim yolcuğum yaklaşık 3 saat önce tamamlandı.Fikirlerimi sizinle paylaşmak istedim.

Öncelikle birçok kişinin ilgi alanına girdiğini düşündüğüm yakıt tüketiminden başlayayım.
    Yola çıkmadan samsunda depoyu full yapıp km yi sıfırladım.(deponun tamamı boş değildi.yaklaşık 23 lt mazot aldı)
    yola çıktım.Hiç kontağı kapatmadan aralıksız olarak araba kullandım.Acelem vardı biraz da hızlı gittim.Yani yakıt tüketimini fazla düşünmedim.Tarsus'a yaklaşık 10-15 km kala ışık yandı.Tarsus'ta tekrar benzinliğe yanaşıp yine depoyu doldurttum.Bu noktada km göstergem 763 ü gösteriyordu.Tam olarak 43.21 lt eurodiesel aldı depo.Tarsus'ta işlerimi halledip Adana'ya geçtim.Orada birkaç saat şehiriçi trafiğinde dolandıktan sonra Samsun'a geri dönmek için yola koyuldum.Aslında kafamda Nevşehir'e gitmek de vardı fakat hiç dinmeyen bir yağmur olduğu için iptal etmek zorunda kaldım.Adana dönüşünde Kayseri/Himmetdede'ye kadar ben kullandım.Fakat bu kadar yoğun tempoya daha fazla dayanamayıp arabayı arkadaşıma verdim.Yan tarafta uyumaya başladım.Bu nedenle arabayı neasıl kullandığını bilmiyorum.Gözümü açtığımda evin önündeydik.Burada km 1697 yi gösteriyordu.Mazot göstergesi de çeyreğin birkaç mm altındaydı. Geri kalan lt hesaplarını siz yaparsınız artık.Bende yorgunluktan o kadar kafa kalmadı çünkü

Corsa performans konusunda beni utandırmadı.Araba henüz rodajını tamamlamadığı için biraz gaza yüklenerek kullandım arabayı.Meşhur Pozantı rampalarında sollamadığım araba kalmadı diyebilirim.Buralarda sürekli dipgaz kullandım.

Daha öncede belirttiğim gibi çok aşırı bir yağış vardı.Bu nedenle fazla yüksek hızlara çıkmadım.Ama kendimce yaptığım testlerde arabanın 140 a kadar çok rahat bir şekilde çıktığını gördüm.140-160 arası motor artık nefesinin bittiğini hissettirmeye başlıyor fakat hızlanma yine de çok kötü değil.160 tan sonra daha da giderdi (tahminim düz yolda 180 yokuş aşağı da 190-200 yapabileceği yönünde) ama ben yollar ıslak olduğu için daha basmadım.Kısacası performansı özellikle 80-140 km aralarında bence fazlasıyla yeterli.

Arabanın diğer bir hoşuma den yönü de camlarda uşan buğuların fan 1. konumdayken bile çok rahat bir şekilde erimesi.(önceki aracımda bu konudan çok rahatsızdım).

Yol tutuşunu anlatmaya bile gerek duymuyorum.Sınıfındaki birçok arabadan, hatta bir üst sınıftaki bazı araçlardan bile çok daha iyi.Eminim buradaki birçok kullanıcı bunun farkındadır.

Müzik sistemi harika.Ses kalitesi çok güzel.Son derece berrak bir ses çıkışı var.

Tek memnun olmadığım konu (aslında memnuniyetsizlik değil fakat ben daha iyi bekliyordum) arabanın frenleriydi.Frenler kötü değil bastın mı duruyor fakat sert bastığında araba olduğu yerde çakılmıyor.(umarım anlatabilmişimdir).Bunun nedeni de arabanın henüz çok yeni olması ve balatalarla disklerin henüz tam uyum sağlayamamış olamasıdır diye tahmin ediyorum.Bu konuda sizin görüşlerinizi öğrenmek istiyorum.

İlk olarak aklıma gelenler bunlar.Umarım merak edenlere yardımcı olabilmişimdir.

Sorularınız varsa yanıtlayabilirim....

Depoda kalan son çeyrek depo mazotum da dün gece bitti.

Mazot almaya gittiğimde ışık yanıp sönmeye başlamıştı.(yaklaşık 15-20 km böyle gittim.Araba yolda bırakmamak için elinden geleni yaptı)

Benzinliğe girdiğimde km 1813 ü gösteriyordu.50 tl lik eurodiesel aldım.

Şöyle kabaca bir hesap yaptığımda gidiş-dönüş 1813 km'lik mesafede ortalama tüketimin yaklaşık olarak
    4,8 lt/100 km lik bir tüketim oluğunu gördüm.

Yorumları size bırakıyorum...

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tomiken -- 16 Ocak 2010; 9:36:39 >

• gayet iyi bence koklamıs derlerya hanı işte onu yapmıs
    quote:

quote:

Arkadaşlar daha önce bahsettiğim yolcuğum yaklaşık 3 saat önce tamamlandı.Fikirlerimi sizinle paylaşmak istedim.

Öncelikle birçok kişinin ilgi alanına girdiğini düşündüğüm yakıt tüketiminden başlayayım.
    Yola çıkmadan samsunda depoyu full yapıp km yi sıfırladım.(deponun tamamı boş değildi.yaklaşık 23 lt mazot aldı)
    yola çıktım.Hiç kontağı kapatmadan aralıksız olarak araba kullandım.Acelem vardı biraz da hızlı gittim.Yani yakıt tüketimini fazla düşünmedim.Tarsus'a yaklaşık 10-15 km kala ışık yandı.Tarsus'ta tekrar benzinliğe yanaşıp yine depoyu doldurttum.Bu noktada km göstergem 763 ü gösteriyordu.Tam olarak 43.21 lt eurodiesel aldı depo.Tarsus'ta işlerimi halledip Adana'ya geçtim.Orada birkaç saat şehiriçi trafiğinde dolandıktan sonra Samsun'a geri dönmek için yola koyuldum.Aslında kafamda Nevşehir'e gitmek de vardı fakat hiç dinmeyen bir yağmur olduğu için iptal etmek zorunda kaldım.Adana dönüşünde Kayseri/Himmetdede'ye kadar ben kullandım.Fakat bu kadar yoğun tempoya daha fazla dayanamayıp arabayı arkadaşıma verdim.Yan tarafta uyumaya başladım.Bu nedenle arabayı neasıl kullandığını bilmiyorum.Gözümü açtığımda evin önündeydik.Burada km 1697 yi gösteriyordu.Mazot göstergesi de çeyreğin birkaç mm altındaydı. Geri kalan lt hesaplarını siz yaparsınız artık.Bende yorgunluktan o kadar kafa kalmadı çünkü

Corsa performans konusunda beni utandırmadı.Araba henüz rodajını tamamlamadığı için biraz gaza yüklenerek kullandım arabayı.Meşhur Pozantı rampalarında sollamadığım araba kalmadı diyebilirim.Buralarda sürekli dipgaz kullandım.

Daha öncede belirttiğim gibi çok aşırı bir yağış vardı.Bu nedenle fazla yüksek hızlara çıkmadım.Ama kendimce yaptığım testlerde arabanın 140 a kadar çok rahat bir şekilde çıktığını gördüm.140-160 arası motor artık nefesinin bittiğini hissettirmeye başlıyor fakat hızlanma yine de çok kötü değil.160 tan sonra daha da giderdi (tahminim düz yolda 180 yokuş aşağı da 190-200 yapabileceği yönünde) ama ben yollar ıslak olduğu için daha basmadım.Kısacası performansı özellikle 80-140 km aralarında bence fazlasıyla yeterli.

Arabanın diğer bir hoşuma den yönü de camlarda uşan buğuların fan 1. konumdayken bile çok rahat bir şekilde erimesi.(önceki aracımda bu konudan çok rahatsızdım).

Yol tutuşunu anlatmaya bile gerek duymuyorum.Sınıfındaki birçok arabadan, hatta bir üst sınıftaki bazı araçlardan bile çok daha iyi.Eminim buradaki birçok kullanıcı bunun farkındadır.

Müzik sistemi harika.Ses kalitesi çok güzel.Son derece berrak bir ses çıkışı var.

Tek memnun olmadığım konu (aslında memnuniyetsizlik değil fakat ben daha iyi bekliyordum) arabanın frenleriydi.Frenler kötü değil bastın mı duruyor fakat sert bastığında araba olduğu yerde çakılmıyor.(umarım anlatabilmişimdir).Bunun nedeni de arabanın henüz çok yeni olması ve balatalarla disklerin henüz tam uyum sağlayamamış olamasıdır diye tahmin ediyorum.Bu konuda sizin görüşlerinizi öğrenmek istiyorum.

İlk olarak aklıma gelenler bunlar.Umarım merak edenlere yardımcı olabilmişimdir.

Sorularınız varsa yanıtlayabilirim....

Depoda kalan son çeyrek depo mazotum da dün gece bitti.

Mazot almaya gittiğimde ışık yanıp sönmeye başlamıştı.(yaklaşık 15-20 km böyle gittim.Araba yolda bırakmamak için elinden geleni yaptı)

Benzinliğe girdiğimde km 1813 ü gösteriyordu.50 tl lik eurodiesel aldım.

Şöyle kabaca bir hesap yaptığımda gidiş-dönüş 1813 km'lik mesafede ortalama tüketimin yaklaşık olarak
    4,8 lt/100 km lik bir tüketim oluğunu gördüm.

Yorumları size bırakıyorum...

Edit:imla

• Araçla giderken çıt çıt taş kum sesi geliyor. Malum bu günler biraz yagmurlu.

Çamurluktan mı yoksa karter korumadan mı geliyor cozemedim. Tozluk taktırsak cozer miyiz acaba?
  • Serdar bey, balata sesiyle ilgili yorum için teşekürler...

Dün, bakımda kullanılsın diye mobil 1 esp 5w30 almak için oto sanayiye uğradım, sordum
    yoktu, ancak getiririz dediler, ne kadar dedim nakit 100 kredi kartına 120 dediler, tamam dedim,
    ancak internet alışverişinde maliyetlerin daha düşük olması itibariyle fiyatların daha ucuz olduğunu
    biliyordum ve bu ürün birkaç sitede 125 tl idi, bunlar aklıma sonradan gelince açıkçası
    huzursuz oldum...

Bende evhamımı gidermek için oto sanayiden önce yol üstündeki bir mobil bayisine uğrayıverdim,
    orada emaneten işyeri sahibinin akrabası genç bir kızcağız vardı, sordum 60 tl deyince bir yanlışlık
    olabilir diye ikaz ettim, eniştesini aradı ve 90 tl olduğunu söyledi, aynı ürünün 90 tl olduğunu görünce
    kredi kartı ile aldım, hatta kızımız sağ olsun kendisini ikaz ettiğimiz için bana ve yanımdaki 2009
    astra klasiği olan biyoloji hocamıza çok amaçlı çakı hediye etti...

Raftaki tozlu ürünü almıştım, sileyimde sağa sola bulaşmasın diye uğraşırken üretim tarihinin
    ağustos 2008 olduğunu görünce , ben yine huzursuz oldum, arkadaşım bırak evham yapmayı
    yağın son kullanma tarihi mi olur dedi demesine de, ben yinede dönüşte yol üstünde olduğu için
    uğrayıp söyledim ve eylül 2009 tarihli olanı aldım, ancak bu kez de etiketinde küçük bir değişiklik
    olmuş formula aracı eklemişler...

Eve gelince internet satışı yapan mağazalardaki şu uyarıyı gördüm, mobil yağların ana distribitörü
    modacar'dır, daha düşük fiyatla bulduğunuz ürünlerin sahte olma ihtimali vardir...

Arkadaşlar, şimdi mobil bayisinin daha ucuza satması normaldir deyip iç huzura mı ermeliyim, yoksa
    diğer olumsuzlukları mı akla getirmeliyim...

Birde, yağın üzerinde üretim tarihi yazıyor olması, bana yağın da bir raf ömrü olduğunu
    düşündürüyor, sizler ne dersiniz...

• Son kullanma tarihi konusunda bir şey bilmiyorum ama keşke castrol magnatec yada castrol edge den şaşmasaydınız...

(Tamamem kendi ve bilgilerine güvendiğim yakın çevremin tecrübelerinden dolayı yazdım. Yoksa bilimsel karşılaştırma internette derinlemesine araştırma yapmadım. Ama hem piyasada satış döngüsü hemde kullanıcı tecrübeleri açık ara castrol dedirtiyor bana)
  • Tru Sun cevap için teşekürler, sizin bu konulardaki bilgi ve birikiminizin tecrubelerle desteklendiğini
    gözlemlediğimden, gelecek sefer castrole geçerim...

Bu arada hoşçakal kedhy, seni unutmayacağız...

Arkadaşlar, biraz araştırınca motor ve vites kutusu yağlarının 3 YIL raf ömrü olduğu bilgisine
    ulaştım...
  • Arkadaşlar Merhaba , Geçenlerde Bahsettiğim 2007 Model 1.2 Essentia Bir Corsa Vardı Almak İstediğimiz , Serdar Abi ile Konuşmuştum :)
    Gittim Aracı Gördüm , Gerçekten Maşallahı Var ..
    Yarın Tekrar Gideceğiz Fakat Bu Sefer Babamla Gideceğiz ..
    Almadan Önce Prosedür Gereği Aracı Bir Opel Servisine Götürüp Tepeden Tırnağa Bakıma Sokturmak İstiyoruz ..
    Bu Bana Kaça Mal Olur ?
    Üstün Bilgi ve Tecrübeleriniz Sayesinde Öğrenmek İstiyorum ..

Bu Arada Bakımdan Kastım ;

( Araç'ın Km'sinin Orjinal Olup Olmadığı + Kaportada Boya Yada Vuruk Kırık Dökük Durumlarının Bulunup Bulunmadığını , Kısacası Aracın Bir Sorununun Olup Olmadığını Bana Adam Akıllı Söyleyebilecek Bir Ustaa )

Şimdiden Çok Teşekkür Ediyorum ..

Saygılar ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: VamosMurat

Bu arada hoşçakal kedhy, seni unutmayacağız...

(çok uzaklaşmaz arkadaş burlarda takılır )
  • quote:

Orijinalden alıntı: CorsArda

Arkadaşlar Merhaba , Geçenlerde Bahsettiğim 2007 Model 1.2 Essentia Bir Corsa Vardı Almak İstediğimiz , Serdar Abi ile Konuşmuştum :)
    Gittim Aracı Gördüm , Gerçekten Maşallahı Var ..
    Yarın Tekrar Gideceğiz Fakat Bu Sefer Babamla Gideceğiz ..
    Almadan Önce Prosedür Gereği Aracı Bir Opel Servisine Götürüp Tepeden Tırnağa Bakıma Sokturmak İstiyoruz ..
    Bu Bana Kaça Mal Olur ?
    Üstün Bilgi ve Tecrübeleriniz Sayesinde Öğrenmek İstiyorum ..

Bu Arada Bakımdan Kastım ;

( Araç'ın Km'sinin Orjinal Olup Olmadığı + Kaportada Boya Yada Vuruk Kırık Dökük Durumlarının Bulunup Bulunmadığını , Kısacası Aracın Bir Sorununun Olup Olmadığını Bana Adam Akıllı Söyleyebilecek Bir Ustaa )

Şimdiden Çok Teşekkür Ediyorum ..

Saygılar ..

Servis konusunda yine serdar yardımcı olur.

Ancak satıcı ile şu şekilde bir anlaşma yapın servise gitmeden önce.

" servise beraber gidelim. eğer araba dediğiniz gibi bakımlı ve sorunsuz ise (yada sizin dediklerinizden başka sorun çıkmaz ise) servis kontrol parasını ben veririm. yok eğer dediklerinizden farklı sorunlar çıkarsa servis parasını siz ödersiniz"

Zaten satıcı buna yanaşmazsa ilk tereddüt aklınızda oluşur. Kabul ederse de son derece adilane olur.

Şimdiden hayırlı olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi True_Sun -- 16 Ocak 2010; 15:21:50 >

• Castrol iyidir, reklamında c.ronaldo oynuyor daha ne olsun
  • Dün lastiği yaptırdıktan sonra ilk kez bugün saban yine otobana çıktım. Ohe be dünya varmış ya dedirtti resmen Bu arada resmen 900 km oldu. Şaka gibi ben bu kadar kullanacağımı hiç beklemezdim. 1-2 gün içerisinden boya koruma yaptıracağım. Bu konuda tavsiyede bulunmak isteyen var mı? Sonax yaptırırım sanırım sıfır km araba fiyatı vermeyi kabul ettiler.
  • kartalkaya dan selamlar,
    sabah 4buçukta başlayan yolculuğumuz 8buçukta otele yanaşmamızla son buldu. 310km kadar yolun 280 kmsi otoyol olup 28 kmsi dağ yolu dağ yolunun 6.kmsinde kar paletlerimi takmak durumunda kaldım. bu mesafedeki tüketimim ise dudak uçuklatacak cinsten deponun 5/8 i bitti otele vardığımızda. araç 4 kişi snowboardları malzemeleri derken baya ağırdı ve düz yolda tam gaz 150km/h yi geçmekte zorlandı.
    yolculuğn son dakikaları ise esp yüzünden az kaldı berbat oluyordu. aracı patinaja düşürmemeye çalışırken devamlı gaza müdale etmesi nedeniyle son 2 kmyi 1. viteste çıkmak durumunda kaldık.
    kar durumu süper kaymayı sevenler
    http://www.skiciyiz.biz/sezon-acilisi-kartalkaya-gunubirlik-17-01-10-pazar-3279-sayfa12.html linkine girip yarın ki tura bence katılsın=)

• İyi tatiller ne güzel
  • Tifosi sizin yazın sukaypark organizasyonunuz oluyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cougar34

Tifosi sizin yazın sukaypark organizasyonunuz oluyormu?

tanıdık mısın yoksa=)
  • Arkadaşlar corsama NAVİGASYON CİHAZI düşünüyorum.
    Kullanan var mı? Özellikle sokak no ve isimlerinin çıkması lazım...
  • Hocam Ba$arsoft'un hazirladigi bir harita var. IGO programini kullanan navigasyon cihazlari onu kullaniyorlar. En detayli TR haritasini onlar hazirliyor. IGO kullanan bir cok alet var, Navitech marka kullaniyorum ben mesela. Aklinda belirli bir model var mi?
  • 
Sayfa: önceki 881882883884885
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.