Şimdi Ara

sportage gdi lpi sivi lpg hakkinda..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
49
Cevap
1
Favori
37.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugün sportage 2012 yi vialle LPİ montajina bıraktım..bakalım neler olacak?emin olun tecrübelerini paylasacagim,lakin lpi montajı yaptırıp da yeterli bilgi veren olmadı..bu eksikliği gidermek ve kafanızdaki soru işaretlerini gidermek için elimden geleni yapacağım..[sm=flag.gif

• Bugun ilk defa montajı yapılmış lpdi ile 150 km yaptım..100 km otoyolda kalanı orta derece trafik şehir içi..otobanda klima acık ,hız normal(forumu takip eden genc arkadaslarımıza kötü örnek olmak istemem,hızı test amaçlı bir sürüşte az cok tahmın edıyorsunuzdur) ....şehir içinde sakınmadım zaman zaman vıteslere dıkkat ettım zaman zaman gaz ne yapacak diye sıkıştırdım...Ortalama yakıt tuketımı(yol bılgısayarının gösterdıği)

9.0 LT/100 km

Bu komple şehir içi kullanımda 10 lt ye çıkmaz,(daha fazla sıkıştırılmaz motor) ama 8 lt ye düşer gibi göründü bana..

her iki durumda da eger gosterge dogruysa 30 krş üzerine çıkmayacağı,22 krş altına inmeyeceği gözüküyor.

Araçta start stop var ve kullanımda idi..

Benzin ibresi oynamadı..

Sorularınız olursa severek cevaplarım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: happycar

Bugun ilk defa montajı yapılmış lpdi ile 150 km yaptım..100 km otoyolda kalanı orta derece trafik şehir içi..otobanda klima acık ,hız normal(forumu takip eden genc arkadaslarımıza kötü örnek olmak istemem,hızı test amaçlı bir sürüşte az cok tahmın edıyorsunuzdur) ....şehir içinde sakınmadım zaman zaman vıteslere dıkkat ettım zaman zaman gaz ne yapacak diye sıkıştırdım...Ortalama yakıt tuketımı(yol bılgısayarının gösterdıği)

9.0 LT/100 km

Bu komple şehir içi kullanımda 10 lt ye çıkmaz,(daha fazla sıkıştırılmaz motor) ama 8 lt ye düşer gibi göründü bana..

her iki durumda da eger gosterge dogruysa 30 krş üzerine çıkmayacağı,22 krş altına inmeyeceği gözüküyor.

Araçta start stop var ve kullanımda idi..

Benzin ibresi oynamadı..

Sorularınız olursa severek cevaplarım..
    lpi sisteminiz hayırlı ugurlu olsun. çok yakından takip ettigim bir konu idi belirtmiş oldugunuz gibi taktırıp kullananlar var belki ama bilgi paylaşımı olmadı. Umarım tecrübelerinizi bizlere aktarırsınız emin olun ben ve benim gibi bir çok kişiye yol göstereceksiniz.
    Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: hackerhp35

lpi sisteminiz hayırlı ugurlu olsun. çok yakından takip ettigim bir konu idi belirtmiş oldugunuz gibi taktırıp kullananlar var belki ama bilgi paylaşımı olmadı. Umarım tecrübelerinizi bizlere aktarırsınız emin olun ben ve benim gibi bir çok kişiye yol göstereceksiniz.
    Saygılar...

Alıntıları Göster
    Hayırlısı olsun, umarım memnun kalırsınız. 20-30 bin yaptıktan sonra yorumlarınızı bekleriz
  • Fiyat nedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RECEP____KOVBOY

Fiyat nedir.
    2000 EURO artı trafik iişleri var..

bakalım dedıklerı gıbı tasaruuf olacak mı..

Çünkü lpg kapalı kutu ve ne kadar yaktıgınızı ancak birkaç depodan sonra aşağı yukarı belli olur..

Yukarıda belirttiğim değerler araç yol bilgisarından alınan bilgilerdi
  • quote:

2000 EURO artı trafik iişleri var..

bakalım dedıklerı gıbı tasaruuf olacak mı..

Çünkü lpg kapalı kutu ve ne kadar yaktıgınızı ancak birkaç depodan sonra aşağı yukarı belli olur..

Yukarıda belirttiğim değerler araç yol bilgisarından alınan bilgilerdi

Alıntıları Göster
    hayırlı olsun takip edeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bafbaf -- 12 Ekim 2013; 23:30:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bafbaf

hayırlı olsun takip edeyim.

Alıntıları Göster
    Güncel bilgileri bekliyoruz
  • Tuketim verileri

Sistem:vialle lpdi

Yol:ankara %75 sehir ici,%25 sehir disi

kullanim:vites degistirmelerine uyuldu.(sehir disi 120km/h)

Yapilan km:3000km
    Benzin tuketimi: 0.0 Lt.
    Lpg tuketimi:310 Lt.
    Ortalama tuketim 100km:10.25lt
    Km sarfiyati:26 krs (lpg 2,50 tl/litre)

Benzin sarfiyati ayni yol,yuk,suruse gore:9.0lt
    (43 krs/1km)

Tasarruf miktari: 43 krs-26 krs=17 krs
    3000 km de =510 TL

tasarruf orani:%38

Bakim maliyeti:0 TL
  • quote:

Tuketim verileri

(43 krs/1km)

3000 km de =510 TL

Çok güzel açıklama olmuş teşekürler. Ben de 1 hafta içinde spo alıyorum. 3-4 ay benzinde kullanacağım ve duruma göre lpdi sistemi taktıracağım. Trafik işleri nekadara mal oluyo acaba. Bilgileri devamlı paylaşırsanız sevinirim.

• quote:

Tuketim verileri

(43 krs/1km)

3000 km de =510 TL

çok güzel yazmışsınız teşekkürler , lpdi güle güle kullanın :)
  • Trafik,muayene,ruhsat şu bu derken 300-350 civarı tutuyor
  • quote:

Trafik,muayene,ruhsat şu bu derken 300-350 civarı tutuyor
    öncelikle lpdi niz hayırlı olsun. benimde aklımda sportage almak var hep. sırf bu yakıt yüzünden cesaret edemiyordum. sanırım artık alabilirim. biraz araştırınca brc ninde Ldi diye bir sistemi var. yeni çıkarmış bunu. fiyatı drmı acaba 3500 civarı fiyatı var. bu sistemden farkı varmı biliyormusunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pitaya_blk

öncelikle lpdi niz hayırlı olsun. benimde aklımda sportage almak var hep. sırf bu yakıt yüzünden cesaret edemiyordum. sanırım artık alabilirim. biraz araştırınca brc ninde Ldi diye bir sistemi var. yeni çıkarmış bunu. fiyatı drmı acaba 3500 civarı fiyatı var. bu sistemden farkı varmı biliyormusunuz.

Alıntıları Göster
    pardon arkadaşlar 3500 tl olan farklı sistem miş lpi 2500 ero civarımış
  • pitaya_blk P kullanıcısına yanıt
    veriler çok iyi ama sistem neden bu kadar pahalı

civic ve spo arasındayım ve yakıt olayı beni spodan ürkütüyor
  • 3000-3500 olan sistem lpfi..yani %30 benzin %70 lpg tüketimi yapmakta.karma sistem olarakta adlandirilmakta.tasarruf oranı %25 ciavrinda,soğuk hava ve kısa mesafede oran daha da düşmekte.
    2000 euro olan isen lpdi,sıvı sistem diye adlandirilmakta.%100 lpg yakmakta.ilk çalıştırma da bile lpg ile çalışmakta.tasarruf oranı %35-40 civarında.
    Ben karma kullanımda sıvı lpg ile 42 litre lpg ile 400km yapıyorum.sakınmadan da gaza basarak bu tüketim olmakta.buda 2.60 lpg fiyatı ile 28 kuruşa tekabül etmekte
  • quote:

3000-3500 olan sistem lpfi..yani %30 benzin %70 lpg tüketimi yapmakta.karma sistem olarakta adlandirilmakta.tasarruf oranı %25 ciavrinda,soğuk hava ve kısa mesafede oran daha da düşmekte.
    2000 euro olan isen lpdi,sıvı sistem diye adlandirilmakta.%100 lpg yakmakta.ilk çalıştırma da bile lpg ile çalışmakta.tasarruf oranı %35-40 civarında.
    Ben karma kullanımda sıvı lpg ile 42 litre lpg ile 400km yapıyorum.sakınmadan da gaza basarak bu tüketim olmakta.buda 2.60 lpg fiyatı ile 28 kuruşa tekabül etmekte
    benzin tüketimi ile birliktemi 28 kr.
  • Bu sistemde benzin tüketimi sıfır dir.
    Hicbirzaman benzin tuketmez
  • quote:

Bu sistemde benzin tüketimi sıfır dir.
    Hicbirzaman benzin tuketmez
    gncl
  • quote:

Orijinalden alıntı: snnsmz

gncl

Alıntıları Göster
    selam arkadaşlar. lpdi kullananlar yakıt konusu hakkında bilgi verebilir mi. benzine oranla %20 fazla lpg tüketiyor mu. yoksa aynı yol bilgisayarındaki ortalama verimle tutuyormu veriler. bilgi verebilirmisiniz biraz. teşekkürler
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.