Şimdi Ara

Sony, suya, toza ve darbelere dayanıklı yeni harici SSD ve HDD çözümlerini tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony, suya, toza ve darbelere dayanıklı yeni harici SSD ve HDD çözümlerini tanıttı

Teknolojinin hemen her alanında aktif olarak yer alan ve farklı ihtiyaçlar için donanım ürünleri hazırlamaya devam eden Sony, suya, toza ve darbelere dayanıklı PSZ-SA25 (SSD), PSZ-HA50 (HDD) ve PSZ-HA1T (HDD) isimli yeni harici depolama çözümlerini tanıttı.

Üzerlerinde silikon koruma yer alan ve bu sayede ortalama 2 metre yükseklikten oluşabilecek düşmelere dayanabilen ürünler, IP5X ve IPX4 standartlarıyla da suya ve toza karşı korunaklı bir yapı ortaya koyabiliyorlar. Modellerden 256GB depolama miktarıyla hazırlanan PSZ-SA25 (SSD) USB 3.0 portu üzerinden saniyede 400MB transfer hızı, 500GB ve 1TB depolama miktarları ile gelen PSZ-HA50 (HDD) ve  PSZ-HA1T (HDD) ise saniyede 120MB transfer hızı ortaya koyabiliyor. Beraberlerinde gelen dahili yazılımları ile FAT32, HFS+ ve NTFS formatları arasında geçiş şansı tanıyan harici depolama birimleri, gövdelerinde yer alan LED ışık sistemiyle de veri aktarım süreci hakkında bilgi verebiliyorlar.

Sony tarafından duyurulan modellerden 256GB'lık SSD versiyonu 300$, 500GB'lık HDD 127$, 1TB HDD versiyonu ise 173$ fiyat etiketiyle Eylül ayı içerisinde satışa çıkıyor.

• Çok gereksiz olmuş. allah bilir 1000den girer zaten uçuk kaçık vergiler var. Suyun altında PC mi çalıştıracam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1Kedi7Beni

Çok gereksiz olmuş. allah bilir 1000den girer zaten uçuk kaçık vergiler var. Suyun altında PC mi çalıştıracam?

Tam anlamıyla su geçirmez değil. Çeşitli dökülmelere ve yağmur gibi durumlara karşı dayanıklı
  • bu urunun fiyati 1 milyar olursa gereksiz olur

50 TL olursa oo cok iyi yapmislar dusunmusler helal olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

quote:

Orijinalden alıntı: 1Kedi7Beni

Çok gereksiz olmuş. allah bilir 1000den girer zaten uçuk kaçık vergiler var. Suyun altında PC mi çalıştıracam?

Tam anlamıyla su geçirmez değil. Çeşitli dökülmelere ve yağmur gibi durumlara karşı dayanıklı

Ben ssd alsam suda tutmaya kıyamam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony'de her şeyi su ve toz geçirmez yapmaya başladı! Tabi bu durum fiyatlara da yansıyordur. Tsunami'nin etkisi var mı acaba?

• Arkadaşlar Sony ye kızmayın.Japonyaya Hiroşima atom bombası düştükten sonra milletçe üretim stratejilerini hep dayanıklılık üzerine kurdu.

Bu ssd de mantıklı bence.Sonuçta arada sırada ssd yi kasadan çıkarıp bir yerlere götürebiliriz.Dayanaklı olması avantajb

• Özellik sayabilmek için su geçirmezlik sertifikası alındığını bilmeyen yoktur heralde

Bkz: Su teması oldu diye servisten geri dönen Xperia Z ler

• Sony içindekini kendisi üretemedikten sonra imal ettiği şey sadece suya ve toza karşı dayanıklı kaplar olacaktır sadece.

• Yanlız unutmayın ki Taşınabilir SSD ülkemizdeki teknoloji marketlerde satılmıyor yada çok nadir var. Bu yüzden en azından piyasada taşınabilr yüksek okuma/yazma hızı olan ssd ler olacaktır.

• Su, toz ve darbe düşmanı Sony Ama helal olsun böyle şeylere ihtiyaç var. Su geçirmezlik göstermelik olsa bile diğer özellikleri çok işe yarar.

• Millet herkesi aynı koşulda yaşıyor/çalışıyor falan sanıyor...Söyle bi meslek gruplarını düşünsenize?ben national g. de çalışan bir yönetmenim mesela belgesel çekiyorum...bunu almayayımda ne alayım?

• Sony'nin suya ve toza karşı alerjisi var.

• Ssd lerde mekanik hdd ler gibi hareketli parca olmadigi icin darbeye karsi zaten dayaniklilar. Ayrica acik biryerleri olmadigi icin toz da giremiyor icine.

• Millet pcye ssd bulamıyor, bunlar harici ssd yapıyor :D
    USB 3.00 dan ne kadar faydalanabilirki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Millet herkesi aynı koşulda yaşıyor/çalışıyor falan sanıyor...Söyle bi meslek gruplarını düşünsenize?ben national g. de çalışan bir yönetmenim mesela belgesel çekiyorum...bunu almayayımda ne alayım?

misafire bak sen. ağzı da laf yapıyor. sen timsah derisi kaplı ssd al o zaman ya da çita puantiyeli.
  • Bu tarz ürünlerin piyasada olması güzel. Ne zaman ne lazım olacağı hiç belli olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aragorn22 -- 17 Eylül 2013; 19:51:30 >
  • bunu alan adam ya dagaci,ormanci,kampci,belgeselci,gezgin fotografcidir.

size ne gerek la . sony düsünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Steve Meade

Özellik sayabilmek için su geçirmezlik sertifikası alındığını bilmeyen yoktur heralde

Bkz: Su teması oldu diye servisten geri dönen Xperia Z ler

Xperia z kullanıyorum cihaz nerdeyse açık havada çalıştığından daha çok suda çalıştı. Hiçbir sorun yaşamadım şimdiye kadar. 1 metreninde altına indim defalarca. Arkadaşlarımda var cihazları benimkiyle aynı kaderi paylaşıyor. Şimdiye kadar bir sorun yok.
    Şimdi düşünüyorum da sorun tam olarak nerede anlayamadım

• daha normal ssd alamadık.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.