Şimdi Ara

Android 4.4 KitKat ve Nexus 5 modeli 14 Ekim'de tanıtılabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
1.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  Google'ın Android işletim sisteminin 4.4 KitKat sürümü ile ilgili ilk ipuçlarını vermesinin ardından sürümün ne zaman yayınlanacağına dair iddialar gündeme gelmeye başladı.

Android 4.4 KitKat sürümünün yeni bir Nexus akıllı telefonu ile geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Sektörden gelen bilgilere göre Google, Android 4.4 KitKat sürümünü ve Nexus 5 modelini 14 Ekim tarihindeki bir etkinlikte tanıtmayı planlıyor.

Android 4.4 KitKat sürümünün ne tür özellikler sunacağı bilinmiyor ancak slogandan önceki modellere göre de optimize edileceği tahmin ediliyordu. Kaynaklar bu özelliği doğruluyor. KitKat ile birlikte sunulacağı belirtilen özellikler ise şöyle:

- Önceki nesil Android cihazlarına göre optimizasyon

- Ekranların yeniden ölçeklendirilmesi

- Kablosuz görüntü aktarımı Miracast güncellemeleri

- Yeni bir galeri arayüzü

- Animasyonlarla ilgili yeni API'ler

- Android standart mavi renk temasının farklı renklerle artırılması

- Yeni bildirim widget'leri

Bunun yanında önceki modellere göre optimizasyon yerine Google'ın işletim sisteminin bazı özelliklerini Google Play üzerinden Android cihazlarına sunabileceği şeklinde yorumlar da yapılıyor. Böylece KitKat tecrübesi kısmen de olsa önceki modellere sunulmuş olacak. Çünkü KitKat sürümünün eski modellere güncelleme olarak sunulmasının pek de mümkün olmadığı ifade ediliyor.

• 14 Ekim Kurban Bayramı bu da tanıtılsa Çifte bayram olur :D :D

• Şimdi bu uyduruk yama yeni sürüm mu oluyor.

Üreticilerde suç yok . suç google da. 2 yeni özellik yeni sürüm oluyor. Böyle saçmalık olmaz bari 2 sene bekle adam gibi güncelleme gelsin

• yakında Chrome'un sürümlerini geçecek galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: onsos1100

Şimdi bu uyduruk yama yeni sürüm mu oluyor.

Üreticilerde suç yok . suç google da. 2 yeni özellik yeni sürüm oluyor. Böyle saçmalık olmaz bari 2 sene bekle adam gibi güncelleme gelsin

aslında haklısın 2 değilde 1 hadi o da olmasın 6 ayda bir güncellese üreticiler tüm tellere güncelleme verir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önceki modellerden kasıt nedir? Nexus 4 olamaz herhalde, 4.4 sürümünü neden alamasın ki.

• Şu nexus'un telefonları çok gereksiz .

Telefonlarda hiçbir ekstra yok ama sırf kendi telefonu var diye ötekilere güncellemeyi geç veriyor . Güncelleme isteyenlerde bu telefona yönelmek zorunda kalıyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Şu nexus'un telefonları çok gereksiz .

Telefonlarda hiçbir ekstra yok ama sırf kendi telefonu var diye ötekilere güncellemeyi geç veriyor . Güncelleme isteyenlerde bu telefona yönelmek zorunda kalıyor .

otekilere gncellemeyi cok da gec vermiyor aslinda. diger firmalar herbir modellerine optimize edene kadar surumu cok zaman geciyor...

• vay anasini be adamlar reklam parasi icin sozde yeni surum bile tanitiyor

• Köklü değişiklikler olmayacak sanırım.

• 5 inç ekranlı,android 5 li nexus 5 tanıtmanı bekliyorduk.Daha fazla özellik ve yenikler beklerdim.Umarım hayal kırıklığı olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: beray07

Galaxy nexus gelirmi sizce ?

512 mb ramli eski model telefonlara bile port etmeye çalışıyorlar. nexus serisi destekten geri kalırmı hiç...

• quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Şu nexus'un telefonları çok gereksiz .

burda suc googlein degil yeni surum cikmadan kodlar geliyor firmalara isteseler hemen portlayip yayinlarlar ama olur mu oyle samsungun touchwizi var uygulamalari var daha neler neler ayni durum diger sirketlerde de soz konusu

• keske tanitimla beraber google hizmetleri bizim gibi bazi ulkelere de acilsa vpn de islemiyor artik ya da ben yapamadim

• quote:

Orijinalden alıntı: xvolkapx

quote:

Orijinalden alıntı: onsos1100Şimdi bu uyduruk yama yeni sürüm mu oluyor.Üreticilerde suç yok . suç google da. 2 yeni özellik yeni sürüm oluyor. Böyle saçmalık olmaz bari 2 sene bekle adam gibi güncelleme gelsin
    aslında haklısın 2 değilde 1 hadi o da olmasın 6 ayda bir güncellese üreticiler tüm tellere güncelleme verir

Hocam diğer işletim sistemlerinde de devrim değişiklikler olmuyor. IOS'da bile yılda bir çıkmasına rağmen çok yenilik olmuyor. Ama Android de yılda bir çıksa iyi olur. Haklısınız bu konuda.

• quote:

Orijinalden alıntı: beray07

Galaxy nexus gelirmi sizce ?

Gnexus 5.0 bile alicak dert etmeyin

• Çıktığından beri Android kullanmış biri olarak söylüyorum eğer güncelleme delisi değilseniz sık sık telefon değiştirmiyorsanız problem yok ama güncelleme takıntınız varsa ve sürekli telefon değiştiriyorsanız Android tam bir para tuzağı ben bunu yaşayarak öğrendim ve en sonunda akıllandım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi General. -- 16 Eylül 2013; 10:05:45 >
  • Bir de şu cihazın bir süre yavaşlamasına,belleğin şişmesine çözüm bulsalar.

• Nexus'un arayüzü Samsung'un touchwizinden sonra akıcılığın ne olduğunu gösteren bir telefon;çok beğeniyorum.IOS'un akıcılığıyla aynı.Fakat aklımdaki tek soru Androide yazılmış uygulamaların IOS'daki gibi kaliteli,akıcı şekilde çalışıp çalışamayacağı.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.