Şimdi Ara

Google, Haswell işlemcili Chromebook modellerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Google, Haswell işlemcili Chromebook modellerini duyurdu

Dizüstü PC pazarında sessiz ama derinden hareket eden ve ABD 300$ altı dizüstü pazarının yüzde 25'ine hakim olmayı başaran Chromebook konsepti, Google tarafından tüm imkanlarla desteklenmeye devam ediyor.

Intel'in Haziran ayında satışa sunduğu Haswell işlemciler, Chromebook ürünlerinde de kendisine yer bulacak. Google'ın Chromebook modellerinde dikkat ettiği enerji tüketimi, Haswell işlemcilerde başarılı bir şekilde dengelendiği için yeni ürünlerde tercih sebebi oluyor.

Bu sayede Haswell işlemcili Chromebook ürünleri önceki modellere göre 2 kat daha fazla batarya ömrü sunacaklar. Böylece kullanıcıların tam bir günü çıkarmaları mümkün olacak. 

Chromebook ürünleri yapısı gereği çok fazla işlem gücüne odaklanmadığı için Google performans değerlerinden bahsetmeyi tercih etmiyor. 

Haswell güncellemesi ile birlikte Chromebook tarafındaki ikinci gelişme Asus ve Toshiba'nın Chrome OS trendine katılması oldu. Önümüzdeki aylarda Haswell tabanlı Chromebook modelleri ile Acer, Samsung, Toshiba, HP pazarda boy göstermeye başlayacak. Asus ise mini PC formatında Chromebox ürünü ile karşımıza çıkacak.  

• Haswell candir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İntel iyi lafım yok.
    Ama kaplubağa hızında gelişme kaydediyor yıllardır
    Rakibi olmaması ne acı...

• quote:

Orijinalden alıntı: depeche35

İntel iyi lafım yok. Ama kaplubağa hızında gelişme kaydediyor yıllardırRakibi olmaması ne acı...

Rakibi olduğu rekabet etmek zorunda olmaması daha da acı.

• Chrome os u kullandım fakat çok eksikleri var işlemci ile olmaz bu iş

• Şu chrome Os ye hardcore oyun getirebilirlerse windowsu vurabilirler. Tabi dx gibi bir teknoloji lazım yanına.

• Böyle bir işletim sistemli cihazı bir Google, bir de Apple sattırır.İnsanlar böyle firmalara çok güveniyor.Halbuki Chromebook un çok eksiği var.Bu cihazı Microsoft satsa hiç alıcısı olmaz diye düşünüyorum.

• Böyle bir işletim sistemli cihazı bir Google, bir de Apple sattırır.İnsanlar böyle firmalara çok güveniyor.Halbuki Chromebook un çok eksiği var.Bu cihazı Microsoft satsa hiç alıcısı olmaz diye düşünüyorum.

• Kim alıyor şunları anlamıyorum.
  • millet google bu sağlamdır der alır

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.