Şimdi Ara

Samsung Cihazın Replika Olup Olmadığını Nasıl Anlarım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
10.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Samsung Cihazın Replika Olup Olmadığını Nasıl Anlarım ?

Arkadaşlar ben Samsung Galaxy Note III Almaya Niyetlendim Ancak Exynos 5420'li değil de Snapdragon 800'lü versiyonunu almak istiyorum oda malum ülkemizde satılmayacak büyük ihtimalle ama bu benim için bir problem oluşturmuyor çünkü babam Ekim ayında Hacı olarak Suudi Arabistan'da olacak inşallah ve orada snapdragon 800'lü versiyonu bulmak mümkün olacak

şimdi madem yurt dışından alıyorum garantisi pek önemli değil gibi düşündüm nasıl olsa yararlanamayacağım babam en son gittiğinde jarir bookstore'dan 1 tane s2 ve 1 tane s3 almıştı bunlar orijinaldi çünkü büyük bilindik bir mağazaydı orada ama onun dediğine göre daha uygun fiyatlara başka yerlerde de satılıyormuş hatta 100-150 TL fark bile eden yerler oluyormuş bende ona oralardan birine aldırmak istiyorum ama ondan önce'de gitmişti bu sefer kendine iphone 4 almıştı ve satan kişide ona orijinal diyerek sattığı halde telefon sahte çıkmıştı bu tarz bir olayla karşılaşmamak için sizlerden yani işten anlayan kişilerden yardım almak istiyorum

şimdi orijinal olup olmadığını anlamak için elimde 1-2 yöntem var ama illaki onuda taklit edebilirler diye düşünüyorum 1.si kutusunun üzerindeki kutu açılmışsa almayın tarzında yazan yazı 2.si ise telefonun kenarındaki üzerinde qualcomm yazan bant başka nasıl anlarım bilemiyorum adamlar dışarıdan birebir aynı gözükenini yapıyorlar yani anlamak çok güç olabiliyor sizin bildiğiniz başka yöntemler var mı ? adamlar bildiğiniz TouchWiz'i bile portlayabilecek kabiliyetteler :)

Şimdiden Çok Çok Teşekkürler,yaklaşık 20-25 gün kadar süremiz var :)

• up
  • imei.info diye bir site buldum oradan sorgulayınca telefon sahteyse farklı bir telefon çıkıyor arkadaşlar sizce ne kadar güvenilir ?
  • antutu kuramıyorsanız ,

antutu ile sağlıklı bir puan alamıyorsanız

samsung servis kaydı - bilgileri yoksa

Sahtedir. Ayrıca en azından ben şuana kadar elime aldığım tüm cihazların sahte olduğunu anladım:))

Adam s4 aldım diyor 600TL den :)))
  • Bukalemun kullanıcısına yanıt
    yorumun için teşekkür ederim kardeşim,Arabistan'dan Snapdragonlu modeli alacağımız için servis kaydını öğrenemeyiz + antutu için cihazın açılması gerek belki adam cihaz sıfır diyip cihazı açtırmaz ? böyle belli başlı şeyler yokmu sahtelerinde yapılamayacak tipten :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: avcitalip

yorumun için teşekkür ederim kardeşim,Arabistan'dan Snapdragonlu modeli alacağımız için servis kaydını öğrenemeyiz + antutu için cihazın açılması gerek belki adam cihaz sıfır diyip cihazı açtırmaz ? böyle belli başlı şeyler yokmu sahtelerinde yapılamayacak tipten :(

Dubai + medine den çok kez S3 / S4 ve hatta ip4s getirdim deyip TR da 250-400 TL den satılanlar cihazlar çıktığını gördüm,

Elinize alınca REPLİKA cihazın aslında anlaşılmaması nerede ise imkansız. Yani % 80 anlarsınız 1 kalite bile olsa.

Antutu bazı ÇİN TELEFONLARINDA yüklü uygulama olarak gelir ve cihazın tüm donanım bilgisini verir , zaten TEST sonrası anlamak çok daha kolay
    sen ben gibi iyi bilen birisi veya az bilgisi olan bir insan görür görmez bile anlayabilir ama babamın bu tarz konularda bilgisi hiç yok gibi birşey hatta durumu şöyle özetleyeyim hani son model telefon alıpta o telefondan mesaj yazmak,arama yapmak,video ve resim çekmek haricinde hiçbirşey yapmayanlar olur ya aynı o tip bir insan kendisi :(

ben şöyle bir liste hazırladım sana da doğru geliyor mu peki kardeşim :) ?

1. kutunun üzerindeki imei + cihazın arkasında yazan imei + *#06# yaptığımızda çıkan imeilerin aynı olduğunu tespit ediyoruz(çakmalarda aynı olmayabiliyormuş)
    2. imei.info 'internet sitesinden cihazın imeisini kontrol etmek(telefon sahte değilse veya imei çakılmamışsa sonradan genelde doğru bilgiye anında ulaşabiliyorsunuz)
    3. bunlar doğruysa telefonu açıp ram miktarına bakıyoruz eğer buda normal ise android sürümüne bakıyoruz buda normal ise
    4. telefona 4G destekli Zain hattımızı takıyoruz sonra şebeke kısmında 4G LTE yazısını gördüğümüzden emin oluyoruz
    5. mağazaya girip cpu-z yazılımını indiriyoruz ve snapdragon 800 yazısını görüyoruz ve tam anlamıyla orijinal olduğuna inanıyoruz
    6. güvenlik etiketi sökülmemiş olan bir kutu alıp o cihaza da aynı testi uyguluyoruz başarılı bir şekilde geçerse cihazın *#0*# yapıp test menüsünden cihazın fonksiyonlarını kontrol ediyoruz bozuk birşey olursa farklı bir cihaz talep ediyoruz ve test geçildiyse antutu benchmark yaptırıp puanına bakıp donanımın düzgün çalıştığından emin oluyoruz
    7. ödemeyi yapıp dükkanı terkediyoruz :)

başka ne yapılabilir ki ? gram anlamayan birisi için talimat hazırlıyorum :)

birde şimdi android 4.3 yeni çıktı ve nexus cihazları harici bir tek note 3 te var şu anda + cihaz piyasaya çıkalı 1 ay bile olmamışken sahtesini üretmeleri ne kadar mümkün ? üretseler bile usb 3.0 giriş/çıkış desteği sadece bu cihazda var bunu nasıl üretecekler + sahte cihaz 1080p 60fps veya 4k video çekimi yapabilecek mi ?

sende haklısın çok ucuz diye kanıyor insanlar 200-300 TL'ye s3-s4 veya ip4s bulmak mümkün değil tamam Türkiye'ye göre baya uygun oluyor genelde ama o kadar da değil,bence replikanın çok büyük caydırıcı cezaları olmalı her türlü replika zararlar çünkü... Radyasyon(yüksek radyasyon değerlerine sahip oluyorlar genelde)+kullanım ömrü(çabuk bozulur)+kullanılabilirlik(ekran desen ayrı dokunmatik desen ayrı arayüz desen ayrı) v.s

• Çin tlf larının ( gerçek marka çakması ) video kalitesinden anlaşılabilir.

Kasa ve ekran çerçevesi , malzemeyi de kontrol eder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    video kalitesine birşey diyemem ama dış görünümünü birebir yaptıklarını biliyoryum

ekranı bile orijinal kullanılarak yapılanlar var...
  • Hiçbir çakma S4'te süper amoled ekran kullanılmıyor benim bildiğim. En iyi olanlarında ips ekran var. Telefondan anlayan ilk bakışta anlıyor en iyi kopyayı bile. Telefondan fazla anlamıyorsanız orijinal bir S4 bulup CPU-Z programını kurduktan sonra satın alacağınız S4e de aynı programı kurarak sistem bilgilerini ayrıntılı olarak karşılaştırın. Ya da telefonu almaya giderken bilen biriyle gidin.

Ya da telefonu alırken güvenilir bir mağazadan alırsanız kötü sürprizlerle karşılaşma şansınız yok gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalboran -- 27 Eylül 2013; 0:00:59 >
  • @ kemalboran

Üye arkadaş ın sanırım babası alacak ve kendisinin müdahale şansı yok.

Pratik ve mantıklı çözümleri öğrenip , bilgi topluyor dediğiniz duruma düşmemek/düşmemesi için ,

Ben her durum için çeşitli önerilerde bulundum.

En aşağıda da hiç telefondan anlamıyorlarsa güvenilir ve bilinen bir mağazadan almaları halinde sorun yaşamayacaklarını belirttim. Daha nasıl açıklayıcı olayım. Başka bir yöntem varsa siz yazın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

Ben her durum için çeşitli önerilerde bulundum.

En aşağıda da hiç telefondan anlamıyorlarsa güvenilir ve bilinen bir mağazadan almaları halinde sorun yaşamayacaklarını belirttim. Daha nasıl açıklayıcı olayım. Başka bir yöntem varsa siz yazın.

Sizi eleştirmedim

• Samsung yetkilisinden duyduğum kadarıyla, bataryanın altında kalan imei nin de yazdığı bir yapıştırılmış madde (ne yazacağımı bilemedim) plastik/poşet gibi bir şey ise replika, kağıttan ise orj.miş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HayaletMisafir -- 27 Eylül 2013; 0:30:26 >
  • HayaletMisafir H kullanıcısına yanıt
    Telefonun tamamını neredeyse birebir kopyalayan bir firma etiketi mi kopyalayamacak. Pek mantıkla gelmedi bana açıkçası. Bir telefonda kopyalaması en kolay kısımdır herhalde o etiket.
  • Valla mantık kısmını bilemeyecem ama, adamın teki telefonu net.den almış servisdeki bayan o barkod gibi şeye bakarak telefonunuz orj. değil dedi..
    Ben yanlış algıladıysam affola tabi, yanlış bilgi vermek de istemem..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HayaletMisafir -- 27 Eylül 2013; 0:33:05 >
  • HayaletMisafir H kullanıcısına yanıt
    Yok hocam, zaten servistekiler kaçak telefonu 1 kilometreden tanır. Hele barkod tarayıcısına soktuysa hiç kaçarı yok. Ancak telefon işiyle pek ilgilenmeyen bir kişinin sahte olup olmadığını o etiketten anlayabileceğini hiç sanmıyorum. Hele ki cihaz güzel bir şekilde kopyalanmışsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

Yok hocam, zaten servistekiler kaçak telefonu 1 kilometreden tanır. Hele barkod tarayıcısına soktuysa hiç kaçarı yok. Ancak telefon işiyle pek ilgilenmeyen bir kişinin sahte olup olmadığını o etiketten anlayabileceğini hiç sanmıyorum. Hele ki cihaz güzel bir şekilde kopyalanmışsa.

Dogru tabı..

aynen kardeşim babam alacak arabistandan :)
  • kemalboran kullanıcısına yanıt
    http://www.youtube.com/watch?v=rpU4CqyNvrs

ilk bakışta anlaşılmıyor görüldüğü gibi dediğiniz gibi cpu-z mantıklı gibi görünüyor apk'sini bluetooth ile note 3'e göndersek acaba internet olmadan bulur mu ?

birde arkadaşlar şu bölgesel sim kilidi olayını tam anlayamadım orada aktif edilmesi falan gerekiyor diyorlar açıkça ne yapmamız gerekiyor sıkıntı yaşamamak için ?

şimdi benim anladığım bi arap hattı takıp cihazı açmak sonra Türkiye'ye gelince sıkıntısız kullanmak ama anlamamış ta olabilirim acaba kendisi otomatik aktifleşiyor mu ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.