Şimdi Ara

'Nokia'nın gelecek yıl sonlarında Android cihaz üretme planları vardı'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
2
Favori
3.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 'Nokia'nın gelecek yıl sonlarında Android cihaz üretme planları vardı'

Sürpriz bir şekilde Microsoft'a satılmasıyla akıllı telefon pazarındaki macerasına son veren Nokia, ardında pek çok önemli iddia bıraktı. Microsoft ile yapılan ortaklığın firmayı satışa götürdüğü söylense de yöneticilerin herşeyi ben bilirim edasının çöküşü başlattığı belirtiliyor.

Nokia'nın en büyük hatasının Android ekosistemine geçmemesi olduğu sürekli yazılıp çizildi. Nokia patronu Elop, lider olacakları bir platformu tercih ettiklerini söylese de iddialar aksini işaret ediyor.

New York Times tarafından gündeme getirilen iddiaya göre Nokia, satış görüşmeleri başlamadan önce Lumia cihazlarda Android işletim sistemini test etmesi amacıyla bir ekip oluşturdu ve tatmin edici sonuçlar alındığı takdirde gelecek yılın sonlarında geçiş yapma planı masaya yatırılacaktı.

Kaynaklar projenin çok gizli yürüdüğünü ve Microsoft yöneticilerinin de konudan haberdar olduğunu belirtti. Ayrıca Microsoft ile yapılan ortaklık anlaşmasının 2014 yılı sonunda sona erdirme opsiyonunun olduğu da gelen bilgiler arasında. Ancak bunun artık gerçekleşme ihtimali kalmadı.

Nokia satın alınmasa idi Android işletim sistemli Lumia modelleri görebilirmiydik bunu asla bilemeyeceğiz. Ancak gerçekleşse idi Nokia'nın ekosisteme ayrı bir hava katacağına şüphe yoktu.

• Biraz geç kaldı

• Tükürdüğünü yalamış olacaktı iyiki geçmemiş

• Dikilmiş gıyafetin davası olmaz demişler giden gitti artık.

• Dikilmiş tarlanın davası olmaz. Geçiniz.

• Ne diyelim, üzüldüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tüketicilere geçmiş olsun. Samsung alır başını gider bundan sonra..

• hep zaten öyle olur
  • Ah keşke lerle dolu bir haber okudum simdi gene keşke diyorum nokia android cihaz uretseydi

• Benim anlamadigim zaten ust model android telefon kullanan birinin neden androide sahip baska marka telefonu tercih edecek olmasi, cihazin gorunumu ve bir kac teknik ozellik degisiyor ama sistem gene ayni sistem, enteresan..

• 10 yıllığına aldı, dilerse 10 yıl sonra üretebilir !!!
  • Microsoft tam zamanında almış demek ki. Yoksa oda .oka batacaktı

• Ekosistem olayları her an karışıabilir Google motorolayı satın almıştı ozellesebilie

• Allah nokia çalışanlarına yardım etsin....Çalışanlar işine devam edecektir denilsede , çoğu işten çıkarılacaktır tabi...

• Hepimizin istediği bir durumdu. Son Avrupalıyı kaybettik. Başımız sağolsun.

• Benim anlamadığım Finliler Nokia gibi güzide bir firmalarına niye sahip çıkmadılar acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Affirmative!!

Hepimizin istediği bir durumdu. Son Avrupalıyı kaybettik. Başımız sağolsun.

Dostlar sağolsun. Avrupalılara başsağlığı dilerim. Finlandiya'yı çıkarsınlar avrupa birliğinden.
  • Hadi ordan! İş işten geçtikten sonra istediğiniz kadar açıklama yapın ne fayda! Adam gibi androidli çıkarcaktınız o özelliklerle o dizayn ile. Piyasada güçlü oldukdan sonra windows phone yine çıkartırdınız tuttuğu kadar satardınız. Samsung ve Htc çıkartmıyor mu sanki? Tamam android telefonları kadar satmıyor ancak pazar payını ve tüketici ihtiyaçlarını düşünüyor adamlar. Piyasa çok acımasız çok büyük rekabet var. Ayağı kayan artık gitti. Kimse kusura bakmasın ama kullanıcı isteklerini düşünmeyip bide yetmezmiş gibi rakiplere sataşmakla olmuyor bu iş. Hali ortada işte.

• bak Windows ,biz Nokia olarak bir de android model çıkarmayı düşünüyoruz...

diyemedim ya la
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.