- x
Arabanın altını taşa vurdum.
21 Cevap1691 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1441 Mesaj
14 Temmuz 2006; 23:22:02 

Araç Ford Fiesta. Ankara-Çankırı Protokol yolu nedeniyle bozuk yolda ilerlerken öndeki minibüsün taşı ortalaması ile yakın takip eden ben(haliyle minibüs kadar zemin yüksekliğim olmadığı için) birden çıkan taşa çarptım. Çarpma sonrası eğilip altına baktım. Karter de bir şey yok. Etrafında ufak sızmalar olmuş ama eskiden olduğu belli(bu da normal bir durummu oda ayrı bir konu) Fakat karteri sıyırmış hemen arkasındaki arabanın enine uzanan bir direk var ona vurup direğin kenarını hafif eğmiş. Acaba çok önemli bir sorun çıkarırmı.

Eğer nereye gittiğini bilmiyorsan, ne kadar hızlı gittiğinin bir önemi yoktur. Hızlanmak için yapacağın her şey, sadece daha çabuk kaybolmana neden olacaktır.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Temmuz 2006; 0:41:23 

quote:

Orjinalden alıntı: HIGH FIDELITY

Araç Ford Fiesta. Ankara-Çankırı Protokol yolu nedeniyle bozuk yolda ilerlerken öndeki minibüsün taşı ortalaması ile yakın takip eden ben(haliyle minibüs kadar zemin yüksekliğim olmadığı için) birden çıkan taşa çarptım. Çarpma sonrası eğilip altına baktım. Karter de bir şey yok. Etrafında ufak sızmalar olmuş ama eskiden olduğu belli(bu da normal bir durummu oda ayrı bir konu) Fakat karteri sıyırmış hemen arkasındaki arabanın enine uzanan bir direk var ona vurup direğin kenarını hafif eğmiş. Acaba çok önemli bir sorun çıkarırmı.

Yapılacak şey şu ... Aynı şey zamanında başıma gelmişti... Öncelikle sabah kalkınca arabanın bulunduğu zemini yağ açısından kontrol et! Ardından arabanın altından karter ve çevresindeki eskiye ait sızıntıları güzelce bezle temizle ve 1000km gittikten sonra tekrar sildiğin bölgeleri kontrol et ... beraberinde yağ seviyresine bakmanda yararına olur ... Ancak kolay kolay bişi olmaz için rahat olsun dostum

11050 Mesaj
15 Temmuz 2006; 1:00:57 

servise veya tamirciye git
yağı boşalttır
karteri söktür,sonra eğilen yeri tornacıda filan düzelttirirsin
alt düzene de ustaya baktır,ihmale gelmez

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1441 Mesaj
15 Temmuz 2006; 14:52:55 

Sağolun arkadaşlar. Babam benden bu konularda daha tecrübelidir. Eğildi baktı bir şey olmaz tamirciye gitmeye gerek yok dedi. Yağ sızması eski bir olaymış anlaşılan. Şu an için bir sızma olayı da yok. Şükür ki ucuz atlattık.

Eğer nereye gittiğini bilmiyorsan, ne kadar hızlı gittiğinin bir önemi yoktur. Hızlanmak için yapacağın her şey, sadece daha çabuk kaybolmana neden olacaktır.

1233 Mesaj
15 Temmuz 2006; 15:01:22 

Sen yine de lifte çıkart arabayıda bi bakıver...Bu devirde babana bile güvenmiyecen derler ya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi troy mcclure -- 15 Temmuz 2006; 15:01:52 >

Bu ülkede ilgililer bilgisiz, bilgililer de ilgisizdir

Uzaklaştırılmış
15 Temmuz 2006; 15:09:58 

böyle bir konuya buradan verilen bir cevap ne derece saglıklı olabilirki

en iyisi bir an önce servise göstermek

bu gibi durumlar karter muhafazanın önemini gösteriyor işte

1564 Mesaj
15 Temmuz 2006; 15:15:26 

servise goturup baktırsan daha iyi olmazmı?

The Power of Dreams Honda

1656 Mesaj
15 Temmuz 2006; 15:17:35 

servise baktır

منده صغار ايكى جهان من بو جهانه صغمازام

گوهر لامکان منم كون و مکانه صغمازام

Mende sigar iki cahan, men bu cahane sigmazam,
Gövheri lamekan menem, kövnü mekane sigmazam.

640 Mesaj
15 Temmuz 2006; 20:26:07 

Geçtigimiz haftalarda ben de fiat tipo aracimla yolun ortasindaki bir "asfalt kayasina" (baska tabir gelmedi aklima yoldaki nesneyi anlatmak için) çarptim. Hizim 50 kmh civarinda idi ancak yolun devaminin gorunmedigi bir rampa cikisinda duran kayaya carpmamak için duramadim. Carptiktan sonra durunca tabiki artik cok geç olmustu. Indim baktim, tamponun alt kismi catlamis ve karterde hafif bir gocuk meydana gelmisti. Yollarimiz aglanacak vaziyette, çok dikkatli seyretmek lazim.

[font="Tahoma"]Türk demek Türkçe demektir. Ne mutlu Türküm diyene! (Mustafa Kemal)
FIAT GP Active 1.3 MJ / RENAULT Mégane II HB 1.5 dci

2459 Mesaj
15 Temmuz 2006; 20:37:33 

o yol bildim bileli bozuk yaaaaaaa

yapılıyo

MİRAZ

352 Mesaj
21 Temmuz 2006; 19:32:12 

KESKE, ILK ONCE BABANA SORSAYDIN:))

quote:

Sağolun arkadaşlar. Babam benden bu konularda daha tecrübelidir. Eğildi baktı bir şey olmaz tamirciye gitmeye gerek yok dedi. Yağ sızması eski bir olaymış anlaşılan. Şu an için bir sızma olayı da yok. Şükür ki ucuz atlattık.

3061 Mesaj
21 Temmuz 2006; 19:33:56 

aynı fiesta bizdede var sanki ferrari gibi bu kadar da yere yakın olmaz ki

1492 Mesaj
21 Temmuz 2006; 19:35:32 

bizim araba kaldırımın ortasına çıktı altına sürterek inebildi ancak
sonra kullandık 5.000 km sonra bakıma verdik sorun çıkmadı
ama anlatığım olayda 2 tekerlek yarılmıştı

3322 Mesaj
21 Temmuz 2006; 20:15:20 

quote:

Orjinalden alıntı: snsnc

sen hiç ferrrari görmedin galiba normal binek araba altı daha ne kadar yüksek olcak kii ??

The Power of Dreams Honda

Team Technical !

1441 Mesaj
21 Temmuz 2006; 20:31:33 

Yani ferrarimiz olsa ne sürecek yol ne de yakacak benzin bulamayacaz galiba.

414 Mesaj
21 Temmuz 2006; 20:42:48 

VAKA 1-Focus: Aynı şey benimde başıma geldi malesef. Bornova'ya doğru inerken mezarlığın orda, keçi sürüsünün yuvarladığı koca taşı karşımda gördüm. Bi yandan su kanalı, diğer tarafta yoğun bir trafik anlıyacağınız ortaladık taşı. Patır kütür derken arkadan çıktı beni takip ede ede geliyor kerata. Neyse sadece motor bloğunun destek elemanında birazcık kırmış, bir problemde olmadı. Ford'lar diğer araçlara göre daha yakın ve çok fazla altı sürtülebiliyor(bilhassa focuslarda) ama büyük problemler olmadı şimdiye kadar.

VAKA 2-Bora: Geçen ay kızlı erkekli doluştuk arabaya mudanyaya gidiyoruz. Bursada olanlar bilir, yol yapımda ve tali yoldan gidiyorsunuz. Derken malum arabanın altını vurdum. O gece hiç birşey olmadı hatta, arkadaşları gece bıraktım ve saat 1'de ist.a doğru yola çıktım. Ertesi gün arabayı baya kullandıktan sonra ilginç sesler gelmeye başladı. Neyse ertesi gün servise götürdük, şanzıman kulağı kırılmış. Motoru araca bağlayan bir kulak bu. Velhasılı kelam bora'yı kullanırken dikkat etmeye çalışıyorum.

Bilginize arkadaşlar.

Sonuca Odaklanın!

Focuss

158 Mesaj
21 Temmuz 2006; 21:06:50 

quote:

Orjinalden alıntı: snsnc

Sen gel bi de benim corsayla atalım bi tur gör bak araba nerde taş nerde tümsek sürtüyo altını affetmiyo hiçbirini

2459 Mesaj
21 Temmuz 2006; 21:37:14 

ABİ GEÇEN GÜN BENDE HAWAALINA GİTİİM YAW HAKKATEN YOLLAR REZİL YA ONE

ALLAHTAN BENİM ARABANIN ALTI BİRAZ YÜKSEK DEĞMEDİ YERE

NEYSE GEÇMİŞ OLSUN Bİ TAMİRCİ GÖRSE İYİ OLUR

MİRAZ

Uzaklaştırılmış
21 Temmuz 2006; 23:19:45 

quote:

Yani ferrarimiz olsa ne sürecek yol ne de yakacak benzin bulamayacaz galiba.

Aynen öyle Onun için bağdat caddesinde bütün insanlar, artık porsche, ferrari gibi spor arabaları bu yüzden bıraktılar, sadece bağdat caddesinde gidiyolardı arabalar Hatta ordada çalışmalar olduğu zaman altları bol bol sürtüyordu memleketimin yollarına. Onun için jip modası türedi ya, hummerler bilmemneler. Şimdide tabi yollar dar o bakımdan sorun oluyor.

Uzaklaştırılmış
22 Temmuz 2006; 0:08:39 

ilk önce taşı görmek lazım. arabanın markası ne vurduğun hız ne ortalımı vurdun. tam sıyırdımı?

ama sen lifte çıkarttır.

1441 Mesaj
23 Temmuz 2006; 14:15:12 

quote:

Orjinalden alıntı: küber_ez

ilk önce taşı görmek lazım. arabanın markası ne vurduğun hız ne ortalımı vurdun. tam sıyırdımı?

ama sen lifte çıkarttır.

Kardes karteri değmeden sıyırıp, karterden sonraki arabanın altında enine doğru alttan motora destek veren çubuğa çarpmış. Onda da hafif bi ezilme olmuş. Hızım 30 falandı yani çok hızlı değildim. Araba şu an bodrumda ve bodruma kadar gitti yani kötü bir durum yok Allahtan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HIGH FIDELITY -- 23 Temmuz 2006; 14:15:52 >

1229 Mesaj
25 Temmuz 2006; 16:20:21 

Arkadaşlar bende 1 hafta önce Düzce ye gittim Seat Cordoba ile,bagaj full +5 yolcu vardı,bilen bilir gölovadan saçmalıya (baya yokuştur) çıkarken oldukça süratli kullandım,virajas çok sert girdim ve öndeki minibüsün tozundan virajın çıkışındaki taşı ordusunu göremedim ve orda 5-6 kere tak küt vurdu altı,zaten araç yüksüzken bile altı çok alçak bir de yük olunca... neyse indim baktım pek bir şey gözükmedi devam ettim yola bu sefer rampa baya zorlamaya başladı bi ara önümdeki minübüs durduğu için bende durdum tam kalkacakken bir ses geldi diit diye bir de baktım hararet 130,hemen indim stop etmedim meğer bayadır buhar çıkıyormuş önden fakat tozdan göremedim,bi süre rolantide çalıştı fakat fan açmadı,hemen elektrikçiye gösterdik,arabayı kaldırınca altta fan termostadının kırıldığını gördük,uyarı sesi gelmese Allah korusun contayı yakacaktım galiba..! Ülkemizde en ideal araçlar Hacı Murat,Toros ve Kartal..!

2011 Renault Megané Sport Tourer 1.5 dCI 105 ps
2012 Volkswagen Crafter 2.0 TDI 163 ps
2012 Otokar Sultan Comfort 140 S
2011 Mercedes Sprinter 315 CDI * 2
2007 Mercedes Vito 111 CDI
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.313