Şimdi Ara

Arabanın altını taşa vurdum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
16.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç Ford Fiesta. Ankara-Çankırı Protokol yolu nedeniyle bozuk yolda ilerlerken öndeki minibüsün taşı ortalaması ile yakın takip eden ben(haliyle minibüs kadar zemin yüksekliğim olmadığı için) birden çıkan taşa çarptım. Çarpma sonrası eğilip altına baktım. Karter de bir şey yok. Etrafında ufak sızmalar olmuş ama eskiden olduğu belli(bu da normal bir durummu oda ayrı bir konu) Fakat karteri sıyırmış hemen arkasındaki arabanın enine uzanan bir direk var ona vurup direğin kenarını hafif eğmiş. Acaba çok önemli bir sorun çıkarırmı.

• quote:

Orjinalden alıntı: HIGH FIDELITY

Araç Ford Fiesta. Ankara-Çankırı Protokol yolu nedeniyle bozuk yolda ilerlerken öndeki minibüsün taşı ortalaması ile yakın takip eden ben(haliyle minibüs kadar zemin yüksekliğim olmadığı için) birden çıkan taşa çarptım. Çarpma sonrası eğilip altına baktım. Karter de bir şey yok. Etrafında ufak sızmalar olmuş ama eskiden olduğu belli(bu da normal bir durummu oda ayrı bir konu) Fakat karteri sıyırmış hemen arkasındaki arabanın enine uzanan bir direk var ona vurup direğin kenarını hafif eğmiş. Acaba çok önemli bir sorun çıkarırmı.

Yapılacak şey şu ... Aynı şey zamanında başıma gelmişti... Öncelikle sabah kalkınca arabanın bulunduğu zemini yağ açısından kontrol et! Ardından arabanın altından karter ve çevresindeki eskiye ait sızıntıları güzelce bezle temizle ve 1000km gittikten sonra tekrar sildiğin bölgeleri kontrol et ... beraberinde yağ seviyresine bakmanda yararına olur ... Ancak kolay kolay bişi olmaz için rahat olsun dostum
  • servise veya tamirciye git
    yağı boşalttır
    karteri söktür,sonra eğilen yeri tornacıda filan düzelttirirsin
    alt düzene de ustaya baktır,ihmale gelmez
  • Sağolun arkadaşlar. Babam benden bu konularda daha tecrübelidir. Eğildi baktı bir şey olmaz tamirciye gitmeye gerek yok dedi. Yağ sızması eski bir olaymış anlaşılan. Şu an için bir sızma olayı da yok. Şükür ki ucuz atlattık.
  • Sen yine de lifte çıkart arabayıda bi bakıver...Bu devirde babana bile güvenmiyecen derler ya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi troy mcclure -- 15 Temmuz 2006; 15:01:52 >
  • böyle bir konuya buradan verilen bir cevap ne derece saglıklı olabilirki

en iyisi bir an önce servise göstermek

bu gibi durumlar karter muhafazanın önemini gösteriyor işte
  • servise goturup baktırsan daha iyi olmazmı?
  • servise baktır
  • Geçtigimiz haftalarda ben de fiat tipo aracimla yolun ortasindaki bir "asfalt kayasina" (baska tabir gelmedi aklima yoldaki nesneyi anlatmak için) çarptim. Hizim 50 kmh civarinda idi ancak yolun devaminin gorunmedigi bir rampa cikisinda duran kayaya carpmamak için duramadim. Carptiktan sonra durunca tabiki artik cok geç olmustu. Indim baktim, tamponun alt kismi catlamis ve karterde hafif bir gocuk meydana gelmisti. Yollarimiz aglanacak vaziyette, çok dikkatli seyretmek lazim.
  • o yol bildim bileli bozuk yaaaaaaa

yapılıyo
  • KESKE, ILK ONCE BABANA SORSAYDIN:))

quote:

Sağolun arkadaşlar. Babam benden bu konularda daha tecrübelidir. Eğildi baktı bir şey olmaz tamirciye gitmeye gerek yok dedi. Yağ sızması eski bir olaymış anlaşılan. Şu an için bir sızma olayı da yok. Şükür ki ucuz atlattık.
  • aynı fiesta bizdede var sanki ferrari gibi bu kadar da yere yakın olmaz ki
  • bizim araba kaldırımın ortasına çıktı altına sürterek inebildi ancak
    sonra kullandık 5.000 km sonra bakıma verdik sorun çıkmadı
    ama anlatığım olayda 2 tekerlek yarılmıştı
  • quote:

Orjinalden alıntı: snsnc

aynı fiesta bizdede var sanki ferrari gibi bu kadar da yere yakın olmaz ki

sen hiç ferrrari görmedin galiba normal binek araba altı daha ne kadar yüksek olcak kii ??
  • Yani ferrarimiz olsa ne sürecek yol ne de yakacak benzin bulamayacaz galiba.
  • VAKA 1-Focus: Aynı şey benimde başıma geldi malesef. Bornova'ya doğru inerken mezarlığın orda, keçi sürüsünün yuvarladığı koca taşı karşımda gördüm. Bi yandan su kanalı, diğer tarafta yoğun bir trafik anlıyacağınız ortaladık taşı. Patır kütür derken arkadan çıktı beni takip ede ede geliyor kerata. Neyse sadece motor bloğunun destek elemanında birazcık kırmış, bir problemde olmadı. Ford'lar diğer araçlara göre daha yakın ve çok fazla altı sürtülebiliyor(bilhassa focuslarda) ama büyük problemler olmadı şimdiye kadar.

VAKA 2-Bora: Geçen ay kızlı erkekli doluştuk arabaya mudanyaya gidiyoruz. Bursada olanlar bilir, yol yapımda ve tali yoldan gidiyorsunuz. Derken malum arabanın altını vurdum. O gece hiç birşey olmadı hatta, arkadaşları gece bıraktım ve saat 1'de ist.a doğru yola çıktım. Ertesi gün arabayı baya kullandıktan sonra ilginç sesler gelmeye başladı. Neyse ertesi gün servise götürdük, şanzıman kulağı kırılmış. Motoru araca bağlayan bir kulak bu. Velhasılı kelam bora'yı kullanırken dikkat etmeye çalışıyorum.

Bilginize arkadaşlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: snsnc

aynı fiesta bizdede var sanki ferrari gibi bu kadar da yere yakın olmaz ki

Sen gel bi de benim corsayla atalım bi tur gör bak araba nerde taş nerde tümsek sürtüyo altını affetmiyo hiçbirini
  • ABİ GEÇEN GÜN BENDE HAWAALINA GİTİİM YAW HAKKATEN YOLLAR REZİL YA ONE

ALLAHTAN BENİM ARABANIN ALTI BİRAZ YÜKSEK DEĞMEDİ YERE

NEYSE GEÇMİŞ OLSUN Bİ TAMİRCİ GÖRSE İYİ OLUR
  • quote:

Yani ferrarimiz olsa ne sürecek yol ne de yakacak benzin bulamayacaz galiba.

Aynen öyle Onun için bağdat caddesinde bütün insanlar, artık porsche, ferrari gibi spor arabaları bu yüzden bıraktılar, sadece bağdat caddesinde gidiyolardı arabalar Hatta ordada çalışmalar olduğu zaman altları bol bol sürtüyordu memleketimin yollarına. Onun için jip modası türedi ya, hummerler bilmemneler. Şimdide tabi yollar dar o bakımdan sorun oluyor.
  • ilk önce taşı görmek lazım. arabanın markası ne vurduğun hız ne ortalımı vurdun. tam sıyırdımı?

ama sen lifte çıkarttır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.