Şimdi Ara

Microsoft, Cortana adında dijital bir asistan üzerinde çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Apple'ın iPhone 4S ile birlikte lanse ettiği Siri, dijital asistan trendinin de fitilini ateşlemiş oldu. Uzun yıllardır ses tanımlama konusunda çalışmalar yapılsa da son kullanıcıya sunma ve popüler hale getirme konusunda Apple daha önce davrandı. iPhone 4S sonrasında Google Now ve Samsung S Voice gibi örneklerin kullanıma sunulduğunu gördük.

Son gelen bilgiler Microsoft'un da Cortana adında bir dijital asistan üzerinde çalıştığını ve Windows 8.1 ile kullanıcılara sunmaya hazırlandığını iddia ediyor. Cortana ismini Halo hayranları hemen hatırlayacaktır.

Microsoft bir süre önce dijital asistan teknolojisini sadece devrimsel olduğunu düşündüklerinde piyasaya süreceklerini dile getirmişti. Bu bakımdan Cortana'nın ses getirecek özelliklere sahip olacağı düşünülüyor.

Microsoft'un Bing arama motoru için Satori adında bir veritabanı teknolojisi geliştirdiği biliniyor. Son 3.5 yılda 1 milyar nesne toplayan Satori, girdileri ve verileri ayrıca bunların arasındaki ilişkiyi kataloglama işlemini yapıyor. Microsoft'un Cortana'yı bu veritabanı üzerine inşa edeceği belirtiliyor.

Cortana rakipleri gibi kullanıcılara yardımcı olacak şekilde alarm veya hatırlatıcı kurma, pek çok bilgi ile ilgili internetten güncellemeler sunma, bilet satın alma veya rezervasyon yapma hizmetleri sunacak. Cortana'nın en erken gelecek yıl başlarında görücüye çıkacağı sanılıyor. 

• Google: Cortana > Görseller
  • Durun daha neler olacak .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi hiç yoktan telefona değil hatuna konuşuyoruz böylelikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: BrtLVcL

iyi hiç yoktan telefona değil hatuna konuşuyoruz böylelikle.

Evli olanların vay haline. O karıyı mı dinleyeceksin beni mi?

• soyun

• quote:

Orijinalden alıntı: Komi

Durun daha neler olacak .

Microsoft, Cortana adında dijital bir asistan üzerinde çalışıyor

• Türkçe dil desteği olacak mı?

• Bu alete türkçe dil desteği olursa siz o zaman görün eğlenceyihttps://forum.donanimhaber.com/images//image/s3.gif

• Flaş Haber! : 30 yıllık eşini 17 yerinden bıçaklayarak öldüren M.Ö, eşinin kendisini Cortana isimli biri ile aldattığını öne sürdü. M.Ö isimli sanık, çıkarıldığı mahkemede pişman olmadığını, hapis süresi dolduğunda Microsoft isimli şirketin CEO'su olan Steve Ballmer'ı da öldüreceğini söylemesi üzerine alınan kararla müebbet hapse mahkum edildi.
  • MS lumia ile ilerleyecek gelişecek.

Ee apple iPhone de renkli telefon yaparsa MS de siri gibi Cortana yapar ama Cortana daha çok tutar.

• Cortana'nın sesini kullanırlarsa harika olur.

• türkçe Destek sunsun neden kullanmayalim

• Bunun için hazırlık sınıfında ders çalışacağım :)))

• şu microsoftta cortingen işlerle uğraşmaktan bi usanmadı

• Yakında vizyona girecek olan HER filmi aklıma geldi :) Umarım kullananlar filmdeki gibi bir karaktere bürünmezler :)

• Bende isterim pc min sağ köşesinde bir bağyan bana öneri sunsun,yardım etsin. Hatta masaüstünde gezsin falan :D

• yeni bi şey bulamadılarmı

• quote:

Orijinalden alıntı: DubSteq

Bende isterim pc min sağ köşesinde bir bağyan bana öneri sunsun,yardım etsin. Hatta masaüstünde gezsin falan :D

Aklıma eskiden swf şeklinde telefonun camını silen kızlar vardı o geldi. N73'te açardım yıllar sonra iPhone'la popüler olmuştu vs...

Videosunu isteyen bulur, link atamıyorum ban yemeyelim
  • bu cantona bizim milletin eline düşmesin millet sevgili yapmaya falan çalışır

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.