Şimdi Ara

Intel Geliştiriciler Konferansı 2013: 14nm işlemciler, giyilebilir teknolojiler ve dahası....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kısaca IDF olarak bilinen Intel Geliştiriciler Konferansı için San Francisco'dayız. Etkinliğin ilk gününde Intel, 14nm işlemciler, akıllı telefonlara yönelik yeni nesil 22nm işlemciler, Ivy Bridge tabanlı yeni nesil sunucu işlemcileri, giyilyebilir teknolojiler ve daha pek çok konuda önemli açıklamalar yaptı. Etkinliği yerinde izleyen haber müdürümüz Erdi Özüağ'ın izlenimleriyle işte Intel Geliştiriciler Konferansı'ının ilk gün özeti.

• İntel bu fiyatlarda giydirilebilir teknolojilerde çok uzman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumfiçu -- 12 Eylül 2013; 1:37:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Giyilebilir teknolojiler artsin

• Her ne kadar fiyatlarını yüksek bulsamda intelin hızına yetişmek zor arkadaş.Her zaman ileriyi düşünen bir şirket

• yıllaaarr sonraaa

intel ;
    biz işlemciyi sizden iyi biliriz
    işlemci yapmayı sizden öğrencek değiliz
    MASTER documentary

• Yakında Intel hakkında karalamalar başlar Yahudi diye :D

• son goruntu telefon yonga setı gıbıydı sankı...

• 22nm akıllı telefon işlemcileri intel işlemci ailesinin pentium 4 işlemcisiyle nerdeyse aynı hız frekansında calısması şaşırtıcı :)

• amd hala 32nm takılsın

• sitenizin mobil sürümünde video lari izlemek istediginizde telefonda yüklü olan playerden oynatma seçeneği çikiyordu ama artik bu özellik kaybolmuş galiba şimdi sadece videoyu telefona indirme seçeneği çikiyor sitenin bu eski özelliğini tekrar getirebilirmisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omura_vs -- 12 Eylül 2013; 2:37:23 >
  • 04:38 XP...

• quote:

Orijinalden alıntı: SeriaLLorD

Her ne kadar fiyatlarını yüksek bulsamda intelin hızına yetişmek zor arkadaş.Her zaman ileriyi düşünen bir şirket

Her zaman akıllı beyinleri bünyesine katan ve elinden kaçırmayan bir firma. Disiplin zaten bu tarz firmalarda her zaman olur. AMD'de de sanmayın disiplin yok. Onlarda INTEL kadar başarılıdır işletme olarak. Ama sorun şu ki, AMD elinde akıllı adamları tutamıyor!

AMD'de Athlon 64 bit serisini üreten ekip ile INTEL'in C2D serisini üreten ekibin aynı olduğunu biliyormuydunuz?

O ekibi AMD şu anda elinde tutabiliyor olsaydı, AMD şu andki INTEL konumundaydı... Veya INTEL'de gene iyi bir beyin avı yaparak onlara rakip bir ekip kurardı ve son kullanıcı şölenini güzelce izlerdik...

Firmalar iyi beyinleri yakayıp ellerinden bırakmamalı. Eğer bu beyinleri INTEL toplayıp olayı tekel'e dökerse sonucumuz bu günkü gibi olmaya devam edecek... Ben AMD olsaydım o ekibi elimden kaçırmamak için gerekirse ATI'yi satın almazdım ve o parayı o ekibe kullanır, yapabilirsem ömür boyu çalışma sözleşmesi imzalatırdım. Gönüllerini çalışma hayatları boyunca nasıl hoş tutmam gerekiyorsa yapardım... Sonuçta firmanızın geleceği bu çekirdek ekibe bağlı...

AMD ATI'yi alarak kötü birşey yaptı demiyorum. Aksine mantıklıydı ama işlemci alanında çekirdek ekibi elinden kesinlikle kaçırmamalıydı...

• Erdi abinin sunum konusunda oldukça ilerlediğini düşünüyorum. 5 sene önceki hallerini çok iyi hatırlıyorum :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazeran

Erdi abinin sunum konusunda oldukça ilerlediğini düşünüyorum. 5 sene önceki hallerini çok iyi hatırlıyorum :D

aynen öyle eskiden video yu indirip slow mot. olarak izlerdim o bile normal hızda olurdu şimdi arada nefes alıyo olması takdire şayan :)
  • Telefonlar intel sayesinde hizlanacak anlasilan, butun markalar intele doner sanirim hatta apple bile ..

Vede intelin her ne kadar alani olmasa da pil konusunada bir el atip gelistirselerdi, o zaman milyonlarca insanın hayır dualarını alırlardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmasx -- 12 Eylül 2013; 4:37:56 >
  • batarya sorunu sadece telefonlarda değil batarya kullanan tüm herşeyde var.
    benim teorime göre batarya bazı kişiler veya güçler tarafından geliştirilmek istenmiyor.
    çünkü; batarayalar gelişen teknolojiyle paralel olarak gelişseydi. şu anda benzinle/mazotla çalışan araçlar olmazdı.
    bence petrol baronlarının (yada petrole hukmeden ulkelerın) bataryaları gelişmesini istemedikleri için bunca yıllardır bataryalarda olması gerekenin çok çok altında gelişmeler olmuştur. yani bataryaların gelişim süreçleri çok yavaş sanki göstermelik bir gelişmeler olmuştur.
    diğer sektörler çağ atlarken bataryalar gıdım gıdım gelişmekte devrim yaratacak bir gelişme sanki engellenmektedir.
    bataryalar ne zaman gelişir derseniz bence petrol bitince....
    yada 3. dünya savaşı çıktığı zaman çünkü geçmişteki dünya savaşları zamanındaki teknolojik gelişmeler sayesinde bu günkü çoğu teknolojiyi kullanmaktayız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etyemez -- 12 Eylül 2013; 4:33:22 >

• Basarili bir video olmus tesekkurler

• valla i7 yeter bana :D zaten daha bu işlemciyi zorlayan bi oyun bi proğram bulamadım :D

• quote:

Orijinalden alıntı: etyemez

batarya sorunu sadece telefonlarda değil batarya kullanan tüm herşeyde var. benim teorime göre batarya bazı kişiler veya güçler tarafından geliştirilmek istenmiyor. çünkü; batarayalar gelişen teknolojiyle paralel olarak gelişseydi. şu anda benzinle/mazotla çalışan araçlar olmazdı. bence petrol baronlarının (yada petrole hukmeden ulkelerın) bataryaları gelişmesini istemedikleri için bunca yıllardır bataryalarda olması gerekenin çok çok altında gelişmeler olmuştur. yani bataryaların gelişim süreçleri çok yavaş sanki göstermelik bir gelişmeler olmuştur. diğer sektörler çağ atlarken bataryalar gıdım gıdım gelişmekte devrim yaratacak bir gelişme sanki engellenmektedir. bataryalar ne zaman gelişir derseniz bence petrol bitince.... yada 3. dünya savaşı çıktığı zaman çünkü geçmişteki dünya savaşları zamanındaki teknolojik gelişmeler sayesinde bu günkü çoğu teknolojiyi kullanmaktayız...

Üstat katılmıyorum sana elektrik sıkıştırılabilir bir şey değil batarya boyutu ne kadar büyükse amper o kadar yüksektir. Nokia 6600'daki 4C batarya günümüzdeki Nokia C2'de bile hala kullanılmakta. Büyük devletler şu devirde petrolden çok mobil teknolojilerden kazanıyor kimse kendi kötülüğünü istemez. Telefonlar , bilgisayarlar , tabletler , giyilebilir cihazlar ve daha sayamadığım nice üründe batarya pil kullanılmakta geliştirilmesinin gerçekten zor olduğunu düşündüğüm bir yapı bataryalar.

• Hiç bişey anlamadım şimdi 4770k+ güzel z87 bir anakart alsam bugun oldugu gbi x79a çıkan extreme işlemciler ilerde z87yede çıkar mı güncelleme şansım olur mu ? yoksa gidip lga 2011 4930k mı alayım ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.