Şimdi Ara

iPhone 5S'in ilk test sonucu grafik performansına ışık tutuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
2.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone 5S'in ilk test sonucu grafik performansına ışık tutuyor

Apple'ın iPhone 5'e göre 2 kat daha grafik performansı sunuyor dediği 7.nesil iPhone'un donanım gücü yapılan testlerle yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

GPU tarafında hangi birim ile geldiği şimdilik belirsizliğini koruyan A7 yongada sistem çözümünün OpenGL ES 3.0'a destek verdiği dün Apple tarafından açıklanmıştı. Grafik konusunda selefine göre 2 kat daha iyi performans sunduğu ifade edilen iPhone 5S'in GFxbench'in Egypt HD 2.5 ile offscreen (1080) ve onscreen olarak yapılanilk test sonuçları da bunu doğrular nitelikte.

Offscreen (1080p) durumunda yapılan testte iPhone 5S, 56 kare/saniye hızına ulaşmayı başarırken; iPhone 5, ancak 29.8 kare/saniye hızında kalıyor. Onscreen durumunda yapılan ikinci testte ise iPhone 5S'in performansı bir önceki testle paralel şekilde 53 fps olarak sonuçlanırken; iPhone 5, bu testi 41.1 fps ile tamamlamayı başarıyor.

iPhone 5S'in donanım performansıyla ilgili ilerleyen günlerde daha detaylı testler geldikçe sizlere aktarmayı sürdüreceğiz.

iPhone 5S'in ilk test sonucu grafik performansına ışık tutuyor

• Daha iyi bir işlemci ile yüksek çıkması beklenen bir şeydi keşke ekran çerçeve kısımlarına kadar büyüseydi en azından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cem300 -- 12 Eylül 2013; 0:34:04 >
  • Benim gibi teknoloji özürlü biri için biraz daha açıklayıcı olabilirdiniz. :) Yinede teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete E. -- 12 Eylül 2013; 0:36:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 kat fark var denildi . Bu farkı kanıtlamak için ekranı kapatıp grafik testi yapmışlar .

Demekki böyle oluyormuş
  • Hiçte sıcak bakmadığım bir firmanın böylesine donanımdan verimli faydalanabilen sistemler üretmesini özgür olduğu için desteklediğim Android dünyasına rağmen alkışlıyorum...

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 12 Eylül 2013; 0:51:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete E.

Benim gibi teknoloji özürlü biri için. Biraz daha açıklayıcı olabilirdiniz. :) Yinede teşekkürler.

Grafik prformansı olarak eskisinden iki kat daha hızlı bir iphone olmuş onu diyorlar yani oyunlarda falan iki kat daha hızlı çalışacak ve OpenGL ES 3.0 desteği ile daha fazla özellik olacakmış.

• quote:

Benim gibi teknoloji özürlü biri için. Biraz daha açıklayıcı olabilirdiniz. :) Yinede teşekkürler.

şöyle yardımcı oluyim hocam...
    biz apple olarak telefonu azıcık hızlandırdık yani yeni bi çığır açtık ...

• 4.7" veya 5" bir telefon daha çıkarsada büyük ekran isteyenleri iOS dan mahrum etmeseler.
  • quote:

Benim gibi teknoloji özürlü biri için biraz daha açıklayıcı olabilirdiniz. :) Yinede teşekkürler.

Ah be abicim madem teknoloji özürlüsün, o zaman teknoloji sitesinde ne işin var :D Merak saldıysan işe haberlerle değil birkaç makale okuyarak başla ;)

• "iPhone 5S'in ilk test sonucu grafik performansına ışık tutuyor"

tutma ya gözümü aldı ışık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OKAMI -- 12 Eylül 2013; 0:46:15 >
  • o degilde ram 2gb diyen sazanlar vardi =)

• Bu cihazı elime alıp kişisel cihazımda kendim geekbench testi yapmak istiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya Cihazı Geçtimde Bide Cihazla Birlikte Gelen Versiyon Hiç Hoşuma Gitmedi İOS 7 Gelecek 6 Düşüremeyecez Napacaz İOS 7 Mecbur Kunllanmak mı Zorunda Kalacaz ? ..
  • Çöp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim aklım halan 128 gb da kaldı neden öle bi model çıkarmadılar :( yeni nesil oyunlarla artık daha çok alan gerekecek

• yorum yazanlarda en tilt oldugum tip güncellemelerden yakınan tipler size kalsa hiç değişmesin öyyyyylee yıllarca kullanalım aman değişiklik olur da zorlarız o beynimizi iki satır okuyup sakın çözeriz falan mazallah ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Afyonteam

o degilde ram 2gb diyen sazanlar vardi =)

o değilde IOS'in ram verimliliği ve yönetimini Android ile eş tutan sazanlar hala var..

• ios sever arkadaşlar basmış konuyu :)
    telefon şekil ama hız artırmakla olmuyo bu işler ...
    yenilik mi bu ...

• Şaşırtmadı.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.