Şimdi Ara

ATATÜRK KÖŞESİ (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.803
Cevap
36
Favori
237.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal, Antalya'da Aspendos'un önünde

ATATÜRK KÖŞESİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ado -- 10 Mart 2016; 11:30:19 >
  • 10 Mart 1934 - Yahya Kemal (Beyatlı)'in, Yozgat milletvekilliğine seçilmesi nedeniyle Atatürk'e teşekkür telgrafı: "Türk milletinin büyük ve engin şerefli başkanının yüksek yakınlığı eseri olarak bu defa Yozgat milletvekilliğine seçilmem sebebiyle kalbim minnetle doludur. Ondokuz seneden beri dehasının yıldızı arkasından gittiğim büyük başkanımızın yakınlığı hayatımın yegâne değeridir. Derin teşekkür ve saygılarımı arz ederim, efendim."
  • 11 Mart 1915
    Anafartalar Kahramanı M. Kemal,
    İstanbul'dan gelen milletvekillerine muharebelere ilişkin bilgi veriyor

ATATÜRK KÖŞESİ

resmi yanlış eklemişim ama kimse de fark etmemiş. dursun bakalım ne zaman kim uyaracak :)

ATATÜRK KÖŞESİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ado -- 13 Mart 2016; 16:27:02 >

• 12 Mart 1921
    İstiklal Marşı'nın TBMM'de kabulü.

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan ve 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce de resmen İstiklal Marşı olarak kabul edilen on kıtalık şiir Türk milletinin düşman işgaline uğradığı yıllarda, vatan sevgisi ve inancını ayakta tutmak için kaleme alınmıştır.

Ülkemizin en zor günlerini geçirdiği işgal yıllarında kaleme alınan ve milli birliğin sembolü olan İstiklâl Marşımızın kabulü yıldönümünde yurdun dört bir yanında etkinlikler yapılmaktadır.
    ATATÜRK KÖŞESİATATÜRK KÖŞESİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ado -- 12 Mart 2016; 12:03:33 >

• 13 Mart 1899 -
    Atatürk'ün Kara Harp Okulu'na öğrenci olarak girişinin yıl dönümü
  • 14 Mart 1933 - Atatürk'ün, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Roosevelt'e göreve başlaması nedeniyle tebrik telgrafı.
  • 15 Mart 1938 - Atatürk'ün, Başbakan Celâl Bayar'ı kabulü ve onun yabancı hekim getirilmesi isteğini tekrarlaması üzerine cevabı: "Çocuk, ne yapacaksan çabuk yap; ben hastayım!"
  • 16 Mart 1923 - Atatürk'ün, Adana Türkocağı'nda çiftçiler tarafından şerefine verilen ziyafette konuşması: "...Eğer milletimizin büyük ekseriyeti çiftçi olmasaydı, biz bugün dünya yüzünde bulunmayacaktık."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ado -- 17 Mart 2016; 15:18:53 >
  • 17 Mart 1937 - Atatürk'ün, Çankaya'da Romanya Dışişleri Bakanı Antonesco'yu kabulü.

Atatürk'ün, gece Romanya Dışişleri Bakanı Antonesco şerefine Ankara Palasla verilen ziyafette konuşması: "...Milletler gam ve keder bilmemelidir. Şeflerin vazifesi, hayatı neşe ve şevkle karşılamak hususunda milletlerine yok gös­termektir! Bütün insanlığın varlığını kendi şahıslarında gören adamlar mutsuzdur. Herhangi bir şahsın, yaşadıkça memnun ve mesut olması için lâzım gelen şey, kendisi için değil, kendisinden sonra gelecekler için çalışmaktır. Hayatta tam zevk ve mutluluk, ancak gelecek nesillerin şerefi, varlığı, mutluluğu için çalışmakta bulunabilir."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ado -- 17 Mart 2016; 15:19:14 >
  • 1915 Çanakkale
    Albay Mustafa Kemal "Anafartalar Grup Komutanı"
    "Size ben taarruz emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum.
    Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında,
    yerimize başka kuvvetler ve komutanlar geçebilir”

ATATÜRK KÖŞESİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ado -- 18 Mart 2016; 9:11:31 >
  • 1915 (18-19) - Fransız ve İngilizler'in Çanakkale'ye yaptıkları deniz saldırısının başarısızlığı.
  • Keşke en azından 18 mart da birileri gelip bir şeyler yazsaydı..
  • 20 Mart 1926 - Başbakan İsmet Paşa'nın, İzmir'den Atatürk'e telgrafı: "Güney sahillerinde pek istifadeli bir seyahatten sonra İzmir'e geldim. ..Her yerde halkımızın Cumhuriyete bağlılık ve Cumhurbaşkanlarına sevgi ve saygı hislerinin taşkın ve pek derin derecede bulunduğunu sonsuz sevinç ve iftiharla arz ederim."

Atatürk'ün, ismet Paşa'nın 20 Mart 1926 tarihli telgrafına cevabı: "Seyahatiniz esnasında, vatandaşlarımızın Cumhuriyet ve naçiz şahsım hakkındaki tezahürlerinden pek duygulandım."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ado -- 21 Mart 2016; 8:56:48 >
  • 21 Mart 1921 - Atatürk'ün, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin gizli oturumunda konuşması: "...Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümeti, bugünkü şartlara göre Misak-ı Millî'ye aykırı bir barışa imza koyamaz. Bunda mahzurlar vardır."
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Dostum çok haklısın , inan mesajını okuyunca utandım. Belirili aralıklarla girip yazılanları kontrol ediyorum bunu nasıl atladığıma kızıyorum şimdi. Duyarlılığın için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamin

Dostum çok haklısın , inan mesajını okuyunca utandım. Belirili aralıklarla girip yazılanları kontrol ediyorum bunu nasıl atladığıma kızıyorum şimdi. Duyarlılığın için teşekkür ederim.

Özellikle bu günlerde, birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız var. teşekkür ederim geldiğin için
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Ben teşekkür ederim :)
  • 22 Mart 1921 - Atatürk'ün, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti merkezlerine seçilecek kişilerde aranacak nitelikler hakkında Kâzım Karabekir'e telgrafı: "Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti merkezlerinin vatansever ve gayretli, namuslu ve halkın hürmet ve itimadını kazanmış kişilerden seçilmeleri ve bu merkez aracılığıyla halkı düzenli bir şekilde uyarmak gerekli görüldü. Bölgenizdeki örgütün siyasî emellere ve kişisel çıkarlara âlet olmaması ve zararlı akımlara mâni olacak faziletli kişilerden oluşturulması için gereken aracılığın esirgenmemesini rica ederim."
  • Konuyu yeni gördüm, gerçekten günü gününe bu değerli bilgileri bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Katılımın ve ilginin daha yüksek olması dileğiyle.

"Yolunda yalnız olmayacaksın, orada aynı hedefi takip eden başkaları ile beraber yürüyeceksin bu hayat yarışında, diğerleri kaabiliyetleri itibari ile sizi geçebilirler. Bir başarı elinizden kaçabilir. Bundan dolayı onlara kızmayınız. Elinizden geleni yapmışsanız, kendi kendinize kızmayınız. Asıl önemli olan başarı değil gayrettir. İnsanın elinde olan ve onu memnun eden ancak gayrettir." Mustafa Kemal Atatürk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5FE94EB4E -- 22 Mart 2016; 22:46:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cparty69

Konuyu yeni gördüm, gerçekten günü gününe bu değerli bilgileri bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Katılımın ve ilginin daha yüksek olması dileğiyle.

"Yolunda yalnız olmayacaksın, orada aynı hedefi takip eden başkaları ile beraber yürüyeceksin bu hayat yarışında, diğerleri kaabiliyetleri itibari ile sizi geçebilirler. Bir başarı elinizden kaçabilir. Bundan dolayı onlara kızmayınız. Elinizden geleni yapmışsanız, kendi kendinize kızmayınız. Asıl önemli olan başarı değil gayrettir. İnsanın elinde olan ve onu memnun eden ancak gayrettir." Mustafa Kemal Atatürk

Paylaşımınız çok güzel, cidden bu sözlerini bilmiyordum. ileride imzama alabilirim.

• 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.