Şimdi Ara

ATATÜRK KÖŞESİ (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.804
Cevap
36
Favori
237.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jüpiter

quote:

Orijinalden alıntı: fatih çimen

YAV ÖYLE DEĞİLDE OSMANLI AHLAKI NERDE ŞİMDİ PEKİ.KAÇ KİŞİNAMAZ KILIYOR.ÖNCEDEN CUMA RESMİ TATİLDİ KİM KALDIRDI SORARIM SİZE

Öncelikle bağırmayınız.
    Osmanlı ahlaklı mıydı değil miydi tartışılır.Bunları sorgulamamız için o dönemleri görmemiz,bu döneme göre çözümleme yapmak gerek yani biz sorgulayamayız bence, benim haddim değil.İbadetini yapmak isteyene kimse bir şey diyemez yeter ki içinde olsun.

Osmanlı'da ahlak filan yoktu.

8-9 yaşında kızlar cariye ve köle yapılıyor. Erkek çocuk doğurana kadar serbest bırakılmıyor.
    Onun dışında toplumu sınıflara ayıran ünvanlar var. Mesela "Efendi" ünvanı cariye çocuklarına verilir. Bu ünvan da o kişiyi sürekli aşağılıyor.

Sergüzeşt, Eflatun Bey İle Rakım Efendi gibi Osmanlı döneminde yazılmış eserlere bakabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi green_fire -- 2 Ekim 2014; 17:16:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fofer

quote:

Orijinalden alıntı: Aseuz

Bir bitmediniz be koyunlar

Başka bölümlere sataş istersen buradan sana ekmek çıkmaz, lütfen ümmetçi zihniyetini alıp bu bölümden ayrıl.

Hadi yolun açık ola

Verecek cevabın yok tabii

Mustafa Kemal'in cenaze namazı kılınmış mıdır? Kılınmamış mıdır?

Güzel ülkemin güzide kemalistlerinden cevap bekliyorum.

Bir insanın cenaze namazının kılınması veya kılınmaması sizi neden bu kadar bağlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: TUNGA-TİGİN

Osmanlı'da ahlak filan yoktu.

8-9 yaşında kızlar cariye ve köle yapılıyor. Erkek çocuk doğurana kadar serbest bırakılmıyor.
    Onun dışında toplumu sınıflara ayıran ünvanlar var. Mesela "Efendi" ünvanı cariye çocuklarına verilir. Bu ünvan da o kişiyi sürekli aşağılıyor.

Sergüzeşt, Eflatun Bey İle Rakım Efendi gibi Osmanlı döneminde yazılmış eserlere bakabilirsin.

Farkındayım hocam,

Onlar (İskitler'den Osmanlı'ya kadar) sayesinde bugünlere geldik, geçmişimiz, tarihimiz; iyisiyle (Adaletli, hoşgörülü padişahlar 2. Murat örneğin) kötüsüyle.

Ben yazmak istemedim çünkü bırakalımda yargılama işini bizler yapmayalım da, Atatürk'e hesap soranlar, küfür edenler gibi olmayalım. Ülkede adalet yok fakat ilahi adalet var ya burada ya öte dünyada elbet herşeyin hesabı sorulacak.

• Siz kemalistler Hasan Tahsin i de çok seversiniz değil mi? İlk kurşunu atan şanlı şehit Hasan dahsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fofer kullanıcısına yanıt
    Ulan
    Diyo ki adam gibi tartisin benimle sende o kapasite var mi sonunda agzinizda salyalarla hakaretleri ortaliga saciyorsunuz
    Iste klasik akp secmeni acinacak haldesiniz.
    Kemalist yobaz vs. diyorsunda kemalist yobazlar bir yana sizin gibi yobazlar daha fena bundan cok eminim
    Her cumlenin sonuna yazdiklariyla alakasiz gulucukler
    Ataturk yahudi hatta gercek ataturk olmus yerine kohen gelmis ve cenaze namazi kilinmamis senin gibi yobazlarida asmis allah aqbar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QMechanic -- 3 Ekim 2014; 2:18:16 >
  • Bu hainler Türklüğü inkar edecek kadar soysuz, bu ülkeyi ayağa ve yüz yıldır ayakta tutan halkı birbirine düşürmek için ellerinden gelen her şeyi yapacak kadar hainlerdir.
  • Vatan hainleri ve korkaklar dışındakiler gösteriş için değil vatan için, toprak için mücadele ettiler.
    35 yaşında birisinin mesajları ve emotionları enteresan ve 35 yaş ağırlığı yol.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sen çok şanslısın etrafında pek göremeyeceğin bir şey paylaşıyorum

Kendisinin adamın hasıdır, çok iyi bak belki bir şeyler bulaşır da biraz adam olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aseuz -- 4 Ekim 2014; 19:02:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aseuz

Sen çok şanslısın etrafında pek göremeyeceğin bir şey paylaşıyorum

Kendisinin adamın hasıdır, çok iyi bak belki bir şeyler bulaşır da biraz adam olursun.

Yine beni haklı çıkarıyorsun Kemalist :)
    Hep Mustafa Kemal'in arkasına saklanın siz, ama sorulara cevap yok. Boşuna yobaz demiyorum :)

Tangra mısın nesin blokladım seni, boşuna mentionlama. Hakaret etmeden tartışmayı öğren öncelikle.

@jüpiter arkadaşlar sorularıma kaçamak cevap verdikleri için başka bir emotion kalmıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fofer -- 4 Ekim 2014; 21:17:39 >

Neyse yazın bakalım yazacağınızı öğrenelim neymiş(!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jüpiter -- 4 Ekim 2014; 21:37:10 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Bu gerçekler sadece vatan hainlerini rahatsız eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aseuz -- 4 Ekim 2014; 22:29:21 >
  • Öffff yobaz yordun beni iki gündür :) ben 3 dil biliyorum onu ne yapalım :) böyle klişelerle gelme. Gülünce de güldü oluyoruz

@jüpiter önceki mesajlarıma bakabilirsiniz.

Zaten takip ediyorum da mesajlarınızda birşey göremedim o yüzden soruyorum.

Yazdığınız, Mustafa Kemal Atatürk'ün cenaze namazı kılındı mı? Selanik, Osman Nevres, Yahudilik bu kısır döngünün ötesine gitmedi şu anlamsız gülücüklerinizle beraber. "Vesikalı" olarak buraya ekleyin bilelim,görelim neymiş ne değilmiş.

Ben anlayamıyorum, birisine düşmansınız o konuya giriyorsunuz, dalga geçiyorsunuz, eğleniyorsunuz; ben yapmadığım için ters geliyor.

Üslubunuz hoş değil yobaz aşağı yobaz yukarı, kendinizi bu şekilde ispatlıyorsunuz, ispatlama peşindesiniz. Amacınız ne kendini ispatlama mı?

Biliyorum gülüp, eğleniyorsunuz da gene bir yazayım dedim.
  • quote:

Öffff yobaz yordun beni iki gündür :) ben 3 dil biliyorum onu ne yapalım :) böyle klişelerle gelme. Gülünce de güldü oluyoruz

@jüpiter önceki mesajlarıma bakabilirsiniz.

Senin bir halt bildiğin yok varsa bile unut gitsin hepsini önce tarihini öğren ve atalarına saygı göster. Üç dil bilmek değil önemli olan adam olmak .

Sen önce Türküm, bayrağım Ay Yıldız demeyi öğren ondan sonra bakarız sen ne biliyorsun ne bilmiyorsun, bu ikisi olmadan hep sıfır kalacaksın, ümmetçinin oğlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aseuz -- 5 Ekim 2014; 8:41:43 >

• @Aseuz sizi gibi kafatasçı olacağıma Elhamdülillah Ümmetçiyim, Elhamdülillah Türk'üm, Elhamdülillah Albayrağa sahibim.
    Bu saydıklarınız siz Kemalistlerin tekelinde değil, bırakın artık bu yobaz beyni. Beyninizi saran örümcek ağlarından temizleyin.

@jüpiter Dalga geçmemin sebebi arkadaşların her fırsatta kendilerinden olmayanı aşağılamaları olabilir mi hocam?
    Ben onların fikirlerine saygılıyım, ha saygınızı böyle mi gösteriyorsunuz derseniz, ne ektilerse onu biçtiler.

Mustafa Kemal'in cenaze namazı kılındı mı diye sormuştum, arkadaş da 5 kişi ile birlikte kılındı diye yazdı.
    Ülkenin kurucusu olan birinin, naaşı taşınırken yüzbinlerce insan sokaklara dökülüp gözyaşı dökerken, neden bu milletin katıldığı yüzbinlerce insan ile
    birlikte kılınmadı da, gizli saklı bir köşede kılındı. Eğer kılındıysa ki ben kılındığına inanmıyorum.

Mustafa Kemal 2 dil, 4000 kitap okumuş muş muş, yahu bırakın artık bunları. Hiç kitap okumamış olsa, sadece anadilini konuşabiliyor olsa ne yazar, ne fark eder.
    Bunlar Mustafa Kemal'i ne yükseltir, ne de düşürür. Umarım anlatabiliyorumdur @jüpiter hocam. Vesika çok ama konuyu kirletmek istemiyorum, gerekirse konudaki bütün mesajlarımı da silebilirim.

• quote:

Elhamdülillah Ümmetçiyim, Elhamdülillah Türk'üm, Elhamdülillah Albayrağa sahibim.
    Bu saydıklarınız siz Kemalistlerin tekelinde değil, bırakın artık bu yobaz beyni. Beyninizi saran örümcek ağlarından temizleyin.

Dalga geçmemin sebebi arkadaşların her fırsatta kendilerinden olmayanı aşağılamaları olabilir mi hocam?
    Ben onların fikirlerine saygılıyım, ha saygınızı böyle mi gösteriyorsunuz derseniz, ne ektilerse onu biçtiler.

Mustafa Kemal'in cenaze namazı kılındı mı diye sormuştum, arkadaş da 5 kişi ile birlikte kılındı diye yazdı.
    Ülkenin kurucusu olan birinin, naaşı taşınırken yüzbinlerce insan sokaklara dökülüp gözyaşı dökerken, neden bu milletin katıldığı yüzbinlerce insan ile
    birlikte kılınmadı da, gizli saklı bir köşede kılındı. Eğer kılındıysa ki ben kılındığına inanmıyorum.

Mustafa Kemal 2 dil, 4000 kitap okumuş muş muş, yahu bırakın artık bunları. Hiç kitap okumamış olsa, sadece anadilini konuşabiliyor olsa ne yazar, ne fark eder.
    Bunlar Mustafa Kemal'i ne yükseltir, ne de düşürür. Umarım anlatabiliyorumdur @jüpiter hocam. Vesika çok ama konuyu kirletmek istemiyorum, gerekirse konudaki bütün mesajlarımı da silebilirim.

Biraz empati:

Siz konuya Fatih Tezcan'la giriş yaptınız Buradan bakınız. Atatürk'e neler demiş, Atatürk'ün annesine küfür etmekten çekinmemiş bu zat, okuyun ve görün.

Siz düzgün, aklı başında giriş yapsaydınız; arkadaşlar gayet güzel bir şekilde cevaplarlardı ki cevaplayan arkadaşlar vardı sorularıza "5 kişi ile birlikte kılındı" diye yazmışsınız, öyle yazan bir arkadaş görmedim ben onuda gösterin lütfen.

Sizin sorularınız cevaplanıyor, siz inanmıyorsunuz demek ki bildiğiniz birşeyler(!) var buraya yazın belgelerle ama öyle adında gerçek var diye bir site var oradan ekleyecekseniz eklemeyiniz.

Belki karşılaştırma yanlış olacak ama Fenerbahçeli birisinin Galatasaraylı bölümünde yazı yazması gibi bu.Yazdığım gibi eğer düzgün, aklı başında bir giriş yapsaydınız arkadaşların tepkisi çok farklı olurdu,keşke öyle bir yapsaydınız.

Sizin ilinizin ilk kurşunun atıldığı yer olan Ayvalık ilçesi ve Gömeç beldesine gitmiştim.Atatürk ve İstiklal Marşı'nda çok duyarlı bir halkı var.Gömeç'in Belediye Bayrağında, Mustafa Kemal Atatürk resmini kullanan tek Belediye, dağdaki Atatürk dışında.Sizin için önemli değildir ama genede yazayım dedim.

Ha yazdıklarınız arkasında durun ve silmeyin, varsa belgeleriniz buraya ekleyin yoksa başka yerde eğlenin; burası eğlenilecek yer değil biraz ciddiyet lütfen.

Hayırlı Bayramlar.

• Osman Nevres'in Sabetaycı olduğunu söylemeye gerek yok sanırım, bunu bence Ülkemizde Mustafa Kemal'i savunan en büyük Kemalist olan
    ve saygımın sonsuz olduğu Yalçın KÜÇÜK defalarca dile getirmiştir.www.kalemlervekiliclar.com adlı sayfada binlerce vesika vardı ama siteye erişim malesef yok.

@Aseuz nickli arkadaş yazdı 5 kişi ile birlikte dolmabahçede kılındı diye. Sizin aksi bir fikriniz varsa yazın lütfen. Her iki yönden de sonuç rezalet.
    Kılınmadıysa da, 5 kişi ile kılındıysa ve "laik"liğe zeval getirir düşüncesiyle milletten gizlendiyse ayrı bir kepazeliktir.

Fatih Tezcan'ın silahşörü falan değilim hocam, kötü söz sahibine aittir zaten. Hayırlı bayramlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fofer -- 5 Ekim 2014; 14:59:04 >

• quote:

Osman Nevres'in Sabetaycı olduğunu söylemeye gerek yok sanırım, bunu bence Ülkemizde Mustafa Kemal'i savunan en büyük Kemalist olan
    ve saygımın sonsuz olduğu Yalçın KÜÇÜK defalarca dile getirmiştir.www.kalemlervekiliclar.com adlı sayfada binlerce vesika vardı ama siteye erişim malesef yok.

@Aseuz nickli arkadaş yazdı 5 kişi ile birlikte dolmabahçede kılındı diye. Sizin aksi bir fikriniz varsa yazın lütfen. Her iki yönden de sonuç rezalet.
    Kılınmadıysa da, 5 kişi ile kılındıysa ve "laik"liğe zeval getirir düşüncesiyle milletten gizlendiyse ayrı bir kepazeliktir.

Fatih Tezcan'ın silahşörü falan değilim hocam, kötü söz sahibine aittir zaten. Hayırlı bayramlar.

Yalçın Küçük'ü tanımam, Google'a yazdım; Yalçın Küçük pkk çıktı.

Verdiğiniz link Fransızca, maalesef Fransızcam yok; çevirilerede güvenmem.

Sayın Aseuz'un 5 kişi ile birlikte kılındı diye yazdığını ben kaçırmışım demek; göremedim çünkü, neyse.

Laiklikle olan alakayı kuramadım.

O dönemde yaşamadık her kafadan bir ses çıkıyor. Atatürk'ü sevmeyenler Mustafa Armağan ve Kadir Mısıroğlu ve türevleri.

O zaman 2. Mehmet'in cenaze namazı kılındı mı sormazlar mı hadi ispatlayalım bakalım. Haddimizi aşmayalım bırakalım bunları.

• Site fransızca değil, kapatıldığı yada alan adı satın alındığı için saçma bir sayfa açılıyor.
    Laiklikle alakayı kurabilmenizi isterdim.
    Yalçın Küçük'ü tanımıyorsanız konuyu uzatmanın hiçbir anlamı yok. Saygılar, hoşçakalın.
    Farkındayım, bilinçli şekilde öyle yazdım demek ki elle tutulur döküman yok ortalıkta.

Laiklik konusunuda anladım laiklik ve cenaze namazı ilişkisi fakat bunların Atatürk'le ne alakası var. Atatürk mü suçlu bu konuda? O zamanki yetkililere sormak lazım neden böyle oldu diye eee onlarda yok belki İsmet İnönü'nün Eskişehir-Kütahya yenilgisinden sonra görevinden olması kine dönüştü bilmiyoruz işte.Atatürk'ün vasiyeti de yok diye biliyorum cenaze namazı olmasın diye.Atatürk ne yapsın kendi cenazesinde? Onu anlamıyorum.Laikliğe zarar gelir diye böyle yapılmışsa suçlu kimdir, neden bunu Atatürk konusunda yazıyorsunuz?

Cenaze namazı kılınmıştır deniliyor fakat hiçbir resim yok işte bırakalım bunları öbür tarafta göreceğiz herşeyi.
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.