Şimdi Ara

Yeni Sistemim Geldi - İnceleme Yazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
1.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İş yerim için kullanmak üzere yeni sistemim bugün itibari ile elime ulaştı.
    Yalnız kasam eksik. O, Vatan Denizli şubesinden geleceği için bu ürünlerimle beraber gelmedi. Yarın elime geçince toparlarken de resimleri güncellicem. Şimdilik bir ön inceleme hazırladım.

Gelecek Olan Kasam: XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W

Tower: XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W

-------------------

Board: ASUS M5A97 R2.0

Yeni Sistemim Geldi - İnceleme Yazım Yeni Sistemim Geldi - İnceleme Yazım

Boardı özellikle seçtiğimi önceden söylemeliyim. Çünkü bana front panele USB 3.0 desteğini verebilecek bir kart lazımdı. G43 gibi güzel bir kartı piyasada bulamadığım için bu modele yöneldim.
    Resimde yeşil ile gördüğünüz yer benim ihtiyacım için gerekli olan front panel USB 3.0 desteğini veren port. Kırmızı çerçeveli olan ise o portu yöneten chip.
    Kartımız CF desteği sağlıyor. Ancak 970 Chipset olduğu için PCI Exp Slotlarının 2.'si x4. CF'de PCI Exp. Slotlarının hızı x16'dan x4'e düşüyor.

-------------------

CPU: AMD FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache 32nm İşlemci

Ürünü özellikle seçtim. AMD ile aram iyidir. Teknik bir konuda Intel'e nazaran daha rahat oluyorum.
    Arasıra Render'a benzer işler yapıyorum. Server ile de ilişkilendiricem bu makinayı. Rollerinin bir kopyası bu makinada olacak. Rack kabine git gel uğraşmamak için.
    Stok fanı çok şekil yalnız. Görüntüsü çok hoşuma gitti.

-------------------

RAM: GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

Tavsiye isteyen her kardeşimize önerdiğim Ram'ler işte bunlar. Görüntüleri çok afilli. Soğutması ve performansını daha önce başka makinalarda gördüm. Stabilliği ile de sempatimi kazandı. Güzel ürünler. Kit olarak çalışıyorlar. CL9 zamanına sahipler ve 1600MHz frekansına sahipler. 1866 bana fazla olacağı için almadım. Bu yeterlidir.

-------------------

GPU: SAPPHIRE HD7770 Edition GDDR5 1GB 128Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı

Ürünü elime alınca bir an şaşırdım. HD6850 kart kullanıcısıyım evde. Ancak boyutlarının ufaklığına göre benim karttan daha ağır bir kart.
    Üzerinde 1 Adet Display port - 1 Adet HDMI port - 1 adet DVI port var. Birazdan göreceğiniz monitörün sayesinde DVI port ile kullanıcam kendilerini. Kutu içeriği olarak 1 adet 6 Pin Güç Kablosu - Driver CD'si ve DVI to VGA port çıkıyor.
    Bu ürünü sırf ekran kartı olsun diye aldım. Arasıra ilginç işler çıkabiliyor çünkü başıma. Onboard'dansa bu daha iyi.

-------------------

MONİTÖR: AOC 21.5" E2250Swdnk DVI+VGA Led

Yeni Sistemim Geldi - İnceleme Yazım Yeni Sistemim Geldi - İnceleme Yazım

Monitörü çok öneririm buradaki kardeşlerime. Cidden iyi bir f/p ürünü. Kibar tasarımı, kalitesi cidden göz dolduruyor. 1920x1080 Çözünürlüğü destekliyor. DVI bağlantısına sahip. 5ms tepki süresi var. Çerçevesi göze hoş gelecek şekilde tasarlanmış ve ince olmasına rağmen yere sağlam basan bir ergonomisi var. Sallantı olmuyor.
    Kutu İçeriği: 1 adet 220W elektrik kablosu. 1 adet DVI kablo. 1 Adet VGA kablo. Bağlantı aparatları.
    (Neden arkasını çektiğimi merak edenler olabilir. Çünkü bu kartı önerdiğim kardeşlerim Vatan'ın sitesine gidip bakıyorlar ve oradaki resimlerde arkada DVI portu olmadığı için geri dönüş yapıp "Hani vardı?" tarzında sorular soruyorlar. Onlara aydınlatıcı bir kanıt olması adına arka çekimi de mevcut.)

-------------------

HDD: SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm

Ürünümüz "Sistem Tavsiyeleri" başlığımızın en çok önerilen HDD'si. Bunun en büyük nedeni fiyatının uygun olmasının yanı sıra özelliklerinin de iyi olması. 1 TB'lık bir alana sahip. 7200rpm hızıyla dönen bir disk var içinde. 64MB Cache Belleği var. SATA III özelliğine sahip.

-------------------

Klavye&Mouse: A4 TECH KX-2810BK KABLOLU GAMER KLAVYE MOUSE SET

Şuna emin olabilirsinizki beklediğimden çok daha iyi çıkan bir set oldu bu. Mouse inanılmaz güzel. Ağırlığı boyutları sanki elime göre yapılmışcasına rahat. "W-A-S-D" tuşları gamer'lar için renklendirilmiş ve üzerindeki kaplamalar sayesinde yumuşak bir dokusu var. Mouse'de 3 adet ek tuş var. İkisi baş parmağınızın hizzasında ve biri de roll tuşunun yanında. Üzerinde 1 ek tuş daha var ancak o mouse'nin hızını belirliyor. Saniye başına ekrana göndereceği kare miktarını bu tuş ile belirleyerek oyunlarda kendinize özel konfigürasyon sağlayabilirsiniz.
    Orada gördüğünüz ek parça ile klavyenin önüne bilekleriniz koyabileceğiniz bir alanınız var. Bu yazı yazarken ve oyun oynarken rahatlık sağlıyor insana. Sakın A4Tech'e ön yargı ile yaklaşmayın. Çok başarılı bir ürün.

-------------------

Optik Sürücü: ASUS DRW-24B5ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI

Çok ayrıntılı bir açıklamaya ihtiyaç duymuyorum bu ürün için. Sadece şu var; 24x ile yazma ve 16x ile okuma hızına sahip standart bir ürün.
    Sonuçta her kardeşimize öneriyoruz. Önerdiğimiz ürün nasıl mağazaya gitmeden görsünler diye ekledim bunu.

-------------------

KOMPLE SİSTEM

Buraya kadar beni okuyarak yazdıklarıma değer veren tüm kardeşliklerime teşekkür ederim. Umarım işinize yarar birşeyler hazırlayabilmişimdir.

Sürç-i Lisan ettiysek affola.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kedi bedri -- 13 Eylül 2013; 16:10:10 >

• hayırlı olsun hocam
    sadece monitorü begenmedım philipsin çok güzel modelleri vardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: -İstanbullu-34

hayırlı olsun hocam
    sadece monitorü begenmedım philipsin çok güzel modelleri vardı

Teşekkürler kardeşim
    Monitörü evimde de kullanıyorum ve çok memnun ediyor beni.
    O yüzden bunu tavsiye ederim ve buraya da bunu aldım.
  • hocam bişey soracam o klavye mouse ne kadar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhangokhan33

hocam bişey soracam o klavye mouse ne kadar ?

İndirimli hali ile 82TL'ye aldım kardeşim.
  • Kedi, o stok fanın nesi hoşuna gitti be yahu,Küçük bir kahve değirmeni o. Onlardan elimden tonlarca geçti.

Kimseye satamadım şu soğutucuyu sen al bari,al ki kainat soğutucu görsün. coolermaster 212 ile hiç bilem bi farkı yok.

Zaten 8320 alıpta default hızda bile korkunç gürültüler içinde çalıştırmak bize yakışmaz.

4,0 a voltajsız garanti veririm bu soğutucuyla.

Bak macununu bile sürüp yollıcam.kaçırma bu fırsatı.

Yazan;overclockcu metin abi 52.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 11 Eylül 2013; 17:18:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kedi bedri

quote:

hocam niye mouse+klavyeye bu kadar para veriyorsunuz anlamadım o klavye+mouse dan daha iyisini vatandan 25 tl ye alacam farkı ne oluyor ?
  • Abi şekli hoşuma gitti sadece o kadar.
    "Harika soğutuyor, maşallah buzhaneden farkı yok, üst kat komşum stok fanımdan dolayı üşüme şikayetleri ile yanımıza geldi" demedim
  • quote:

Abi şekli hoşuma gitti sadece o kadar.
    "Harika soğutuyor, maşallah buzhaneden farkı yok, üst kat komşum stok fanımdan dolayı üşüme şikayetleri ile yanımıza geldi" demedim

2 gün sonra ben seni görürüm,sese ne kadan dayanabileceksin acep.
    Neyse,şaka bi yana düzgün bi soğutucu al, 4,0 da FX 8350 olarak kullan derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 11 Eylül 2013; 17:26:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

quote:

Tıkarız pamuğu devam ederiz metin abi dert ettiğin şeye bak
    Zaten zibilyon ses var ortamda. Onu ben bile duymam.

• quote:

quote:

quote:

hocam niye mouse+klavyeye bu kadar para veriyorsunuz anlamadım o klavye+mouse dan daha iyisini vatandan 25 tl ye alacam farkı ne oluyor ?

Hocam ucuz diye gidip kendine 3 beden küçük gömlek alıyor musun?

Bu da bana uygun geldiği için aldım. Mouse elime rahat oturuyor. Klavyede yazım şuan için engebeli ancak elim alışmadığı için bu da. Yarın öbür gün 10 parmak devam ederim ben onda.

• hayırlı olsun kardeş.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

quote:

Tıkarız pamuğu devam ederiz metin abi dert ettiğin şeye bak
    Zaten zibilyon ses var ortamda. Onu ben bile duymam.

Dediğim gibi ,şaka bi yana o işlemciyi alıpta 4,0 da kullanmamak çok büyük eksiklik ve kusur.

8 tokmak olması iyi olsa da ,işlemci hızı az da olsa düşük.

Çünkü güncel kullanımda .şu an için hız hala çok geçerli.

• Abi madem o kadar üsteledin, İstanbul'daysan buyur gel bi çayımı iç. OC'den anlamam.
    Bi omuz atarsın 4.0 olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

hayırlı olsun kardeş.

Teşekkürler hocam
  • quote:

Abi madem o kadar üsteledin, İstanbul'daysan buyur gel bi çayımı iç. OC'den anlamam.
    Bi omuz atarsın 4.0 olur.

Maalesef izmir.

Overclock benim işim ama, o default soğutucuyla mümkün değil.

Üzüldüğüm husus, 8320 gibi bir işlemci alıp , 3,5 te kulanmak.

Neyse,biraz fazla uzattım belki ama,gönlümden geçenleri söyledim,güle güle kullan.
  • Baktım stok lagaluga yapıyor kendi cebimden de alır eklerim soğutucuyu dert değil.

Estağfurullah ne uzatması hocam. Görüşleriniz kıymetli. Teşekkürler OC hakkında söylediklerin için de.
  • neyse hayırlı olsun kardeş konuyu uzatmayalım
  • quote:

Baktım stok lagaluga yapıyor kendi cebimden de alır eklerim soğutucuyu dert değil.

Estağfurullah ne uzatması hocam. Görüşleriniz kıymetli. Teşekkürler OC hakkında söylediklerin için de.

Hayırlı olsun abi.
  • Kara Reis kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler kardeşim
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.