VÜCUDUMUZDAKİ KILLARIN BİR FAYDASI VAR MI?
43 Cevap18800 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4273 Mesaj
14 Temmuz 2006; 1:01:01 

Bacaklarımızda,kollarımızda,yanaklarımızda,çenemizde,kafamızda,cinsel bölgelerde,burnumuzun içinde dahi kıllar var.Bunalrın bir faydası var mı acaba?Hadi burundakileri az çok biliyorum.Yabancı maddeler girmesin diye vs.vs.

Lütfen tahmin ettiğim içerikte yazılar yazmayın.Yazanları bizzat ben şikayet edeceğim.

Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.
Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır. Yaşayamaz ve yaşamayacaktır. (Mustafa Kemal Atatürk)

1699 Mesaj
14 Temmuz 2006; 1:02:54 

çok güzel bir soru hocam bende merak ediyordum

Donanımhaber Hukukçular Platformu

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Temmuz 2006; 1:03:23 

sıcak tutuyor işte, ayı postu misali.
estagfurullah tabii.

188 Mesaj
14 Temmuz 2006; 1:04:10 

bide bazı yaşlı amcalarda gördüm ben bazen kulaklarından kıl çıkanı da var.o nasıl oluyo acaba???

Uzaklaştırılmış
14 Temmuz 2006; 1:04:25 

ben ortaokulda gordugum fen bilgisi dersinden hatırladıgım kadarıyla faydası var, ama ne olduğunu hatırlamıyorum.
Az çok hatırladıgım kadarıyla vücudun sıcaklığıyla ilgiliydi galiba ama tamamen yanlış hatırlıyor olabilirim.

şimdi belki soranlar olur, sen lisede fizik,kimya,biyoloji görmedin mi diye?
-Gösterdiler ama ben görmedim.

8344 Mesaj
14 Temmuz 2006; 1:04:21 

"Erkek tipi kıl bölgeleri" olarak kabul edilen üst dudak üstü, çene kemiği üstü ve yanaklar, göğüs kafesi üstü bölge ve göbek çevresi, kasık ile göbek arasındaki orta hat, bacakların iç yüzleri, sırt, kalça ve kasıklar gibi bölgelerde kıllanma oluşması durumunda kadında "tüylenme" veya tıbbi adıyla hirsutismus'tan bahsedilir.

Dikkat: Genetik özelliklere bağlı olarak bazı kadınlarda bu bölgelerde de ince ve hatta bazen daha kalın ve koyu renkli kıllar olabilmekte ve bu durumlarda kadınlar muhtemel bir hormonal bozukluk endişesiyle doktora başvurabilmektedirler. Bu tür durumlarda yapılan hormonal incelemeler çoğu durumda normal sonuçlanmakta ve epilasyon ile kıl köklerinin alınması dışında kalan tedavi yöntemleri sonuç vermemektedir.

Burada ele alınacak olan sorun, "erkek tipi kıl bölgelerindeki" kılların dikkati çekecek ve estetik sorun yaratacak şekilde büyümüş olmasıdır. Çoğu zaman beraberinde başka türlü hormonal dengesizlik çağrıştıran belirtilerin de görüldüğü bu tür bir durumda doktora başvurulması özellikle üreme çağında olan kadınlarda nedenin aydınlatılması ve tedavinin başlatılması açısından son derece önemlidir.

Kıllar Hakkında Genel Bilgiler

Vücudumuzu kaplayan kıllar kıl kökü adı verilen yapının bir ürünüdür. Vücudumuzdaki kılların dağılımı ve yoğunluğu genetik olarak belirlenmiştir ve ayak tabanı, avuç içi gibi bölgeler hariç vücudumuzu kaplayan cildimizin tüm alanlarında kıl kökleri mevcuttur. Bu kıl köklerinin bazıları gözle görülmeyecek incelikte kıl üretimi yaparlarken bazıları aktif olarak kıl üretimi yapar ve cinsiyet, ırk, yaş, hormonal durum gibi etkenlere göre vücutta daha az veya daha belirgin olan bir tüylenme paterni oluştururlar.

Kıl kökleri kendilerine hormonlar tarafından verilen emirler doğrultusunda sürekli olarak kıl üretir ve üretilen bu kıl kendiliğinden dökülene veya kesilene kadar o bölgede durur. Vücudun her bölgesindeki kılın kendine özgü uzama hızı (hızlı uzayan, yavaş uzayan) ve sınırı (uzamaya sürekli devam eden veya belli bir uzunluktan sonra çok yavaş uzayan, ömrü (uzadıktan sonra kısa zamanda dökülen veya sürekli kalan) ve renklenme (açık renk, daha koyu renk) şekillenme (düz veya kıvrılan) özelliği vardır ve kıl kökleri kendilerine atfedilen bu özelliklere göre üretim yaparlar.

Saçlarımızdaki kıllar uzama hızı yüksek, uzama sınırı geniş olan yani oldukça büyük uzunluklara ulaşabilen özelliktedir. Bunun yanında kollarımızdaki kıllar çok yavaş uzayan ve aynı uzunlukta kalan izlenimi veren kıllardır.

Kıl köklerinin hepsi aynı anda üretim yapmazlar. Bunun yerine bir kısmı aktif olarak kıl üretirken bazıları gelişme, bazıları dinlenme aşamasındadır. Yine hormonlar tarafından yönlendirilen bu durum kılların aynı anda birden çıkmasını ve birden dökülmesini engeller.

Kıl köklerini yöneten hormonlar androjen hormonlar adı verilen (daha çok bilinen adıyla "erkeklik hormonları") adı verilen bir grup hormondur. Bu hormon grubuna "erkeklik hormonları" adı verilmiş olmasına karşın gerçekte kadında da bu hormonlar daha düşük seviyelerde üretilirler.

Androjen hormonlar kadınlarda temel olarak yumurtalıklar ve böbreküstü bezinde üretilirler ve buradan kana verilirler.

Moulin Rouge!
www.sadans.com

416 Mesaj
14 Temmuz 2006; 1:11:01 

Yukardan aşağıya;
Saç:Güneşin zararlı ışınlarının direk beyne gitmesini engeller,çarpma anında etkiyi yumuşatır,güzel görünmemizi sağlar.
Kaş:Yağmurun gözümüze girmesini engelleyen yegane kıllar topluluğu,gözün pörtlek görünmemesini de sağlar.
Kirpil:Göz toz kaçmasını engeller,göz en hassas organdır ve bir sineği bile milisaniye ile farkedip yakalayibilir kirpiklerimiz.
Burun:Solunum sırasında mikrop ve tozların akciğere gitmesini engeller.
Koltuk altı kılı:Keseriz,spor yapmış oluruz.
Göğüs,karın,sırt kılı:Yurtdışına çıkıp kimliğimizi kaybettiğimizde türk olduğumuzu ispat etmemize yarar.
Bacak kılı:Kız bacağı gibi bacağımızın olmamasına sebep verir,raconu bozmaz

Bütün bunların dışında kıl çıkmak yerine o kılı oluşturan madde vücudumuzda kalsaydı ne olurdu?

Kıl,ayrıca derinin hava almasınıda sağlar.

BÜtün bunlardan sonra khiç kılı olmayan bir insan olmak hoşuna gidermiydi?

Kılları seviyorum!!!

Ben kılım abi

"İstediğiniz her şeyi yapmakta özgürsünüz. Katlanacağınız şey sadece sonuçlarıdır..."

4273 Mesaj
14 Temmuz 2006; 1:13:07 

@guitarist

Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.
Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır. Yaşayamaz ve yaşamayacaktır. (Mustafa Kemal Atatürk)

8344 Mesaj
14 Temmuz 2006; 1:45:08 

peki makattaki kıl ne işe yarıyo

Moulin Rouge!
www.sadans.com

Uzaklaştırılmış
14 Temmuz 2006; 1:47:11 

quote:

Orjinalden alıntı: Piêr Dé Sans

osuruğu süzüyor heralde

103 Mesaj
14 Temmuz 2006; 1:49:04 

sporcular için zararlı bacaktaki kıllar sporcunun enerjisini azaltıo ...sporcuların çoğu bacak kıllarını alırlar...

852 Mesaj
14 Temmuz 2006; 1:51:24 

ilginç bi yaklaşım

here I am on the road again
there I am up on the stage
here I go playin' star again
there I go turn the page

14 Mesaj
14 Temmuz 2006; 1:53:23 

quote:

Orjinalden alıntı: sagolera

sporcular için zararlı bacaktaki kıllar sporcunun enerjisini azaltıo ...sporcuların çoğu bacak kıllarını alırlar...

İşte bunu spor yapmayan herkez böyle yorumluyor hatta spor yapıpta bilmeden böyle yorumlayan arkadaşlarımız vardır veya bacagındaki kılları sadece özendigi için alan sporcular
Bacaktaki kılın futbolcuya veya genel anlamda sporcuya tek zararı sporun 1 numaralı gereksinimi krem tedavisi masaj tedavisini engellemesidir.bilginiz olsun diye şeettim

Hatalı yazıyorsam arayın
0544 247 77 ??

4334 Mesaj
14 Temmuz 2006; 2:00:58 

quote:

Orjinalden alıntı: Afterlife

İşte bunu spor yapmayan herkez böyle yorumluyor hatta spor yapıpta bilmeden böyle yorumlayan arkadaşlarımız vardır veya bacagındaki kılları sadece özendigi için alan sporcular
Bacaktaki kılın futbolcuya veya genel anlamda sporcuya tek zararı sporun 1 numaralı gereksinimi krem tedavisi masaj tedavisini engellemesidir.bilginiz olsun diye şeettim

atletizm de etkisi var ama sanırım hız kesio demişti antrenörler bu yüzden kesmemizi sölemişlerdi tabi biz racona uymaz die kesmedik o ayrı

AK-CORE Yedek Parça Sektörünün Yönetim Programı

14 Mesaj
14 Temmuz 2006; 2:03:13 

atletizm de 100 metre 110 metre için gerekli o ayrıntıyı unuttum saliselerin değerli oldugu bir spor oldugu için
ama diğerlerinin alayı hikaye

Hatalı yazıyorsam arayın
0544 247 77 ??

Uzaklaştırılmış
14 Temmuz 2006; 2:06:53 

quote:

Orjinalden alıntı: BatuhanK

atletizm de etkisi var ama sanırım hız kesio demişti antrenörler bu yüzden kesmemizi sölemişlerdi tabi biz racona uymaz die kesmedik o ayrı

Nası hız kesiyo ya ayı postumu bu kıl adı üstünde ama bende enerji azaltıyo diye duydum alla allaaaa

Uzaklaştırılmış
14 Temmuz 2006; 2:07:32 

kılların diğer bir önemi , insanın beyin fonksiyonları ile ilgili , vücuttaki elektrik akımını boşaltabilmemizi sağladığını duymuştum...

4334 Mesaj
14 Temmuz 2006; 2:08:53 

kıl hız kesio da çok az, ya biliosunuz atletizm de rüzgarın yönü şiddeti bile önemlidir

AK-CORE Yedek Parça Sektörünün Yönetim Programı

14 Mesaj
14 Temmuz 2006; 2:16:18 

enerji azaltmasının mantıksal veya bilimsel bir açıklaması varmı
bilimsel konusunda pek bi bilgim yok ama mantık yürütelim
peki kafandaki saçlar enerji kaybettirmiyomu onlarda kıl
veya göğsündeki kıllar veya kollarındaki hadi tamam kesiyorsun enerji kaybettiriyor diye
ee kestigin veya döktüğün yer yeniden çıkmak için bir enerji harcamıyormu :)
Bakın ben 10 sene futbol oynadım beraber çalıştıgım her doktor her masör
futbolcunun almasının tek nedeninin masaj ve çeşitli tedavi kremlerini vucuda iyi yedirmek oldugunu söyledi
başka hiç bir getirisi yok aksi halde götürüsü var yaz günü şort giyersin bacagındaki kılı almışsındır
ve milletten gay damgası yersin yani haksızda diiller bacak kılı alırmı erkek

Hatalı yazıyorsam arayın
0544 247 77 ??

Uzaklaştırılmış
14 Temmuz 2006; 2:40:03 

Mantık: bilimadamları hep kel oluyo niye? Herifler döküyo saçı enerji kaybı olmadığından kafa çok çalışıo buna ne diyceniz bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Er-N -- 14 Temmuz 2006; 15:40:28 >

871 Mesaj
14 Temmuz 2006; 8:52:30 

Vücut kılları fazla olan kişilerde terleme fazla olmazmış galiba..Çünkü kıllar bu olyı halledermiş..

Her türlü yüksek model cep telefonlarınız alınır.Lütfen PM'den irtibata geçiniz.
Satışlarım ve alışlarım İstanbul içi eldendir.
Forum dışında alışveriş yapmamaktayım.
Herkese hayırlı alışverişler.

Uzaklaştırılmış
14 Temmuz 2006; 9:29:27 

quote:

Orjinalden alıntı: Captain Black

osuruğu süzüyor heralde

128 Mesaj
14 Temmuz 2006; 10:55:26 

quote:

Orjinalden alıntı: Er-N

Mantık: bilimadamları hep kel oluyo niye? Herifler döküyo saçı enerji kaybı olmadığından kafa çok çalışıo buna ne diyceniz bakalım

Onların saçları stersten dökülüyor, tamamen farklı bi olay.

415 Mesaj
14 Temmuz 2006; 12:16:26 

kıl vücut sıcaklığının dengelenmesinde önemli rol oynuyor

http://mehmetlegeziyorum.blogspot.com.tr/

123 Mesaj
14 Temmuz 2006; 12:22:22 

ama sıktı ya acayip kıl var bende
her banyodan çıktığımda annem ''olum bu kadar kılı nasıl sığdırdın sen diyo''
ben sevmiyorum ya kıllı kıllı tabi bacaktakiler hariç onlar vazgeçilmezim

10311 Mesaj
15 Temmuz 2006; 5:05:08 

SPORCU KILLARI MESELESİNDE
BİZİM MAHALLEDE OTURAN Bİ SALİM ABİ VAR SİMDİ KASTAMONU SPORA TRANSFER OLDU.O DA ALIRDI BACAK KILLARINI.Bİ GÜN SORDUM,KASLARIN DÜZGÜN ÇALIŞMASINI ENGELLİYOMUŞ BÖYLE OLUNCADA PERFORMANS DÜŞÜYO TABİ

When I started this fight, I did not think it would span a life time. But I soon discovered it would span many more.
I knew, I would not have enough time to give everything to you. Now, I worry I do not have time to do give anything to you. But your craving within me augments you again.
From the dawn of time to the end of days, I will have to run, away. I want to feel the pain and the bitter taste of the separation on my heart, again...
I'm frozen to the bones, I am. I can't remind your eyes, your face. Don't let me die here.
Forever yours, Kış Güneşi...

Uzaklaştırılmış
15 Temmuz 2006; 5:59:52 

biraz hızlı okudum onun için yazan oldumu tam bilemiyorum.vücut kılları soğukta dikilerek vücudun etrafında " ölü hava tabakası " ( haraketsiz hava tabakası ) oluşturmaya yardımcı olur.o yüzden " kuru soğuk " tan sa " rüzgarlı soğuk " havalarda daha çok üşürüz ( çünkü rüzgar kılların neden olduğu ve vücudumuzu saran " ölü hava tabakası " nı alıp götürür ) aynı çift katlı pencere camlarında olduğu gibi. onların arasındada " ölü hava tabakası " vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arghhh -- 15 Temmuz 2006; 6:00:44 >

452 Mesaj
15 Temmuz 2006; 11:03:04 

Yurt dışında hatunlar tav oluyo kıllarımıza Bizim Türk kızları pek sevmez ama şöyle kıllı resimlerimi gören hatunlar çok seksi olduğumu söylüyorlar

--WE ARE THE BEST--
***GALATASARAY***

318 Mesaj
15 Temmuz 2006; 12:40:19 

quote:

Orjinalden alıntı: Afterlife

sölediklerinde haklı olabilirsin ama kıllar wücuda gelen iletileri sinir sisteminin en küçük parçası olan nöronların akson ucundan dentrit e doğru bütün sinir sistemi boyunca elektriksel reaksiyonlarla iletilmesini sağlar we bunun için enerji gerekir...kıl olmazsa beyine giden ileti azalır we daha az enerji sarfiyatı sağlanır...kısaca kıllar enerji harcar

...GTI (Grand Turismo Injection)...

20035 Mesaj
15 Temmuz 2006; 12:47:28 

Erkek neresini çok çalıştırırsa orasında bol bol kıl çıkar

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

Uzaklaştırılmış
15 Temmuz 2006; 13:04:52 

quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

Erkek neresini çok çalıştırırsa orasında bol bol kıl çıkar

Eyvaah yandık desene

4273 Mesaj
15 Temmuz 2006; 13:17:33 

quote:

Orjinalden alıntı: mewtwobaba

SPORCU KILLARI MESELESİNDE
BİZİM MAHALLEDE OTURAN Bİ SALİM ABİ VAR SİMDİ KASTAMONU SPORA TRANSFER OLDU.O DA ALIRDI BACAK KILLARINI.Bİ GÜN SORDUM,KASLARIN DÜZGÜN ÇALIŞMASINI ENGELLİYOMUŞ BÖYLE OLUNCADA PERFORMANS DÜŞÜYO TABİ

Sanki birebir Ronaldinho ile konuşmuş gibi anlatıyorsun.

2539 Mesaj
15 Temmuz 2006; 14:15:43 

quote:

Orjinalden alıntı: 57.ALAY

Sanki birebir Ronaldinho ile konuşmuş gibi anlatıyorsun.

Salim abinin hakkını yeme

Asus Maximus IV GENE-Z\Gen3 Intel® Z68 *Intel Core i7 2600K 3.4Ghz* CORSAIR 8GB VENGEANCE DDR3 1600MHZ C9 * Palit GTX560Ti 2GB GDDR5* SSD CH ForceGT * Samsung 26" T260HD * Creative inspire p5800 * RAZER Naga+G19 * Coolermaster Centurion B5 * High Power 560W * Coolermaster GP Hyper Cooler Samsung103SJ 1tb x2 Raid+WD 2TB EXT * Sennheiser PC360

4273 Mesaj
15 Temmuz 2006; 14:17:45 

quote:

Orjinalden alıntı: ©oolermaste®

Salim abinin hakkını yeme

Salim Abüüeee rejide misin?Salim Abüüüüeeee.

530 Mesaj
15 Temmuz 2006; 15:26:32 

tam bir bilgim yok ama herhalde sıcak tutsun diyedir

147 Mesaj
15 Temmuz 2006; 15:36:52 

öbür kılları bilmem ama bence sakal insan erkeğinin güç, kuvvet göstergesi ve ya dişisini etkileyebilmek için oluşup daha sonra modern insanda da evrilmeden kalmış olabilir aslandaki yele misali

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahiria -- 15 Temmuz 2006; 15:38:22 >

118 Mesaj
15 Temmuz 2006; 15:48:43 

quote:

Orjinalden alıntı: Piêr Dé Sans

dönüyo o kıllar sora kıl dönmesi oluo sora amelyat oluon benim gibi dönan kıllara

138 Mesaj
15 Temmuz 2006; 16:16:40 

amma kıl bi mevzuymuş

UNUTMA

5468 Mesaj
26 Ağustos 2013; 6:26:36 

Kıl oldum bu meseleye bende de çok çıkıyor.

James Hetfield Hayranları

1497 Mesaj
26 Ağustos 2013; 6:28:07 

Güzel hort

Bu hesap iki kişiliktir

1062 Mesaj
26 Ağustos 2013; 6:36:36 

yine öldüm gülmekten

http://yeralinti.tumblr.com/
Yeraltı Edebiyatı.
İstanbul/Felsefe.
Pek bir yazar.

278 Mesaj
26 Ağustos 2013; 6:49:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Kıl oldum bu meseleye bende de çok çıkıyor.

Sonunda iyi bi hort gördük okurken 3-4 defa kahkaha attım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

414 Mesaj
26 Ağustos 2013; 8:19:50 

kaşların görüntü yanında saçlardan akan terin göz bebeklerine ulasmasını engellemek için tuttugunu söylemişti bir hocam öyle biliyorum

Karadeniz Teknik Üniversitesi
Metalurji ve Malzeme Mühendisliği (2011)

1484 Mesaj
26 Ağustos 2013; 8:24:34 

Hala ne işe yaradığını bulamamışlar

Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü

WXGA 320ppi True HD IPS+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 Çipset | Quad-core 1.5 GHz Krait İşlemci | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | Photosphere 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 1.3MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | HSPA+ | TV - Out MHL | Android v4.4 İşletim Sistemi
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » VÜCUDUMUZDAKİ KILLARIN BİR FAYDASI VAR MI?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.359