Şimdi Ara

Suyun altında yürümek (deniz tabanında) [Vid]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Böyle anten kunten şeyleri benden başka yapan yoktur heralde Yüzücü arkadaşlar bu egzersizi bilirler, suyun altına bir ağırlık atılır ve her defaında daha derine veya daha ileriye götürme yoluyla ciğerlerin gelişmesi sağlanır, şu eski sahil güvenlik dizisinde oldugu gibi. ama bu ağırlıgı arttırdığımız zaman suyun altında normaldeki gibi yürüyebilmek mümkün.

ben 66 kiloyum yaklaşık 30-40kg civarı bir ağırlık beni Ay'ın yerçekimi kadar bastırabiliyor ama bu ağırlığı 60 lara çıkarttığımızda dünyadaki kadar yerçekimi elde ediyoruz aslında suyun kaldırma kuvvetini yeniyoruz yani. birtane çuval aldım ve içine gırtlağına kadar taş doldurdum kaç kilo bilmiyorum ama yerden zorlana kaldırıyordum 40kg dan fazla olduğuna eminim.

Videoya gelirsek 5 dolarlık sualtı kabı incelemesi yapmıştım. Telefon nokiax6 kılıfla bir çok video çektim daha hiç bişe olmadı LİNK

Çok iyi bir dalgıç değilim forumda benden çok çok daha iyi arkadaşlar var. yürüme rekorum 35 metre tabi o zaman elimde bu olayı çekebilecek bir düzenek yoktu. deneme amaçlı yapıp daha düzgün bir video çekecektim ama anca bu çektiğim ile kaldı

• önlerden
  • Deniz demişsin ama yanılmıyorsam kıyı kesimlerinde 3-4 metre derinliklerden bahsediyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

Deniz demişsin ama yanılmıyorsam kıyı kesimlerinde 3-4 metre derinliklerden bahsediyorsun?

orası deniz değilmi? derinlik 3 metre yani karakıyı. tek nefesle 15 metreye dalıp karanlık bir ortamda 10saniye video mu çekseydim, amacım derinlik değil yürümek burada
  • Sen ne diyon la değişik.Daha düz yolda yürümeyi bilmeyen adam var sıra deniz tabanına mı geldi
  • Hocam siz beni unutmamışsınız hala

Tebrik ederim gerçekten çok anten kunten bir şey
    Bisiklet sürmeyi de düşünüyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Friedrich0 -- 11 Eylül 2013; 11:09:28 >
  • önce deniz dibinde oturmayı dene bildiğin götünün üstüne oturacaksın el kol çırpmadan oturabilmek için akciğerleri boşaltacağın için yaklaşık 40-50sn durabilirsin bunu arttır sonra yürümesi kolay
  • Denemedim ama suyun altindan 45 metre yüzdüğümü bilirim iyi bir nefese sahibim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: agbdlcs81

Hocam siz beni unutmamışsınız hala

Tebrik ederim çok anten kunten bir şey
    Bisiklet sürmeyi de düşünüyor musunuz?

bunu çekeli 1 ay oldu anca bu güne kısmetti hatta diğer konularıma bakıp kimlerle muhabbetini yaptığıma baktım sonra etiketledim bunuda önce bir deneme yapıp sonrasında asıl videoyu çekecektim ama vaktim olmadı bununla kaldı malesef. bisiklet işide belki seneye kalır belki yapmam bilemiyorum yazın bodrumdayım bisiklet olmasa bile bunun daha iyisini çekerim

tabi bazı kılçık arkadaşlar var ama takmıyorumonları

• edit: @gmtalha_44 50

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kediyeyolgösterenadam -- 11 Eylül 2013; 11:13:25 >
  • Olurda çuvalın ipine falan takılsa ayağın nolurdu o panikle.Yanınızda çakı falan taşıyın bari öle bişe olursa bacagı kesersiniz hemen.
  • sanırım ağır bir dalış tüpü ve ona bağlı bir ağırlık ile suyun altında gezilir bayağı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kediyeyolgösterenadam

edit: @gmtalha_44 50

Savaş mı istiyosun kamoon

Bu arada bu yaz fazla antrenman yapamadim normalde bütün yazlarim denizde havuzda geçer bu yaz bi kere olimpik gittim 5-6 metre kalaya kadar en dipten gittim vücudumun hepsi en alttaydi yarisi üstte olmayacak arttirabileceğimi düşünüyorum
    En alttan mi yüzüyorsun joe

• quote:

Orijinalden alıntı: gmtalha_44

quote:

Bu arada bu yaz fazla antrenman yapamadim normalde bütün yazlarim denizde havuzda geçer bu yaz bi kere olimpik gittim 5-6 metre kalaya kadar en dipten gittim vücudumun hepsi en alttaydi yarisi üstte olmayacak arttirabileceğimi düşünüyorum

Yok o kadar dibe inmiyorum Basınçtan dolayı tutamam herhalde bilmiyorum hiç denemedim

• akrepyusuf: evet işin aslı odur aslında, şu yabancı zenci elemanların suyun altında yürüyerek hiç bişe kullanmadan avcılık yapmaları var, ama sonuçta onlar en ufak hallerinden beri yaptıklarından onlar için bu iş çok kolay

gmtalya_44: suyun altında yüzmek çok daha kolay nerdeyse 1 yürüyorsan aynı efor ve havaya 2 yüzersin, o mesafeleri bende yüzüyorum

pesetmek yok: problem olacağını sanmıyorum çünkü ne olacaklarının bilince davranadarak o çuvalı hazırladım

swat: kıyafetli 12kg civarı takıldıgına göre 50 kiloyla yürünebilir

• quote:

Orijinalden alıntı: S,W,A,T

sanırım ağır bir dalış tüpü ve ona bağlı bir ağırlık ile suyun altında gezilir bayağı

Dalış tüpündeki oksijen yukarı çekmez mi adamı

Gerçi dalgıçlar yüzüyor Ne bileyim işte

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gmtalha_44

quote:

Yok o kadar dibe inmiyorum Basınçtan dolayı tutamam herhalde bilmiyorum hiç denemedim

Ciddiyim en alttab gitmekte en üstten gitmek arasında çok fark var suyun dibinde basinctan dolayi ilerleyemiyosun üstünde biraz daha kolay ama çok kişi gördüm öyle 50 metre yüzen fazla yok zor iş helal olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: _bluescream_

akrepyusuf: evet işin aslı odur aslında, şu yabancı zenci elemanların suyun altında yürüyerek hiç bişe kullanmadan avcılık yapmaları var, ama sonuçta onlar en ufak hallerinden beri yaptıklarından onlar için bu iş çok kolay

gmtalya_44: suyun altında yüzmek çok daha kolay nerdeyse 1 yürüyorsan aynı efor ve havaya 2 yüzersin, o mesafeleri bende yüzüyorum

pesetmek yok: problem olacağını sanmıyorum çünkü ne olacaklarının bilince davranadarak o çuvalı hazırladım

swat: kıyafetli 12kg civarı takıldıgına göre 50 kiloyla yürünebilir

Uzun Mesafe yüzmek kolay tamamen doğru nefes tutma ile alakalı
    bu arada bende belgesellerde görüyordum adam denizin dibinde yürüyerek avcılık yapiyo bide havuzda bisiklet sürme fantezisi var çok eğlenceli tavsiye ederim

• o avcıları biliyorum ama onların durum biraz faklı adamlar doğuştan beri denizin içinde başka işleri yok. tamam bizde denizin içinde büyük ama kış geliyor bir yatıyoruz yaza gelene kadar hamlıyoruz.

yürüdüğüm yeri yüzerek geçmiştim yani 35 metreden fazla gittiğimi biliorum çok bişe değil aslında. şimdi ünide havuz varmış orada geliştireceğim kendimi. ve birdahaki videoda umarım biraz daha kendimi geliştirmiş olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: _bluescream_

quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

Deniz demişsin ama yanılmıyorsam kıyı kesimlerinde 3-4 metre derinliklerden bahsediyorsun?

orası deniz değilmi? derinlik 3 metre yani karakıyı. tek nefesle 15 metreye dalıp karanlık bir ortamda 10saniye video mu çekseydim, amacım derinlik değil yürümek burada

Fazla derinlere inmen pek hayrına olmaz, 5 metre civarında takıl sen.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.