Şimdi Ara

Acil Yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar.2005 Model clio 1.2 16v aracımla ilgili iki tane sorunum var.Sorunlar ile ilgili bilgi sahibi arkadaşların bilgilerini benimle paylaşabilirmi mümkünse.

Bugün 5 kmlik bir mesafede misafirliğe gittim ailemle.Giderken hiç bir sorun yoktu fakat dönüşde tam eve 50 metre kala gösterge tablosunda bir lamba yandı ve gaza basmama rağmen araç sanki hiç gaza basmıyormuşsun gibi oldu.Stop edip yeniden çalışdırdım 10 metre gitmeden yine o lamba yandı ve yine gaz pedalının işlevi, kayboldu.

Yine stop edip yeniden çalışdırdım evimin kapısına kadar geldim.Az evvel kullanma kitapçığına bakdıgımda o yanan lambanın ön ısıtma ikaz lambası oldugunu ve elektrik veya elektronik yada motorinde su var anlamında bir bilgi içermekde.Aracım benzinli yani dizel değil.Ve az evvel aşağı indim çalışdırdım hatta garajdan çıkarıp 10 metre öne arkaya geri ve ileri bi kaç kez sürdüm sorunsuz çalışdı ve aynı problem olmadı.Sizce neden kaynaklanmış olabilir?

Bir diğer sorunumsa bu bahsetdiğim misafirlik yolculugunda giderken aniden önüme çıkan kediyi görünce ani fren yapdım.Aracım ABS fren sistemli.Ve bildiğim kadarıyla abs olan fren kaydırma yapmaz.Fakat araç kızakladı yani lastikler kilitlendi ve fren pedalı en aşağı kadar inip tak tak tak diye vurmaya bi yandanda kızaklarkende garip bi ses çıkardı sanki dişli sürtmesine benzer.

Bu iki sorun konusunda neden kaynaklanmış olabilir diye bilgileri olan paylaşırsa sevinirim şimdiden tşkler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.