Beyler KİA CERATO CRDi MI?- SEAT CORDOBA TDi MI?
116 Cevap24798 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1712 Mesaj
13 Temmuz 2006; 16:29:33 

Yakın zamanda babamla araba almayı düşünüyoruz.Bütçemize göre dizel araba olarak KİA CERATO 1.5 CRDi ve SEAT CORDOBA 1.4 TDi arasında kaldık.Kia daha donanımlı ama Seat ın da karoseri daha sağlamdır.İkisinin de fyatı aynı.Yorumlarınızı bekliyorum.

2012 Kia Pro_Cee'd ConceptSR

663 Mesaj
14 Temmuz 2006; 12:40:38 

Cerato derim. Cordoba'nın motoru çok gürültülü, içi dar, ama sağlam araç bence de.

828 Mesaj
14 Temmuz 2006; 16:27:30 

SATIŞINI DÜŞÜNMÜYORSAN İKİSİDE İYİ ARAÇLAR AMA SATMAYA KALKARSAN ÇOK ŞANSLI OLMAN VE ÇOK FİYAT KIRMAN GEREKEBİLİR.

serkan

1204 Mesaj
14 Temmuz 2006; 19:56:29 

seatın karoserinin sağlamlığını gözünüzle gördünümü?

bence cerato daha mantıklı bir araç.seat VW eski teknoloji dizelini kullanıyor ve aşırı gürültülü

1712 Mesaj
14 Temmuz 2006; 19:57:19 

Saolun arkadaşlar bende Kia ya daha yakınım.

3048 Mesaj
15 Temmuz 2006; 22:34:07 

seat kalite açısından daha iyi ve daha çekici.ancak arka koltuklar çok dar.ve motoru gerçekten gürültülü çalışıyor.yakıt sarfiyatı iyi ancak mtor 1.4 75 hp tdı.alt devirlerde ölü ancak devirli kullanırsan çok iyi.bazen yolda stop edebiliyor.cerato iyi ve geniş bi araç.donanımı baya iyi.ayrıca motoru çok güzel.bence cordobadan dah sessiz çalışıyor.daha kuvvetli.109 hp olarak biliyorum.o sınıf için gerçekten iyi ve şekilli bi araç.dizel için tercih edilebilir bence.

86 Mesaj
16 Temmuz 2006; 0:41:24 

Benim duyduğuma göre cerato alanlar çok memnun gerek konfor olarak gerekte motor gücü olarak birde tipi çok hoş modifiyeye uygun yani ben olsam hiç düşünmem cerato alırdım. Seat alırsan biraz başın ağrır gibime geliyor hele o kötü motoruyla birde servisleriyle.

Starex 140 hp 0-100 km/h 12.8 sn
http://www.motor-talk.de/t472727/f23/s/thread.html

753 Mesaj
16 Temmuz 2006; 0:48:10 

cerato al derim bende tabi ikisi arasında kaldıysan.. çünkü cerato her yönüyle saettan daha üstündür.. gerek işcilik gerek yol tutuş..

*FORD CMAX 2009 TİTANİUM- METALİK SİYAH+SUNROOF

**FİAT GRANDE PUNTO 2007 1,3 M.jet 90 HP EMOTİON GRANİT GRİ

***OPEL CORSA 2006 1,3 75 HP SİLVERLİNE GÜMÜŞ GRİ

3665 Mesaj
16 Temmuz 2006; 11:07:04 

Seat ama arka koltukları çok dar bunu belitmem gerekir.Kalabalık ailen varsa bence vazgeç ikisinden de

1712 Mesaj
16 Temmuz 2006; 13:28:53 

Ya 3 kişi oturacak arabada. Bu arada Kia 102 hp - Seat 90 hp. Bana da Seat dar geldi. Cerato yakın zamanda arabasını yenileyecek mi acaba?

401 Mesaj
16 Temmuz 2006; 13:32:55 

Yeni cordoba 1.4 80 hp'lik elden geçirilmiş TDI motoru kullanıyor. Kaliteli konforlu bir araç. Tipi de compakt, derli toplu. Alınabilir. İkinci eli pek hareketli değil yalnız.

407 Mesaj
16 Temmuz 2006; 15:09:21 

2.el de elinde patlat ikisini de satamazsın bunu da unutma.(satarsın da ölü eşşek fiatına)

http://www.tiffany.com

1712 Mesaj
16 Temmuz 2006; 15:11:01 

Baba bu devirde hangi 2. el satılıyo Allah'ını seversen. Zaten araba 4-5 sene kullanılacak. Ondan sonra kim öle kim kala

407 Mesaj
16 Temmuz 2006; 17:36:53 

honda toyota reno 2. el gidiyor.Şöyle düşün x liraya honda ya da leon aldın.3 sene sonra honda x-8 milyar leon x-13 milyar.Hesap basit.

http://www.tiffany.com

1712 Mesaj
16 Temmuz 2006; 19:14:02 

Hesabın doğru ve güzel dostum. Ama Seat Cordoba nın 2. eli var mı merak ediyom? Kia'nın şuan yok bildiğim kadarıyla.

334 Mesaj
16 Temmuz 2006; 19:25:57 

Tamamen kişisel tercihim. Dizayn, genişlik, performans, yol tavrı açılarından CERATO

Acitirim, ama önce aynada kendinize bakin, sonra bana..

Forumlarda büyük harf bağırmaktır, küçük yazın.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Temmuz 2006; 20:20:46 

Seat gerçekten çok kaliteli ama motoru birazcıcık gürültülü sanırım...

Kia Cerato güzel bir araç....

Ibiza olsa tercihim ibiza olurdu ama Cordoba tip olarak pek hoşuma gitmiyor yani HB si daha güzel...

11047 Mesaj
16 Temmuz 2006; 23:37:33 

quote:

Orjinalden alıntı: yavuzhz

seat kalite açısından daha iyi ve daha çekici.ancak arka koltuklar çok dar.ve motoru gerçekten gürültülü çalışıyor.yakıt sarfiyatı iyi ancak mtor 1.4 75 hp tdı.alt devirlerde ölü ancak devirli kullanırsan çok iyi.bazen yolda stop edebiliyor.cerato iyi ve geniş bi araç.donanımı baya iyi.ayrıca motoru çok güzel.bence cordobadan dah sessiz çalışıyor.daha kuvvetli.109 hp olarak biliyorum.o sınıf için gerçekten iyi ve şekilli bi araç.dizel için tercih edilebilir bence.

ben cerato derim

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

15872 Mesaj
17 Temmuz 2006; 10:03:12 

quote:

Orjinalden alıntı: H-WALKER

Cerato derim. Cordoba'nın motoru çok gürültülü, içi dar, ama sağlam araç bence de.

sağlamlığa bilmiyom ama geriye kalanlara aynen katılıyorum

cerato daha iyi bi tercih olacaktır

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

111 Mesaj
17 Temmuz 2006; 13:58:56 

cerato crdi full kullanıcısı olarak şunu diyıorum ki seatı sakın kıyaslama ceratoyla yani kesinlikle cerato al derim araba dizel olmasına rağmen 2.ve 3ve4 te sanki içinde sonsuz bir güç varmış gibime gelio ama dizel olduğundan dolayı herhalde daha önce fusıon benzinli kullandım onun kalk9ışı daha iiyiyidi kalkışta ve 5.viteste güç tükeniyo gibime gelio

Heyy what's up?

6470 Mesaj
17 Temmuz 2006; 17:40:33 

Cordobanın içi dar cerato daha rahat bir araç kia derim ben.

Uzaklaştırılmış
17 Temmuz 2006; 17:43:44 

Kia sonuçta kore arabası ve kaliteyi ve konforu hiçbir zaman seat adar iyi veremez... Bizde de seat leon dizeli var ve hem çok konforlu hemde çok hızlı ... Herkese tavsiye ederim... Aklın yolu bir... Alaman nire koreli nire

3317 Mesaj
17 Temmuz 2006; 18:11:45 

quote:

Orjinalden alıntı: legion90

Yakın zamanda babamla araba almayı düşünüyoruz.Bütçemize göre dizel araba olarak KİA CERATO 1.5 CRDi ve SEAT CORDOBA 1.4 TDi arasında kaldık.Kia daha donanımlı ama Seat ın da karoseri daha sağlamdır.İkisinin de fyatı aynı.Yorumlarınızı bekliyorum.

uzatmadan seat diyorum

The Power of Dreams Honda

Team Technical !

46 Mesaj
17 Temmuz 2006; 22:05:32 

beyler alakasız olucak ama bende cerratoyla - yaris arasında kaldım karar veremedim bu hafta araba alıcamda

15872 Mesaj
17 Temmuz 2006; 22:30:52 

quote:

Orjinalden alıntı: erayx

beyler alakasız olucak ama bende cerratoyla - yaris arasında kaldım karar veremedim bu hafta araba alıcamda

ama farklı segment araba onlar

nasıl ikisi arasında kaldınki

biri şehir içi için ideal diğeride çoluk çocuklu aile için ideal

hangisi ihtiyaçlarını en iyi karşılıyosa onu al

ben %95 şehir içi kullanırı maracı ve bekarım bana küçük araç birebir

ama çocuk varsa işin içinde kesinlikle bagajlı araba ve tabiiki cerato o zaman

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

1218 Mesaj
19 Temmuz 2006; 23:39:38 

quote:

Orjinalden alıntı: ugrvw

seatın karoserinin sağlamlığını gözünüzle gördünümü?

bence cerato daha mantıklı bir araç.seat VW eski teknoloji dizelini kullanıyor ve aşırı gürültülü

Arkadaşım yanılıyorsun,hiç Seat cordoba'nın kaputunu açıp motora baktınmı,ufacık,yeni nesil alman tdi motor war,ve tüm parçalar VW , Audi..

Gürültüye bişi diyemem ama 50 km yi geçince ruhun duymuyor,ve araç ısındıktan sonra ses daha tatlı oluyor,stop ediyor diyen arkadaş,devirli kullandığın müddetçe hiç mi hiç sorun yaşamıyorsun,performansı 2000 RPM den sonra çok iyi,özelliklede 2. vitesten sonra..

EuroNCap e bakarsan görürsün karoseri,ama en basitinden bir örnek

Kia Cerato'da kullandım ama kaportaya vurunca elinle boş bir ses geliyor ama seatta daa farklı,

arka koltuklar dar evet,ama bagajı çok büyük..!

Konfor derseniz daima konforu Alman araçarında bulurunuz,zaten Seat'ta birnevi WV..!

Yakıtta mükemmel,özellikle Cruise Conrtol de 140 km /h da hafif rampa yukarı yolda 4.2 yakıyorduk,klimayı açınca 4.5-4,8 arası oynadı..!Kia nın yakıtına bir şey diyemem..

İkinci el piyasası çok ta kötü değil,ben önce benzinli cordoba aldım sonra dod a teslim ettim aracımı 5 günde sattılar,ve o kadarda fiyatta düşüş olmadı

www.dod.com.tr ye bakabilrsiniz ikinci el piyasası için..!

2011 Renault Megané Sport Tourer 1.5 dCI 105 ps
2012 Volkswagen Crafter 2.0 TDI 163 ps
2012 Otokar Sultan Comfort 140 S
2011 Mercedes Sprinter 315 CDI * 2
2007 Mercedes Vito 111 CDI

1712 Mesaj
31 Temmuz 2006; 19:36:25 

Herkese tavsiyelerinden dolayı teşekkür ediyorum. Uzun araştırmalarımın sonucunda Cerato almaya karar verdim.Ama Bu arada Cerato kasa yenileyecek diye bişeyler duydum bilgisi olan varsa yazsın lütfen

1563 Mesaj
31 Temmuz 2006; 19:43:37 

hocam ben 2008de kia ED çıkacak diye okudum arabam.com da 1.6 117lik bir crdi olacakmış ama tabi ne kadar doğrudur ya da ceratonun yerine mi gelir yoksa farklı bi araç olarak mı onu bilmiyorum
ben olsam ben de cerato seçerdim toyotanın kalitesi tartışılmaz tabi ama cerato da gayet kaliteli sorunsuz bir araçmış özellikle motoru bence çok başarılı ve tüketimi de performansına göre oldukça az geniş tipi güzel donanım iyi daha ne olsun

we are just a moment in time
agiegas

279 Mesaj
1 Ağustos 2006; 11:49:35 

Kardeş ikiside piyasa arabası deil satışındada servisindede sıkıntı yaşayabilirsin ama illa ikisinden biri olsun diosan bense SEAT

1712 Mesaj
3 Ağustos 2006; 19:53:24 

Herkese yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum..

169 Mesaj
4 Ağustos 2006; 0:20:16 

arkadaşlar KIA yı pek bilmiyom çok yeni ama.. seat yeni değil.. ben pek şikayet duymadım. VW grubunun bir markası ve ben VW den inip seat aldım..servis olayları VW de OPEL de TOYOTA da FORD da çokmu sorunsuz ve ucuz sizce.. SEAT ve KIA yı sürüp deneyip konuşmak lazım..

BDX

68 Mesaj
4 Ağustos 2006; 0:47:15 

Ben de bi kia kullanıcısıydım, kia yı bilirim tek eksiği tanınmamış olması, yeni yeni tanınması. 98 den bu seneye kadar kullandım, bakımlarını yaptırdım tek bir sorun bile çıkarmadı, yolda hiç bırakmadı. birkaç senedir de bayağı geliştirildi.
Cerato ya ben de bakmıştım. motoru, donanımı gerçekten çok iyi. ama seat nasıl bilemem. 2. elde diğerlerine göre biraz daha fazla para kaybediyo kialar ama cerato gerçekten iyi tutuldu gibi. yani 2. elde diğer markalar kadar kaybeder herhalde. tek sıkıntısı yedek parça sorunu olabilir bunun dışında ne olur bilmem.

2007 Megane II Sedan 1.5 dCi 80hp expression + konfor paketi poyraz gri

1856 Mesaj
4 Ağustos 2006; 1:25:04 

ben olsam gözüm kapalı cerato yu tercih ederim....

Yapayalnız yürüdüğümüz sonsuzluk yolculuğunda kendimize ömrümüzün hangi saniyelerinin kaldığını sayıyoruz hayatımız işgal edilmiş,onurumuz ele geçirilmiş,organlarımız paylaşılmıştır,ruhumuz kıyma makinesinden geçirilmiş,herbir parçası değersiz oyunun lokması olmuştur...

1563 Mesaj
4 Ağustos 2006; 13:12:56 

dostum ceratonun ikinci eli de gayet iyi ben çok bakındım tutlmuyo bunlar ucuza bulurum diye nerdeyse o fiyatına satılıyo ikinci eli ve çok çabuk gidiyo bence de hiç düşünme şuan alacaksan

we are just a moment in time
agiegas

1712 Mesaj
5 Ağustos 2006; 0:36:49 

eylülde alıcam arabayı.

1911 Mesaj
5 Ağustos 2006; 0:44:48 

Bence çok aşırı zor bi soru sormuşsun helal valla. Araştırmaya dewam et 2 arabada deli ekonomik. .
Ama kullanmadım yardım edemeyeceğım 2 araba da kafamdaydı.
Ama sana şunu söyleyim ki ufak arabadan 4 kişi binince çoken son hızı düşen yakıtı artan arabadan hiç hoşlanmam.Çok fazla büyük araba da Ağr olur bence ortasını bul.Seyahat falan ederken bagaj sorunun olması.Arkadaslarını doldurup rahat rahat gidebilcek bi araç idealdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeLiM_50 -- 5 Ağustos 2006; 0:47:39 >

1712 Mesaj
5 Ağustos 2006; 13:24:10 

Selim hemen hemen 1 senedir araştırıyorum Skoda Fabia yı , Fiat Albea yı eledim ve en sonunda Seat'la Kia arasında kalmıştım ama Seat'ı da eledim

1515 Mesaj
5 Ağustos 2006; 17:58:32 

arkadaşlar ben iki arabayı da test ettim.ceratonun bg ve torku çok güzel ama o oranda da aracın ağırlığı var.cordoba ise tam bir çekirdek aile arabası ve ivmelenmesi de çok güzel.cerato güzel araba ama o kadar da abartılacak bir tarafı yok.ikisinin de kendisine göre artıları var.ben de tercihimi cordobadan yana kullanacağım.

1911 Mesaj
5 Ağustos 2006; 21:12:35 

quote:

Orjinalden alıntı: legion90

Selim hemen hemen 1 senedir araştırıyorum Skoda Fabia yı , Fiat Albea yı eledim ve en sonunda Seat'la Kia arasında kalmıştım ama Seat'ı da eledim

iyi yapmışsın.Dediğim gibi biras araba buyuk olmalı.Seat bunu sağlayamaz bana.İyi yaptın .
YAş kaç ?
nerdensin?

1712 Mesaj
6 Ağustos 2006; 0:39:12 

Yaş 17 Edirne'de oturuyorum ama Orduluyum

1911 Mesaj
6 Ağustos 2006; 15:29:41 

kafa calısıor

16 Mesaj
6 Ağustos 2006; 19:01:10 

bence seat al.ben beşyıldır kullanıyorum benzinlisini hc bi sorunum olmadı rutin bakımların haricinde.
şu konuyu da hatırlatayım alacağın arabanın bide servislerini gez hangi serviste tamir icin gelen araba daha çok.eskişhir seat servisini her gittiğimde in cin top oynuyor.demekki sorun cıkartmıyor seat.

***Hakkını değil AKLINI kullan uzun yaşa**

169 Mesaj
6 Ağustos 2006; 19:06:04 

ben yeni SEAT cordoba TDI stylence 80 hp aldım ve tavsiye ederim ..

BDX

1712 Mesaj
6 Ağustos 2006; 20:37:33 

Bana bu forumda fikirleriyle yol gösteren herkese çok teşekkür ederim.
Dizel olarak önce Skoda Fabia düşündüm, donanımlısı 29 Milyar dı. Sonra Seat Cordoba dizel düşündüm, metalik boyasıyla 31 Milyardı. 32 Milyara CERATO yu görünce ve donanımının zenginliğini de öğrenince, bu fiata alabileceğimin herhalde en uygunu bu dedim. Ama KİA nın imaj problemi, arabanın yeni oluşu bir istifham oluşturdu bende. Markalı dizel sedan arabaların basic modellerinin dahi fiatlarının daha yüksek oluşu, fiattan dolayı beni CERATO ya itti.Dizel olarak en ucuz alabileceğim aslında Skoda nın donanımsız dizeliydi, o da 26 küsur milyar.
Sonunda CERATO da karar kıldım.
Tabii ki CERATO en mükemmel araba değil, ama "FİAT / DONANIM" olarak tercihimi ondan yana kullandım.
Şimdi de sizlerle objektif olarak CERATO'yla ilgili ilk yorumlarımı paylaşmak istiyorum.

ÖNCE EKSİLERİ ;

1.ESP yok (Elektronik stabilite programı)
2.ASR yok (Anti patinaj sistemi)
3.Torpidosunda soğutucusu yok.
4.Direksiyonda, yükseklik ayarı var, derinlik ayarı yok.
5.Direksiyonda, müzik kontrol düğmeleri yok.
6.Kliması, ön ve arka bölge ayarlamalı değil.
7.Yol bilgisayarı,anlık yakıt tüketimini ve lastik hava basınçlarını göstermiyor.
8.Pasif alarmı var, ama aktif alarmı yok.
9.Alarm kumandasından 4 cam kaldırması yok.
10.Araba hızlanınca, kapısı otomatik kapanmıyor.
11.Cruse kontrol yok
12.Park sensörü yok.
13.Far sensörü yok.
14.Yağmur sensörü yok.
15.Lastikleri HANKOOK.

ARTILARI ;

1.SEGMENTİ;Bu araba onlara göre büyük, geniş ve ferah bir sedan. Bu arabanın rakipleri, MEGAN II, FOCUS 1.6 ve CİTROEN C4, PEUGEOT LOOK 1.6, DİZELLER olabilir.
2.DIŞ TASARIMI; güzel ve tekerleri dışında hiçbir yerinde plastik yok. Kapı kolları, aynaları, tamponları hep metal. Polo, bunların metal versiyonunu 1 milyar pahalıya satıyor. Arabanın ağırlığı; 1345 kg.
3.MOTORU; 1.5 Commonrail dizel, 16 subap, 4 silindir, 104 beygir, 240 tork,
4.YAKITI; Deposu 55 litre alıyor. Şehir içinde,bi arkadaşım ilk depoda 850 km yaptı. Bu da şehir içinde km de, 140 bin lira ediyor. Bu ağırlıktaki sedan bir araba için iyi bir rakam bu.
5.DONANIM ZENGİNLİĞİ; 10 airbag, 16 inch çelik cantlar, dijital klima, mp3 çalar, teyp, 4 cam otamatik, elektrikli aynalar, immobilizer. Aynı donanımdaki başka marka bir arabanın değeri bundan en az 6-10 milyar arası daha pahalı. Bu araba; 32 Milyar. HEM DE DİZEL
6.SESSİZLİĞİ; Denildiği gibi araba, sesi içeriye almıyor, sesiz ve yol tutuşu çok iyi, virajları rahat alıyor, yere sağlam basıyor, hızlanması çok iyi ve seri..
7.SÜSPANSİYONU; orta sertlikte.
8.İç mekanda kullanılan malzeme kalitesi, alman arabaları gibi.
9.İç mekanın kullanma ferahlığı ve rahatlığı. Arka koltukta, ara bölmede kolluk olması, önlerinde bardaklık olması, sürücünün de kolluğunun olması, kolluğun içine, bir torpido gözü gibi birşeyler konulabilmesi güzel şeyler.
10.3 yıl-100 bin km mekanik garantisi var. Diğer marka dizellerde, garanti süresi 2 yıl. Ceratoda istenirse, 240 euro verilerek bu garanti süresi 5 yıla çıkartılabiliyor ve de km limiti olmadan. Ben de öyle yaptım ve şimdi arabamın 5 yıl limitsiz km li garantisi var. Yolda kalsam, ücretsiz yol yardımı, çekici, otel, rent a car, vs ücretsiz, 5 yıl hizmetimde.
11.Diğer arabalarda çok pahalıya mal olan triger kayışı yok.
12.Yerden yüksekliği Türkiye şartlarına uygun.
13.Hem radyo, hem teyp, hem de Cd çalar, sınıfındaki başka hiçbir arabada yok. Teybinin olması bizim şimdiye kadar aldığımız kasetleri telef olmaktan kurtarıyor. mp3 çalarının fonksiyonel kullanımı da çok harika. Cd de hangi parça çalıyorsa, ekranda onun ismini görebiliyorsun, mp3 ü kapatıp açtığında da, kaldığı yerden devam ediyor, tekrar baştan sarmıyor.
14-Aracın şasi ve alt donanımı 2001 Mazda 3 den alınma.
15-Yeni bir model ve yeni kasa olduğu için en az 4-5 yıl güncelliğini koruyacaktır. Bu arabanın da, KİA 4X4 ler gibi piyasada tutulacağı ve 2. elinin iyi olcağı kesindir. Nasıl ki, başka marka 4X4 almak isteyip te almaya gücü yetmeyen insanımız UCUZ ve KALİTELİ gördüğü KİA 4X4 lere rağbet etmişse, aynı şekilde DİZEL SEDAN başka marka arabaları almaya gücü yetmeyen insanımız da, UCUZ ve KALİTELİ gördüğü CERATOYA da rağbet edecektir. Bizim milletimizin huyudur, hem UCUZ hem de KALİTELİ ye her zaman rağbet eder. Nitekim bu araba, Kanada'da 2004 yılında sınıfında, 1 yılık kullEN EKONOMİK ARABA seçilmiş. Kia Picanto da, Almanya'da sınıfında 2005 yılının EN EKONOMİK ARABASI seçilmiş.

1218 Mesaj
6 Ağustos 2006; 23:04:00 

Arkadaşım sen öyle karar kıldıysan bize bir şey demek düşmez,şimdiden hayırlı olsun..!Bu arada iki aracıda test etmeden konuşmayalım lütfen..
Bir kere araç 3 silindir ve 80 HP olmasına rağmen Cerato dan daha performanslı,turbosu daha erken devreye giriyor,yol tutuşunu tartışmam bile..,ama arka koltukların dar oluşu Cordoba'nın tek dez avantajı bence,ayrıca gürültü konusunda çok abartılar var o kadar da değil..!Cerato nun da iç hacim genişliğini ve motoru nu tartışmam,sonuçta Çelik Motor..

2011 Renault Megané Sport Tourer 1.5 dCI 105 ps
2012 Volkswagen Crafter 2.0 TDI 163 ps
2012 Otokar Sultan Comfort 140 S
2011 Mercedes Sprinter 315 CDI * 2
2007 Mercedes Vito 111 CDI

76 Mesaj
6 Ağustos 2006; 23:25:16 

tmm kia güzel de bence seat sonuna kadar

seat daha performanslı

süperboy kardesime sonuna kadar katılıorum

Uzaklaştırılmış
6 Ağustos 2006; 23:40:30 

cerato daha sekil duruo!!
cordobanin sekli cok igrenc
donanim olarak cerato daha iyi sanirsam!! hem daha genis!!
cerato al derim!! ama onlara verecek paraya daha ii arabalar bakabilrsin!! sifir alican dimi?

1712 Mesaj
7 Ağustos 2006; 0:48:57 

Tabiki 0 alıcam. Biz 4 kişilik aileyiz. Cordobanın arka tarafı bana da dar geldi. Seat ı hiç test etmedim ama Kia yı test ettim 3. vites 110 gördü ki daha gidecek gibiydi

15 Mesaj
7 Ağustos 2006; 1:38:45 

Ben de bir süredir kompakt dizel sedan otomobil araştırmaktayım Rio ve Cerato arasında kaldım
Tamam Cerato doğru seçim sizin için;
Ancak aralık 2006 da ceratonun yerine Kia Ed çıkacak,cerato sedanın üretimi ve ülkemizde satışı sürer mi
bilemiyorum,yakında kasa değişecek bir aracı alıp almamakta ben tereddütlüyüm.

2007 Kia Rio CRDİ Sedan Advance
Gece Siyahı
"Millenium Innovation"

1633 Mesaj
7 Ağustos 2006; 10:16:27 

Kia ED denilen araca henüz bir isim verilmedi. Aralık ta da galiba Çek Cumhuriyetinde üretimine başlanacakmış. İlk etapta Hb sonra da Sw olarak üretilecek galiba. Kereta üretimi devam ediyor. Hatta şu an Güney Kore de makyajlı olan makyajlı Cerato 1.6 VGT 117 hp lik dizel ve 1.6 CVVT 121 hp lik benzinli motorlarla satışa çıkmış. Türkiye' ye de en geç 2007 Ocak ayına kadar gelir herhalde. Sizin bahsettiğiniz ED modelinde de galiba aynı motor olacak. Ama 1-2 seneden önce ED bize ulaşmaz bence...

1712 Mesaj
7 Ağustos 2006; 13:07:24 

peki bu makyajlı Cerato nun Türkiye ye gelme şansı var mı? Bana kalırsa da Kia ED 1-2 senede ancak gelir. Sonra HB veya SW diyor arkadaşım. Babam Sedan istiyor yani bize uymaz pek o araba..

Uzaklaştırılmış
7 Ağustos 2006; 13:34:50 

ed niye 1-2 sene sonra geliyormuş?

kimden bilgi aldınız da konuşuyorsunuz?

1633 Mesaj
7 Ağustos 2006; 13:43:32 

http://otomobil.milliyet.com.tr/detay.asp?id=4095 den alıntıdır....

Onun kod adı şimdilik 'ED'

Kia'nın, Slovakya'da açtığı tesiste üreteceği yeni aracı, 2007'de piyasaya çıkacak. Koreliler, bu aracın asıl adını eylül ayında Paris'te açıklayacak

Koreli üretici Kia, Slovakya'da kurduğu yeni fabrikasında üreteceği ve Avrupa'ya ihraç edeceği yeni modelini Londra'daki fuarda tanıttı. Şimdilik "ED" kod adıyla tanıtılan aracın asıl ismi, muhtemelen eylül ayındaki Paris Motor Show'da belli olacak.
Kia'nın, orta sınıf olarak anılan C segmentinde rekabet amacıyla geliştirdiği ve Cenevre Fuarı'nda konsept olara tanıttığı aracı, 4.2 metre uzunluğa, 2.650 mm dingil mesafesine sahip. Bu aracın, geniş iç mekan, rekabetçi donanım özellikleri ve yüksek güvenlik standartlarıyla pazara sunulması planlanıyor.

Gelecek yıl pazarda
Avrupa'da gelecek yılın başlarında satışına başlanması planlanan ED, 1.4 lt, 1.6 lt ve 2.0 lt benzinli ve 1.6 lt dizel motor seçenekleriyle pazarda yer alacak.
Kia Motors Avrupa Başkan Yardımcısı Jean-Charles Lievens, yeni modelin Avrupa pazarındaki müşteriler için tasarlandığını, tam bir Avrupa tasarımı olduğunu belirtmek amacıyla da "European Design" (Avrupai Tasarım) kelimelerinin kısaltması olan "ED" kod adıyla anıldığını söyledi. Lievens, ED'nin Kia Motors'un Avrupa'daki ilk üretim tesisi olan Zilina'da (Slovakya) üretileceğini vurguladı.
Sadece Avrupa pazarı için üretilen yeni modelin 5 kapılı Hatchback versiyonu 2007 başında, Station Wagon modeli 2007 Eylül ayı ve 3 kapılı spor versiyonuysa 2007 yılının sonunda pazara sunulacak.

229 Mesaj
7 Ağustos 2006; 14:49:32 

CRDI CERATO TDI CORDOBADAN DAHA ÇOK DEĞER KAYBEDER İKİNCİ ELDE AMA 5 SENEDEN ÖNCE ARAŞ DEĞİŞTİRMEM DİYORSAN ONA KARIŞMAM SEAT İÇİN BENDENDE FİYAT ALMANI TAVSİYE EDERİM...

Murat ÖZDEMİR

169 Mesaj
7 Ağustos 2006; 18:03:44 

Bende daha yeni Seat Cordoba TDI stylence 80 aldım. Kafama şu takıldı. Aynı motor VW de 10000 de bakıma giderken seatta 7500 te gidiyor.. Onun dısında VW polo Classic(75) benzinliden inip, cordoba dizel aldım.amacım en az 5 sene kullanmak umarım nasip olur memnun kalırız.Ben VW grubu olmasına güvendim biraz ama bakalım görecez. Bazıları yeni araba seat deyince toyota renault ford varken ona 31-32 verince sanki çokmuş gibi konuşmaya çalışıyor.Artık mantıklımı konusuyorlar yoksa zaman mı gösterecek bakacaz. Bana ilk planda iyi geldi araba.. Süspansiyonlar daha sert direksiyon yumusak.. iç kalitesi iyi.. yol tutuş güzel ve seri geldi bana..bagaj süper.. arka koltukta, bende 2 çocuk var ve yeterli geldi. Daha evvel polo classicle 2 viteste yavaş hızla girerek çıktığım yokuşu cordoba ile zorlandım araç 1 istedi(belki dizel özelliğidir). Umarım ön takım motor v.s özellikler açısından bana polo classic i aratmaz.. KIA ceratoda çok tuttu gibi.. teknik değerleri iyi ..ama zaman herşeyi netleştirecek.. Bilgili arkadaşlar ve Murat Özdemir bey satış temsilcisi olmasına rağmen, objektif fikrini verebilirse daha iyi bilgilenebiliriz belki...

BDX

Uzaklaştırılmış
7 Ağustos 2006; 20:44:51 

quote:

Orjinalden alıntı: Tergener

http://otomobil.milliyet.com.tr/detay.asp?id=4095 den alıntıdır....

Onun kod adı şimdilik 'ED'

Kia'nın, Slovakya'da açtığı tesiste üreteceği yeni aracı, 2007'de piyasaya çıkacak. Koreliler, bu aracın asıl adını eylül ayında Paris'te açıklayacak

Koreli üretici Kia, Slovakya'da kurduğu yeni fabrikasında üreteceği ve Avrupa'ya ihraç edeceği yeni modelini Londra'daki fuarda tanıttı. Şimdilik "ED" kod adıyla tanıtılan aracın asıl ismi, muhtemelen eylül ayındaki Paris Motor Show'da belli olacak.
Kia'nın, orta sınıf olarak anılan C segmentinde rekabet amacıyla geliştirdiği ve Cenevre Fuarı'nda konsept olara tanıttığı aracı, 4.2 metre uzunluğa, 2.650 mm dingil mesafesine sahip. Bu aracın, geniş iç mekan, rekabetçi donanım özellikleri ve yüksek güvenlik standartlarıyla pazara sunulması planlanıyor.

Gelecek yıl pazarda
Avrupa'da gelecek yılın başlarında satışına başlanması planlanan ED, 1.4 lt, 1.6 lt ve 2.0 lt benzinli ve 1.6 lt dizel motor seçenekleriyle pazarda yer alacak.
Kia Motors Avrupa Başkan Yardımcısı Jean-Charles Lievens, yeni modelin Avrupa pazarındaki müşteriler için tasarlandığını, tam bir Avrupa tasarımı olduğunu belirtmek amacıyla da "European Design" (Avrupai Tasarım) kelimelerinin kısaltması olan "ED" kod adıyla anıldığını söyledi. Lievens, ED'nin Kia Motors'un Avrupa'daki ilk üretim tesisi olan Zilina'da (Slovakya) üretileceğini vurguladı.
Sadece Avrupa pazarı için üretilen yeni modelin 5 kapılı Hatchback versiyonu 2007 başında, Station Wagon modeli 2007 Eylül ayı ve 3 kapılı spor versiyonuysa 2007 yılının sonunda pazara sunulacak.

arabam.com ithal etmiyecek arabayı.kesin bilgiyi bayiler dahi henüz bilmiyor.

ancak distribitördem kesin bilgi çıkar.

benim internetten edindiğim bilgilere ve tahminime göre:

ekim ayında slovakyadaki fabrika seri üretime geçiyor.

eylül paris fuarında ed in son hali sergilenicek.isim belli olucak ayrı konu.

gelecek yıl pazarda demek 2007 başı tüm avrupa genelinde satışta olucak demek.2007 eylül değil

ed bence bize 5 ay sonra gelir.cerato hb 3 yıldızı zor alarak gelişmekte olan kia yı zora soktu.bu araçla kia

5 yıldız almak için çalışıyor.

coupe ya da sw sonra çıkıcak.

makyajlı cerato sedan da stoklar bitince ithal edilmeye başlar.

onun bilgisi bayilere gelmiştir ancak stok eritmek için söylemezler.

15 Mesaj
7 Ağustos 2006; 22:39:23 

Tergener ve Akincl arkadaşlar, verdiğiniz bilgiler bilgiler için teşekkürler.
Ben en son aralık ayında yeni nesil dizel motor taşıyan,yüksek beygirli,muhtemelen sedan olacak aracı almak durumundayım,yani ocak ayını bekleyemeceğim sanırım (tüplü broadway'in kahrını bir kış boyu daha çekemeceğim :)). aslında gönlüm 109 beygirlik focus tdci full'den yana ama 45 bin vermek nerde 30 binle arasında çok fark var. (Mecburen Rio'ya kalacağız)
Önce eylülü bekleyelim bakalım bu arada Legion90 aracını alırsa, deneyimlerini bizimle paylaşırsa seviniriz.

2007 Kia Rio CRDİ Sedan Advance
Gece Siyahı
"Millenium Innovation"

1712 Mesaj
8 Ağustos 2006; 0:30:00 

quote:

Orjinalden alıntı: okyanuxs

Tergener ve Akincl arkadaşlar, verdiğiniz bilgiler bilgiler için teşekkürler.
Ben en son aralık ayında yeni nesil dizel motor taşıyan,yüksek beygirli,muhtemelen sedan olacak aracı almak durumundayım,yani ocak ayını bekleyemeceğim sanırım (tüplü broadway'in kahrını bir kış boyu daha çekemeceğim :)). aslında gönlüm 109 beygirlik focus tdci full'den yana ama 45 bin vermek nerde 30 binle arasında çok fark var. (Mecburen Rio'ya kalacağız)
Önce eylülü bekleyelim bakalım bu arada Legion90 aracını alırsa, deneyimlerini bizimle paylaşırsa seviniriz.

Tabiki aracı Eylül de almayı düşünüyoruz. Deneyimlerimi yazarım.

490 Mesaj
8 Ağustos 2006; 1:13:56 

ceratoya 10 gun bindim arkadaşta war. performans cok cok iyi. yapıştırıyor cok guzel, ayrıca motor sesini neredeyse hiç duymuyorsun. cok begendim sahsen...

365 Mesaj
8 Ağustos 2006; 1:17:04 

cerato ufak bir makyaj 2007 de gecirebilir.resimlerini gordum.su andaki ceratodan pek farki yok.motorlarda degisiklik olabilir.mesela 1.6 dizel olabilir.ici biraz degisebilir.su andaki cerato zaten bir cok seyi yakalamis.bence beklemeye degmez.seatin bahsettiginiz modeli b sinifi arac.cerato c sinifi arac.her bakimdan cok farkli.karsilastirma saglikli olmaz.saygilar