Şimdi Ara

Bana makro hakkında bilgi verirmisiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar az önceki konumda a4tech x7g800v düşünüyordum lakin 10 lira daha ver g103 al dediler bende g103 almaya karar verdim lakin bu zamana kadar hiç gaming keyboard kullanmadım makro filan hiç bilmiyorum g 1 g 2 g 3 ne işe yarar aynı anda 2 tuş ne işe yarar bilgilendirirseniz çok memnun olurumm

• güncel lütfen yardım edin
  • bulls23 kullanıcısına yanıt
    Şöyle düşünün futbol oyunlarından örnek vereyim. Sağa ve yukarı yani sağ çapraza giderken şut çekmek istersiniz fakat klavye D yi algılamaz. Bunun gibi bir durum. Yani 4 ten fazla tuşu aynı anda algılayabilmesi her zaman için iyidir onun dışındakiler zaten pek gerçekçi kullanım senaryoları değiller. G tuşlarına da makro atama şansınız var makro diye bahsedilen şey de çoklu komutlar denebilir. Mesela Dota oynuyorsanız en basiti Invoker'dan örnek vereyim. GhostWalk u açmak için QQWRV tuşlarına art arda basmanız gerekir. Bunu tek bir tuşa atarsanız tek hareketle bahsedilen yeteneği açmış ve kullanmış olursunuz. Çok farklı şeyler için de G tuşlarını kullanabilirsiniz ses açma kapama, kes/kopyala/yapıştır, tek tuşla istediğiniz bir metni girmek, istediğiniz bir uygulamayı açmak için kısayol atamak gibi tamamen sizin üretkenliğinize ve ihtiyaçlarınıza kalmış.
  • ben oyunun configinden ayarlıyorum donanımla ugraşmıyorum:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silence34

Şöyle düşünün futbol oyunlarından örnek vereyim. Sağa ve yukarı yani sağ çapraza giderken şut çekmek istersiniz fakat klavye D yi algılamaz. Bunun gibi bir durum. Yani 4 ten fazla tuşu aynı anda algılayabilmesi her zaman için iyidir onun dışındakiler zaten pek gerçekçi kullanım senaryoları değiller. G tuşlarına da makro atama şansınız var makro diye bahsedilen şey de çoklu komutlar denebilir. Mesela Dota oynuyorsanız en basiti Invoker'dan örnek vereyim. GhostWalk u açmak için QQWRV tuşlarına art arda basmanız gerekir. Bunu tek bir tuşa atarsanız tek hareketle bahsedilen yeteneği açmış ve kullanmış olursunuz. Çok farklı şeyler için de G tuşlarını kullanabilirsiniz ses açma kapama, kes/kopyala/yapıştır, tek tuşla istediğiniz bir metni girmek, istediğiniz bir uygulamayı açmak için kısayol atamak gibi tamamen sizin üretkenliğinize ve ihtiyaçlarınıza kalmış.

Hocam anladım bi sorum daha olacak mesela gta san anderas oynuyorum şifrem baguvıx bunu bu tuşlara atma imkanımız varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

ben oyunun configinden ayarlıyorum donanımla ugraşmıyorum:D

hocam cevabınız yokmuu
  • ya bana çoklu tuş kullanımı nedir anlatacak yokmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulls23

quote:

Orijinalden alıntı: Silence34

Hocam anladım bi sorum daha olacak mesela gta san anderas oynuyorum şifrem baguvıx bunu bu tuşlara atma imkanımız varmı

Evet mümkündür.

• Çok teşekkürler
  • Ben game mouse deil ama normal mouse ile coklu tuşları mouse tekerleğine atayabilirmiyim. Atayabilirsem nasıl atayabilirim . Resimli veya videolu anlatım olabilirse teşekkürler şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcheat28

Ben game mouse deil ama normal mouse ile coklu tuşları mouse tekerleğine atayabilirmiyim. Atayabilirsem nasıl atayabilirim . Resimli veya videolu anlatım olabilirse teşekkürler şimdiden.

atayamazsın..macro olması lazım
  • Makro demek klavyede olan tuşlara ek tek bir tuştur yani rpg oynarken ok kullanıyorsun tek bir tuşla kılıç kalkana geçmeni sağlar gibi yada en basitinden mousların yanında ileri geri sayfası oluyor bunu oyunda değiştirip geri el bombası yapabilirsin yada 2x yakınlaştırmalı sniperdan kolay çıkış diye
  • Darren03 kullanıcısına yanıt
    yalnız benim demek istediğimin mouse ile alakası yok. .exe li programlar ile bunu yapanlar var ve ben şuan kullanıyorum adam yapmış. Benimde öğrenmek isstediğim bu programlama. Kendi tuşlarımı ayarlayıp yapmak istiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.