Şimdi Ara

2014-2015 satışları HP'yi dizüstü bilgisayar alanından uzaklaştırabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alt="2014-2015 satışları HP'yi dizüstü bilgisayar alanından uzaklaştırabilir"

Dizüstü bilgisayar alanında Lenovo ile HP arasında süren yarış, 2014 ve 2015 yılında Lenovo lehine sonuçlanacak gibi duruyor.

Bu yılın 2.çeyreğinde, yıllardır oturduğu koltuğu Lenovo’ya bırakmak zorunda kalan HP’nin 2013’ün son dönemi itibariyle tekrardan liderlik koltuğuna oturacağı yönündeki beklentiyi sizlerle paylaşmıştık. Digitimes Research imzası taşıyan bu çalışmanın 2013 itibariyle doğru çıkması yüksek ihtimal dahilinde, ancak tarihler 2014 ve 2015’i yılını gösterdiğinde HP, 2013’deki ulaşacağı satış sayısından çok daha geride kalacak.

Tedarik zinciri içerisindeki kaynakların Digitimes’a verdiği bilgilere göre HP, 2014 yılı için 21 milyon, 2015 yılı içinse 19 milyon adet dizüstü bilgisayar satışı yapmayı öngörüyor. Geçen sene 32 milyon adet bilgisayar satışı yapan firmanın 2013’de ise 28 milyonluk satış sayısına ulaşması öngörülüyor.

İddiaya göre dizüstü bilgisayar pazarında yaşanan durağanlık HP’yi, dizüstü bilgisayarlar yerine bulut bilişim sunucuları, yazılım ve servisler konularına daha fazla odaklanmasına etki ederken; HP’nin donanımdan yazılım alanına doğru kaymasının özellikle Çin ve Tayvan’daki iş ortaklarını ciddi bir darbe vuracak.

• Hp öyle kolay kolay dizüstü pazarını bırakmaz ama nasıl bir firmadır ki şu ısınma problemine yıllardır bir çare bulamadılar.

• O zaman dualarımız seninle HP. Umarım bir an önce dizüstü pazarından çıkarsın :)

• Bencede çıksın artık. Çok yapmak istiyorsa ProBook serisiyle kurumsal müşterilere üretim yapsın. Son kullanıcıya çektirdiği yeter artık.

• Bence soba, ısıtma işine falan girsinler. Ablamın notebook'u çok iyi beceriyordu o işi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mizantropia

Bence soba, ısıtma işine falan girsinler. Ablamın notebook'u çok iyi beceriyordu o işi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7D66DD504 -- 9 Eylül 2013; 18:25:05 >

• ısınma ve grafik çipi problemini çözmedikçe hp'den bir halt olmaz, zaman zaman elime çeşitli laptop heatsinkleri geçiyor , en dandiği en ucuzu hp'ninkiler, insan oradan iki kuruş çalmanın hesabını yaparsa işte böyle patlar. Etrafımdakiler bilgisayar alırken hep bana danışırlar, ve benim tavsiyem "HP alma da ne alırsan al" şeklinde.

• ısınıyoooorrrr
    elime geçen yada yakınlarımda gördüğüm hp lerin çoğunda ısınma problemi var ne yazıkki. bu her model ısınıyor demek değil ama benim gördüklerimin çoğu böyle

• Hp esittir isinma etiketinden bi kurtulsunlar da sonra kar edemezlerse cikarlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mizantropia

Bu mesaj silindi.
    Öncelikle düzgün konuş, tanıtımında i5 1gb ekran kartı 4 gb rami görüp her oyuna abanıp 5 tane antivürüs kurup bu pc ısınıyor diyen mallar olduğu sürece o pc ISINIR.
    Ha bazı modelleri var, ısınıyor ama o da fiyatına ve kullanım alanına göre. Bunu genele vuramazsın.
    Git tekno mağazaya ısınmıyor dediğin pcnin altı, ısınıyor dediğin HP nin altından fazla DEĞİLDİR.
    Üstü soğuk olsun altı yanarsa yansın gibi şeyler yok.
    Çok gördüm ısınıyor deyip brovserinde V9 virüsünü yiyen malları.Usb disk security+eset+mcafee +++++ aynı anda çalıştıranları. ( farkında bile değiller nerden geldiğinin )
    Birdaha çevrene iyi bak. Önce markaya değil neyi nasıl kullandığına bak.
    Anca konuşuyorsunuz.
    Bilgisayardan anlamıyorsunuz bildiklerinizle ötüyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7D66DD504 -- 9 Eylül 2013; 18:26:42 >

• saf mısın çocuk? nasıl kullandığımı nereden biliyorsun?
  • Evet sony kullanıyorum buz gibi

Gir oku sözlüklerde hp markasını. Her modeli ısınıyor demiyorum ki bende. Ama üstüne yapıştı bir kere.
  • Bende senin kadar malını görmedim Neyse konunun içine ettik sayende. kal sağlıcakla
  • ee soba işine girmeselerdi az bile
  • yıllardır kendilerini geliştirmediler.
    dandik ürünleri sırf tasarımla satmaya çalıştılar ama o devir geçti artık

• quote:

Orijinalden alıntı: erci501

yıllardır kendilerini geliştirmediler.
    dandik ürünleri sırf tasarımla satmaya çalıştılar ama o devir geçti artık

Bunu da beğendim
  • HP iyidir güzeldir, kalitedir ama ısınır arkadaş tartışmak yersiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur01651

Öncelikle düzgün konuş, tanıtımında i5 1gb ekran kartı 4 gb rami görüp her oyuna abanıp 5 tane antivürüs kurup bu pc ısınıyor diyen mallar olduğu sürece o pc ISINIR.
    Ha bazı modelleri var, ısınıyor ama o da fiyatına ve kullanım alanına göre. Bunu genele vuramazsın.
    Git tekno mağazaya ısınmıyor dediğin pcnin altı, ısınıyor dediğin HP nin altından fazla DEĞİLDİR.
    Üstü soğuk olsun altı yanarsa yansın gibi şeyler yok.
    Çok gördüm ısınıyor deyip brovserinde V9 virüsünü yiyen malları.Usb disk security+eset+mcafee +++++ aynı anda çalıştıranları. ( farkında bile değiller nerden geldiğinin )
    Birdaha çevrene iyi bak. Önce markaya değil neyi nasıl kullandığına bak.
    Anca konuşuyorsunuz.
    Bilgisayardan anlamıyorsunuz bildiklerinizle ötüyorsunuz.

ekran kartı kızarmıs.Ayrıca ısınma konusunda ılk bakacagım sey işlemci güç tuketımıdır ıslemcın 17.7 watt güc tüketirken 70 derece cıvarı normal gibi.Piyasada bircok laptop deneyımleme sansım oldu.HP DV6,G6 ASUS K53SV,K53SD.K55VJ N55SF N56VZ Lenovo Y580.TOSHİBANIN bazı modellerı bu bilgisayarlarla 2 3 saat bf3 crysis 3 gibi oyunları ıslemcı frenkansını degıstırmeden yuksek performans modunda oynayıp 85 gecmıyor diyen adamı sorgularım.Bu arada crysis 3 bosuna yuklemıssın o kartla nasıl oynuyorsun ancak 1024x768 low 25 fps fln alır.

HP deki ozellıkle G serısı en buyuk ısınma sebeblerınden bırısı işlemci ve gpu uzerınden tek ısı borusu gecmesı yani tek heatsınk kullanılması sebebıyle cpu ve gpu sıcaklıkları bırbırlerını deger laptoplara gore daha fazla etkıleyıp ısıtmasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangreal_1905 -- 9 Eylül 2013; 21:16:54 >

• babama aldığımız laptop sayesinde kışın hiç üşümüyoruz

• Bilgisayar sektörü genel bir çöküşe girdi maalesef.Artık ısınmak için daha çok para harcayacak insanlar güle güle hp
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.