Şimdi Ara

Çin'de son kullanıcıların satın aldığı 10 tabletten 6'sı iPad

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çin'de son kullanıcıların satın aldığı 10 tabletten 6'sı iPad

Başta Samsung, Apple gibi firmalar olmak üzere birçok teknoloji firmasının son dönemde en çok ilgi gösterdiği pazarlardan biri olan Çin’de, gerek akıllı telefon gerekse de tablet alanında yarış hız kesmeden sürüyor. Sektörün önemli araştırma kuruluşlarından Analsys de, yayınladığı son çalışma ile ülkedeki tablet pazarını mercek altına aldı.

Analsys’in raporuna göre Çin’de bireysel kullanıcı tarafında 2.çeyrekte 3,576 milyon adet tablet satışı gerçekleştirilmiş. Bu satışların %64,6’sını Apple’ın iPad’i oluşturuken; onu sırasıyla %7,6 ile Lenovo ve %7,2 ile Samsung takip etmiş. Pazar, çeyrek bazda %5,2, yıllık bazda ise %52,8’lik bir büyüme göstermiş.

Kurumsal tablet satışı tarafında ise Eben, %33,6 ile en çok satış yapan üretici olurken; onu Asus %8,1, Microsoft %7,8, Dell %5,4 ve Lenovo ise %5,4 ile izlerken; Apple, kurumsal tarafta bu üreticilerin gerisinde yer bulabilmiş.

Çin'de son kullanıcıların satın aldığı 10 tabletten 6'sı iPad

• Eben firması bizim memlekete şube açsa ilk gün cam çerçeve kalmaz :D

• Eben diye marka mı olur lan
    Sonra androyitli tabletler niye satmiyii

Harbiden android kısmında önüne gelen tablet çıkarıyor. Experialar ,polypadler codegenler....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ipad gibi destek verse androidde satarda işte destek yok özel uygulama yok ...

• Eben firması bizim memlekete şube açsa ilk gün cam çerçeve kalmaz :D

• apple kendi satın alıyor, sonra amarikaya götürüp satıyor, çinde daha ucuz oluyor çünkü dijital mallar. bunu anlamayacak kadar malmısınız yha!

• Tableti beğenmezsen ebeni....

• Yüzlerce bilimen veya bilinmeyen markaların olduğu Çin de apple tablet satışı rekoru sizcede garip değil mi?

Hemde ipad gibi üst segmentteki bir ürün... Çin için ucuz iphone üreticek apple en çok satan tablet markası olacak... Çin sitelerinin dünyaya internet satışı olması yüksek bir ihtimal geliyor bana... Ya da apple bir iş çeviriyor.

• Lenovo ya şaşıyorum her yerde onlar var
  • quote:

Orijinalden alıntı: xconnect

Yüzlerce bilimen veya bilinmeyen markaların olduğu Çin de apple tablet satışı rekoru sizcede garip değil mi?Hemde ipad gibi üst segmentteki bir ürün... Çin için ucuz iphone üreticek apple en çok satan tablet markası olacak... Çin sitelerinin dünyaya internet satışı olması yüksek bir ihtimal geliyor bana... Ya da apple bir iş çeviriyor.

Cin dunyanin ikinci en buyuk ekonomosi, milyar dolar sahibi insan sayisi son on yilda %200 artti. Adamlarin dolar revzervi abd ile kafa kafaya gidiyor siz hala kucumsuyorsunuz Cin'i. Kendinizi bu kadar dev aynasinda gormeyin arkadaslar. Komik duruma dusuyorsunuz sonra...

• apple ile en yakın rakibi arasında bile uçurum var.. çok ciddi bir fark bu.. şayet microsoft ipad ayarında arm tabanlı değilde x86 tabanlı tablet üretseydi yarışta daha iyi yerlerde olurdu..

• androidçiyim ama kim ne derse desin tablette ipad.

şaka şaka androidçi değilim :)

• x86 mimarisine sahip bir tablet çıkana kadar Apple tablet pazarında lider konumda olur. X86 mimarisi kullanan bir tablet çıktımı işler tam tersi olur, İşte ozaman tam anlamıyla tabler BİLGİSAYAR görmüş oluruz. Hadi be microsoft yap bi x86 tablet gözümüz gönlümüz açılsın. PC deki .exeleri çalıştırsak fena mı olurdu ?

• İpad in en güçlü olduğu konu "App Store"...Google ın daha uzun süre Apple a bu konuda yetişebileceğini sanmam...

• iPad Mini de kullandım Samsung Galaxy Note 8.0 da.Açıkçası çift çekirdekli,1 Ghz hızında olan ve 512 Mb Ram'e sahip iPad Mini ; dört çekirdekli,1.6 Ghz hızında olan,2 Gb Ram'li Note 8.0 ile aynı performansı sergiliyordu.Burada iOS işletim sistemi farkını ortaya koyuyor fakat ben Note 8.0'dan daha çok memnun kaldım.Çünkü Android daha fonksiyonel ve daha özgür bir platform.En basit öerneği USB OTG desteği.iPad'e bir tek bluetooth'lu klavye bağlayabiliyordum.Fakat Note 8.0 da USB OTG desteği sayesinde istediğim klavye ve mouse'u bağlayabildim,bütün USB bellek ve hafıza kartlarımı takıp okutabildim.Ayrıca iki cihazında oyun performansını test ettim.Zaten iPad Mini iOS'ten dolayı hiçbir oyunda sorun yaşatmadı.Note 8.0'da da bir sotun yaşamadım.Real Racing 3 ve Most Wanted da bile herhangi bir takılma vb. bir sorun olmadı.Kısacası diyeceğim iOS hızlı,kullanımı rahat ve uygulama desteği daha iyi.Note 8.0 ise Android'den dolayı daha özgür ve fonksiyonel.

• -abi ipad çinde çok satmış
    -nerden duydun haberi ?
    -ebenden !
    -?!

• bu kadar büyük fark sadece "daha iyi" olmasıyla açıklanamaz bence.
  • Şaşıran arkadaşlar olmuş Çin'de böbreğini satıp apple ürünü alan var haberiniz yok herhalde.
  • Evet duymuştum ben de adam böbreğini satıyomuş diye bizim ülkeye gelseler bu ne bolluk derler
  • Adamlar kendileri ipad alıp yaptıkları dandik tabletleri bize kilitliyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.