Şimdi Ara

Parkinson hastalarına özel olarak geliştirilen motorlu kaşık: Liftware

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Parkinson hastalarına özel olarak geliştirilen motorlu kaşık: Liftware

Genellikle belirli bir yaşın üzerinde görülen ve beyine dayalı bir soruna bağlı olarak oluşan sinir sistemi hastalığı Parkinson, neden olduğu titremeler nedeniyle kişileri özellikle yemek yeme konusunda ciddi oranda zorlayabiliyor. Bu sorunu azaltmak ve hastaların yaşam kaliteleri arttırmak adına geliştirilen Liftware isimli kaşık, motorlu yapısıyla görevini olabilecek en iyi seviyede yerine getirebiliyor.  

Elektrikli diş fırçaları benzeri bir yapıda çalışma gösteren Liftware, üzerine belirli büyüklüğe sahip standart kaşıkların takılmasına izin veriyor. Daha sonra içerisinde bulunan batarya, ivmeölçer ve elektrikli motor ile kişilerin el hareketlerini algılayan sistem, bu hareketlerin tam tersini ortaya koyarak titreşimlerin kesilmesine ya da azaltılmasına yardımcı oluyor. Michigan Üniversitesi'nde yapılan testler kapsamında %75 oranında başarıya ulaşıldığı belirtilen Liftware, kompakt boyutuyla da her zaman taşınabilecek bir yapı ortaya koyuyor.

Kaşık yanında diğer farklı cihazların kullanılması için de geliştirme çalışmalarının devam ettiği belirtilen Liftware, Eylül ayında yaklaşık 290$ fiyat etiketiyle satışa çıkıyor. Ürünün ortaya koyduğu sonuçları aşağıda yer alan video yardımıyla rahatlıkla görebilirsiniz.

(1) / (2) 

• yemin ediyorum ilkokulda bu benim is egitimi dersi projemdi ya lae

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aklıma 13 sayîsı geldi nedense bilen bilir

• Çok iyi bir fikir. allah kullandırmayı nasip etmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seven44 -- 9 Eylül 2013; 13:34:38 >
  • Rahmetli Hitler de parkinson hastasydı. :D

• şu hastalar için yapılan teknolojileri görünce gerçekten mutlu oluyorum ...

• bu testi sıvı ilede yapmaları gerek yaşlılarda dişmi var ceviz yiyecek

• quote:

Orijinalden alıntı: brk-bjk

yemin ediyorum ilkokulda bu benim is egitimi dersi projemdi ya lae

Doğrudur kardeşim.Ama ne yapalım Türkiye şartlarında düşüncelerini ve fikirlerini gerçekleştirmen imkansıza yakın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 290$ mı? Yuh.Rahmetli Hitleri Andım.

• insaoğlunun en güzel meyvesi teknolojidir arkadaş...

• quote:

Orijinalden alıntı: giogo

quote:

Orijinalden alıntı: brk-bjk

yemin ediyorum ilkokulda bu benim is egitimi dersi projemdi ya lae

Doğrudur kardeşim.Ama ne yapalım Türkiye şartlarında düşüncelerini ve fikirlerini gerçekleştirmen imkansıza yakın.

hocam sadece benim değil hepimiz ilkokulda lisede çok yararlı şeyler düşünmüşüzdür.benim düşündüğüm şekilde bu adamlar düşünmemişler daha teorik detaylı yapmışlar ürünü.Bizim düşündüğümüz anneannemizin babaannemizin eli titriyor biz de bunun için bir kaşık yapalım kolayca tutsunlar rahat etsinlerdi.Ama elimizden tutan bak şunu şunu yaparsak bunu biz dünyaya tanıtırız diyen olmadı ki.1 hafta süren olsun kartonlara çiz,boya,anlat aferin otur 5 eğitim sistemi bu olmamalı madem bir proje veriyorsun sonuna kadar git gerekirse firmalara bunu götür telifini al ama yok.biraz uç bir şey söyledin mi buna gerek yok müfredatta bu yok yorma kendini derler.Ciddi anlamda eğitim sistemini devletin gözden geçirmesi lazım el oğlunun 80 yıl önce bıraktığı eğitim sisteminde hala ısrar etmek niye

• quote:

Orijinalden alıntı: omerfaruk18_34

şu hastalar için yapılan teknolojileri görünce gerçekten mutlu oluyorum ...

Bir gün biz de olabiliriz tebrik ederim
  • Çok güzel takdir ediyorum; ama ağızı nasıl sabit tutacaklar..:S

• Bir yakınım için buna benzer bir ürünü internetten araştırırken karşıma çıktı. İşin ilginç tarafı LiftWare adı verilen bu ürünü Google'ın satın aldığı öğrenince çok şaşırdım. Biraz daha merakım arttı ve bir baktım Google Parkinson hastalığı dışında sağlıkla ilgili ciddi yatırımlar yapmaya başlamış, haberleri okuyunca adamları gerçekten takdir ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonradan_dolma_kalem

Bir yakınım için buna benzer bir ürünü internetten araştırırken karşıma çıktı. İşin ilginç tarafı LiftWare adı verilen bu ürünü Google'ın satın aldığı öğrenince çok şaşırdım. Biraz daha merakım arttı ve bir baktım Google Parkinson hastalığı dışında sağlıkla ilgili ciddi yatırımlar yapmaya başlamış, haberleri okuyunca adamları gerçekten takdir ettim.

Forumumuza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Tepecikli 43
    Forumumuza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz

Teşekkür ederim. bu sıcak karşılama ve mesaj için :)
  • OIS ile aynı mantık sanırım, ters yöne dönme hareketi sağlayan jiroskoplar yardımı ile jiroskopa bağlı kısmın hareketini ve titreşimini azaltıyor. Fotoğraf makineleri ve güncel
    telefonlarda da benzer teknoloji lensi sabitlemek için kullanılıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.