Şimdi Ara

BlackBerry Messenger'in Android ve iOS yolculuğu için geri sayım başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Eski adıyla Research In Motion, yeni ismiyle BlackBerry’nin tercih sebebi olmasında büyük önem taşıyan BlackBerry Messenger’ın iOS ve Android versiyonları için geri sayıma başlandı.

Uygulamanın geliştirme sürecinde rol oynayan kaynakların ifadelerine göre BlackBerry, BlackBerry Messenger’ın iOS sürümünü App Store’da yayınlanması için Apple’a 2 hafta önce göndermiş. Bu gelişme; eğer bir aksilik olmaz ise, yani Apple tarafından uygulamanın yayınlamasında herhangi bir engel bulunmaz ise, uygulamanı kısa bir süre içerisinde App Store üzerinden yayınlanması anlamına geliyor.

Uygulamanın App Store’daki yerini almasına paralel olarak Android versiyonunun da Google Play’deki yerini alması bekleniyor.

Aylık 60 milyon aktif kullanıcı sayısına sahip olan BlackBerry Messenger, her ne kadar WhatsApp gibi türevleri bulunsa da, özellikle iş dünyasında hala sıkça tercih edilen iletişim programı olarak öne çıkıyor.

• Bekliyoruz
  • Yazık BB nereden nereye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakında Microsoft BlackBerry'ide 7.2 milyar dolara alırsa şaşırmam.
  • kullanım videosu;

• ios7 çıkmadan önce gelirse, 7 çıktıktan sonra güncellenmesi gerekecek. 7'den sonra bekliyorum ben açıkçası.
  • Whatsapp'ın yanından bile geçemeyecek. Eğer olursa;

Öğrenciden temiz ve beleş iPhone 4S 16GB 1 yıl garantili + iPad Mini 16GB Jailbroken

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yahu sanki bir şey olacakmış gibi haber yapmazmısınız

• quote:

Orijinalden alıntı: novacaine

Yakında Microsoft BlackBerry'ide 7.2 milyar dolara alırsa şaşırmam.

Microsoft dökülenleri topluyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bbm günlerini özlemedim desem yalan
  • çok geç kalındı ama sonunda geliyo...

• Whatsapp varken hiç şansın yok canım.

• Arkadaşlar whatsapp ı neden bu kadar gözünüzde büyütüyorsunuz? MSN messenger da bir ara efsaneydi ve şu an skype la birleştirdiler kullanan yoktu. Ben de aktif olarak whatsapp kullanıyorum ve bbm i aktif olarak kullanır mıyım bilmiyorum ama getireceği yenilikler whatsappda olmayan yenilikler görüntülü görüşme , sesli görüşme , dosya gönderiminde 6 mbya kadar izin vs. Rekabetin olması bizim için iyi olacaktır.
  • bbm'in kalitesi tartışılmaz inşallah voice özelliğiyle beraber gelir

• Çok da önemli değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: novacaine

Yakında Microsoft BlackBerry'ide 7.2 milyar dolara alırsa şaşırmam.

alacak alacak az kaldı

• RIM (BB) serilerinden bir çok cihaz ve yazılımlarını kullandım bbmde tren günlerini özledim

• BB'den nedense nefret ediyorum
  • Bbmi su an gayet guzel sekilde kullaniyorum ama bbm sadece bbler arasi oldugu icinbu kadar populer oldu. Hem kriptolu hemde akici bir mesajlasma sagliyordu. Kisacasi stabildi ama bu ikimisletim sistemine gelenler kullanim acisindan daha iyi olsada o bb deki havasini yakalayamayacak.

• Whatsapp esasen oldukça uyduruk program ve oldukça büyük güvenlik zaafiyetleri var. Piyasada Whatsapp'tan çok daha kaliteli mesajlaşma programları varken, Whatsapp'ın tutulmasının bana göre 2 temel sebebi var.

Birincisi, Whatsapp'ın çıkış döneminin tam olarak akıllı telefon pazarının patlama yaptığı 2009 dönemine denk gelmesi.
    İkincisi, Whatsapp'ın sadece ios ve Android ile sınırlı kalmayıp, neredeyse her platforma yazılmış olması.

Şahsen birine telefon numaramı vermektense, pin vermeyi tercih ederim. Ayrıca başkası telefon numaramı girerek benden izinsiz profil fotoğrafımı ve en son kaçta bu programa girdiğim bilgisini görsün istemem.

BBM, Bis mantığıyla harikulade stabil çalışan bir mesajlaşma programıydı. Fakat yukardaki arkadaşın da söylediği gibi kriptosuz, BİS olmadan o kadar stabil çalışması pek mümkün gibi durmuyor.

Blackberry Messenger'ın, Whatsapp'ın yanında heba olan diğer bütün muadili programlara göre (WeChat, Line, Kik vs.) tek avatajı bir büyük bir isminin olması. Bakalım tutacak mı :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.