Şimdi Ara

Rimac'dan kullanıcı profili destekli elektrikli bisiklet Greyp G12

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Rimac'dan kullanıcı profili destekli elektrikli bisiklet Greyp G12

Elektrikli araç sektörüne farklı tasarım ürünleri ile yeni bir anlayış kazandıran Rimac, Greyp G12 adlı elektrikli bisikletini resmi olarak tanıttı.

Greyp G12 modeli firmanın açıklamasına göre bir motorsiklet ve bir bisikleti aynı konseptte birleştiriyor. Elektrikli motoru ile kullanabildiğiniz ürün şarjı bittiğinde veya herhangi bir zamanda bisiklet olarak da sizi taşımaya devam ediyor.

Greyp G12, yaklaşık olarak tek şarjda 120km mesafe kat edebilirken, maksimum 60km/s hız yapabiliyor. Ürününü bataryası ise 80 dakikada şarj olabiliyor. 

Bilgisayar kontrollü 5 inçlik bir ekrana yer veren bisiklet, parmak izi ile kontağın çalıştırılmasına izin veriyor. Sokak veya Hız şeklinde iki farklı modu bulunan bisiklet, 50 kullanıcının profil oluşturmasına izin veriyor. Kullanıcılar bu iki modu farklı parmaklarına atayarak kontak çalıştığı anda aktive edebiliyor. Bu modlar hızın ve gidilecek mesafenin ayarlanmasını sağlıyor. Bisikletin sahibi dilerse diğer kullanıcılar için sınırlama yapabiliyor.

Greyp G12 modelinin ne zaman piyasaya çıkacağı bilinmiyor ancak satıcı ortak olmak isteyenler modele 6000 Avro karşılığında Ekim ayında sahip olabilecek. 

• Fotoyu görünce Microsoft motor işine girdi sandım :)

• Böyle aşırı uç donanımları bisiklete koymadan önce, çamurluk gibi daha temel donanımları koyup koymadıklarına baksalar daha iyi olacak...

• görünüşü haric özellikleri baya güzel.ağırlığı makul seviyelerde ise pedal atarkende güzel olur.yurt dışı fiyatı 6000 euro ise burdaki fiyatını düşünemiyorum.
  • 80 dakika şarj olup, 120km mesafeye, 60km/s ile gitmesi gayet iyi fakat fiyat çok tuzlu. İnsanlar bunu alacağına iyi bir motosiklet alırlar.
  • Bide bosch un yaptığı elektrikli bisiklet vardı o daha hoş güzüküyor.

EDIT:videosu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killabyte -- 8 Eylül 2013; 23:41:48 >
  • İşte budur! Bunu istiyorum..!

• Çok güzel fakat 6000 Avroya satıcılara satılırsa, son kullanıcıya 2 katı fiyata patlar özellikle ülkemizde, eee bizim milletin kafası da belli "bunu alacağıma araba alırım." yani memleketimde satmaz o alet.

• Tasarım sıfır düşünce on

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bataryası kaç mah?

• Başarılı bir çalışma olduğunu düşünüyorum özellikle tek şarjda 120km yol alıyor olması ve bunun 80 dakika da full şarja ulaşmasını da atlamamak lazım.

• harika bir ürün olmuş.. yalnız fiyatı çok yüksek...

• 2000 euro olsa tamam alınır ama 6000 euroya satmaz.

• buna A tipi ehliyet gerekir elektrikli bisiklet sınıfından çıkmış max 25km den yukarıda

• 6000€'ya öyle bir bisiklet alınır ki bunun yaptığı 120km 3,2.5 saatte soluksuz gidilir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.