Şimdi Ara

Microsoft, yeni Surface serisine bir mini model ekleyebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Microsoft, yeni Surface serisine bir mini model ekleyebilir

Windows 8 ve RT işletim sistemlerinin duyurulması ile Surface tabletlerini satışa sunarak ekosistemine kendisi de katkı yapan Microsoft, daha güçlü bir donanımla ikinci seriyi hazırlamakla meşgul.

Surface 2 olarak yeni seri bilindiği kadarıyla ekran boyutlarını devam ettirecek ancak çözünürlük ve donanım açısından güçlendirilecek. Haswell tabanlı işlemciler, Tegra4/Snapdragon 800 çözümleri, 4GB/8GB RAM miktarları, geliştirilmiş batarya bunların arasında sayılabilir.

Microsoft'un 7 inçlik bir Surface modeli üzerinde çalıştığı iddiaları gündeme gelmiş, önceki fuarlarda da prototip 7 inçlik bir cihaz görücüye çıkmıştı.

Yeni gelen iddialara göre Microsoft Surface Mini adında yeni bir modelle daha karşımıza çıkabilir. Surface Mini modelinin boyutları tam olarak bilinmese de 7 veya 8 inçlik bir formda olabileceği konuşuluyor. Ayrıca abileri gibi klavyeli kılıflar olup olmayacağı da belirsiz.

Windows 8.1 güncellemesinin ana odak noktasının küçük ekran boyutlarına izin verecek olması, Microsoft'un bu alana girme ihtimalini güçlendiriyor. 

Yeni Surface tabletlerinin piyasaya çıkış tarihi olarak ise 18 Ekim sonrası dönem tahmin ediliyor. Yeni bir lansmanla hem Windows 8.1 işletim sistemi güncellemesi hem de yeni Surface tabletler teknoloji dünyasına sunulacak. Bu da muhtemelen Ekim sonunda olacak. 

• akıllanmadı demekki microsoft

• quote:

Orijinalden alıntı: qwerty94

akıllanmadı demekki microsoft

Size 50 inc monitör, 100 cololayt ram, 50 cicolayt ekran kartı 30 çekirdekli dandik bir işlemci gerekiyor.Sizi anca keser
  • quote:

Bu kafayla akıllanmaz da. Ama taktir ediyorum adamları. Nokia'yı batırmadılar, iç edip içimizde yok edeceğiz dediler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: TianLeiLe

quote:

Orijinalden alıntı: qwerty94 akıllanmadı demekki microsoft
    Size 50 inc monitör, 100 cololayt ram, 50 cicolayt ekran kartı 30 çekirdekli dandik bir işlemci gerekiyor.Sizi anca keser

Surface tabletlerin durumu ortada. Arkadaş da mantıklı bir yorum yapmış. Tek akıllı sensin, kimse almıyor onlar aptal. Ama naparsınki adamlara senin gibi akıllılar yetmiyor, halka hitap etmeleri lazımki para kazansınlar :)

• quote:

quote:

Surface tabletlerin durumu ortada. Microsoft RT'yi çıkarmasaydı bir nebze şansı olabilirdi.
  • quote:

quote:

50 inc monitör değilde 50 cicolayt ekran kartı yapsa yok satar.. bence sizle görüşmeliler vizyonları için..

• quote:

quote:

/>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwerty94 -- 9 Eylül 2013; 0:12:38 >

• windows rt tam bir faciaya donustu. microsoft bir platformu oldurmek icin ne kadar hata varsa hepsini yapti. bu saatden sonra toparlanmasida gercek mucize olur. bence microsoftun yapmasi gereken x86 surface tablete odaklanip intelin dusuk enerjide arm'a denk islemciler uretmesini beklemek.

• yine ilk surface gibi fahiş fiyata sokup, satamayınca yarıya indirir
    wp ile windows rt nin ayrı platformlar olması sacmalıgı da bonus zaten

sözde wp ekosistemi birbiriyle içice olucaktı geliştiriciler ekstra çaba harcamadan ürünlerini tüm sistemlere cıkarıcaktı da bla bla
  • olabilir.edebilir.şudur.budur.

Ekleme : Şahsi fikrim bu anasayfa yanında bir "idda-analiz" sayfası açılması. Bunlar sadece burada gerçekten anasayfa olan yazıların , video incelemelerinin ve haberlerin önüne geçiyor insanı sıkıyor.

Not: Yorum atmam pek ama sabah akşam en azından bir yarım saat anasayfa haberlerini okurum ve özellikle reklamlara tıklarım bilmiyorum o şekilde para kazanıyor musunuz ama sırf kendi çapımızda yardım edelim diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kule_genclik -- 9 Eylül 2013; 2:05:17 >
  • Akıllanmadın hala hemi? RT kalkacak bir iki afilli lafla bunu sürecekler.

• Rt iyidir de kullanıcılar farklı şeyler istiyor artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rt android tabletlerin hatasına düşştü ama toparlayamadı oda android hem tablet için ayrı hem telefon için ayrı yazılmıştı sonradan fark edip hemen birsonraki wersiyonda 2 platformu birleştirdiler ama microsoft bu işi android gibi 6ay içinde yapamadı onun için rt ölü dogmuş bir sistemdir google versiyon yenilemede microsoft tan daha hızlı oldugu için baya bi geri kalıyor bunu ilk chrome da gördük sonrada wp8 de şimdide tablette hıza ayak uyduramaddıgı için microsoft yakında nokialaşak bir firmadır...

• Değişik bir yorum ekleyeyim windows 8 tablet kullanmış birisi olarak Microsoft tez elden Tablet yazilimi yazmali desktop olayini ortadan kaldirarak Apple in yaptigini yapmali ve Ios gibi sadece tablet ve mo ile ozgü bir sistem yazmali su anki hali ne desktop-notebook nede tablet olamayan yetersiz bi hybrit bu da kullanimi sacmasapan bir hale sokuyor.Olmadik yerde desktop uygulamasina geciyor ve klavye fare arar oluyorsunuz. Sanal klavye yazdiginiz yerlerin uzerine aciliyor. bunun sebebi hybrit olusu ve iki tarafida tatmin edememesi. Desktopta super hizli ama bir okadar da zor kullanisli yada alisilmadik. Derecede uzun hamlelerle isinizi yapiyorsunuz tablet modu tam anlamiyla yetersiz uygulamalar bu moda gore yazilmamis butonlar yok yada kucuk olan uygulamalar da olsun diye var. Evet ben de microsoftun biseyler yapmasini istiyorum ve Alistigimiz uygulamalarin tablet notebook melezlerinde kullanilmasin arzuluyorum ama bu su anki hybrit sistem ve eski sistemi destekleyen uygulamalarla olmayacak cozum yeni bir platform belki rt olmayabilir ama su anki gibi tablete uygun olmayan bisuru uygulama ile de olmamali bastan tum gelistiricilerle genis tabanli adam gibi bi isletim sistemi bu isi cozecektir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.