Şimdi Ara

FİAT TİPO HAKKINDA NE BİLİYORSANIZ GELİN YAZIN arkdaşlar (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
436
Cevap
9
Favori
359.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: gokceada

arkadaşlar bundan birtane ben istiyordum acemiliği atlatmak için diğer forumlarda dolaşırken herkezin digital göstergeden sıkıntısı var kimi benzin göstermiyor bozuldu ama parçası yok kimide araba ısınmadan tüm göstergeler bozuk yanıyor yani farlar yağ benzin bitik yada bozulmuş sinyali veriyor diyorlar.beyni değişecek diyorlarmış ve beynin geçen seneki fiyatı 750 ytl imiş her servistede değişmiyormuş beyin alınıp sizi kadıköye yolluyorlarmış şu arabanın başlangıctaki elektronic check i olmasa daha iyi olurdu diye duşünüyorum valla soğudum alırsakta analog düşünüyorum birtane buldum 90 model süper bişi ama digital http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4614200

kardeş diğer dolastığın forumlarda sorun buldun sorunların çözümü bu forumda....
    bahsettiğin gösterge arızalarının %90 ı kondansatör arızasından ileri gelir.kondansatörlerin özelliği gider ve kururlar.digitalde sapıtmalar olusur.(bence 10-15 yıllık göstergede normaldir)çözüm kondansatör değişiminde. %5 kablol bağlantı temassızlıklarından %5 te diğer sorunlardan olusur..yani göstergeler o kadar dandik değildir.

sorunlar ve çözümler için hep tipo olarak arama birazda abisi tempra ara.anlasılan sen benim imzam ile karsılasmadın.tipo ve tempranın bakım ve tamiri "DH TEMPRA TEAM " da mevcut.bir incele istersen...digital çözümü var orada..

• @mavis717
    @mmengi
    cok teşekkürler arkadaşlar ama arabanın plakada bir acayıplık cıktı diğer konuda aydınlatıyoruz bi bakın isterseniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokceada

@mavis717
    @mmengi
    cok teşekkürler arkadaşlar ama arabanın plakada bir acayıplık cıktı diğer konuda aydınlatıyoruz bi bakın isterseniz

baktım kırmızı traktör.adam belki traktörü modifiye etmiştir..
  • 2 gün oldu arabayı alalı her zaman hayalini kurduğum arabalardan bir tanesiydi ona da kavuşmuş bulunuyorum.

gören herkes bitiyor arabaya çok rahat ve konforlu doblo da var bizde tipodaki konforu dobloda bulamadım.

sıfırı üretilse kesin ilk alıcılarından olurdum
  • slm arkadaşlar .ıkı geceden berı saat 1 den bu saatlere kadar arabaları ıncelıyorum.aklımda hayalımde hep tempra ve tıpo.çok araştırdım çok sorunlu araba oldukları soylenıyor.ozellıkle mavıs 717 nın tıpolar hakkında oldukça bılgısı var.nasıpse bır araba almak ıstıyorum ve bununda tıpo olmasını ıstıyorum.ilk arabam olacağı için arabamda sorun yaşamak istemiyorum.tıpolarda ozellıklede dığıtal gosterge ve on takımda muhakkak sorun çıktığı soylenıyor.fakat kullanan ındsanda çok bu arabaları.neden hala satılıyor çok sorunlu ıse kafam çok karışık ama bu arabadan almak istıyorum.(kafamın ne kadar karışık olduğu konudan konuya atlamamdanda bellıdır zaten)fıkır değiştiyorum tamam dıyorum sıena alacam veya albea alacam bır tane tıpo goruyorum gıdene kadar bakıyorum ona.bu arbalar gerçekten sorunlumu başım ağırırmı.çok temız olsa bile sorun çıkarırmı.formu baştan sona ınceledım hanı arızalarda var sorunlu olanlarda var fakat 2 seneden berı el surmedım dıyenlerde var.arabadan anlarım mınıbus söforluğu yaptım bakımıda bılırım vede arabayı sert kullanmam.iyi ve guzel bır tıpo benı 5 sene gotururmu?(5 sene değiştirmeyeceğim çunkı)
    lütfen bılgı bu kafamın kareışıklığı gıtsın her kafadan bır ses çıkıyor çunkı sakın alma hatta aklıma gelen bır kaç seyı yazayım onlarıda muhakkak bılenler vardır
    1-gösterge arızalrı
    2-on takım
    3-amortısorler
    4-klımalı olanlarında klımaların işe yaramadığı
    4-arka bagaj kapağı bakalıt olduğu ıçın yedek parçasının olmadığı
    5-sasılerın one kadar devam etmedığı için kaza anında on tarafın harap olması
    gıbı sorunları olduğunu duydum.benı aydınlatırmısınız.
    birde 1.4 motorları tutuluyormu bu arabnmıon alındığında elde kalma olayı varmı aynı sekılde s modellerı ıçınde.
    teşekkurler.umarım bu arabalara sahıp olurum.

• quote:

Orjinalden alıntı: sakaryamaltepeli

slm arkadaşlar .ıkı geceden berı saat 1 den bu saatlere kadar arabaları ıncelıyorum.aklımda hayalımde hep tempra ve tıpo.çok araştırdım çok sorunlu araba oldukları soylenıyor.ozellıkle mavıs 717 nın tıpolar hakkında oldukça bılgısı var.nasıpse bır araba almak ıstıyorum ve bununda tıpo olmasını ıstıyorum.ilk arabam olacağı için arabamda sorun yaşamak istemiyorum.tıpolarda ozellıklede dığıtal gosterge ve on takımda muhakkak sorun çıktığı soylenıyor.fakat kullanan ındsanda çok bu arabaları.neden hala satılıyor çok sorunlu ıse kafam çok karışık ama bu arabadan almak istıyorum.(kafamın ne kadar karışık olduğu konudan konuya atlamamdanda bellıdır zaten)fıkır değiştiyorum tamam dıyorum sıena alacam veya albea alacam bır tane tıpo goruyorum gıdene kadar bakıyorum ona.bu arbalar gerçekten sorunlumu başım ağırırmı.çok temız olsa bile sorun çıkarırmı.formu baştan sona ınceledım hanı arızalarda var sorunlu olanlarda var fakat 2 seneden berı el surmedım dıyenlerde var.arabadan anlarım mınıbus söforluğu yaptım bakımıda bılırım vede arabayı sert kullanmam.iyi ve guzel bır tıpo benı 5 sene gotururmu?(5 sene değiştirmeyeceğim çunkı)
    lütfen bılgı bu kafamın kareışıklığı gıtsın her kafadan bır ses çıkıyor çunkı sakın alma hatta aklıma gelen bır kaç seyı yazayım onlarıda muhakkak bılenler vardır
    1-gösterge arızalrı
    2-on takım
    3-amortısorler
    4-klımalı olanlarında klımaların işe yaramadığı
    4-arka bagaj kapağı bakalıt olduğu ıçın yedek parçasının olmadığı
    5-sasılerın one kadar devam etmedığı için kaza anında on tarafın harap olması
    gıbı sorunları olduğunu duydum.benı aydınlatırmısınız.
    birde 1.4 motorları tutuluyormu bu arabnmıon alındığında elde kalma olayı varmı aynı sekılde s modellerı ıçınde.
    teşekkurler.umarım bu arabalara sahıp olurum.

valla arkadaşım sanki ben yazmışım bu yazıyı sende bendensin ama bazı konular hariç;
    1-gösterge arızaları takip ettiğimkadarıyla basit sorunlardan kaynaklanoyor okadarda kafanı yorma(tabi digital alırsan)
    2-ön takıma bişey diyemiyecem ama parcaları ucuz ve bol
    3-amortisörde nerden çıktı kamyon niyetinemi kullanacan
    4-nasii
    5-valla oda hikaye şaseli arabalar vede kaportadan şaseli arabalar olarak 2 ye ayrılıyo sanırım bunu kafana takma
    6-bence 1.4 al hemde ie olsun piyasası iyi
    yinede sen bana nakma bi bilene danış

• sakaryamaltepeli

kardes 1995 tipo sx 1.6 var bende 12 yıldır araba bende tipolar arıza cıkarıyomus yalan ilk defa daha yeni 300 ytl lik bi masraf yaptım onlarda kendi zevkim için olan seyler ne salıncak ne bilmem ne valla alırsan TİPO AL... benim tipom bu,rengine kim ne derse desin kimsede yokya ondan :)))
     FİAT  TİPO HAKKINDA NE BİLİYORSANIZ  GELİN YAZIN arkdaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fix_faces -- 27 Ekim 2007; 22:45:31 >

• mrb iyi seçim hem parçası ucuz kaportası kolaykolay çürümez bakarsanda masrafsızdır
  • arkadaşlar ben yeni geldim çok güzel bilgiler var.herkese selam
  • arkadaşlar..
    benim debi kaç sorum olucak..
    97 model 96 bin de klimalı lpgli bi tipo 1.6 sx'e niyetlendim bu aralar..
    sanayide baktırdım.. motor çok iyi dedi usta, nerdeyse ses yok..
    kaportacı da çok temiz dedi..
    yalnız sorunum şu..
    dün giderken km hız göstergeci sıfırlanıyo, az gösteriyo, değişik gösteriyo..
    gerçi mavis717 kardeşim çok güzel anlatmış başka forumlarda (ellerine sağlık) sanırım km müşiri değişecek..
    http://www.tempratipotr.com/forum/index.php?topic=237.0 (bilgi amaçlıdır.. reklam değil.. km müşiri değişimi)
    bi de tavsiye edermisiniz tipo 1.6 sx..
    enjeksiyonlu değil ama..
    dijiatal arızası ne kadar yapılır?
    bi de ben ümraniye de oturuyorum..
    hangi servisi, ustayı tavsiye edersiniz? nerde baktırayım..
    teşekkürler.. kolay gelsin..

• slm arkadaşlar bende tipo almak istiyorum ama mpı olanlarından ankarada oturuyorum piyasası nedir tam bilmiyorum ama temiz bir tane bulursam alacam nelere dikkat etmeliyim göstergeleri nerde ve nasıl kontrol ettirebilirim 11 bin 12 bin ytl arasında bir param var bulurmuyum temiz bir tane yardımcı olursanız sevinirim
  • he bu arada yeni üye oldum saat 6 olmuş ben halen tipoları araştırıyom önceki mesajımda yazmayı unuttum asıl sorum tipo mpı 97-98-99 model mi alsam yoksam hyundai 99-2000 model accent 1.5 gls mi alsam kararsız kaldım ben tipodan yanayım ama şu gösterge sorunu ön takım sorunu kafamı çok karıştırıyo ne yapacağımı şaşırdım iki araçta yaklaşık aynı fiyat yardım pleasee
  • Tipo nun hangi modeli olursa olsun elde kalma gibi bir problemi olmadı olmayacaktır.

Sanıldığı kadar arıza çıkaran bir araç olsa idi bu zaman kadar kaç arkadaşımız dayanabilirdi? Kaç arkadaşımız kahrını çekebilirdi?Forumda ben de dahil olmak üzere en az 6-7 senelik tipo kullanıcısı var.

Tipo alıpta pişman olan birini ne gördüm nede rastladım..
  • arkadaşlar bendede 97 mod. 1.4ie sx var ben tipo aşığıyım fakat benim arabamda bir sorun var araba çok benzin yakıyor (13lt =70km) bu çok anormal bilgisi olan bi arkadaşımız dostumuz varsa yardımını esirgemesin.
    tiponun üzerine araba tanımam
  • quote:

Orjinalden alıntı: murat0734

arkadaşlar bendede 97 mod. 1.4ie sx var ben tipo aşığıyım fakat benim arabamda bir sorun var araba çok benzin yakıyor (13lt =70km) bu çok anormal bilgisi olan bi arkadaşımız dostumuz varsa yardımını esirgemesin.
    tiponun üzerine araba tanımam

Evet araban çok yakıyor. Bakımından, baskı balata setinden, subap ayarlarından, bujilerden ve içinde bulunduğumuz kış mevsiminden olabilir. Ancak tüm bu etkenleri çözsende, yaz aylarına gelsek de 13 litre ile gideceğin km 125 'i geçmez. Taş çatlasa 130 km gidersin.

Aksini iddia eden varsa ben burdayım.
  • arkadaşlar benim müthiş derecede canımı sıkan bir sorunum var.bende 94 model tipo 1.6 s var.analog göstergenin bulunduğu ön konsol çatlak.ankarada aramadığım yer kalmadı.bulamadım.bana yol gösterin lütfen çıldırmak üzereyim...
  • işte o muhteşem araba..anlatılmaz yaşanır

FİAT  TİPO HAKKINDA NE BİLİYORSANIZ  GELİN YAZIN arkdaşlar
  • Bildigim tek sey bu aralar benim 99 model 1.4 S Karburatorlu 290 kurus yakiyor kmde (ankara LPG 1,65YTL Opet/Aygaz).

Diger karburatorlu Tipo sahibi arkadaslar sizin yakit tuketiminiz nasil?
  • valla bende 1.6 karbüratörlü Tipo vardı 6 ay oldu satalı. Abart egzos falan vardı km.de 450 binlira yakıyor. Haberin olsun
  • abicim.. bende 97 1.6 sx var
    lpg 225 yakıyo ş.içi (1.74 lpg ist.da)
    uzun yolda 180 e kadar düşüyo..
    yeni aldım..
    benzini hesaplamadım..
    ama eğer 290 lpg ise, biraz çok değil mi yaw..
    saygılar..
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.