Şimdi Ara

ORG HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLANLAR İÇERİ [ORG-PİANO SEVERLER GELSİN ] (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
675
Cevap
17
Favori
103.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: felina

Arkadaslar ctk 3200 arastiriyorum denedim hassasiyet olayi cok hosuma gitti. Sadece piyano ogrenmek gelistirmek icin kullanacagim ve ilerde gercek bir piyano almak istiyorum. Uyum sorunu olmamasi icin piyanoya en yakin hangi model org almaliyim? Mid girisi olursa fl studio icin de kullanirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

bütçe aralığınız nedir hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpingo95

quote:

Orijinalden alıntı: mknst_mtro

Merhaba arkadaşlar ben org almayi düşünüyorum 500 lira limit var müzik kulağım var ama hiç çalmadım evde çalacağım sadece özel ders almak gerekir mi yoksa kendi kendime calabilir miyim roman havası çiftetelli filan bunları çalcam nasıl bir org alabilirim yardimci olursaniz sevinirim.

Hocam Merhaba öncelikle şunu belirteyim yeni başlayıp uzun vadeli bu iş üzerinde çalışmak istiyorsanız o limiti ya arttırın yada 2. el cihazlara bakın derim o fiyatta sıfır alacağınız cihaz size zulmeder. fikrinizi söylerseniz ona göre yardımcı olabilirim

2. El cihazlara da güvenemiyorum ancak ben izmirliyim burda pahalı başka illerde biraz daha ucuz ama hangi cins nasıl alınabilir bide sd kartlı olan da oluyomuş kendin ritim atıyomuşsun misal roman havası ritmi nasıl olcak 500 lira fiyatla 2. El bile alsam işimi görür mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar ben org almayi düşünüyorum 500 lira limit var müzik kulağım var ama hiç çalmadım evde çalacağım sadece özel ders almak gerekir mi yoksa kendi kendime calabilir miyim roman havası çiftetelli filan bunları çalcam nasıl bir org alabilirim yardimci olursaniz sevinirim.

Hocam Merhaba öncelikle şunu belirteyim yeni başlayıp uzun vadeli bu iş üzerinde çalışmak istiyorsanız o limiti ya arttırın yada 2. el cihazlara bakın derim o fiyatta sıfır alacağınız cihaz size zulmeder. fikrinizi söylerseniz ona göre yardımcı olabilirim

2. El cihazlara da güvenemiyorum ancak ben izmirliyim burda pahalı başka illerde biraz daha ucuz ama hangi cins nasıl alınabilir bide sd kartlı olan da oluyomuş kendin ritim atıyomuşsun misal roman havası ritmi nasıl olcak 500 lira fiyatla 2. El bile alsam işimi görür mu

Hocam alacağınz her cihazı zaten önceden gidip görüp almanızda fayda var. Günümüzde güven denen şey iyice azaldı çünkü. SD CARD konusunda şuan zaten çoğu cihaz öyle fiyatı şöyle 600-700 e çıkarsanız çok rahat tabir caizse fıstık gibi cihazlar alabilirsiniz tabi 2. el. o fiyatlarda alcağınz sıfır cihazı 2 ay sonra çöpe attırmak için adam ararsınız.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam alacağınz her cihazı zaten önceden gidip görüp almanızda fayda var. Günümüzde güven denen şey iyice azaldı çünkü. SD CARD konusunda şuan zaten çoğu cihaz öyle fiyatı şöyle 600-700 e çıkarsanız çok rahat tabir caizse fıstık gibi cihazlar alabilirsiniz tabi 2. el. o fiyatlarda alcağınz sıfır cihazı 2 ay sonra çöpe attırmak için adam ararsınız.

Teşekkürler kardeşim verdiğin bilgiler için ..

• Bende yeni bir org almak istiyorum hobi olarak evde kullanacağım ama kendimi geliştirmek istiyorum. Kafam da epey karışmış durumda. Aklımdaki seçenekler şunlar:
    1)Yamaha Or700 V2
    2)Korg Pa300
    3)Korg Pa80
    4)Roland BK-5 Or
    5)Korg Pa500
    Bunların arasından en mantıklısı hangisidir siz değerli üstadların yardımını bekliyorum

• Bilgi paylaşımında bulunacak olan yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yemre07

Bende yeni bir org almak istiyorum hobi olarak evde kullanacağım ama kendimi geliştirmek istiyorum. Kafam da epey karışmış durumda. Aklımdaki seçenekler şunlar:
    1)Yamaha Or700 V2
    2)Korg Pa300
    3)Korg Pa80
    4)Roland BK-5 Or
    5)Korg Pa500
    Bunların arasından en mantıklısı hangisidir siz değerli üstadların yardımını bekliyorum

Hocam size tercih sıramı söyleyeyim

1-) Korg Pa300
    2-) Korg Pa500
    3-) Roland BK-5 Or

bu 3ünden birini düşünün diğerlerini yoksayın
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler kardeşim verdiğin bilgiler için ..

Rica ederim görevimiz :)

• alpingo95 kullanıcısına yanıt
    Yamaha or700 V2 Plus hakkında ki yorumlarınız nedir?

@alpingo95
    Forumu baştan itibaren bugün okuma fırsatım oldu gerçekten ALPİNGO95 hocam emeğinize yüreğinize ve sabrınıza sağlık. Benim gibi bilgisi sıfır olup müzik işine ilgisi olan çok insan vardır bundan eminim. Küçüklükten beri hep tuşlu çalgılara ilgim olmasına rağmen imkansızlıklar yüzünden alma imkanım olmadı. Çok şükür şimdi durumum düzeldi ve çocukluk hayalimi gerçekleştirmek istiyorum. Bu konuda da daha önce saydığım cihazlardan birini almayı düşünüyorum. Onlardan daha mantıklısı olursa o fikirlere de açığım. İyi bir başlangıç yapıp devamını getirmeyi düşünüyorum. Araştırmalarım sonunda bana en mantıklı seçim Yamaha Or700 V2 Plus gibi geliyor. Değerli yorumlarınızı bekliyorum

• Yorum yazacak olan yok herhalde

• Piano,galiba klasik müzik sever olarak hayatım boyunca istediğim tek şey. Kesinlikle bir piyano sahibi olabilmekti.

Notalarla aram çok iyi. Şuan 9. senfoniyi o kadar çok çalmama rağmen aklımda tutabiliyorum(Piyanom yok,melodikadan çaldım. )

Ben böyle uçuk fiyatlı bir enstrüman görmedim fiyatı 1600'den başlıyor. O da en uygun F/P ürünü. Tabi piyanolar bu fiyatları hakediyor bence o ayrı mesele.

Ailem kardeşime Piranha Acoustica Z Type 54 Tuşlu Org almış. 54 tuşluyla 88 tuşlu bir cihaz arasında uçurum gibi bir fark var fakat. Başlangıç için uygun olur mu?

Kardeşim 1-2 aydır hiç açıp bakmadı,çalmadı bile. Belki çalabilirsem aileme bir tane almaya ikna edebilirim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Return to Monke -- 14 Temmuz 2015; 23:48:11 >
  • Başlangıç için düşündüğüm model CASIO CDP-220. Bilenler özelliklerine bakıp yorumlayabilirse sevinirim.

CASIO CDP-220

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanpayi -- 17 Temmuz 2015; 13:37:33 >
  • aslanpayi kullanıcısına yanıt
    Sunduklarına göre türkiye fiyatı uygun değil, Casio PX-750, PX-150 veya kawai es100 düşünebilirsiniz.
  • quote:

@alpingo95
    Forumu baştan itibaren bugün okuma fırsatım oldu gerçekten ALPİNGO95 hocam emeğinize yüreğinize ve sabrınıza sağlık. Benim gibi bilgisi sıfır olup müzik işine ilgisi olan çok insan vardır bundan eminim. Küçüklükten beri hep tuşlu çalgılara ilgim olmasına rağmen imkansızlıklar yüzünden alma imkanım olmadı. Çok şükür şimdi durumum düzeldi ve çocukluk hayalimi gerçekleştirmek istiyorum. Bu konuda da daha önce saydığım cihazlardan birini almayı düşünüyorum. Onlardan daha mantıklısı olursa o fikirlere de açığım. İyi bir başlangıç yapıp devamını getirmeyi düşünüyorum. Araştırmalarım sonunda bana en mantıklı seçim Yamaha Or700 V2 Plus gibi geliyor. Değerli yorumlarınızı bekliyorum

Hocam size daha öncede önerilerde bulundum o cihazlara bakmayacaksanız alın bu cihazı ne diyeyim , 95 yılında üretilen org bile iş görür ama ne iş için istediğinize bağlı. Anladığım kadarıyla hobi olarak takılacaksınız. Bütçenize ne uyuyorsa onu alın ama saydığm cihazlarla bu kıyaslanamaz onu baştan söyleyeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Doctor Strange

Piano,galiba klasik müzik sever olarak hayatım boyunca istediğim tek şey. Kesinlikle bir piyano sahibi olabilmekti.

Notalarla aram çok iyi. Şuan 9. senfoniyi o kadar çok çalmama rağmen aklımda tutabiliyorum(Piyanom yok,melodikadan çaldım. )

Ben böyle uçuk fiyatlı bir enstrüman görmedim fiyatı 1600'den başlıyor. O da en uygun F/P ürünü. Tabi piyanolar bu fiyatları hakediyor bence o ayrı mesele.

Ailem kardeşime Piranha Acoustica Z Type 54 Tuşlu Org almış. 54 tuşluyla 88 tuşlu bir cihaz arasında uçurum gibi bir fark var fakat. Başlangıç için uygun olur mu?

Kardeşim 1-2 aydır hiç açıp bakmadı,çalmadı bile. Belki çalabilirsem aileme bir tane almaya ikna edebilirim :)

Hocam o cihazı yeni alacak olsaydınız şiddetli bir şekilde karşı çıkardım ancak elinizde varsa yapacak bişey yok sorun değil siz onunla çalışabildiğiniz kadar çalışın gerekli yardımları bireysel olarak alın belli bir seviyeye geldiğinizde de ailenizden gerekli güveni kazanarak yeni cihazlara yelken açın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanpayi

Başlangıç için düşündüğüm model CASIO CDP-220. Bilenler özelliklerine bakıp yorumlayabilirse sevinirim.

CASIO CDP-220

Hocam bende İ_lenker adlı arkadaşa katılıyorum. Casio Px750 cazip geliyor
  • Ben de piyano öğrenmek istiyorum ancak başlangıç olarak 61 ya da 88 tuşlu bir midi klavye alma niyetindeyim. İleride piyanoya geçmeyi düşünüyorum. Tuşe hissiyatının iyi olması benim için önemli,500 tl'ye kadar bütçem var. İkinci ele de bakabilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Hangi açıdan kıyaslanamaz. Eksikleri nelerdir?

• quote:

Hangi açıdan kıyaslanamaz. Eksikleri nelerdir?

Hocam ben size o saydıklarım içinden şiddetle Korg Pa300 öneriyorum tuş hassasiyetinden tutun , ped özellikleri , efekt ve hoparlör çıkışı ses kalitesi , kullanışına kadar diğer cihazların hepsinden daha üstün. o cihazı aldıktan sonra rahat 7-8 sene kullanırsınız sıkılmadan. yenileştirmeye açık bir cihazdır. diğer cihazlar sizi bu kadar tatmin etmez hele o sizin ısrarcı olduğunuz cihazla siz en fazla 1 sene çalmaya çalışırsınız sonra ne sıkıcı şeymiş bu org seslere falan bak der. tekdüzelikten sıkılır bu işi bırakırsınız. Gerçek org , piyano deneyimi , müzik deneyimi yaşamak istiyorsanız o seçenekler arasından en ideali pa300
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.