Şimdi Ara

ORG HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLANLAR İÇERİ [ORG-PİANO SEVERLER GELSİN ] (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
676
Cevap
17
Favori
103.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aytuğ1970

Merhabalar, bütçenize yakın Yamaha Np 11 modeli en uygunudur. Biraz daha arttırabilirseniz Np 31 modeline bakınız. Size org tavsiye etmiyorum. 2000 - 3000 tl. nin altındaki orglardan kaliteli piyano sesleri bulamazsınız. Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Tosun911

Arkadaşlar merhabalar. Kısmet olursa bende tuşlu bir enstruman öğrenmek istiyorum. Aklımda güzel bir org almak var. Ankara dayım temiz ikinci el bşr bir cihaz bulabilrim diye düşünüyorum. 1500 taş çatlasa 2000 Tl bütçe ayırabilirim. Ne tür cihazlar önerebilirainiz?

Hocam o kadar bütçe ayırıpta ikinci el'e yönelmeyin derim zaten sıfır cihazlara yetecek kadar bütçe ayırmışsınız arkadaşın da dediği gibi korg pa 500 'ü 2000 tl ye bulabilirsin zaten cihaz laf edilemeyecek cinsten güzeldir.. Bu cihaza bi bakın derim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: elemenler

Merhaba arkadaşlar tesadüfden buraya girdim.Umarım yardımcı olurum.
    HANGİ ORG
    Yeni başlayanlar en azından YMH A 300 v2 veya v3 le başlasın ritimleri sesleri on numara EKSİĞİ ses ve ritim atamassın mikrofon yok
    yarı prof veya amatör mahalle düğünleri için Şiddetle YMH or 700 v2 plus alsın her tranpozeye uygun zurna sesi var ritim yazması çok basit
    korg pa 80 halen on numara kartlı olduğundan dolayı pa 800 seti atılabilir

KETRONXD9 plus4 iyi alet anfide on numara mikrofon özelliği ekolayzır orgta yapılıyor sistem NK bu orgu ayakta tutan tek kuruluş
    pa 800 DEHŞET AMA UZUN SÜRE SAHNEDE KALIRSA RAM YAKABİLİR
    PA 500 TENEKEYE EŞDEGER CİHAZ ARA ORG TUR PEŞ PARA ETMEZ ses atamazsın
    PAX1 25 KĞ ağırlıkta exb bord lazım sıkıntı bir cihaz piyasası yok gibi
    pax2 Türkiyenin en iyi cihazı

Bu cihazların hepsini kullandım. hepsinde yeterli bilgim var soru sormak isteyen arkadaşlar olursa yardımcı olurum.mail elemenler@yandex.com tel 5303252001 çekinmeden arayabilirsiniz. saygılar

Hocam foruma renk kattınız çok teşekkürler Bilgili olupta bilgisini paylaşan herkese kapımız açık umarım yararlı olmuşsunuzdur.

• quote:

Orijinalden alıntı: John Constantine

Ben de yeni jWIN MK3054 aldim. Bilgisayara baglayip caliyorum, MIDI klavye olarak kullanabilsem supr olacak.

Bu arada org derslerini izleyebilecegim site varmi acep

Hocam maalesef internet üzerinde her konunun derslerini bulabiliyoruz ancak doğru düzgün org dersleri veren bir site vs bulamıyoruz.. Ancak bazı hayırsever hocalar youtube'a org/piyano dersleri adı altında birkaç bölümden oluşan ders videoları atıyor. Onlara bakarsanız belki işinize yarayabilir.

Cihazınız hayırlı olsun bu arada :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: snowblue

Akustik piyanomu satıyorum fiyat 1500$, biliyorum burası yeri değil ama buradan görebilir piyano ile ilgilenenler. ulaşmak isteyenler için bir pm uzağınızdayım.

Hocam ne demek yeri değil asıl tam yeridir burası :) Farketmişsinizdir bu konuda enstrumanın işlevselinden çok alım konuları konuşuluyor böyle bir yerde satış ilanlarının olması normal ve gereklidir. Bu tip ilanları bu konu üzerinde görmek isteriz. Bu konu bu enstrumanlara gönül verenlere yardım için açılmıştır. Cihaz almalarına yardımcı olmakta bu konunun bi görevidir. O yüzden her türlü cihazınızın satışında alımında ilan verebilirsiniz. Umarım alıcısı çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpingo95

quote:

Ben de yeni jWIN MK3054 aldim. Bilgisayara baglayip caliyorum, MIDI klavye olarak kullanabilsem supr olacak.

Hocam maalesef internet üzerinde her konunun derslerini bulabiliyoruz ancak doğru düzgün org dersleri veren bir site vs bulamıyoruz.. Ancak bazı hayırsever hocalar youtube'a org/piyano dersleri adı altında birkaç bölümden oluşan ders videoları atıyor. Onlara bakarsanız belki işinize yarayabilir.

Tesekkurler hocam simdilik doğaçlama caliyorum bu arada arastirdigima gore cok kotu cihazmis, keske Casio falan alsaydim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• DUYURU !!

ARKADAŞLAR AZ ÖNCE BİR ARKADAŞIMIZ PİYANO SATIŞI İÇİN BİR İLAN MESAJI YAYIMLADI VE BU BANA YENİ BİR FİKİR ELDE ETMEMİ SAĞLADI...

BU KONU ÜZERİNDE CİHAZ ALMAK İSTEYEN SATMAK İSTEYEN BUNU AÇIKCA DİLE GETİREBİLİR SATIŞ İLANI ALIM İLANI YAPABİLİR...

ANCAK ALIM VEYA SATIMLARDA KONU SAHİBİ OLARAK SORUMLULUK KABUL ETMİYORUM HER TÜRLÜ İŞLEM ALICI VE SATICI ARASINDADIR SORUMLULUK BU KİŞİLERE AİTTİR...

CİHAZ SATARKEN FİYAT VE BULUNDUĞUNUZ KONUM HAKKINDA DA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM..

SAYGILAR...
  • quote:

quote:

quote:

Tesekkurler hocam simdilik doğaçlama caliyorum bu arada arastirdigima gore cok kotu cihazmis, keske Casio falan alsaydim.

Rica ederim. Evet haklısınız cihaz biraz profesyonellikten uzak gibi duruyor az çok inceledim de... Ama olsun iş görmeyecek diye bir şey yok kendinizi ilerlettiğinizde daha yenisini ve iyisini bizlere danışarak alırsınız diye ümit ediyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

Rica ederim. Evet haklısınız cihaz biraz profesyonellikten uzak gibi duruyor az çok inceledim de... Ama olsun iş görmeyecek diye bir şey yok kendinizi ilerlettiğinizde daha yenisini ve iyisini bizlere danışarak alırsınız diye ümit ediyorum

Hic arastirmadan gitmistim, baktim görünüşü guzel aldim hemen. Zaten hiphop beatleri yapmak icin aldim az cok isimi gorur. Bu arada bilgisayara baglayinca kayıt alirken sürekli cizirti sesi geliyor önerebileceginiz bi yontem varmi kayit icin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hic arastirmadan gitmistim, baktim görünüşü guzel aldim hemen. Zaten hiphop beatleri yapmak icin aldim az cok isimi gorur. Bu arada bilgisayara baglayinca kayıt alirken sürekli cizirti sesi geliyor önerebileceginiz bi yontem varmi kayit icin

Hocam bağlantı durumunda sıkıntı var , cihazınız ile bağlantı yaptığınız bilgisayar uyum sağlamıyor olabilir. direk bağlantılarda nadirende olsa bu sıkıntılar görülebilir.Ancak bunun çözümü nasıl olur derseniz onun cevabını veremeyebilirim o konuda tam bilgiye sahip değilim ama siz sıkıntınızı dile getirmiş oldunuz elbet bu konuda bilgi sahibi olan biri çıkar ve size yardımcı olur :)

• alpingo95 kullanıcısına yanıt
    İns. Cikar birileri hocam iyi forumlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar merhabalar. Kısmet olursa bende tuşlu bir enstruman öğrenmek istiyorum. Aklımda güzel bir org almak var. Ankara dayım temiz ikinci el bşr bir cihaz bulabilrim diye düşünüyorum. 1500 taş çatlasa 2000 Tl bütçe ayırabilirim. Ne tür cihazlar önerebilirainiz?

Hocam o kadar bütçe ayırıpta ikinci el'e yönelmeyin derim zaten sıfır cihazlara yetecek kadar bütçe ayırmışsınız arkadaşın da dediği gibi korg pa 500 'ü 2000 tl ye bulabilirsin zaten cihaz laf edilemeyecek cinsten güzeldir.. Bu cihaza bi bakın derim..

Çok sağol kardeşim. Biraz araştırdım pa 800 sanırım daha iyi bir cihaz fakat parası da ona göre.
    İlgin için tekrar teşekkür ederim.

• quote:

quote:

quote:

Çok sağol kardeşim. Biraz araştırdım pa 800 sanırım daha iyi bir cihaz fakat parası da ona göre.
    İlgin için tekrar teşekkür ederim.

Ne demek lafı olmaz ilgilenmek için açtık bu konuyu :) Korg pa 800 destansı bir cihazdır fiyatı biraz sizin bütçenizin üzerinde olabilir ancak gerçekten aldığınız zaman uzun süre kullanıp ve bu süreyi de çok memnun geçirebileceğiniz bir cihaz şuan en iyiler arasında denilebilir.. Eğer az bi ihtimal bile olsa bütçe arttırma imkanınız varsa arttırın imkanları zorlayın ve alın derim. Olmazsa pa600 , pa 500 bunlara bakın

Bende alıcı çıkmasını umuyorum, teşekkürler anlayışınız için bu arada PİYANOMUN MARKASİ LİRİKA,MERAK EDENLER İÇİN EVIM MAÇKADA, AKARETLERİN USTUNDE OTURUYORUM PİYANONUN RESİMLERİNİ ASAĞI ATİYORUM.
     ORG HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLANLAR İÇERİ [ORG-PİANO SEVERLER GELSİN ] ORG HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLANLAR İÇERİ [ORG-PİANO SEVERLER GELSİN ] ORG HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLANLAR İÇERİ [ORG-PİANO SEVERLER GELSİN ]

• quote:

Orijinalden alıntı: snowblue

Bende alıcı çıkmasını umuyorum, teşekkürler anlayışınız için bu arada PİYANOMUN MARKASİ LİRİKA,MERAK EDENLER İÇİN EVIM MAÇKADA, AKARETLERİN USTUNDE OTURUYORUM PİYANONUN RESİMLERİNİ ASAĞI ATİYORUM.
     ORG HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLANLAR İÇERİ [ORG-PİANO SEVERLER GELSİN ] ORG HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLANLAR İÇERİ [ORG-PİANO SEVERLER GELSİN ] ORG HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLANLAR İÇERİ [ORG-PİANO SEVERLER GELSİN ]

İnşallah alıcı çıkar hocam

• snowblue S kullanıcısına yanıt
    Fiyat nedir, kaç senelik cihaz, siz profesyonel mi çalıyorsunuz?

• Fiyatı önceki mesajda yazdım 1500$ alet kaç senelik bir fikrim yok ben 2. Sahibiyim bende bunun biraz üstünde bir rakama almıştım 2000$ civarıydı yalan olmasın. Hocaya giderken zor oluyordu evdede pratik yapabilmek ve hocanın bize gelmesi için almıştık evde 1 sene çaldım bıraktım. Piyano çok temiz durumda anlayacağınız. Amatorum bildiklerimide unuttum alet evde 3 senedir yatıyor kullanılmadan, bırakma sebebimde piyanodan pek hoslanmamam , keyif alamamak. Şu sene kısmetse iyi bir üniversiteye girince mızıka çalmaya baslamayi düşünüyorum. Taliplerimi bekliyorum.

Hocam org hakkında bazı sorularım olacak cevaplarsanız sevinirim,.

Öncelikle orgu bilgisayara bağlayıp MIDI klavye olarak kullanabilir miyim? Elimde jak kablosu bulunmakta. Ama orgun arkasında MIDI IN OUT giriş çıkışları yok maalesef. Bir yazılımla yapılabilir mi?

2.Orgu bilgisayara bağlayıp kayıt aldığımda çok fazla cızırtı sesleri geliyor bunu azaltabilir miyim,

ve de son olarak orgu bilgisayara nasıl tanıtabilirim, orgu bilgisayara jak kablosu aracılığıyla bağlayınca görünmüyor.

teşekkürler...
  • quote:

Hocam org hakkında bazı sorularım olacak cevaplarsanız sevinirim,.

Öncelikle orgu bilgisayara bağlayıp MIDI klavye olarak kullanabilir miyim? Elimde jak kablosu bulunmakta. Ama orgun arkasında MIDI IN OUT giriş çıkışları yok maalesef. Bir yazılımla yapılabilir mi?

2.Orgu bilgisayara bağlayıp kayıt aldığımda çok fazla cızırtı sesleri geliyor bunu azaltabilir miyim,

ve de son olarak orgu bilgisayara nasıl tanıtabilirim, orgu bilgisayara jak kablosu aracılığıyla bağlayınca görünmüyor.

teşekkürler...

Hocam sanırım daha önce de demiştim bu bağlantı konusunda bir bilgiye sahip değilim , Ancak şu var midi giriş çıkış yok ise sıkıntı olabilir elinizdeki jak'ı normal ses kartı çıkış yerine bağlamaya kalkarsanız ve ses kartınızda zaten uyumsuzsa berbat bi ses ortaya çıkar. Pc tanımıyor dediniz normalde bildiğim kadarıyla bunu bir program aracılığı ile yapıyorlar ama nasıl ve hangi program derseniz bilemem :) Umarım konu hakkında daha fazla bilgisi olan biri çıkar ve yardımcı olur.

• Tam benlik forum ya mesajım bulunsun bende org kullanıyorum profesyonel çalmasamda bilgisayar org piyano hakkında workstation olsun synthser olsun bilgiliyim. Sorularınız olursa yardım etmekten mutluluk duyarım.Orga başlamak isteyenler 2.el bir cihaz ya da sıfır yamaha a300tr , casio at3 tavsiyemdir.Bol bol parmak alıştırması yapın asla direk bir düğüncü gibi olmaya çalışmayın her telden çalın.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.