Şimdi Ara

ORG HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLANLAR İÇERİ [ORG-PİANO SEVERLER GELSİN ] (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
676
Cevap
17
Favori
103.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hiro5005

Mrb kolay gelsin ben org a kendim ram yukselte bilirmiyim ...korg pa800 model .. bu ram lar pc. İle uyumlumu pc ramlarini org a takilirmi yardımcı olurmusunuz .. hayirli akşamlar şimdiden teşekkür ederim ..

Ram'i kendin takmanı tavsiye etmem çünkü ana kartta bazı değişiklikler olur vs. çok uğraşırsın bunu yapan yerler var oraya götür 1 gün için de hallediyorlar
  • 54 tuslu jwin org varda notaları felan nasil bulacam arkadaşlar. Yardımcı olursanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Notaları nasıl bulacam derken ? Sorunu aç biraz , ayrica elindeki org eger yaşin buyukse seni tatmin etmez. Genç arkadaşlarimiz ve miniklerimiz icin uygundur bu model

• quote:

Orijinalden alıntı: kaptantulun

casio at 3 aldım bugun hayırlı olur inşallah

ilk sorum orga yükleyeileceğim türk ritimlerini nasıl bulabilirim nasıl yukleyebilrim bilgim sıfır.

bide mesela çiftetelli ritmiyle çiftetelli hangi aletle çalıcaz yani hangi modda gitar saz vs

Hocam orgu neden koymuyorsun buraya ? Tüm arkadaşlar sizden ricam burada sadece yazımsal paylaşım yapmıyoruz. Aynı zamanda görsel paylaşımda yapalım. Burada bir çoğuna org aldirirken günlerce yardım ettim ancak orgu aldıktan sonra hepsi kayboldu. Olmuyor böyle rica ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Darui

Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 15'ten fazla alıntı yapılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz

Alıntıları Göster
    Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 15'ten fazla alıntı yapılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz

• quote:

Orijinalden alıntı: alpingo95

Alıntıları Göster

• quote:

Alıntıları Göster

• quote:

Alıntıları Göster

• Yav o değil de sanırım 5 parmakla yazıyorum (1 A4'ü 1 saatte bilgisayara geçiriyorum.) . Müzik kulağımın da olup olmadığını bilmiyorum.
    Hiç şansım var mı ?
  • ayrıca 900-1000 tl bütçe varsa Rolandın Gw-8 ritmli klavyesi de tavsiye edilir.alat zaten gerçekte synthsizer alet ve yerli yabancı türk ritmleride var.bunun bir üstüde Roland Bk 5 or de 1400-1500 tl arası bulunuyor türk ritmleri ve türk sampling sesleri çok kaliteli.Piyano sesleride bu aletlerde çok başarılıdır.Alternatif olarak düşünülebilir fakat 2.elleri zayıf.
  • quote:

Orijinalden alıntı: conrade

Yav o değil de sanırım 5 parmakla yazıyorum (1 A4'ü 1 saatte bilgisayara geçiriyorum.) . Müzik kulağımın da olup olmadığını bilmiyorum.
    Hiç şansım var mı ?

Hocam şans herkese vardır. Bu konuda önemli olan çok çalışmaktir. Siz dediginz gibiyse durumumuz , biraz geç ve zor olur ancak çalisirsaniz elbet olur

• quote:

Orijinalden alıntı: sbir

ayrıca 900-1000 tl bütçe varsa Rolandın Gw-8 ritmli klavyesi de tavsiye edilir.alat zaten gerçekte synthsizer alet ve yerli yabancı türk ritmleride var.bunun bir üstüde Roland Bk 5 or de 1400-1500 tl arası bulunuyor türk ritmleri ve türk sampling sesleri çok kaliteli.Piyano sesleride bu aletlerde çok başarılıdır.Alternatif olarak düşünülebilir fakat 2.elleri zayıf.

Bilgi icin sagolun inceleme firsatim olmadi dediklerinizi inceleyince bnde bu konuda ki goruslerimi yazarim. Bilgilenir herkes

• İyi geceler üstatlar.Kız arkadaşıma doğum günü hediyesi olarak bir klavye/org almak istiyorum bütçem 600 lira civarı.Kız arkadaşım piyano eğitimi almış ve iyi derecede çalabilen birisi ve daha çok batı müziklerine ilgi duyacağını tahmin ediyorum.Forumda danıştığım bir arkadaş CKT 6000 önerdi.Başka önerisi olan varsa yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim.0 veya 2.el farketmez bütçeyi aşmayıp iyi bir şey almış olduktan sonra

Şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim
  • Alpingo hocam pa 800 almaya karar verdim acaba yılbaşına doğru fiyatları düşer mi sezon bitimi? Hem korg pa 900 ün çıkması da etkili olur mu pa 800 ün fiyatının düşmesinde??
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdiGe38

Alpingo hocam pa 800 almaya karar verdim acaba yılbaşına doğru fiyatları düşer mi sezon bitimi? Hem korg pa 900 ün çıkması da etkili olur mu pa 800 ün fiyatının düşmesinde??

Hocam öncelikle iyi bir karar vermişsin. Orglar da , hele korg markada zaman zaman fiyat düşüşleri görülüyor. Ben dahi şuan da korg pa600qt ' nin fiyatinin biraz düşmesini bekliyorum. Ancak bunun belli bir zamanini kestirmek çok zordur. İki aşamada fiyat var. Bir yurt dışı fiyatı. Bir de yerli fiyatı vardır. Yanlışım olmasın ; yerli fiyat biraz daha yüksek çünkü cihazlar genelde yurtdışından siparisle getirtiliyor. Bunun da maliyet ve kar payı yuksek oldugundan genel fiyati da yuksek oluyor. Elinizden geldigince yurt disi fiyatlarina bakmaya calisin. Ancak bu sizi epey bekletir siparis aşamasında . O yuzden yerli fiyata yonelmekte size kalmis. Düşüş konusu ise. Bir üst modeli cıktı. Satislari basladi. Pa800 de duser diye düsunuyorum. Ancak en fazla 300-400 tl gibi bir oynama olur. Yılbasına kadar bekleyin sonra fiyatlari tekrar karsilastirin. Ona gore karar verin. Şu bi gerçektir orglarda fiyat oynamasi cok sik rastlanan bir durum. O yuzden fiyatlari iyi takip edin

• quote:

Orijinalden alıntı: dogcan

İyi geceler üstatlar.Kız arkadaşıma doğum günü hediyesi olarak bir klavye/org almak istiyorum bütçem 600 lira civarı.Kız arkadaşım piyano eğitimi almış ve iyi derecede çalabilen birisi ve daha çok batı müziklerine ilgi duyacağını tahmin ediyorum.Forumda danıştığım bir arkadaş CKT 6000 önerdi.Başka önerisi olan varsa yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim.0 veya 2.el farketmez bütçeyi aşmayıp iyi bir şey almış olduktan sonra

Şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim

Hocam bir kıza klavye hediye etmek ne derece mantıkli tartisilir. O yuzden goruntusu de estetik olmalı. O fiyata sifir bisey bulmak zordur. Ancak 2. El bulunabilir.arastiralim... Yada İsterseniz sizin fiyatiniza uygun bir tasinabilir piyano da bulabiliriz ki bu bnce tercih edilmeli bir kiz icin.

Not : sıkıntili bir butce boyutun var.

• Estetik olmasını çok önemseyeceğini sanmıyorum.Taşınabilir piyano da olabilir tabiki ama klavyenin daha çok yönlü kullanılabileceğini düşündüğüm için klavye düşünmüştüm.Aralarındaki farkı tam olarakda bilmiyorum o nedenle zaten sizin gibi bilen kişilerden yardım isteme ihtiyacı duydum
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogcan

Estetik olmasını çok önemseyeceğini sanmıyorum.Taşınabilir piyano da olabilir tabiki ama klavyenin daha çok yönlü kullanılabileceğini düşündüğüm için klavye düşünmüştüm.Aralarındaki farkı tam olarakda bilmiyorum o nedenle zaten sizin gibi bilen kişilerden yardım isteme ihtiyacı duydum

Hocam tabiki klavye tartışmasız daha nitelikli bir cihaz. Ancak ben bir kiza verilecegi icin piyano demistim. İsterseniz size hem klavye modelleri hemde piyano modelleri onerebilirim siz kafaniza yatani secersiniz ona gore yine fikir veririm ve ins alirsiniz

• alpingo95 kullanıcısına yanıt
    Gitar çalabildiğim için tek elle istediğim çalabiliyorum ama konuşamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: MrRyuzaki

Gitar çalabildiğim için tek elle istediğim çalabiliyorum ama konuşamıyorum

Anlamadım hocam ? Gitar hakkinda bilgim pek yok

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.