Şimdi Ara

OS X Mavericks, ekim sonu yayınlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
212
Cevap
1
Favori
6.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple’ın ilk defa haziran ayında tanıttığı OS X’in 9.büyük sürümü Mavericks, ekim ayında geliyor.

9to5Mac’in güvenilir kaynaklarından edindiği bilgiye göre Apple, OS X Mavericks’i bir aksilik olmaz ise ekim sonuna doğru son kullanıcılar için yayınlayacak. Kaynakların verdiği bilgi şimdilik bu kadar olmakla birlikte; geçmiş deneyimlerimiz OS X Mavericks’in 22 Ekim ve sonrasındaki herhangi bir gün yayınlanabileceğini gösteriyor.

Öte yandan bilindiği gibi Apple, Mac güncellemelerini genellikle yılın ekim ayında gerçekleştiriyor. Bu bağlamda Apple’ın aralarında yeni nesil retina MacBook Pro, iMac, Mac Mini ve WWDC 2013’de kısa tanıtımı yapılan Mac Pro’yu OS X Mavericks yayınlanmadan çok kısa bir süre önce tanıtıp, yeni bilgisayarlarını işletim sistemiyle aynı anda satışa sunması olası görünüyor.

OS X ailesinin son üyesi olacak olan Mavericks; Finder sekmeleri, daha gelişmiş çoklu ekran desteği, yeni Mac App Store, Safari tarafında önemli iyileştirmeler, etiketler, harita, iCloud Keychain gibi özellikler ve Timer Coalescing, App Nap, Safari Güç Tasarrufu, iTunes Verimliliği, Sıkıştırılmış Bellek gibi önemli performans iyileştirmeleri içeriyor.

• apple ın en cok sevdıgım yanı windows gıbı 400 500 tl ye ısletım sıstemı satmıyor 30 tl ye 40 ye alabılıyor ısteyen herkes ve kullanım zevkı tartısılmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: doctor5945

apple ın en cok sevdıgım yanı windows gıbı 400 500 tl ye ısletım sıstemı satmıyor 30 tl ye 40 ye alabılıyor ısteyen herkes ve kullanım zevkı tartısılmaz

kim nereden 30 tl ye os x alıyor, söyleyinde öğrenelim

• Mavericks'e bayıldım, simgeler iOS 7'deki gibi olsaymış daha çok beğeni toplayabilirdi Ve yine Maximum 30$'a satarlar.

@asaime

http://www.ebay.com/itm/NEW-SELAED-Mac-OS-X-Snow-Leopard-10-6-MC573Z-A-Full-Retail-10-6-3-/181159604183?pt=US_Operating_Systems_Software&hash=item2a2df42fd7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multiTYRT -- 6 Eylül 2013; 16:44:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: asaime

quote:

Orijinalden alıntı: doctor5945apple ın en cok sevdıgım yanı windows gıbı 400 500 tl ye ısletım sıstemı satmıyor 30 tl ye 40 ye alabılıyor ısteyen herkes ve kullanım zevkı tartısılmaz

apple kullanıcıları app store'dan 30 dolara os x alıyor.

• quote:

quote:

apple ın en cok sevdıgım yanı windows gıbı 400 500 tl ye ısletım sıstemı satmıyor 30 tl ye 40 ye alabılıyor ısteyen herkes ve kullanım zevkı tartısılmaz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: doctor5945apple ın en cok sevdıgım yanı windows gıbı 400 500 tl ye ısletım sıstemı satmıyor 30 tl ye 40 ye alabılıyor ısteyen herkes ve kullanım zevkı tartısılmaz

39 tl appale sitesinde adamım

• quote:

Bir bilgisayara 4000 tl verince bana göre 35 tl bile fazladır. Apple Mac ürünlerini hepsini %100 karla satıyor. Aynı eşdeğer özellikli bilgisayarın iki katı fiyatı oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: aydemir__black

quote:

Bir bilgisayara 4000 tl verince bana göre 35 tl bile fazladır. Apple Mac ürünlerini hepsini %100 karla satıyor. Aynı eşdeğer özellikli bilgisayarın iki katı fiyatı oluyor.

35 liraya işletim sistemi almak için bir Apple ürününe 4 bin lira para vermeye gerek yok. 2 bin liraya da Macbook var, onu alan da 35 lira verip işletim sistemini güncelletebiliyor.

Ayrıca OS X, sadece Apple'ın ürettiği bilgisayarlara özel olarak yazılan bir işletim sistemi olduğundan dolayı Windows ile çalışan bilgisayarlara göre gayet stabil. Mac ailesinin, bahsettiğiniz eşdeğer özellikli bilgisayarlara göre böyle bir avantajı var.

Yani saldırmak için saçmalamaya gerek yok, bugün bütün teknoloji firmaları değerinin çok daha üstünde fiyatlara satıyorlar ürünlerini

• İşletim sisteminden ziyade servis paketi aslında bunlar Windows açısından bakarsak. Bedava olması lazım. Sonuçta Mac OS X, yani hala 10'uncu nesil Mac OS kullanılıyor. Sonraki rakamlar güncellemeleri ifade ediyor sadece. Ne zaman Mac OS XI çıkar, o zaman yeni işletim sistemi deriz. Ama o da 35-40 TL değil, çok daha pahalı olur. Muhtemelen bugünkü Mac OS ile de pek alakası olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Obsidian -- 6 Eylül 2013; 17:13:47 >
  • asaime kullanıcısına yanıt
    hayır yani keşke bir apple.com a girseydin ya da mac sahibiysen bir apple store baksaydın olmadı google a yazsaydın arkadaşım. Hemen karşı çıkmak mühalefet olmak nedendir?
  • quote:

Apple severim fakat Apple en kazıkçı olan yanı olan fiyat politikasını savunmanın hiç bir anlamı yoktur. Apple, bilgisayarlarında kendine özel donanım kullanmıyor. İşlemci İntel. Grafik kartı Nvidia yada Amd Sdd piyasada bulunan SDD kaldı. Argeyi ve ürünlerin birleşimini maksimumdan allarım. Geriye ne kalıyor işletim sistemi. Görünüzde Apple çok ucuza işletim sistemi sunuyor. Ama gel gör ki aynı özelliklere sahip bilgisayardan 4-5 kat daha pahalı. APPLE bile insanlar uyanmasın diye Mac Pro üretimini Amerikaya aldı. Benzer özellikli kasa olsın diye Mac Pro şeklini küçültü Kendi işlemcisin ve grafik kartını tasarlamak için arge başlattı. Ben en ucuz 2000 tl mac bulamadım ama en ucuz 2.778 Mac Air bulabildim http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/apple-md223tua-macbookair-notebook-corei5-17ghz-4gb-64gbssd-116-intel-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=61548 Bu devirde i5 4gb bellekli 11,6 incli HD Graphics 4000 bilgisayarı 2.778 tl bulmak gerçekten zor. Ama hakını yemiyim 64 gb SDD varmış. OS X Mavericks, ekim sonu yayınlanıyor

Noir Désir Cevabımdır. Alındıda bir sorun olmuş kullanıcılardanda özürdilerim

• Şu anki kullanılabilir en güncel MacOS'un en eski kaç yılının MAClerinde bulunduğunu sorabilir miyim? Windows gibi istediğin yılın bilgisayarına kurulabiliyor mu yoksa iPhone'lardaki "eskitme" taktiği mi kullanılıyor?

**Eskitme: Kullanıcı daha yeni cihazlara yönelsin diye eski cihazlardan güncellemeyi çekmek.

• ios 7'den çok OS X 10.9'u bekliyorum. Performansta bayağı bir iyileştirilme yapıldığı söyleniyor. Ekstra özellikler de cabası. Ayrıca mac almak için binlerce lira vermeye gerek yok. Şimdi fiyatlar ne kadar bilmiyorum ama 2011 mac mini'yi geçen sene 1300 liraya almıştım. Hatta daha önce almadığım için pişman oldum. Hem OS X hem de Windows elimin altında.
  • Bakalım pil süresine etki edicekmi finder daki sekme olayıda kullanışlı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meakka

Şu anki kullanılabilir en güncel MacOS'un en eski kaç yılının MAClerinde bulunduğunu sorabilir miyim? Windows gibi istediğin yılın bilgisayarına kurulabiliyor mu yoksa iPhone'lardaki "eskitme" taktiği mi kullanılıyor?

**Eskitme: Kullanıcı daha yeni cihazlara yönelsin diye eski cihazlardan güncellemeyi çekmek.

OS X konusunda ios cihazlardaki kadar eskitme kullanılmıyor, Mavericks'ten örnek vermek gerekirse(2013) 2007 ve 2009 arası çıkan cihazlar ve sonrası için destek var , bu tarih farklılığıda cihaz türünden geliyor , örneğin 2007 imac ler Mavericks destekliyor fakat 15" MacBook Pro larda bu tarih 2008 e yükseliyor.
  • Ne güzel kasim basinda alicam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eneji verimliligi ve safarinin arka planda calisan sekmelerin ve acik pencerelerin onune baska bir pencere geldigi zaman islemci gucunu dusurmesi cok iyi olmus. Mesajlara hizli cevap yazabilmek, haritalar uygulamasi ile macden iphonea gidecegin yerin bilgilerini altarabilmek vb yenilikleri hos olmus. Geriye paraya kiyip satin almasi kaliyor :)

• quote:

quote:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834100225

Şu ürünün eşdeğer kalitesinde yarı fiyatına değil %70-80 civarına bir iki link verebilir misin rica etsem?

• quote:

Orijinalden alıntı: Noir Désir

quote:

quote:

ama sadece apple bilgisayarlara kurulabiliyor..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.