Şimdi Ara

Sony ile 4K Televizyonları Konuştuk 'Özel Röportaj' (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
358
Cevap
1
Favori
15.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    güzel dilekleriniz için teşekkür ederim hocam.
  • Ortalık karıştı. Bu işi ancak akil insanlar çözer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O değil de bi cafedeyim lg marka televizyon var görüntüsü çok hoşuma gitti. Modelini sormaya çekiniyom

• quote:

Orijinalden alıntı: arasira

O değil de bi cafedeyim lg marka televizyon var görüntüsü çok hoşuma gitti. Modelini sormaya çekiniyom

sordansa bilmezler..
    istersen iddasna girem :)
  • hbasaran82 kullanıcısına yanıt
    Doğru. Ben de o yüzden çekiniyom

• Sonyde çalışmış ve markayı seven biri olarak söylüyorum Türkiyede batıyor sony. MAlzeme kalitesini maliyetleri kısmak amacıyla düşürmüş durumda ve 4K larda bahsedilen upscaling özelliği diye bişey yok. Panel kalitesi işlemci efektifliği tabiki rakiplerden hala önde. Ancak asla 4k video izlemeyeceğimize göre bu 4k lar şu an gereksiz. 1080p yada daha düşük çözünürlüklerde ağlamak isteyebilirsiniz bu ekranlarla :D
  • Beyler bahsedilen kişinin satıcılardan komisyon aldığını kanıtlayan bir durum var ise tartışalım. Eğer yoksa konuşmanın hiç bir anlamı yok. Mesela bende her an andy1'in özellikle lg ile anlaşmalı olduğunu düşünebilirim Çamur at izi kalsın edebiyatını bırakalım.
  • Ben bir tüketici olarak sony'nin son yıllarda izlediği satış politikalarına bir türlü anlam veremiyorum. Özellikle üst seviye tv'lerine aşırı bir fiyat etiketi koyuyorlar. Bu yıl ki tv'lerinin çoğu modellerinde malzeme kalitesi gerçekten çok düşük. Ama ne olursa olsun kalite olarak Korelilerden iyiler.

Mesela oyun konsollarına meraklı olan birisi olarak ps vita konusunda izledikleri satış stratejisi tam skandal. Konsola en ufak bir dahili hafıza koymadılar ve hafıza kartlarını konsola özel yapıp fahiş fiyatlara satmaya kalktılar. Netice olarak konsolun satış rakamları yerlerde süründü ve nintendo 3ds karşısında hezimete uğradılar.

Upscaling özelliği pek bir şey ifade etmiyor. Önemli olan görüntü kaynağının kalitesi. Misal olarak 1080p olan bir görüntüyü istediği kadar 4k'ya upscaling edelim, gerçek bir 4k görüntü kalitesine çıkması imkansız.

• quote:

Orijinalden alıntı: anteros24

http://www.scroll.com.tr/102795/video-inceleme-sony-hmz-t2-personal-3d-viewer/

burda anlatmıslar aslında tam bır hayal kırıklığı

bakalım gelecegın tvlerı nasıl olucak

fulhd derken sımdı ultra hd 4 k tvler yarın ne olucak?

Kullanıcıların hemen hemen hepsi cihazın ağırlığından şikayetçi. Bence bu tarz cihazların biraz daha gelişmesini beklemekte fayda var.
  • jack_sparrow_82 J kullanıcısına yanıt
    Sonyler eskisi kadar pahalı değilki. 4k ları söylüyorsanız samsungun 4k sı daha pahalı.

• En iyi televizyon crt ikinci hd ready üçüncü full hd en kötü televizyon da 4k

• andy1 kullanıcısına yanıt
    Andy hocam ut50 bana maç yayınlarında hareketli sahnelerde üst serilerden daha başarılı gibi geldi. Yanılıyor muyum acaba?

• Çalıştığım süre boyunca şunu gördüm. Japonlar çok sinirli koreliler gülücükler saçıyor :D Evet koreliler daha fazla satıyor ancak sürümden kazanıyorlar. Hyundai de Mercedesten fazla satıyor ancak kıyas?? mümkün diil.

Sony yarım asırlık hakimiyeti neticesinde önüne birileri geçince bocalamış durumda. Ne koreliler kadar saldırı tipi pazarlama yapıp ayağa düşmek istiyor, nede reklam yapmak.

Gelen müşteriler 4K nın ne olduğunu mağazada görüyorlardı. Kimse bilmiyor çünkü az da olsa reklam yok. Japonlara ne kadar dediysek dinletemedik. Suçun satıcılarda olduğunu sanıyorlar ancak alakası yok. Müşteri bilmiyor teknolojiyi. S-masteri de bilmiyor, vaio yu da triluminos, 4K yı da.

Hal böyleyken satışlar yerlerde ve sony hala reklam ve pazarlama yerine ''ben prestijim ağır abiyim'' diyor bekliyor. Ancak ekonomik olarak zayıfladığı için maliyetlerden kısmak zorunda satış yapamayınca (az yapınca)

Bir sony hayranı olarak:

-Son vaio fit serisinin kasa dizayn ve plastik kalitesi yerlerde. Çoğunun ekran kartı 64 bit.
    -4K larda görüntü tamam ses tamam(mükemmel) kasa ve 4K harici görüntü yerlerde. (Diğer markaların ultraları daha berbat)
    -Experia Z su geçirmemezlik şans işi. Isınma problemi çıkması şans işi.

jack_sparrow_82 un bahsettiği 4K kaynak olayı konusunda mağazalarda sonynin gönderdiği bir oynatıcı kaynak cihaz var HDD li ve satışı yasak. O cihaz saf 4K video verir ekrana onun gibi video oynatmak şu an imkansız. Ekranla birlikte 4K 3D oynatıcı bluray player ve 5 adet film veriliyor. Filmler 1080p den 4K ya adaptif. Zaten piyasada 4K film yok (olanlar 1080 den uyarlama adaptif tir) Bana sorarsanız para varsa w905 serisi 1080p triluminos ekran almanız.

(arasıra haklısın sony'nin crt ekranları çok iyiydi :)

@jack_sparrow_82 @arasira

• iyiymiş inşallah gene ortalıgı karıştırmazsınız.
  • Nashquil kullanıcısına yanıt
    Sana son kez yanıt veriyorum, 4 mesajında hakaret vardı bunu şikayetle resmileştirdim!

AkLnıza gelen her hakareti küfürü, tehditi, yapmazssınız, Avukatlara sorun söylerler!

Seni son ikazımdır, ben uğraşmasını severim bir daha hakaret, imalı küfür ve net küfür edersen, seni mahakemeye veririm!

Sen amacın net açık ortada, her konuda aynı uslupla bana hakarete devam ediyorsun, yani bilincli olarak sürekli hakaretle küfürle cevaplar veriyorsun!

Yazacaksanız İnsan Haklarına uyan ifadeler kullanın, sizlerin karşısında İnsan var ama sizler artık öyle konuma gelmişsiniz ki İnsanları öfkenizle Linc edeceksiniz!

Engelli İnsanları yazıyorum onlara dahi hakaret edip aşağılayan bir karaktere sahipsiniz hatta belli kişiler forumda Engelli İnsanları Ölümle tehdit etmeyi Adamalık sanıyorlar Türkiyede!

Belliki sizler artık konuyu çok ama çok farklı yerlere getirmekte, beni ve Arkadaşlarımı hedef yaptığınız ap açık ortadadır, ne panelle nede teknoloji ile yazdıklarınızın alakası yoktur!

Forum nezdinde bunu yazıyorum ki mahkemede Avukatım ve Savcı sana bu uyarıyı gösterir hiç merak etme!

• quote:

Orijinalden alıntı: andy1

Sana son kez yanıt veriyorum, 4 mesajında hakaret vardı bunu şikayetle resmileştirdim!

AkLnıza gelen her hakareti küfürü, tehditi, yapmazssınız, Avukatlara sorun söylerler!

Seni son ikazımdır, ben uğraşmasını severim bir daha hakaret, imalı küfür ve net küfür edersen, seni mahakemeye veririm!

Sen amacın net açık ortada, her konuda aynı uslupla bana hakarete devam ediyorsun, yani bilincli olarak sürekli hakaretle küfürle cevaplar veriyorsun!

Yazacaksanız İnsan Haklarına uyan ifadeler kullanın, sizlerin karşısında İnsan var ama sizler artık öyle konuma gelmişsiniz ki İnsanları öfkenizle Linc edeceksiniz!

Engelli İnsanları yazıyorum onlara dahi hakaret edip aşağılayan bir karaktere sahipsiniz hatta belli kişiler forumda Engelli İnsanları Ölümle tehdit etmeyi Adamalık sanıyorlar Türkiyede!

Belliki sizler artık konuyu çok ama çok farklı yerlere getirmekte, beni ve Arkadaşlarımı hedef yaptığınız ap açık ortadadır, ne panelle nede teknoloji ile yazdıklarınızın alakası yoktur!

Forum nezdinde bunu yazıyorum ki mahkemede Avukatım ve Savcı sana bu uyarıyı gösterir hiç merak etme!

Ne oldu, yalanların, iftiraların, aptallıkların açığa çıkınca, insanları artık daha fazla kandıramayacağını anlayınca, sana sorulan teknik sorulara tüm cahilliğinle sadece bakmakla yetinince, avukatla mı tehdit ediyorsun beni?

Ben sana senin üslübunla aynı şekilde karşılık veriyorsun, engelli olup olmaman benim umrumda değil. Ben senin engeline, ki ne engelin var bilmiyorum, hakaret etmiyorum, senin yalancı olduğunu söylüyorum. Engelliysen geçmiş olsun, ama benim derdim senin fiziksel yeterliliklerinle değil, kişiliğinle.

Ben ve arkadaşım kim? Ben sadece seni biliyorum, burada sadece seninle konuşuyorum. Eğer arkadaşın da senin gibi yalancı ve cahilse, sana söylediklerimi o da üstüne alınabilir, sakınca yok benim açımdan.

Tüm konuşmaların teker teker kayıtlarını aldım, ben sana sadece iddia ettiklerini kanıtlamazsan yalancısın derken sen alenen hakaret ediyorsun. Başka bir konuda da direk bana hakaret ettin.

Bak andy, avukatla tehdit olmaz, bunu unutma. Eğer beni mahkemeye vermezsen de tekrar söylüyorum, yalancısın. Beni mahkemeye veremeyeceğini o kadar iyi biliyorum ki. Sen burada devletin defterdarlık müfettişleri hakkında yalan söyledin, sırf o bile mahkemede sana kamu personeline gıyabında iftira atmak ve devletin manevi varlığıyla göz dağı suçlarından sana çok kötü patlayacak, mahkemeye veremeyeceğin o kadar belli ki. Davanın kabulünü geçtim, duruşma açmaya bile sebep yok ortada, sen sanırım hukuk sistemini kendin gibi zannediyorsun. Bir de mahkemeyi gereksiz yere meşgul etmekten sana cezayı yazsınlar, bak ben o zaman nasıl da güleceğim suratına baka baka.

Ben sadece ve sadece senin paneller ve teknolojiler hakkında yazdığın saçma sapan, yalan yanlış şeyleri gösteriyorum, allah aşkına ver beni mahkemeye. Senin saçma sapan yalanlarından başka benim ne derdim olabilir seninle, kendini ne zannediyorsun?

• Nashquil kullanıcısına yanıt
    Duruşma açmaya gerekmi yok?

Sen karşındaki İnsanı geri zekalı falanmı sanıyorsun?

İlk mesajınla başlayan hakretlerin artık her konuda takib ediyorsun net olarak amacın ne teknoloji nede ürün tartışmak, amacın belli şahsımı net olarak hedef almışsın, başka hiç bir konuyada ne tuaftır yazmıyorsun, tek hedef benim!

Şerefsiz diye başlayan küfürlerin hiç bitmiyor, sor bakalım Avukatına sana hangi kanun bu hakkı veriyor, bir değil 5 değil, birde ekliyorsun sabrımı taşırma!

Birde sana dava açmaya gerek yok öylemi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: andy1

Duruşma açmaya gerekmi yok?

Sen karşındaki İnsanı geri zekalı falanmı sanıyorsun?

İlk mesajınla başlayan hakretlerin artık her konuda takib ediyorsun net olarak amacın ne teknoloji nede ürün tartışmak, amacın belli şahsımı net olarak hedef almışsın, başka hiç bir konuyada ne tuaftır yazmıyorsun, tek hedef benim!

Şerefsiz diye başlayan küfürlerin hiç bitmiyor, sor bakalım Avukatına sana hangi kanun bu hakkı veriyor, bir değil 5 değil, birde ekliyorsun sabrımı taşırma!

Birde sana dava açmaya gerek yok öylemi?

Aç andy, diyorum ya mahkeme hakkın var, gidip aç.

Ben sana hiçbir zaman şerefsiz demedim, bana cahil diyerek ortaya attığın bir savın var, onu kanıtlamazsan şeref yoksunusun dedim. Sende kanıtlamak yerine saçma sapan cevaplar veriyorsun. Kendini savunmanın yolu mahkeme değil, iddianı kanıtlaman.

Diyorum ya, git ver mahkemeye. Duruşma bile açılmayacak, ama eğer açılırsa, bak bakalım burada defterdarlık müfettişleriyle ilgili iftiraların, göz dağı amacıyla devletin manevi varlığını kullanman, bana açıkça beyinsiz demen, işportacı diyerek tüm zümreyi aşağılaman, karşılığında somut bilgi vermeden beni aşağılaman, bak bakalım nasıl sonuçlanacak o mahkeme. Bu şekilde bir avukata git konuş, bak bakalım o sana ne cevap verecek.

Ben sana ısrarla cahil ve yalancısın diyorum, müfettişleri zan altında bırakacak hikayende de, HDMI konusunda da, rekabet kurumu konusunda da, çok açık ve net şekilde yalanlarını ortaya koydum çünkü. Aksini kanıtlaman lazımken sen beni mahkeme ile tehdit ediyorsun, bana diyorsun ki ya benim söylediğim yalanları insanlara gösterme ya da seni mahkemeye veririm. Bu da üstüne ekledi m tehdit suçunu, oohhh tertemiz.

Hem kafana göre hakaret ediceksin, hem yalan söyleyeceksin, hem de üstüne yalanların ortaya çıkınca mahkeme ile tehdit edeceksin, yok öyle bir dünya andy'ciğim. Tekrar ediyorum, mahkemeye vermezsen de tekrarlıyorum, yalancısın.

• andy1 kullanıcısına yanıt
    Andy hocam forumdan bir arkadaş kahtrein 913ü satıyor bir kaç gün kullanmış nedeni diğer cihazlardan belirgin fark görememesi. örneği vt50nin dahili uydu alıcısına göre pek fark görememiş. bu kadar büyütülecek bir cihaz değil mi? ya da aklıma şu geliyor. bizim yayınların sinyal kalitesi düşük olduğu için aralarında bir fark yok. eğer gerçek 1080p yayın yapılırsa kahtrein bu yayını rahatlıkla taşıyabilir fakat dahili uydu alıcısı taşıyamaz fark o zaman belirgin olur. eğer ki yayınlar bu kalitede olursa kahtreine ek olarak darbee alınırsa gene görüntüde iyileşme olur. siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arasira

Andy hocam forumdan bir arkadaş kahtrein 913ü satıyor bir kaç gün kullanmış nedeni diğer cihazlardan belirgin fark görememesi. örneği vt50nin dahili uydu alıcısına göre pek fark görememiş. bu kadar büyütülecek bir cihaz değil mi? ya da aklıma şu geliyor. bizim yayınların sinyal kalitesi düşük olduğu için aralarında bir fark yok. eğer gerçek 1080p yayın yapılırsa kahtrein bu yayını rahatlıkla taşıyabilir fakat dahili uydu alıcısı taşıyamaz fark o zaman belirgin olur. eğer ki yayınlar bu kalitede olursa kahtreine ek olarak darbee alınırsa gene görüntüde iyileşme olur. siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

kah 720p/1080i max yayın algılamaya sahip diye biliyorum
    1080p serileride çıkmış olabilir

uzun bir süre uyduda 1080p yayın beklemeyin
    hele turksatta durum daha vahim..

youtubede planeta tv müzik kanalının kanal logolu müzik klipleri 1080p çıkıyor
    bu kanal 1080p yayın yapıyor olabilir -emin değilim

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.