Şimdi Ara

Panasonic akıllı telefon pazarından çekildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Panasonic akıllı telefon pazarından çekildi

Geçtiğimiz yıllarda Eluga adlı akıllı telefon modelleri ile global pazarda iddialı olmaya çalıştığına şahit olduğumuz Japon Panasonic, bir süre önce Avrupa pazarından çekildiğini açıklamıştı. Üretim ve pazarlama konusunda başarılı bulunmayan Panasonic, sektöre bir nokta koymaya karar verdi.

Japon Nikkei tarafından verilen habere göre firmanın başkanı Kazuhiro Tsuga, yeniden yapılandırma çalışmaları çerçevesinde 3 yıl boyunca yüzde 5'den az kar marjına sahip bölümlerini kapatma kararı almıştı. Bu kararın ilk kurbanı ise akıllı telefon bölümü oldu.

Panasonic, akıllı telefon pazarında geçen yıl 81 milyon dolar zarar açıkladıktan sonra bu yıl da 11 milyon dolar kayıp öngörüsünde bulununca, kritik karar da beraberinde geldi. Tsuga, bu tür bir kaybın firma açısından kesinlikle kabul edilemez olduğunu açıkladı ve bölümün kapısına kilit vurdu.

NEC firması da Temmuz ayında akıllı telefon pazarından çekilme kararı almıştı. Sony, Sharp gibi devlere sahip Japonya böylece iki önemli silahını kaybetmiş oldu. Panasonic 2001 yılında Japonya'nın ikinci büyük akıllı telefon üreticisi iken geçen yıl oldukça gerilere düşmüştü.

Panasonic tamamen pazardan çekilmiş değil. Toughbook laptop serisi yanında kurumlara yönelik dayanıklı akıllı telefon serisi üzerinde çalışan firma ayrıca Hindistan gibi gelişmekte olan ülkelere yönelik olarak markasız cihaz üretimi yapacak.  

• Japonlar ve muhafazakar üretim ve satış politikaları...Sonuç hüsran...

• Panasonic akıllı telefon mu üretiyormuşİlk defa duydum.
  • Sony'de bu şirketlerden ibret almalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: fukox

Panasonic akıllı telefon mu üretiyormuşİlk defa duydum.

En son panasonic telefonu 15 sene önce görmüştüm. O zaman nokiada titreşim yoktu işl bunlarda falan vardı eğlenceliydi. Ondan sonra bir daha panasonic telefon görmedim akıllı telefonları olduğunuda şimdi duyuyorum. İşte bunlar hep reklam yapmamanın zararları.

• zaten çokta girmemişlerdi

• Panasonic G500ler vardı bir zamanlar. Cem Yılmaz da reklamlarında oynuyordu falan. Hele dünyanın en küçük telefonu diye bir telefon çıkarmışlardı. O zamanlardan bu zamanlara nasıl gelmiş, kötü bir örnek işte.

• Aslında görselde ki telefonun arayüzü ve tasarımı ne kadar da güzelmiş.

• Japonlar yavaş yavaş telefon pazarından siliniyor. Telefon piyasasına artık Koreli ve Çinli ler yön veriyor..

• apple ve samsung iktidarı varken sana ekmekmi çıkar sandın panoo
    qapaq

• Panasonic ve philips marka telefonlar kullanmisligim var. Yaşım çok mu belli oldu.

• Tasarımını LG'ye benzettim ama bu piyasada zor tutunurdu zaten.
  • Oysa eluga serisi su geçirmez ilk androıd telefonlardan biriydi.

• Yıllar once GD30 unu almıstım hala durur bı kosede saglam telleri vardi yazik olmus.

• Halbuki bir zamanlar telefon demek panasonic demekti.
    En kaliteli telsiz telefonları panasonic üretirdi,
    20 yıllık panasonic telsiz telefonlar hala yeni gibi çalışır.
    Gerçi telsiz telefonda hala bir numaradır,
    Cep telefonu işini de 90' lı yıllarda iyi götürmüşlerdi,
    O zamanlar sürekli bir yenilikle çıkarlardı,
    rakiplerinden çok daha iyi ama birazcık pahalı olurlardı.
    Sonra rakipleri daha iyi ama panasonic biraz daha pahalı oldu.
    Şimdi de beklenen sonuç gerçekleşti.

• Sony,Panasonic, Toshiba vb. gibi yani bir devire damgasını vuran uzak doğunun markalarda yorgunluk ve çağa markalarını taşımakta güçlük çektiklerini görüyorum...

Tecnicks'i de bitiren bu Panasonic;hiç bir şekilde akıllanmayacak,gelecek yakın tarih mobilde,bunlar mobilden çekiliyor.yapamayan gidecek...

• hem uluslar arası pazara telefonunu getirme hemde sızlanarak geri çekil. Olmadı Panasonic. Oysaki eluga serisi müthiş telefonlardı.

• musa_unsal2005 kullanıcısına yanıt
    Aldın mı?
  • Son zamanlarda reklam payı pek yoktu Türkiye'de.
  • panasonic'in en son gördüğüm telefonu titreşimli ekranı renkli modeliydi.hatta reklamını cem yılmaz seslendiriyordu.bundan tam 15 sene önce:

-Cem Yılmaz, 25, ev hanımı
    -Cem Yılmaz, 25, arap şeyhi
    -Cem Yılmaz, 25, arkeolog
    -Cem Yılmaz, 25, şaşı
    -Cem Yılmaz, 25, oskarlı oyuncu
    -Cem Yılmaz, 25, dansöz
    ....
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.