- x
Yamaha D'elight
137 Cevap16041 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

710 Mesaj
5 Eylül 2013; 13:55:29 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhaba arkadaşlar!

Bu gün yamahanın yeni scooter modeli d'elight test ettim sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sabahleyin G.O.Paşa küçükköy bayiine gittim. güzel bir karşılama ve güler yüz.

Scooteri incelemek istediğimi söyleyince bir beyfendi bana test dahi edebiliceğimi söyledi tabi bu çok hoşuma gitti.

Bir tane genç bir arkadaşımız ile bindik ben 95 kg. artçım 60 kg.

Scooter'ın sele sertliği oldukça iyi düşünülmüş konfor odaklı

Bastık marşa çıktık yola, makina oldukça hafif 98 kg. çekişi 95+60=155kg mız ve scooter'ın 114 cc olduğu göz önünde tutulursa atik ve seri geldi

Ön frenlerin disk oluşu güven veriyor. arka freni sıktığımda ise beni tatmin etmiyor. ger., toplam ağırlığımız 155 kg motor ağırlığı 98 kg toplam

253 kg yapar. ama frenleri altın elbiseli adamın bir tabiri varya hani şu limon sıkma tabi işte o şeklide ön ve arka frenleri limon sıkar gibi

Sıkarsak her şey yerli yerinde olarak duruyor.kaliteli parçaların tittiz birleştirilmesiyle ( Aralarda boya damlası yok, çapak yok,asimetirk bir çıkıntı

İçeren bir parçası yok ) ben kaliteliyim diyor. tasarıma gelince çok şık ,tabi bu birazda klasik tipte severlerin dikkatini çeker.

Bir şey daha belirtmek istiyorum bu şık scooter uzun boylularda sıkıntı yaratabilir ben 180 cm boyundayım. ama daha üstü arkadaşların

Dizleri gidona çarpabilir. buna dikkat!

Aksesuar konusuna gelince ön cam siperliği var. topcase ( Arka çanta ) ise orjinali henüz yok gelirmi o belli değilmiş

Fakat arkaya orjinal olmasada bir topcase ( Arka çanta )bağlanıp sıkıntı gidirebiliyormuş.

Fiyatına gelince makina 4590 tl.

Dip not: Paket motorları 4500 tl seviseyinde seyrederken bu makinaya 4590 tl verilmesi çok daha yerinde olur...

Fotoğraflarla süsleyelim

1
1
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stompanato -- 5 Eylül 2013; 14:00:47 >

Zenginlik ne kadar sahip olduğunda değil ne kadar verebildiğinde...

879 Mesaj
5 Eylül 2013; 14:00:44 

boy konususnda haklısın bu modellerde hep dizim gidona çarpıyor

261 Mesaj
5 Eylül 2013; 20:26:37 

Yahu bizim Harun 60 kilomu yaw :D

217 Mesaj
10 Eylül 2013; 22:03:44 

bu motoru çok beğendim gerçekten süper bir görüntüsü var , tam da bir scooter alma arifesindeyim honda spayc ya da honda pcx düşünüyordum ki bu motor çıktı .
bilmiyorum diğer saydığım motorları deneme imkanınız oldu mu onlarla karşılaştıracak olursak hangisi ağır basar ( pcx i bu kıyaslamanın dışında bırakabilirsiniz 6500 tl ama fiyatını hak eden bir motor ).
yalnız önemli sorun var benim için boyu uzun olanlar için sıkıntılı olabilir yazmışsınız ki benim boyum 1.88 ne dersiniz.
kısacası honda spayc mi delight mı sizce ve neden ?

309 Mesaj
10 Eylül 2013; 22:12:03 

Çok lüks duruyor özellikle beyazı

1716 Mesaj
10 Eylül 2013; 23:10:04 

Capon Delight

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

710 Mesaj
10 Eylül 2013; 23:16:03 

quote:

Orijinalden alıntı: mephisto26

bu motoru çok beğendim gerçekten süper bir görüntüsü var , tam da bir scooter alma arifesindeyim honda spayc ya da honda pcx düşünüyordum ki bu motor çıktı .
bilmiyorum diğer saydığım motorları deneme imkanınız oldu mu onlarla karşılaştıracak olursak hangisi ağır basar ( pcx i bu kıyaslamanın dışında bırakabilirsiniz 6500 tl ama fiyatını hak eden bir motor ).
yalnız önemli sorun var benim için boyu uzun olanlar için sıkıntılı olabilir yazmışsınız ki benim boyum 1.88 ne dersiniz.
kısacası honda spayc mi delight mı sizce ve neden ?

Bence 2 side kesinlikle değil

Arkadaşım d'elight modeli size boyunuz itibari ile küçük kalır dizleriniz gidona çarpar.

Spacy gelince onunda sizin boyunuz da biri için çok farklı olmaz aynı sorunu bu makinada da yaşarsınız.

Size nacizane bir tavsiyem bulunmak isterim. eğer ki bütçenizi biraz artırabilirseniz sizi bir çok konuda memnun edicek bir önerim olucak

Yamaha xenter 150 scooter. 16 hp, combine fren sistemine sahip kalıplı kaliteli 16 inç ön arka teker. sıvı soğutmalı çok şık bir makina

Fiyatı 7550 tl.

0

1716 Mesaj
11 Eylül 2013; 0:13:29 

217 Mesaj
11 Eylül 2013; 13:35:23 

Butce sorunu var yoksa onerdiginiz motor cok ideal gerçekten bütçe de sorun olmasa honda pcx i tek gecerim zaten deneme firsatim da oldu cok güzel bir alet.
Onerebileceginiz 5 bin civarında baska bir scooter var mı

Bu mesajda bahsedilenler: @stompanato Bu mesaja 1 cevap geldi.

710 Mesaj
11 Eylül 2013; 17:53:43 

quote:

Butce sorunu var yoksa onerdiginiz motor cok ideal gerçekten bütçe de sorun olmasa honda pcx i tek gecerim zaten deneme firsatim da oldu cok güzel bir alet.
Onerebileceginiz 5 bin civarında baska bir scooter var mı

Peki o zaman size önerebileceğim bir scooter var.

Sym symphony 125 cc 4 zamanlı tek silindirli 8.8 hp ( Çok şık makina 16. inç teker çapı size, bizim berbat yollarımızda max konfor sağlıycaktır )

Fiyatı 4.767 tl. ( Başlangıç için ideal bir scooter )

http://www.sym-tr.com/urun/symphony-sr-125/ İncelemeniz için linkini kopyaladım...

Dip not. Honda tr malesef bize paket motoru yolladığı için fizzy ve spacy gibi, ben bunları kişisel kullanımlar için şık bulmuyorum. ama pcx te ise durum farklı, fakat hondanın pcx ten başka sh 300 serisi varki oda vergiye takılıyor kısaca küçük hacimde 0 km scooterı yok ve tr getirmiyor. halbuki yurt dışında honda vision 110 honda sh 125/150 serileri var fakat honda bizim ülkemizi pazar bakımından kaale almadığı için durum böyle kısıtlanıyor. ps 150i ise üretimi durmuş bir scooterdır. üretimi durmuş bir motorunda sıfır olarak asla almam.
0
0

217 Mesaj
11 Eylül 2013; 20:34:40 

teşekkür ederim cevaplarınız için ,ben honda yamaha Suzuki gibi bir markadan motor almaya karar verdim yamaha delight ı yakından inceleyeceğim ayaklarımın sığmaması gibi bir sorun olursa da honda spaycy alacağız artık mecburen (spaycy nin koltuğuna oturdum daha önce sığmama gidona değme sorunu olmadı ) yada şartları zorlayabilirsem honda pcx ya da yamaha xenter 150.
diğerleri honda ve yamaha kadar kaliteli ve uzun ömürlü değil tabii ki bu benim düşüncem.

710 Mesaj
11 Eylül 2013; 21:46:50 

quote:

teşekkür ederim cevaplarınız için ,ben honda yamaha Suzuki gibi bir markadan motor almaya karar verdim yamaha delight ı yakından inceleyeceğim ayaklarımın sığmaması gibi bir sorun olursa da honda spaycy alacağız artık mecburen (spaycy nin koltuğuna oturdum daha önce sığmama gidona değme sorunu olmadı ) yada şartları zorlayabilirsem honda pcx ya da yamaha xenter 150.
diğerleri honda ve yamaha kadar kaliteli ve uzun ömürlü değil tabii ki bu benim düşüncem.

Kalite konusunda size katılıyorum.

Yamahanın 2 scooterınıda yakından incelemenizi öneriyorum.

Eğer pcx ile xenter arasında kalırsanız arada ki ufak sıkıntıyıda ortadan kaldırıp xenter a yönelmenizi tavsiye ederim.

Çünkü pcx 11 hp xenter 16 hp. ve büyük teker. hakkınızda hayırlısı olur inşallah.

217 Mesaj
11 Eylül 2013; 22:03:14 

Temmeniniz için çok teşekkür ederim inceleyip karar verecegim ama şu anda yamaha d'elight daha ağır basıyor .

Bu mesajda bahsedilenler: @stompanato Bu mesaja 1 cevap geldi.

485 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
BMWX6-drive
11 Eylül 2013; 22:28:16 

otomatik vitesli yarış motorları varmıdır acaba,bunlarda manuel değiştirmeye alışmak zor gibi

710 Mesaj
12 Eylül 2013; 9:48:57 

quote:

Temmeniniz için çok teşekkür ederim inceleyip karar verecegim ama şu anda yamaha d'elight daha ağır basıyor .

Eğer istanbuldaysanız g.o.paşa KARDEŞ MOTORSİKLET yamaha yetkili bayii var.

Kendileri d'elight modelini test yaptırıyor. size bu konuda yardımcı olurlar.

Sonucu haberdar ederseniz sevinirim. gönlünüzce olsun....

710 Mesaj
12 Eylül 2013; 9:50:18 

quote:

Orijinalden alıntı: akdenizdeyim

otomatik vitesli yarış motorları varmıdır acaba,bunlarda manuel değiştirmeye alışmak zor gibi

Süper sport motorlar hakkında yeterli bilgim yok. üzgünüm...

6339 Mesaj
12 Eylül 2013; 13:30:52 

Yamaha Delight, Honda spacy110, kymco agility125, sym fiddle2 , kymco like125 arasında karşılaştırma yapıldığında yamaha modeli en güçsüz (7.1Bg) en küçük yakıt depolu (4.4lt) ve en pahalısı kalıyor. 3875TL lık Sym Fiddle2 uygun fiyatı ile tercih edilebilir. Benim tercihim 4000TL üzerine çıkacaksam kymco like125, 2. tercihim sym fiddle2 olurdu. Honda yamahanın bu özelliklere göre fiyatları pahalı bence.

SYM Symphony SR125

217 Mesaj
18 Eylül 2013; 0:50:42 

@stompanatobir scooter benim ilk motorum olacaktı lakin bir arkadaşın scooterını kullandıktan sonra scooter ın bana uygun olmadığına bana hitap etmediğine karar verdim bu kararımı da özellikle yamaha ybr 125 i kullanma şansı bulduktan sonra netleştirdim şimdi kendime commuter tarzı bir motorsiklet arıyorum yalnız bütçe benim için şu anda önemli bir sorun o nedenle de 2500-3000 arası fiyatı olan beni üzmeyecek güvenilir 125-150 cc lik yamaha ybr 125 veya honda cbf 150 tarzı bir motor önerebilir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mephisto26 -- 18 Eylül 2013; 0:51:22 >

217 Mesaj
18 Eylül 2013; 0:54:17 

sizden de 2500-3000 civarı commuter tarzı bir motorsiklet önerisi alabilir miyim güvenilir şekli düzgün kaliteli kendini ispatlamış bir motor önerebilirseniz memnun olurum

710 Mesaj
18 Eylül 2013; 15:03:11 

quote:

@stompanatobir scooter benim ilk motorum olacaktı lakin bir arkadaşın scooterını kullandıktan sonra scooter ın bana uygun olmadığına bana hitap etmediğine karar verdim bu kararımı da özellikle yamaha ybr 125 i kullanma şansı bulduktan sonra netleştirdim şimdi kendime commuter tarzı bir motorsiklet arıyorum yalnız bütçe benim için şu anda önemli bir sorun o nedenle de 2500-3000 arası fiyatı olan beni üzmeyecek güvenilir 125-150 cc lik yamaha ybr 125 veya honda cbf 150 tarzı bir motor önerebilir misiniz ?

Hayırlısı olsun.

İkiside kendisini ispatlamış markanın modelleridir.

Size ybr 125 ile cbf 150 arasında şu şundan iyidir diyemem. ( Bu iki makinanın tüm motorsiklet forumlarda yüzlerce sayfa tartışması mevcuttur ) ve bir sonuca varılmamıştır.) Bizde varamayız :)

İkisinide kullanmaya çalışın. içinize sinen hangisiyse onu alın.
Ben tercihimi ybr den yana kullanırdım. haiff ve küçük boyutlu olması sebebiyle hükmetmesi daha kolay geliyor.

217 Mesaj
18 Eylül 2013; 19:23:47 

Kuba xcg 150 hakkında bilginiz var mı almayı düşünüyorum fiyatından ve kullananların olumlu yorumlarından dolayı , sizin görüşünüz nedir

Bu mesajda bahsedilenler: @forumnik, stompanato Bu mesaja 1 cevap geldi.

710 Mesaj
18 Eylül 2013; 20:21:08 

quote:

Kuba xcg 150 hakkında bilginiz var mı almayı düşünüyorum fiyatından ve kullananların olumlu yorumlarından dolayı , sizin görüşünüz nedir

Benim fikrimi sormuşsunuz teşekkür ederim.

Çin malı markalar satın alınabirlilik bakımından kolay ulaşılabilir. ama ben aldığım malın satış sonrası

Verilen hizmet ve malın dayanıklılık kısmına odaklanırım. eğer ki cebimdeki para japon almaya yetmiyorsa 6 ay daha sabreder.

Yine japona yönelirim. marka fanatiği değilim hayatımda hiç bir şeyin fanatiğide değilim. ama iş kalite konusuna geldiğinde kaliteyi ucuza alınmayacağını

Biliyorum. sabredin aceleye getirmeyin yamaha veya honda markalarının modellerine yönelin...

217 Mesaj
18 Eylül 2013; 20:47:51 

quote:

Orijinalden alıntı: stompanato

Benim fikrimi sormuşsunuz teşekkür ederim.

Çin malı markalar satın alınabirlilik bakımından kolay ulaşılabilir. ama ben aldığım malın satış sonrası

Verilen hizmet ve malın dayanıklılık kısmına odaklanırım. eğer ki cebimdeki para japon almaya yetmiyorsa 6 ay daha sabreder.

Yine japona yönelirim. marka fanatiği değilim hayatımda hiç bir şeyin fanatiğide değilim. ama iş kalite konusuna geldiğinde kaliteyi ucuza alınmayacağını

Biliyorum. sabredin aceleye getirmeyin yamaha veya honda markalarının modellerine yönelin...

teşekkür ederim oldukça aydınlatıcı ve yol gösterici bir açıklama.

710 Mesaj
18 Eylül 2013; 22:37:52 

quote:

teşekkür ederim oldukça aydınlatıcı ve yol gösterici bir açıklama.

Rica ederim. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

240 Mesaj
29 Eylül 2013; 19:46:55 

Arkadaşlar merhabalar, bu motorun tüketim verileri nedir acaba? Depo kapasitesi olan 4.4 litre ile ş. İçinde 150 km gider mi mesela?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

2279 Mesaj
29 Eylül 2013; 19:55:50 

quote:

Orijinalden alıntı: sakallıyan

Arkadaşlar merhabalar, bu motorun tüketim verileri nedir acaba? Depo kapasitesi olan 4.4 litre ile ş. İçinde 150 km gider mi mesela?

fazlasını bile yapar diye düşünüyorum.

240 Mesaj
29 Eylül 2013; 20:40:29 

Benim işim ile evim arası tam motorluk aslında, hem 120 tl otopark parası verip hem de 200 mt. yürüyeceğime ufak bi motor alayım dedim. Daha önce bi tecrubem yok hatta A2 ehliyetimi de yeni alacağım. Boyum 1.77, acemiliğimi atmak, gündelik işlerimi ekonomik olarak yapmak için bir motor arıyorum. Sizce D'elight benim için iyi bir seçim mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakallıyan -- 29 Eylül 2013; 20:41:56 >

Bu mesajda bahsedilenler: cnr.kh

7 Mesaj
30 Eylül 2013; 16:59:03 

mrb arkdaşlar nisan ayında bsw mi verip xenter almıştım evet çok güzel ama ş.içi için biraz büyük geçen hafta d'elight modelini görünce bayıldımk hem klasik görünüm
hemde yakıt yönünden cimriliği tam şehir içi için ideal.duyduğum kadarıylada 20 lira benzinle 160 km gidiyor.bugun denizlide ki bayiye gidip motorları değiştirdim xenter ı verip yerine d'elight modelini aldım yarın plaka işlemlerinden sonra teslim alıcam inşallah.herkese kazasız belasız günler

710 Mesaj
30 Eylül 2013; 19:40:02 

quote:

Orijinalden alıntı: elzo

mrb arkdaşlar nisan ayında bsw mi verip xenter almıştım evet çok güzel ama ş.içi için biraz büyük geçen hafta d'elight modelini görünce bayıldımk hem klasik görünüm
hemde yakıt yönünden cimriliği tam şehir içi için ideal.duyduğum kadarıylada 20 lira benzinle 160 km gidiyor.bugun denizlide ki bayiye gidip motorları değiştirdim xenter ı verip yerine d'elight modelini aldım yarın plaka işlemlerinden sonra teslim alıcam inşallah.herkese kazasız belasız günler

Bende ( görsel anlamda )xenterı çok beğeniyorum.

Neden internet üzerinden satışa sunmadınız ? bayiye verip çok zarar etmişinizdir.

Peki xenterı kullanmış biri olarak az bir detay verirmisin ?

1-Benzin deposu kaç litre alıyor kaç km gidiyor ?

2-Ara hızlanmaları 2 kişi için yeterlimidir sollamarda vs ?

3-En beğendiğiniz yanı ve en beğenmediğiniz yanı ne oldu ?

Cevaplarsanız memnun olurum. teşekkür ederim.

Sizinde yeni scooterınız hayırlı olsun tekeriniz düz bassın... ( D'elight çok şirin ve sevimli bir scooter )

6339 Mesaj
30 Eylül 2013; 23:02:29 

sele biraz alçak uzun boylular için sıkıntı olabilir. ben de bir ara düşündüm ama sonra baktım hakikaten küçük.

SYM Symphony SR125

35 Mesaj
24 Ocak 2014; 17:45:54 

Kendime motor bakarken bu konu ile karşılaştım, ama konunun aynısı "stompanato" arkadaşın kelimesi kelimesine 1 nisan 2013 tarihinde motorsikletle ilgili bir forumda şimdi sormak istediğim stompanato'ya hocam siz firma yetkilisi misiniz ?yada reklam amaçlımı konuyu açtınız bunları sormamın nedeni bu model hakkında bilgi almak istemem ama bunu tarafsız bir şekilde yapan arkadaşlardan almak istememyoksa bayiye gider sorarım,konu kelimesi kelimesine aynı olunca bir soğuma oldu bende aynı kişi olsanız diğer forumdaki ile neden kelimesi kelimesine 5 ay sonra aynı konuyu açtınız anlam veremiyorum ve amacınızı sormak istiyorum ne yapmaya çalışıyorsunuz ?
konuda bahsettiğim forum ve konu www.motosiklet.net/forum/scooter-maxi-scooter/121471-yamaha-d'elight-amator-inceleme.html

4381 Mesaj
24 Ocak 2014; 20:32:05 

Bende test sürüşüne çıkmıştım bu motorla çok hoşuma gitmişti,performansı,frenlemesi hacmine ve klasmanına göre gayet yeterli.

Vespa'ya tonla para vermeye hiç gerek yok Yamaha çok güzel bir motosiklet yapmış.

710 Mesaj
26 Ocak 2014; 22:33:05 

Firma yetkili değilim !
Bu konuyu açmamın sebebi, scooter araştırıyordum. beğendim gidip test ettim. fakat bana uygun olmadığına kanaat getirdim.

Ama bu scooteri beğenen fakat test edememiş arkadaşlara bir nebze olsun yardımcı olmak adına açtım.

Soğuyacak bişey yok. aksine bu forumu bilmeyen insanların üyesi olduğum diğer popiliritesi yüksek olan motosiklet.net de paylaştım.

Aksine bunun sizi rahatsız değil. mutlu etmesi lazım. bayiilere gittiğinizde altınıza test makinası vermiyor malesef.

Kullandığım scooterıda yazıyım hondanın pcx modeli...

Bu mesajda bahsedilenler: cemil88

370 Mesaj
28 Ocak 2014; 13:28:40 

quote:

Orijinalden alıntı: stompanato

Peki o zaman size önerebileceğim bir scooter var.

Sym symphony 125 cc 4 zamanlı tek silindirli 8.8 hp ( Çok şık makina 16. inç teker çapı size, bizim berbat yollarımızda max konfor sağlıycaktır )

Fiyatı 4.767 tl. ( Başlangıç için ideal bir scooter )

http://www.sym-tr.com/urun/symphony-sr-125/ İncelemeniz için linkini kopyaladım...

Dip not. Honda tr malesef bize paket motoru yolladığı için fizzy ve spacy gibi, ben bunları kişisel kullanımlar için şık bulmuyorum. ama pcx te ise durum farklı, fakat hondanın pcx ten başka sh 300 serisi varki oda vergiye takılıyor kısaca küçük hacimde 0 km scooterı yok ve tr getirmiyor. halbuki yurt dışında honda vision 110 honda sh 125/150 serileri var fakat honda bizim ülkemizi pazar bakımından kaale almadığı için durum böyle kısıtlanıyor. ps 150i ise üretimi durmuş bir scooterdır. üretimi durmuş bir motorunda sıfır olarak asla almam.
0
0

Yamaha Delight araştırırken bu topic'i okudum ve yazınız üzerine Sym Symphony'ye de bir baktım, sonuçta geçtiğimiz hafta füme bir symphony aldım.
Teşekkürler.

http://tahminkolig.blogspot.com.tr/

710 Mesaj
28 Ocak 2014; 19:11:34 

quote:

Orijinalden alıntı: kambochian

Yamaha Delight araştırırken bu topic'i okudum ve yazınız üzerine Sym Symphony'ye de bir baktım, sonuçta geçtiğimiz hafta füme bir symphony aldım.
Teşekkürler.

Çok şık bir scooter.
Kazasız belasız kullanmak nasip olsun.

7 Mesaj
15 Şubat 2014; 16:00:04 

internetten satışa sundum ama çıkmadı bir süre bende bayiye verdim.birde exenterla kaza yaptım büyük teker olmasına ragmen kayıp düşmüştüm o yüzden exenterdan soğumuştum birde ş.içinde gerçekten xenter bana biraz fazla geldi diyebilirim güç ve hızlanma açısından.bayiye verince evet bizim bws arada kaynamış gibi oldu :( ama şimdiki motorumu çok seviyorum Akvaryumcu olarak plakamıda aldım 20 akv .. şeklinde siyah reng tercih ettim şu an 840 km d'elight ım şimdilik memnum. bir an önce yaz gelsin istiyorum çünkü soğukta tadı çıkmıyor.

331 Mesaj
16 Şubat 2014; 5:34:00 

Sym Yamaha kadar kaliteli midir acaba?

710 Mesaj
16 Şubat 2014; 16:23:01 

Yamaha görsel açıdan honda dan çok daha yakışıklı motorları var.
Xenter'a bayılıyorum. fakat nasıl olduysa şartlar diyiyim, pcx aldım ve çok memnunum.
Fakat altını çiziyorum. servis kalitesi honda gibi olsa yedek parça vs hiç durmam yamaha ya geçerim.
Honda da dizaynırlar görme özürlü

Bu mesajda bahsedilenler: elzo

710 Mesaj
16 Şubat 2014; 16:24:07 

Kalite bakımından japonlar bir tık öndeler.

Bu mesajda bahsedilenler: tunewiki

21 Mesaj
2 Mart 2014; 10:37:24 

bende yaklaşık 10 gün önce bir yamaha d'elight aldım. depo kaç lt dikkat etmedim ama, 20TL'ye doldu. Yaklaşık 90km yol yaptım ve ibre yarıya yaklaştı, kullanıcı önerilerine dikkat ederek hiç saatte 50km üzerine çıkmadım. arka fren güvensizliği konusunda diğer arkadaşlara katılıyorum, bence diğer bir eksisi de, aynaların arkayı göstermede bence yetersiz kalması (sanırım motorun genişliğini daha makul tutabilmek için çok dışarı doğru açılmamış)

artıları ise; çok pratik, sessiz çalışan ve yakıt tüketimi olarak makul olması. benim ilk motorum ve ilk motor tecrübem, kıyaslayabileceğim sadece sürücü kursunun uyduruk sınav motoruydu. ilk motor olarak iyi bir seçim olduğunu düşünüyorum.

710 Mesaj
2 Mart 2014; 23:51:26 

Hayırlısı olsun.
İlk motor için çok yerinde bir karar.

Bu mesajda bahsedilenler: dt.erdenay

295 Mesaj
3 Mart 2014; 21:14:31 

quote:

Orijinalden alıntı: dt.erdenay

bende yaklaşık 10 gün önce bir yamaha d'elight aldım. depo kaç lt dikkat etmedim ama, 20TL'ye doldu. Yaklaşık 90km yol yaptım ve ibre yarıya yaklaştı, kullanıcı önerilerine dikkat ederek hiç saatte 50km üzerine çıkmadım. arka fren güvensizliği konusunda diğer arkadaşlara katılıyorum, bence diğer bir eksisi de, aynaların arkayı göstermede bence yetersiz kalması (sanırım motorun genişliğini daha makul tutabilmek için çok dışarı doğru açılmamış)

artıları ise; çok pratik, sessiz çalışan ve yakıt tüketimi olarak makul olması. benim ilk motorum ve ilk motor tecrübem, kıyaslayabileceğim sadece sürücü kursunun uyduruk sınav motoruydu. ilk motor olarak iyi bir seçim olduğunu düşünüyorum.

Nereden ve plaka ruhsat vs tam olarak ne kadar verdiniz. Yaklaşık son üç dört haftadır aslında pcx 125 de karar kılmıştım. 2014 modeli mayıs sonunda gelecek diyen 2013 ile arasında hiç bir fark yok diyen vs ki diyen bayii elemanları. Canımı sıktı beni tanıyan ve motor kullanan arkadaşlarda spacy 110 işini görür onu al diyorlar ancak spacynin tipi çok hoşuma gitmiyor bugün yamaha bayisinin önünden geçerken hem bakayım modellere diyerek bayiye girdim. Vespa modeline çok benziyor ve spacye nazaran daha hoş. Bu model için 4750 + 700 plaka kasko ruhsat vs
Xenter 150 için 7900 + 700 istedi. Peşin alırsam 105 tl de hediye çeki var. Kredi kartına vade farksız 5 taksit yapıyor ancak hediye çeki yok.
Kredi kartınin kesim günü ayın 7'si dün olsaydı kesim motoru alacaktım hemen. Ama iyiki 7 si imiş en azından düşünme ve istişare günü oldu benim için.

21 Mesaj
4 Mart 2014; 10:23:11 

quote:

Orijinalden alıntı: emr_78

Nereden ve plaka ruhsat vs tam olarak ne kadar verdiniz. Yaklaşık son üç dört haftadır aslında pcx 125 de karar kılmıştım. 2014 modeli mayıs sonunda gelecek diyen 2013 ile arasında hiç bir fark yok diyen vs ki diyen bayii elemanları. Canımı sıktı beni tanıyan ve motor kullanan arkadaşlarda spacy 110 işini görür onu al diyorlar ancak spacynin tipi çok hoşuma gitmiyor bugün yamaha bayisinin önünden geçerken hem bakayım modellere diyerek bayiye girdim. Vespa modeline çok benziyor ve spacye nazaran daha hoş. Bu model için 4750 + 700 plaka kasko ruhsat vs
Xenter 150 için 7900 + 700 istedi. Peşin alırsam 105 tl de hediye çeki var. Kredi kartına vade farksız 5 taksit yapıyor ancak hediye çeki yok.
Kredi kartınin kesim günü ayın 7'si dün olsaydı kesim motoru alacaktım hemen. Ama iyiki 7 si imiş en azından düşünme ve istişare günü oldu benim için.

Kızıltopraktaki delta motor dan aldım. plaka, ruhsat, sigorta vs 700TL ye mal oldu. ve sanırım notere de 80TL gibi bişey vermiştim. Bana da 2014 ve 2013 model arasında bir fark olmadığını bayideki yetkililer söyledi, aslını astarını çok bilemeyeceğim. Fuarda sergilenen model de benimkiyle aynıydı, ama kaç model olduğuna dikkat etmedim. Rakam olarak da kredi kartı tek çekim 4500TL ödedim. Ben bayiden (satış temsilcisi davut) ve motorumdan çok memnunum, ama diğer markalar nasıldır, tamamen tecrübesiz olduğum ve direksiyonuna oturduğum ilk motor olduğu için kıyaslama yapamayacağım.

295 Mesaj
4 Mart 2014; 11:28:34 

çok teşekkürler yanıtınız için.

2014 ile 2013 arasındaki fark derken aslında honda pcx i kastetmiştim. forum sitelerinde ve yabancı sitelerde 2014 honda pcx e beş altı özellik eklenmiş. Türkiyede ise bize mayıs sonu gibi gelir 2014 kasa ama hiçbir fark diyerek ya yalan söylüyorlar. Yada türkiye ye 2014 model gelmeyecek sanırım.

Kredi kartı ekstre kesim tarihi 7 mart o yüzden bekliyorum ve biraz daha araştırma yapıyorum. Görüntü olarak gayet güzel bir motor d'elight. Bir yanım spacy alacağıma bunu al diyor ve ağır basıyor. diğer yanımda acele etme zaten ehliyetinin çıkmasına iki üç hafta var diyor.

Bu motor sevdası cidden delilikmiş. Direksiyon sınavında bile süre 30 dakika değilde iki saat olsa yine dolaşırdım.

Aslında istediğim özellik daha çok
ara ara takım elbise ile kullanacağım için scooter,
görüntü hoş olsun. Honda Spacy'e bu yüzden biraz soğuk bakıyorum.
güvenli park yerim ve garaj olmadığı için apartman önüne kilit, branda ve alarm ile bu sorunu çözmeyi düşünüyorum.
çok fazla para vermek istemiyorum şu an için motora en fazla 5500 civarı olmalı
En önemlisi Bana tamirdi vs idi sıkıntı çıkarmasın. Düzenli ve titiz kullanırım. Bakımlarını ihmal etmem hayatta.
Üst model veyahut istediğim zaman 2. el pazarı daha rahat satılabilsin. Hemen satılmasa bile üç dört ay içerisinde elimden çıkabilmeli. (kymco bile hoşuma gitmişti ama ikinci el pazarı bayağı zayıf anladığım kadarıyla o yüzden bu modeli de es geçtim.)
gidip dönüş hafta içi 14 ila 16 km arası yol yapacağım. Hafta sonları keyfe keder belki kullanırım. Şehir dışına büyük ihtimal pek çıkmam ki şehir dışı için sanırım 150 cc bir motor almak daha mantıklı. Bu yüzden işimi 110 cc ve üzeri görür diye düşünüyorum.

Aksilik olmazsa fikirlerim değişmez ise d'elight da karar kılacağım sanırım.

Garaj ve site gibi güvenli park yeri olmayan arkadaşlar acaba kilit, branda alarm hangi model ve özellikte karar kıldınız.

Tabi montdu, kask dı bunları da almış değilim. motoru aldığım gün bunlarıda alacağım ama bayi yerine farklı dükkanlardan almayı öneriyer birkaç arkadaş. Hele bi motor olsun evin önüne bir park edeyim de sonrasında onlar kolay diyerek şimdilik sallıyorum bu ekipmanları. Ama ucuz kask alma ve çene açılır kask yerine tam kapalı kask önerdiğini gördüm hep kişilerin.

Biran öne motora kavuşma hevesi içerisindeyim. Cidden deli bir sevdaymış bu motor. Ufak motorda olsa büyük motor da olsa güzel bir sevda. Heleki istanbul trafiği için güzel bir sevda. Keşke türkiyede vergisiydi vs di daha cazip hale gelsede kişiler tek kişilik araba kullanacağına araba yerine motora binseler trafik bir nebze olsun rahatlar.

Herkese keyifli sürüşler.

295 Mesaj
4 Mart 2014; 12:53:47 

biraz araştırma yapıyorumda sanırım genel sorun olarak arka frenler çok iyi değil, çukurlara girmemek gerekiyor. bir depo benzinle 150 km civarı gidilebiliyor.

ikinci eli çok hızlı satarmı bilemiyorum. Arkadaş terazi burcuda değilim ki kararsız olayım. Ama insan acıyor birden al 5500 ver. daha 500 km olmadan tüh ya keşke şunu alsaydım deyip en az bin tl zararla satmak. ki hemen piyasası olur mu onuda bilemiyorum.

7 Mesaj
4 Mart 2014; 15:57:46 

arkadaşlar d'elight la 840 km ile depoyu doldurdum 960 km de şbre sondaydı tekrar doldurdum 20 lt lik 4 lt re buda demek oluyor 20/120=0.166 kuruş yakıyor ama ben biraz sert kullanıyorum motoru düz yolda 70-80 falan rodaja pek bakmıyorum o yüzden yakıtta artıyor tabiki

60 Mesaj
5 Mart 2014; 14:12:47 

motorun tasarımı çok güzel, hatta mükemmel ama bu motor biraz daha cüsseli olmalıydı. bence o zaman daha çekici olabilirdi.

21 Mesaj
29 Mart 2014; 22:13:14 

benim başıma şöyle bişey geldi; benzin deposunda ibreyi sıfırda gördüm, ama ışık yanmadığı için durumun aciliyetini kavrayamadım. neyseki motor benzin istasyonuna 100m mesafede durdu da, uğraşmak zorunda kalmadım (benzin ışığına aldanmamak lazım)

böylece 40TL benzinle, sonuna kadar kullanarak 340km gidebildiğimi test etmiş oldum. daha önce de bahsetmiştim, motorun en önemli sorunu aynaları, arkayı pek iyi göstermiyor, ama onun dışında ben hala çok memnunum.

30 Mesaj
31 Mart 2014; 22:38:25 

Merhaba Arkadaşlar

30 Mart itibari ile bende Yamaha D'elight kullanan arkadaşlar arasına katıldım.

Almayı düşünen arkadaşlar için tecrübelerimi paylaşmak istedim.

Motoru İzmir yamaha yetkili bayisi izmotodan aldım.

Ayrıca arka - ön krom koruma barları ve krom gidon topuzu aksesuarlarınıda aldım.

Liste fiyatları
Krom gidon topuzu 50 TL
Krom koruma barları ( Set ) 350 TL
Motor : 4600 TL

Fiyatlandırmaya girmişken Ruhsat plaka masrafları bilgisinide vereyim.
Motoru zaten ÖTV ve KDV dahil alıyorsunuz.Yapacağınız tescil - ruhsat - plaka gibi işlemleri ben kendim hallettim ve bir gün sürdü ( İzmir - Alaçatıda )

Önce sigortacıya gidip 260 TL verdim. ilk sigorta ücreti yüksek oluyor.
daha sonra sigortacıdan ek-1 dosyası hazırlamasını istiyorsunuz. Hazırlayıp dosya olarak verdiği Ek-1 için 30 TL
Trafik tescile bu dosyayı vermeniz yeterli trafik tescil sizden 163 TL masraf istiyor.
Son olarak plaka için 20 TL veriyorsunuz.

Yani bana ortalama 5500 TL gibi bir rakama mal oldu. Aksesuarlar dahil.

Kullanım aşamasına gelince. Motoru İzmir Bayraklıdan - Alaçatıya getirdim. yaklaşım 100 km. İlk kullanım olarak sele oldukça raha geldi. Motor sesi yol boyunca hiç rahatsız etmedi ( çalıştığını bile anlamıyorsunuz ) Performans olarak rodaj döneminde olduğu için 60km yi geçmedim. Direnaj malzemeleri çok kaliteli. Başka bir arkadın söylediği gibi geri görüş açısı biraz dar. Ama çok rahatsız edecek kadar değil. Bagaj içine tam kask sığmıyor. Yarım kask rahatlıkla sığıyor. Ama uzunlamasın geniş bir bagajı olduğunu söylyeyim. Bir çok malzeme alıyor içine. Yakıt olarak rodaj döneminden sonra net rakamlarıda paylaşırım. Ama bu konu içinde belirten arkadaşlar gibi 2 LT gibi olacağını tahmin ediyorum. Fabrika verileri 100 km de 1,8 LT ( Bayisindeki ilgili arkadaşda söyledi )

Sormak istediğiniz birşey olursa veya aklıma gelenleri zaman buldukça paylaşırım.

Yamaha D'elight

94 Mesaj
4 Nisan 2014; 10:48:44 

merhabalar
Geçen km'ye oranla otomobil bakım ücretlerini aşan bakım ücretleri nedeniyle kıl olduğum aprilia scarabeo mu sattım. Arada şehir dışına da çıkıyorum diye almıştım bu motoru. şimdi sadece şehir içinde kullanacağım bir motor ararken çevremin yoğun baskısı ile pcx alsam mı diyordum. Açıkçası retro görünümlü motorları daha çok seviyorum ve bu yüzden pcx görünüm olarak beni cezbetmiyor, 2014 modellerin farklı olup olmadığı,150 lik versiyonun gelip gelmeyeceği konusunda herkesin farklı şeyler demesi de canımı sıktı açıkçası.

Neyse, bir de Yamaha bayiine uğrayıp Xcity ye bakayım dedim ama delight'ı gördüm ve çok hoşuma gitti, x city de şehir içi için büyük ve hantal bir motormuş gibi görünüyor. Çok uzun yol yapmayacak kişiler için motorun sıvı yerine hava soğutmalı olmasının, motorun bakım giderlerini karmaşıklığını dolayısıyla sorun çıkartma riskini azaltacağını düşünüyorum. Yanılıyor muyum. Maksimum 20 km'lik mesafeler için nasıl bir scooter sizce delight. BU arada boyumun 190 kilomun 95 olduğunu ekleyeyim.

Bir de Yamaha ile daha önce müşerref olmuş arkadaşlardan, servis kalitesi, yedek parça stoğu konusunda yamaha hakkında yorumlarını almamız mümkün mü acaba?

1716 Mesaj
4 Nisan 2014; 12:25:39 

Hocam Delight senin için biraz küçük değil mi? Bayide denediniz mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

1218 Mesaj
4 Nisan 2014; 13:31:14 

quote:

Orijinalden alıntı: bufalu

merhabalar
Geçen km'ye oranla otomobil bakım ücretlerini aşan bakım ücretleri nedeniyle kıl olduğum aprilia scarabeo mu sattım. Arada şehir dışına da çıkıyorum diye almıştım bu motoru. şimdi sadece şehir içinde kullanacağım bir motor ararken çevremin yoğun baskısı ile pcx alsam mı diyordum. Açıkçası retro görünümlü motorları daha çok seviyorum ve bu yüzden pcx görünüm olarak beni cezbetmiyor, 2014 modellerin farklı olup olmadığı,150 lik versiyonun gelip gelmeyeceği konusunda herkesin farklı şeyler demesi de canımı sıktı açıkçası.

Neyse, bir de Yamaha bayiine uğrayıp Xcity ye bakayım dedim ama delight'ı gördüm ve çok hoşuma gitti, x city de şehir içi için büyük ve hantal bir motormuş gibi görünüyor. Çok uzun yol yapmayacak kişiler için motorun sıvı yerine hava soğutmalı olmasının, motorun bakım giderlerini karmaşıklığını dolayısıyla sorun çıkartma riskini azaltacağını düşünüyorum. Yanılıyor muyum. Maksimum 20 km'lik mesafeler için nasıl bir scooter sizce delight. BU arada boyumun 190 kilomun 95 olduğunu ekleyeyim.

Bir de Yamaha ile daha önce müşerref olmuş arkadaşlardan, servis kalitesi, yedek parça stoğu konusunda yamaha hakkında yorumlarını almamız mümkün mü acaba?

X-City kullanmış biri olarak kesinlikle X-City alın derim. Sizin kalıbınızdaki biri için ideal bir makina, daha konforlu sürüşü olan bir makina görmedim şimdiye kadar. Şuan x-max 400 kullanıyorum ama x-city i arasıra özlemiyor değilim.

136 Mesaj
4 Nisan 2014; 14:36:08 

Şirinevler'de bulunan Yamaha bayiine gittim. Orada yoktu motor, hepsini satmışlar, inceleyemedim ama ben bayii hakkında yazmak istiyorum; gitmeyin oraya, alışveriş yapmayın oradan. Bu meşhur; sanki müşteri değilmişsiniz de, borç istemeye ya da dilenmeye gelmişsiniz gibi muamele orada da mevcut. Satış sorumlusu yoktu, bir yere kadar gitmişti, oradaki bir eleman ilgilenmeye çalıştıysa da, çocuğun yapabileceği bir şey yoktu. İçeride ofisinde oturan sümsük (herhalde müdür) yerinden kalkmaya tenezzül etmeden ukala ve ters(!) bir şekilde bağırarak müdahale etmeye ve hem bize cevap vermeye, hem de çocuğa ''şunu yap, bunu yap, telefonunu al'' gibi emir vermeye başladı. Arkadaşım adamı dövmek istedi, o derece yani, ben sakin kaldım. Böyle ukala ve terbiyesizlerden çok var. Tek yapılacak olan ise oradan alışveriş yapmamaktır. Satış yapmayı, müşteriyle konuşmayı ne zaman öğrenecek bu motosiklet satıcıları? (İstisnai insanları tenzih ederim!)

Kaan