Şimdi Ara

Piranha formattan sonra dokunmatik çalışmıyor!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
5.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, arkadaşımın piranha tab 3 (rockchip 3066) ekran desenli kilit şifresi unutulduğu için format çektim. yükleniyor tablet açılıyor ama dokunmatik çalışmıyor. 3-4 kere daha rk tool ile piranhanın kendi format aracı ve sitesindeki romu kulanarak faormatlamama rağmen dokunmatik çalışmam da çalışmam diyor. tecrübesi olan arkadaşlar varsa lütfen yardım bekliyorum....

• quote:

Orijinalden alıntı: daimbey

Arkadaşlar, arkadaşımın piranha tab 3 (rockchip 3066) ekran desenli kilit şifresi unutulduğu için format çektim. yükleniyor tablet açılıyor ama dokunmatik çalışmıyor. 3-4 kere daha rk tool ile piranhanın kendi format aracı ve sitesindeki romu kulanarak faormatlamama rağmen dokunmatik çalışmam da çalışmam diyor. tecrübesi olan arkadaşlar varsa lütfen yardım bekliyorum....

arkadaşım sorununu çözebildin mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyhat

quote:

Arkadaşlar, arkadaşımın piranha tab 3 (rockchip 3066) ekran desenli kilit şifresi unutulduğu için format çektim. yükleniyor tablet açılıyor ama dokunmatik çalışmıyor. 3-4 kere daha rk tool ile piranhanın kendi format aracı ve sitesindeki romu kulanarak faormatlamama rağmen dokunmatik çalışmam da çalışmam diyor. tecrübesi olan arkadaşlar varsa lütfen yardım bekliyorum....

serviste çözdüler, benim değildi arkadaşındı ama servis facialarından o tablette nasibini almış, çerçevesinde ufak bir çatlak oluşmuş

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: seyhat

quote:

serviste çözdüler, benim değildi arkadaşındı ama servis facialarından o tablette nasibini almış, çerçevesinde ufak bir çatlak oluşmuş

Ben bukadar kötü ve ilgisiz servis görmedim ya tabletimin ekranı kırıldı tamire verdim 1 ay sonra çağırdılar oldu gelin alın diye gittim almaya aldım cihazi tam çıkıyordum dedim bir bakayım napmışlar ve bir baktımki cihazı aynı şekilde geri vermisler ekranı kırık bir sekilde sonra bir kere daha verdim gittim biraz daha sert konuştum gine aradılar gittim almaya bu seferde sizin dediğiniz gibi ekranda bir çıkıntı vardı iyi takamamışlar yine en sonunda cihazı yenisiyle değiştittirdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Önce en alttaki satırı oku

Pirananın(okunduğu gibi :) servis konusunda bir facia olduğunu başka bir konuda bastıra bastıra belirtmiştim.

Ben cihazı aldıktan yaklaşık 1 ay sonra 15 cm yerden düştü ve ekranı çatladı ve doğal olarak dokunmatik ön panel işlem göremez hale geldi .
    Piranha ürün ekranı için 150 TL fiyat çekti,çığlık attım.
    Daha sonra tableti neredeyse 3-4 ay hiç kullanmadım,hatta forumda çatlak ekranlı piranha adı altında 150 TL ye satmaya çalıştım,kimse yanaşmadı.(Ben olsam bende almam)
    Bir gün bir araştırma yaptım ve Avcılarda bir yerde 65 TL ye ekranı buldum,arkadaşında Pendiğe servisi varmış benim içinde çok iyi olmuştu gelirken getir dedim, buluştum ve ekranı aldım kendim montajını yaptım(epey zor :)
    Aradan 1-1,5 ay kadar geçti,tablet kendiliğinden kapandı ve açıldığında dokunmatiğinin çalışmadığını gördüm.Epey can sıkıcı bir durumdu önce donanımsal bir arızamıdır diye tableti söktüm ama gözle yapılan incelemede herhangi bir problem göremedim,soketleri tak çıkar vs..basit işlemler yaptım ama olmadı,yonga setlerinde yürüyen çizgilere baktım deformasyon vs birşey yoktu,soket uclarında eğilme vs..bişey de yoktu -ki zaten bu nların olması için tabletin ciddi darbe görmesi gerekiyordu ama öyle bişeyde olmadı?..(acaba oldu mu,bizim veletler tabletin üzerinden mi geçti?..Çünkü tableti kapanmış şekilde bulduğumda evin ortasında yerde cansız yatıyordu,çocuklar tepmiş olabilirleymiydi? bu ihtimali şimdi düşündüm de mantıklı geldi :) Neticede sorunu çözemedm ..bir süre wifi mause ile kullandım ama nihayetinde bu bir tabetti ve bu şekilde kullanımı mantık dışııydı:)

Daha sonra piranhanın web sitesnden edindiğim güncellemeleri yükledim belki düzleir diye ama nafile hiç bir değişiklik olmadı.

Forum ssitelerinden birinde benzer bir oerum okudum, piranha yetkilileri (muhtemelen çaycı kendisi) ürünün yazıılımsal bir sorun nedenyle dokunmatik arızası verdiğini ve web sitesindeki güncelleme dosyalarında hata olduğunu,kendilerine gönderdiklerinde sorunu giderebileceklerini yazmışlar.Ve sorunu yaşayanda aynısını yapmış velasıl sorun çözülmüş.
    Bu nasıl bir mantıktır anlamış değilim.
    Ben cihazımı tekinik servise göndermeden sorunu çözmeye çalışıyorum.Gerçi hala bir ilerleme olmadı :) Ama anlaşıldığı üzere bunlar tam bir müşteri kazıklayıcısı.
    Bir gelişme olursa buradan paylaşacağım.

Eğer bir sorun yazılmdan kaynaklanıyorsa günümüz dünyasında sorunu herkesin kendinin çözebileceğine inanrım -ki bugüne kadar teknik arıza yaşadığım(yazılımsal) tüm elektronik aletlerimde sorunu kendim çözdüm.Çünkü servisin kullandığı yazılımı internette iyi bir araştırmadan sonra herkes bulabilir ve hatta nasıl yapacaklarına dair videolar boy boy..(istisnai durumlarda var )
    Aslında donanımsal arızlarda da hangi donanımda arıza olduğunu tespit edebilirseniz kendiniz alıp değiştirin derim.(Ama unutmayın bu dediklerimi yaptığınızda daha büyük sorunlara neden olma ihtimaliniz de var)

Bu kadar uzun yazıyı görenler sonunda sorunun çözümüne ulaştığım kanısıyle okumuş olabilirler ama yok hala çözemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyhat -- 28 Eylül 2013; 11:28:08 >

• arkadaşlar aynı sorun bende de var pıranha yetkılı servısıne nasıl ulastınız peki ?
  • bende codegen tablette gua guncelleme yaptim ama dokunmatik off oldu nasil eski haline getirebilir acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.