Şimdi Ara

Analiz : Windows Phone, Avrupa'da yüzde 8.3 pazar payına ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : Windows Phone, Avrupa'da yüzde 8.3 pazar payına ulaştı

Microsoft'un Nokia'yı satın almasıyla birlikte Windows Phone ekosistemine hareketlilik geleceği düşünülürken, ekosistem Avrupa'da pazar payını artırmaya devam ediyor.

Kantar tarafından yapılan analize göre Windows Phone işletim sistemi; İngiltere, İspanya, Fransa, Almanya ve İtalya'dan oluşan 5 büyük pazarda ortalama yüzde 8.2 pazar payına erişmiş durumda. Bir yıl önceye göre 3.3 puanlık bir artış söz konusu. Windows Phone en yüksek pazar payına yüzde 12 ile Meksika'da ulaşmış durumda. Çin'de yüzde 2.5, ABD'de yüzde 3.5 pazar payı mevcut.

Android işletim sistemi en yüksek pazar payına İspanya'da yüzde 89.9 ile ulaşmış durumda. Avrupa ortalaması yüzde 69.1 iken genel ortalaması ise yüzde 65 civarında. 

iPhone ise en yüksek pazar payına memeleketi ABD'de yüzde 43.4 ile ulaştı ve yüzde 51 paya sahip Android işletim sistemini zorlamaya başladı. iPhone'un Android'i zorladığı ikinci ülke ise İngiltere. Burada iOS işletim sistemi yüzde 31, Android işletim sistemi yüzde 55 pazar payına sahip.

Bununla birlikte bazı ülkelerde yüzde 6'ya kadar düşen pazar payı ve yüzde 18'lik Avrupa ortalaması ile genel pazar payı  yüzde 19 civarında. 

BlackBerry işletim sistemi sadece Meksika'da yüzde 10 pazar payına ulaşırken, hiç bir ülkede yüzde 4 seviyesini geçemiyor. Bu bakımdan genel ortalaması yüzde 3 civarında kalıyor.

Önümüzdeki dönemde standart işletim sistemli telefonlardan akıllı telefonlara geçişin artacağı ve Android ve iOS işletim sisteminin pazar paylarını artıracağı belirtiliyor.  

• wındows phone 8 GDR3 guncellemesı ıle daha fazla bır pay elde edecek..

• çöp

Lan beyaz yazıyı görmediniz hemen eksilediniz

The boomb has been planted

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Neighbourhood -- 5 Eylül 2013; 14:45:26 >
  • Microsoft un ciddi calisma yapmasi lazim, ana ekran icin tasarladigi yeni arayuz gibi diger menulerde ve ekranlarda benzer yenilikler getirmesi gerekli, suanki sistemde cezbedici hic birsey yok..

• Rakamlar çok düşük , windows bir an önce marketini genişletmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

wındows phone 8 GDR3 guncellemesı ıle daha fazla bır pay elde edecek..

Nokia microsofta satıldıktan sonra gördüğüm herkes elindeki lumiayı satmaya başladı. Bana kalırsa çok düşük olan bu oran dahada düşer 2014te raporlara bakmak lazım.

• Markete önem vermedikleri, sosyal uygulamaları (facebook,twitter, instagram) andorid, ios sevisine getirmedikleri sürece malesef bi şey olmayacak. Gençler hep bunlara önem veriyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhans19

quote:

Nokia microsofta satıldıktan sonra gördüğüm herkes elindeki lumiayı satmaya başladı. Bana kalırsa çok düşük olan bu oran dahada düşer 2014te raporlara bakmak lazım.

birincisi, satılmış telefon pazarpayına katkı yapmıştır bir defa, alınmıştır. ikincisi, ben lumia 920 başlında ve 925 başlığında Lumia'mı satacağım çünkü Microsoft aldı diyen görmedim. kaldı ki bence microsoft artık işletim sistemine ve lumia'ya daha çok özen gösterecek, çünkü lumia ailesi microsoft'un öz evladı konumunda.

yine de nokia'nın satılmasına üzülmedim değil. umarım nokia'nın çizgisi bozulmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: insunwetrust

quote:

quote:

birincisi, satılmış telefon pazarpayına katkı yapmıştır bir defa, alınmıştır. ikincisi, ben lumia 920 başlında ve 925 başlığında Lumia'mı satacağım çünkü Microsoft aldı diyen görmedim. kaldı ki bence microsoft artık işletim sistemine ve lumia'ya daha çok özen gösterecek, çünkü lumia ailesi microsoft'un öz evladı konumunda.

yine de nokia'nın satılmasına üzülmedim değil. umarım nokia'nın çizgisi bozulmaz.

O anlamda demedim zaten. Herkes lumiasını satıyordan amaç insanların güveni sarsıldı ileride alacakları telefon wp olmayacak. Forumda satan olmayabilirde benim nokia haberlerinde gördüğüm hep bu.

• insanların bu tarz reaksiyon göstermeleri doğal, bunu tersine çevirerek daha da dikkat çekici işler yapmak ms'ın elinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fadafaka

çöp

The boomb has been planted.

/>
  • quote:

Orijinalden alıntı: beray07

Kalite , stabilite ve yeni bir deneyim icin 925 e gececegim.

720 mi alayım 925 mi alayım tam karar veremedim. 925 çok pahalı .aradaki farka değer mi emin değilim. batarya süresi ve renkli kasası ile 720 dikkatimi çekiyor. 2 yıl kullansam yeter.bir de hafıza kartı takılabilmesi güzei. 925de 32gb için +150 tl istiyolar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

quote:

Kalite , stabilite ve yeni bir deneyim icin 925 e gececegim.

720 mi alayım 925 mi alayım tam karar veremedim. 925 çok pahalı .aradaki farka değer mi emin değilim. batarya süresi ve renkli kasası ile 720 dikkatimi çekiyor. 2 yıl kullansam yeter.bir de hafıza kartı takılabilmesi güzei. 925de 32gb için +150 tl istiyolar.

920 alın derim.32 gb ve skydrive ile 39 oluyor.925 ten tek farkı kasa yapısı.0 ını 1000-1100 e bulmak mümkün.İkinci ele girerseniz 0 720 fiyatına 920 alırsınız full kutu garantili vs.720 nin ömrü kısa ama 920 2 yıl götürür derim :)

çok kalın çok kaba ... mat sarı olsaydı alabilirdim gerçi ama siyah hariç hepsi parlak kasaya sahip.

• quote:

quote:

Bu cocuga cok guluyorum ya.
  • wp en iyisi. sağlam geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

quote:

Orijinalden alıntı: Fadafaka

çöp

The boomb has been planted.

/>

/>

• quote:

Orijinalden alıntı: redbest

quote:

quote:

Aynaya bak daha çok gülersin böyle insanmı olur diye

• quote:

quote:

quote:

quote:

gecen ay bu çocuğun maaşını yatırmamış samsung etrafta yoktu geri geldiğine göre yatırmış demekki

• quote:

quote:

quote:

quote:

Her konuda WP8'i kötülemek ne kadar mantıklı da kendini savunuyorsun ki? Ne kuyruk acın var bu kadar?

• quote:

Orijinalden alıntı: Komi

quote:

quote:

quote:

quote:

Her konuda WP8'i kötülemek ne kadar mantıklı da kendini savunuyorsun ki? Ne kuyruk acın var bu kadar?

Ne acım olacak görünen durumu aktarıyorum. Niye bilmeyen cahiller yanlış yollara sapsınki.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.