Şimdi Ara

Sony Xperia Z1 Ön İnceleme 'Sony'nin bütün harikaları bir arada' (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
233
Cevap
1
Favori
16.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blackzeros

tff yeeaaaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkn365

Arkadaş gelmişler kulaklık girişini açık yapmışlar. Bende Xperia Z var. Bi müzik dinlicez yok kapakçığı aç, dinledikten sonra kapat falan uğraştırıyor sinir bozuyor. Madem bunu açık yapabiliyorsunuz, öyle bir teknoloji var elinizde Xperia Z ye de koysanıza. Değil mi

Teknoloji var ellerinde ama birden piyasaya surmuyorlar. Nedenini anlamissindir zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkozcann

bekleniyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Mactavish-

quote:

Orijinalden alıntı: prof.exx

Japonlar özel hayat nedeniyle tek açıdan görülen telefon üretmenin derdindeler, yarın bir gün Türkiyeye gelince bu açı meselesini sorun edenler "anaaa gerçekmi acaba" diye incelemek için sıraya girecekler heryerde havası yapılacak, yanınızda biri olsa bile telefonu sizden başkası göremeyecek burda hala yandan bakınca görüntü bozuluyor diyenleri görünce zorla güldürüyosunuz adamı

Hadi onuda geçtim her açıdan net görünen telefonunuz var diyelim allah aşkına birisi bana söylesin günde kaç dakika kaç saat yamuk bakıyor telefona?? Bende xperia z var yav şu açı meselesini bir an olsun farketmedim umursamadım

Telefona düz bakılır ve samimi olarak söylüyorum telefon şuan önemde duruyor harbiden abartıldığı kadar değil, 5 aydır xperia z kullanıyorum sadece 1 saniye bile sorun olmadı 3 4 kişi yan yana film izlediğim oldu arkadaşlarla, 5 inç bir telefona yamuk yumuk bakan adamın aklından şüphe ederim ben

Donanım kamera sağlamlık hikaye önemli olan o telefon yamukda kullanılabiliyor mu ?

Mesela ben düz kullanmam yan yatırırım öyle kullanırım daha karizma oluyor o yüzden Sony pek tercih edilmiyor o kadar para vericem ekrana yamuk bakamıcam olur mu hiç böyle saçmalık.

Adamın kafası yamuk mesela nasıl kullanacak telefonu. Sony yamuk kafaları hiç düşünmüyor.

Bu nasıl bir yorumdur arkadaş diye okumaya başlamıştım

• Engin.OK kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Engin.OK

quote:

Orijinalden alıntı: Mactavish-

quote:

Japonlar özel hayat nedeniyle tek açıdan görülen telefon üretmenin derdindeler, yarın bir gün Türkiyeye gelince bu açı meselesini sorun edenler "anaaa gerçekmi acaba" diye incelemek için sıraya girecekler heryerde havası yapılacak, yanınızda biri olsa bile telefonu sizden başkası göremeyecek burda hala yandan bakınca görüntü bozuluyor diyenleri görünce zorla güldürüyosunuz adamı

Hadi onuda geçtim her açıdan net görünen telefonunuz var diyelim allah aşkına birisi bana söylesin günde kaç dakika kaç saat yamuk bakıyor telefona?? Bende xperia z var yav şu açı meselesini bir an olsun farketmedim umursamadım

Telefona düz bakılır ve samimi olarak söylüyorum telefon şuan önemde duruyor harbiden abartıldığı kadar değil, 5 aydır xperia z kullanıyorum sadece 1 saniye bile sorun olmadı 3 4 kişi yan yana film izlediğim oldu arkadaşlarla, 5 inç bir telefona yamuk yumuk bakan adamın aklından şüphe ederim ben

Donanım kamera sağlamlık hikaye önemli olan o telefon yamukda kullanılabiliyor mu ?

Mesela ben düz kullanmam yan yatırırım öyle kullanırım daha karizma oluyor o yüzden Sony pek tercih edilmiyor o kadar para vericem ekrana yamuk bakamıcam olur mu hiç böyle saçmalık.

Adamın kafası yamuk mesela nasıl kullanacak telefonu. Sony yamuk kafaları hiç düşünmüyor.

Bu nasıl bir yorumdur arkadaş diye okumaya başlamıştım

Oyle sacmaliga boyle sacma bir paragraf :)

• Arkadaslar bende bu arada note 2 var ana menü de ekran daha canli ama fotolar ve videolara gelince parlaklik renk kalitesi falan sony cidden asmis note 2 yaninda kotu kalıyor o yizden ekrana birsry demeden once tekrar dusunmek gerekli

• bu arada makinede ois yok dendi ama steadyshot ozelligi var kamerada video cekerken devreye giriyor olabilir ayrintili bir inceleme gormedim henuz bu durumu aciklayan.

• quote:

Orijinalden alıntı: blackzeros

steady shot baya işe yarayacak gibi duruyor.

http://www.youtube.com/watch?v=hjYUDZXVKPs
    http://www.youtube.com/watch?v=j0OwZQ5HAfM
    http://www.youtube.com/watch?v=QTeUV0gb5sc

telefon gercekten buram buram kalite kokuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: aybey

İşin enteresan tarafı; düne kadar 4Kya ne gerek var dineler, a gördün mü 4k yok diyor. İyi de bir çoğunuz samsungda yok sanınca 4k ne gerek var ounca bak gördün mü koymamış yazıyorsunuz. Sonynin 4k söylentisi olmasa diğer markalarda zor görürdünüz 4kyı. Alüminyumun öz kütlesi ve özgül ağırlığı plastikten daha fazla olduğu için note 3den küçük olmasına rağmen daha ağır olmazı normal değil mi? Kaldı ki; adamlar ip57/58 standartlarını önde Dragontrail arkada gorilla 3 cam kullanacakları söyleniyordu. HA bu kamerada ayrıca 3x Clear Image Zoom (Bir çok site buna Optic Zoom demiş) yakınlaştırma ve görüntü sabitleme var. Ayrıca o incelikte 6 tane lens var. he arkadan aydınlatmalı RS sensör olduğunu da unutmamak gerek. Hepsi bu ağırlığın içinde. Bak bu da parçaları:http://www.gsmarena.com...g&idReview=977&idPage=1 Note 3 168g, Z1 170g. O kadar hassas terazi ayarında eliniz var ki 2 gramlık ağırlığı hissedeceksiniz emin olun(!) Hangi sensör eksik? Z1de Iryok. S4de termometre vardı yanılmıyorsam, hadi bunda da olsun. Başka? Bana gör 4Kolmayıldı, olmaması bir eksik ancak yazılımla düzeltilebilir. Belki de 4k ve saniyede 60 kare resim almak video kayıttı sırasında ısınmaya neden olarak pil tüketimini artırıyordur. Ancak Z1 Time Burst özelliği ile 2 saniyede 61 tane fotoğraf çekebiliyor. Yüksek çözünürlükte bu kadar resim çekebilmesi, Ful HDde de Video kaydını 60 kare saniye yapabileceğini düşündürüyor. (bilirsiniz Ful HD 1080p görüntülü TVlerimiz 2-8 megapiksel resim verir. yani izlediğimiz bir çok filim tv ekranımızda 2-8 megapiksel kalitesinde görünür. Elimizdeki kamera zaten 20 megapiksel. %60 düşük çözünürlükte saniyede 60 kare fhd veya 4k video çekebileceğini, bununda işlemcin doğal desteği olması nedeni ile yazılımla mümkün olabileceğini düşünüyorum) Zenon Flaş olmamasını bende eksiklik olarak görüyorum ancak HDR ve Arkadan aydınlatmalı Exmor RS algılayıcının varlığından dolayı gereksinim olmadığını söylemek mantık dışı olmayacaktır her halde. Ram: Android işletim sisteminin aşırı kaynak tüketimi nedeni ile gelecek için 3 GB ram konulabilirdi. Tüm telefonlar aşırı kazık fiyat satılmakta hiç bir telefon 1500 TL üzeri fiyatı hakketmiyor. Ancak 1500 TL üzerinde para verip de alınacak telefonlar arasında vereceğini parayı hakkedeceklerden bir tanesi. iphoncu olmasam da ödeyeceğiniz parayı yazılım desteği nedeni ile iphondan başka hak edecekte yok ne yazı ki. Asistanım 3gs kullanıcısı, 6. sürüme kadar çatır çatır güncelleme aldı. ne yazık ki aynı dönemde android alanların çok büyük bir bölümü resmi güncelleme alamadı ve hep canogen gibi 3. taraf yazılımlarla telefonlarını güncelleme k zorunda kaldılar.

Aynen, haklısınız, yalnız bir iki şey eklemek isterim, 3gb rame gerek yoktur, 2gb gayet yeterli. Samsungun arayüzü daha fazla ram yiyor ve yeni komutlar eklemiş, note3de baya yazılımsal yenilik var. Air command olsun yeni multiwindow olsun vs. bunlar daha fazla ram isteyeceğinden 3gb koydular diye düşünüyorum. Tabi o 3gb ram dolmaz, ona fazlasıyla yetecektir ama genel anlamda 2gb z1 için ya da g2 için yeterlidir.

Bir de iphone3gs 6ya kadar çatır çatır aldı ama aldığı 6 ile iphone 5in aldığı ios6 aynı değil. Ve 3gsde 5 daha düzgün diye düşünüyorum. Tabi yine de yazılımın stabilliği ve güncelleme desteği olarak appleın üstün olduğu açık. Bir de iphone5S'i öne çıkaran 64bit işlemcisi olmuş, bence. bu arada ben de iphoncu değilim :P

• z1 le note 3 aynı segment mi yapmayın Allah aşkına

• Sony Xperia Z1 Ön İnceleme 'Sony'nin bütün harikaları bir arada'
  • Birde şöyle bir düşünseniz. Alttan üsten kalınca çerçevenmiş bir ekranmı yere düştüğünde daha kolay kırılır yoksa çerçevesi ince adeta çerçevesi olmayan bir ekran mı yere düştüğünde daha kolay kırılır. Bir halt bildiğiniz yok boş yorum yapıyorsunuz. Bir telefonun hassas şok merkezleri herhangi bir darbe aldığında üst ve alt kısımlarıdır. Eğer bu kısımlar sağlam yapılmaz ise telefonun ekran ve dokunmatiği yere düştüğünde daha kolay ve çok zarar görür. Ayrıca Xperia Z ile Z1 ' i ellerinize alın aradaki kalınlık farkının çok fazla olmadığını göreceksiniz.
  • Yere atiyorlar telefon sadece ciziliyor darbe alinca hala cerceve cerceve cerceve. Gidin plastik alin hadi. Sony nin musterisi bellidir oyle herkes kullanmaz zateb bu yuzden de kendisi de musterisi de ozeldir. Ultrayi inceledim mukemmel flas eksik sadece gerisi super. Bos bos yorum okutmayin artik bize. Mayisdan beri z kullaniorm s ii kullanmistim simdiye coktan plastigi deforme olmustu z ? Z de kilcal cizik dahi yok.

• Xperia z almadan önce bende çervevesi kalın derdim ama elime aldığım an aklıma çerçeve gelmedi bile, bir telefonu resimden görmekle ele almak arasında dağlar ötesi fark var hissiyat tamamen değişiyor. Bide eline hiç sony almamış ama kolayca dalga geçebilecek ezik bir kitle var
  • quote:

Xperia z almadan önce bende çervevesi kalın derdim ama elime aldığım an aklıma çerçeve gelmedi bile, bir telefonu resimden görmekle ele almak arasında dağlar ötesi fark var hissiyat tamamen değişiyor. Bide eline hiç sony almamış ama kolayca dalga geçebilecek ezik bir kitle var

Kalite meselesi hocam. O vizyon olmadigi icin boyle oluyor. Birak kullanmasinlar farkli kalalim. Samsung plastigini gormekten kusucam artik valla. Arada bir sony goruyorum gozume farkli geliyor o insanlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

quote:

Xperia z almadan önce bende çervevesi kalın derdim ama elime aldığım an aklıma çerçeve gelmedi bile, bir telefonu resimden görmekle ele almak arasında dağlar ötesi fark var hissiyat tamamen değişiyor. Bide eline hiç sony almamış ama kolayca dalga geçebilecek ezik bir kitle var

Kalite meselesi hocam. O vizyon olmadigi icin boyle oluyor. Birak kullanmasinlar farkli kalalim. Samsung plastigini gormekten kusucam artik valla. Arada bir sony goruyorum gozume farkli geliyor o insanlar

Aynen öyle hocam kalabalık ortamda nasıl bakıyolar anlatamam sende bilirsin o duyguyu Elinde leğenli bebeler geliyo abi bi bakabilirmiyiz filan :) Hele Galaxy serisi inan belediye telsizi gibi oldu yaw heryerde var

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

beyler fanboy değilim, nokia n73 kullanıcısıyım ama gelişmeleri yakından izlemekteyim halihazırda telefon param var z1den çok umutluydum ama beni yanılttı kimse kusura bakmasın tercihim note 3 ile iphone 5s arasında olacaktır.lg g2 ye gözüm kaymıyor değil ama hafıza sorunu,sanal tuşlar beni uzaklaştırıyor şöylede birşey var g2 nin ois,i beni çeken tek özelliği ama oda ne kadar başarılı tartışılır (misal iphone 5in yazılımsal görüntü sabitlemesi oisli htc onedan daha iyiydi)note 3 ten tek şüphem kameranın düşük ışık performansının gene kötü olması bakalım ortalık kızıştı şimdi sıra apple de bana kalırsa 5s'i sadece parmak izi okuyucusu kurtaramayacak gibi geliyor sevgiler,iyi forumlar....

usta sen o telefonu tarihi eser olarak açık artırmaya versen o parayla z1 alırsın üzülme

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

quote:

Aynen öyle hocam kalabalık ortamda nasıl bakıyolar anlatamam sende bilirsin o duyguyu Elinde leğenli bebeler geliyo abi bi bakabilirmiyiz filan :) Hele Galaxy serisi inan belediye telsizi gibi oldu yaw heryerde var

Bilmez miyim. Daha dun citroendeydim bir isim vardi arabayla ilgili telefonu cikardim satis danismani ya iphone 5 aldim almasam bunu alacaktim dedi. Dedim musluk altinda yikiyorum vs olaya bak ya falan dedi. Daha sonra bir bayan geldi izin istedi telefonu inceledi. Kesin aliyorum dedi bu telefonu. Memnun musun dedi cok dedim. Bayildilar telefona. O yuzden o duyguyu cok iyi biliyorum. Fakat android e uyuz olmaya basladim abi. Kullandigim uc programda vasat. Instagram super face twitter ve foursquare berbat. Hic iyi calismiyorlar devamli takilir mi ya bu programlar anlamiyorum yani. Telefon saglam ama programlar kotu. Bu acidan sevmiyorum android i. Az onceden beri lanet ettim diyebilirim. Surekli takiliyor bu uc program yaziklar olsun. Nasil gelistiriyorlarsa ve durmadan da guncelleme aliyor cok ise yariyor da sanki. Bu yuzden iphone 6 ciktiginda alma niyetim var tabi begenirsem gerci donup bakmadigim iphone 5 beyaz bile kafamda daima. Sinirimi bozuyor artik bu durum.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.