Şimdi Ara

Android 4.3 Ekim ayında Galaxy S3 ve Galaxy S4 modellerine geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung'un Galaxy Gear akıllı saati ve Galaxy Note 3 akıllı telefon modelinin tanıtıldığı görkemli etkinlikte Galaxy S3 sahipleri için de beklenene müjdeli haber geldi.

Samsung hem geçen yılın hem de bu yılın amiral gemi modellerine Ekim ayı itibariyle Android 4.3 güncellemesini sunmaya başlayacağını açıkladı. Galaxy Note 2 modeli ile ilgili bir bilgi verilmezken, tahminler aynı dönemde güncellemenin geleceği yönünde.

Android 4.3 güncellemesi aslında büyük bir güncelleme sayılmazken, Android 4.2.2 sürümünü de almayan modeller için büyük olarak görülüyor. Ayarlanabilir bildirim paneli, DayDream ekran koruyucu, sürükleme özellikli klavye, Bluetooth Smart teknolojisine destek, misafir hesabı desteği gibi yeniliklerin yanında Samsung'un bazı yenilikleri de güncelleme içerisinde yer alıyor.

Android 4.3 güncellemesi ile ilgili son bilgiler elimize geçtikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

• quote:

Orijinalden alıntı: beray07

4.4 çıkmaya yakın 4.3 alıcak galaxy s4.Kullanıcıya gore güncelleme önemli olmaya bilir ancak benim gibiler için tek çözüm nexus ailesi.

Bi bitmediniz ya

• s4 de zaten 4.2.2 var bence s3 le çok fark yok daha dogrusu var ben s3 kullandım ve abime verdim telefonu s4 aldım s3 daha stabil çalışıyor :) çıktıgından beri rehber kamera açıkken aşırı ısınma sorunu ekranın sürekli dönmesi ana ekran bu konuşmanın ardından gibi abuk subuk bir sürü hatası hala devam ediyor ve adamlar güncelleme çıkarmıyor komik ya 100 milyon satmadı ya salla gitsin ama bu son samsung cihazım 10.1 de vardı bende onuda öyle bıraktı yenisini çıkarmış maharet gibi onuda s4 düde satıcam ama ne alıcam apple gözümü diktim artık ios7 güzel olmuş bence

• eksi veren arkadaş neyine eksi verdi cihazları bire bir kullandım ve hata dolu apple fun ı değilim ama nasıl windows ve toplama pc den imac alarak huzura ve nirvanaya çıktıysam aynı yol telefonum içinde olucak özgürlük diye android aldım oldu baldırı çıplak özgür 3 yıldır aynı ara yüz yeter apple laf ediyorlardı çıktıgından beri aynı diye

• Allah belanı versin Samsung Note 2 nerede
  • quote:

Orijinalden alıntı: trsinapsis

quote:

4.4 çıkmaya yakın 4.3 alıcak galaxy s4.Kullanıcıya gore güncelleme önemli olmaya bilir ancak benim gibiler için tek çözüm nexus ailesi.

Bi bitmediniz ya

Hocam yanlış anlamayın ben eski bi nexus kullanıcısıyım güncelleme iyi hoş da nexus'a kattığı birşey yok ki ?
    Yani nexus güncelleme konusunda çok avantajlı mı ? el cevap evet. Peki gelen güncellemeler neden touchwiz gibi multimedya gibi kapsayıcı ögeler barındırmıyor ? el cevap çünkü nexus safkan atı ve android işletim sistemini en hızlı en akıcı çalıştıran cihazlardan oluşuyor. Mesela bi yerden sonra şu stock görünüm bile içimi bunaltmıştı ekstra romlar ya da touchwizler yok mu ? var elbette ama bana güncelleme ile bunu sunması gerekir mesela s4 teki özelliklerin bi kısmını neden kısıtlı da olsa nexuslara sunulmuyor ? yani nexus güncelleme konusunda iyi ama sadece iyi artısı büyük oranda değil değişiklikleri saydığımızda.

düzenleme: harf eksikliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legendery -- 4 Eylül 2013; 23:48:02 >

• Daha bugün 4.2.2 leaked sürümünü kurdum. Stabilite sorunları oldukça fazla umarım 4.3 le çözerler.
  • S serisinin ara modelleri alınmaz diye boşuna demiyoruz
  • note2 s3 den önce alır usta emin ol
  • Bana nedense 4.1.1 hepsinden stabil geldi. O sürüme tekrar geri dönme şansımız var mı ?

• Evivva kullanıcısına yanıt
    s3 se cihaz s3 ün en kötü yazılımı 4.1.1 di 4.0.4 ten bile kötüydü ama note 2 de 4.1.1 en iyisiydi tabi sadece 4.1.1 -4.1.2 diye bakmamak lazım samsung sürümleri de önemli ilk çıkan 4.1.2 ile şuankiler arasında ciddi fark var mesela performans olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legendery

quote:

Orijinalden alıntı: trsinapsis

quote:

Bi bitmediniz ya

Hocam yanlış anlamayın ben eski bi nexus kullanıcısıyım güncelleme iyi hoş da nexus'a kattığı birşey yok ki ?
    Yani nexus güncelleme konusunda çok avantajlı mı ? el cevap evet. Peki gelen güncellemeler neden touchwiz gibi multimedya gibi kapsayıcı ögeler barındırmıyor ? el cevap çünkü nexus safkan atı ve android işletim sistemini en hızlı en akıcı çalıştıran cihazlardan oluşuyor. Mesela bi yerden sonra şu stock görünüm bile içimi bunaltmıştı ekstra romlar ya da touchwizler yok mu ? var elbette ama bana güncelleme ile bunu sunması gerekir mesela s4 teki özelliklerin bi kısmını neden kısıtlı da olsa nexuslara sunulmuyor ? yani nexus güncelleme konusunda iyi ama sadece iyi artısı büyük oranda değil değişiklikleri saydığımızda.

düzenleme: harf eksikliği

Kocaman bir market ve sayısız modifiye seçeneği var önünüzde. Olaya renkli, şatafatlı arayüz olarak bakmayın sadece. En basitinden ilk başlarda benchmarklarda düşük puan alan, oyunlarda yarım ayarlarda çalışan, 3 saatten fazla ekran ömrü olmayan, ekran rengi kalibrasyonunda ufak hatalar olan, ısınan Nexus 4 bir kaç güncelleme ile bu sorunlarının hepsini aşıp yeni bir telefon oldu adeta. Yeri geldi 2 Mb'lık güncelleme yapıldı, sadece 2 Mb. Diğer firmalar serverlarını meşgul etmez 2 Mb'lık güncelleme için. Zaten güncellemenin önemi de burada yatıyor. Ufacık bir yenilik ve değişiklik yapıp çabucak cihaza veriyorsunuz ve kullanıcı hep mutlu kalıyor. Bugün Galaxy Nexus forumlarında "4.3 geldikten sonra cihazım hiç yapmadığı gibi uçmaya başladı" gibi başlıklar var. Galaxy Nexus dediğimiz, 4.3 yüklü olan ve her güncellemeyi alan telefon bugün 2 büyük abisi (Aslında S3 ablası da olabilir, zarif bir telefon sonuçta ) çıktı diye dede pozisyonuna düşürülen Galaxy S2'den çok daha güçsüz..

Bu noktada bütün firmalar artık gerekirse ön planda olan cihazlarının Google Editionlar'ını çıkarmalı. Zira arayüz bolca mevcut, özellikler de.. Hepsini bulur yükleriz kendimiz ama yeni gelen bir sürücüyü veya pil ömrünü uzatan bir güncellemeyi marketten bulup kendimiz yükleyemeyiz. Bu yüzden versiyondan çok "an itibariyle" gelen özelliklerine "bu bana yeter, istediğim zaten bu" diyen birisi firma özelliklerine sahip bir cihazı alırken "gelecekte gelecek olanlara inancım büyük, ben güncel ve meraklı bir kullanıcıyım, herşeye açık olmayı seviyorum" diyen bir kullanıcı da Google Edition'u almalı..v

• DeLiCe_DoLuCa D kullanıcısına yanıt
    nexus 4 ü alalı 9 ay oldu güncellemelerle ne hızlandı ne pil ömründe en ufak bir iyileşme oldu güncellemeyi sürekli alması çok iyi arka plandaki iyileştirmeleri saymazsak gözle görülebilir eklentiler zaten diğer cihazlarda genelde var nexuslar aslında sürekli güncel cihazlar olmasına rağmen gelen güncellemeler diğer firmaların belki android 4 ten beri kullandıkları şeyler oluyor. ama güvenlik ve androidin yapısındaki değişiklikler tabiki önemli ama elinde sonunda en azında üst düzey cihazlara bir şekilde geliyor. nexuslar tamamen önemini kaybetmiş durumda denebilir en azından (ki zaten asıl çıkarılma amaçları da o) developer yada telefonu kurcalamayı çok seven kişilere sadece hitap ediyorlar artık.

not: nexus 4 2.5 saat ekran süresi 3g ile aşmıyor 3 saati çok iyi koşullarda belki görüyor abartmaya da gerek yok. sorun 3g de bu arada wifi da sorun yok. bu arada güncellemelerle hızlanmadı derken yavaşlamada yok zaten daha ne kadar hızlanabilir orasıda var sorun yok akıcılık vs konularında zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psyshock -- 5 Eylül 2013; 0:34:00 >

• Umarım güncelleme Note2 için de gelir.
  • Sevindirici haber.

• Bizim insanımız gerçekten tuhaf yazdığım şeyleri tekrar tekrar okuyorum yıllardır s3 - s4 - note 10.1 ki bunları mesleğim gereği gayet sonuna kadar kullanıyorum eksik taraflarını söyleyince karşımdakilerin dinlemeye okumaya tahamülü yok ya... deri şak şak şak hemen alkış tutayım ya bir kardeşim bunların hepsini bir alın kullanın her yıl yenileyin sonra boşa gitmiyormu paranız ondan sonra bana eksi verin fun boyluk yapmıyorum burda hiçbir firmaya onlar sadece parasını verip kullandığım markadan başka birşey değil benim gözümde

• Umrumuzda değil CM ekibi saolsun aylar öncesinden güncellemeleri alırken touchwiz gibi bir saçmalığı kullanmak zorunda kalmıyoruz. Yahu bu telefon netbook özelliklerinde ama telefon uygulaması için 1 saniye, rehber için 2-3 saniye bekliyoruz bu da yetmez gibi menülerde takılınca insan kafayı yiyor. Samsung otursun CM uygulamalarını incelesin anında açılıyor adamlar yapıyor. Samsung yazılım ekibini kovsun harcanan paraları CM ekibine destek olarak göndersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

Umrumuzda değil CM ekibi saolsun aylar öncesinden güncellemeleri alırken touchwiz gibi bir saçmalığı kullanmak zorunda kalmıyoruz. Yahu bu telefon netbook özelliklerinde ama telefon uygulaması için 1 saniye, rehber için 2-3 saniye bekliyoruz bu da yetmez gibi menülerde takılınca insan kafayı yiyor. Samsung otursun CM uygulamalarını incelesin anında açılıyor adamlar yapıyor. Samsung yazılım ekibini kovsun harcanan paraları CM ekibine destek olarak göndersin.

doğru söylüyorsunuz da cyanogenmod nekadar güvenli bütün banka hesaplarım şifrelerim muhatab olamıcağım bir firmaya gidiyor neden daha iyi bir arayüz ve daha hızlı bir rehber yok takılmasın abuk subuk programla dolduracagına adam akıllı bir arayüz yapsın bencede çinliler google dan adam transfer ediyorlar hugo beyi :) bunlarda yapsın

• Ne eyleyim android isltim sitemini üvey evat diiiilleeerrr.
    al nexus keyfine bak diiillleeerrrrrr bagrina bassss diiiiilleerr !!!!!
    neyleyem söyle neyleyemmmmmm.
    diiilerrr ki cek at fisini kutull diiiller HaTiC´e den diilleeerrr.

• Güzel haber, beklemedeyiz...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.