Şimdi Ara

Web Sitesi Açmak İsteyenler Mutlaka İncelesin

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
14
Favori
14.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bugün şöyle bir DH'i gezeyim dedim. Ne kadar çok web sitesi kurmak isteyen varmış öyle :)

Bu işe meraklı insanları görmek gerçekten sevindirici.

Kısa keseceğim. Ne tür sorunuz varsa, neye ihtiyacınız varsa buradan yazın, yardımcı olacağım. Gerekirse kodlarına kadar göstereceğim buradan tek tek. Bu alanda bir şeyler öğrenmek isteyenler varsa onlara da ayrıca tavsiyelerim olacak. Kendini geliştirmek isteyenlerle özel ilgileneceğim.

Selametle.

• quote:

Orijinalden alıntı: ebilgic

Merhaba arkadaşlar. Bugün şöyle bir DH'i gezeyim dedim. Ne kadar çok web sitesi kurmak isteyen varmış öyle :)

Bu işe meraklı insanları görmek gerçekten sevindirici.

Kısa keseceğim. Ne tür sorunuz varsa, neye ihtiyacınız varsa buradan yazın, yardımcı olacağım. Gerekirse kodlarına kadar göstereceğim buradan tek tek. Bu alanda bir şeyler öğrenmek isteyenler varsa onlara da ayrıca tavsiyelerim olacak. Kendini geliştirmek isteyenlerle özel ilgileneceğim.

Selametle.

benim sitemde yayının içinde koyduğum resim ana sayfada yayının adının üstünde gözükmüyor sitem :http://sportahmini.net yardımlarınızı bekliyorum
  • Yayından kastınız eğer makale kısmının anasayfadaki önizlemesi ise ve sorununuzda burada önizleme resminin görünmemesi ise ;

Wordpresste makalenizi oluşturduğunuz kısım olan yeni yazı ekleme panelinde " Öne çıkarılmış Görsel olarak belirle " isminde, sağ alt kısımda bir menü var. Eklediğiniz resmi oradan ortam kütüphanesi vasıtasıyla tekrar tanımlarsanız - Ayrıca temanızda destekliyorsa anasayfada gösterimi - Anasayfada gösterilecektir.

Ayrıca projeniz ile ilgili bir kaç ufak tavsiyelerde bulunabilirim, ihtiyaç duyarsanız yine bu başlık altında bu sorununuzu hallettikten sonra yardımcı olmaya çalışacağım...
  • Sizinle bu gece ya da yarın sabah özel mesajdan konuşmak istiyorum bir sakıncası yoksa. Çok hevesliyim
  • Hocam daha önce hep basit bedava siteler kullandım ama şimdi doruk net kullanınca afalladim bir yapım aşamasında diye tasarladigim html sayfayı nasıl yuklerim bir de yaptığım photoshop tasarımına script gömerek haber eklememi sağlayabilecek biri var mi fiyatta anlaşırız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Merkürlü Adam

Sakıncası yok elbette. Mesaj bekliyorum.

@cumfiçu

Mail ya da DH Özell Mesaj yoluyla ulaşırsanız daha iyi olur. Hepsini tek tek anlatırım.
  • quote:

@Merkürlü Adam

Sakıncası yok elbette. Mesaj bekliyorum.

@cumfiçu

Mail ya da DH Özell Mesaj yoluyla ulaşırsanız daha iyi olur. Hepsini tek tek anlatırım.

Pm attım.
  • www.psdtema.com bu sitede en temel anlamda ücretsiz web tasarım dersleri başladı ileri seviyeye kadar dersler olacak incelemek istersenizhttp://www.psdtema.com sitemize bekleriz...
  • http://forum.donanimhaber.com/m_80838054/f_//tm.htm#80838054

Hocam konuya bi bakabilimisiniz çözemedim gitti

@ebilgic

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stell@ -- 7 Eylül 2013; 13:27:49 >
  • İnceledim projenizi. Yorum kısmı kalacak sadece anladığım kadarıyla
  • güzel konu

• Benim web sitemin tasarımı ve kodlamasını kendisi yaptı. Gayet güzel yapto. Bana tam olarak 1 hafta gibi bir sürede teslim etti.

Siteye ulaşmak için :http://www.64bithaber.com

Edit: Şuan wordpress tabanına geçtiğim için yaptığı işi kullanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumfiçu -- 10 Temmuz 2014; 19:55:03 >
  • ben arkadaşımla bir site kurmaya çalışıyorum ve işin bu bölümü bende sitenin adı Whineaps buna uygun twitter amblemi gibi facebook gibi güzel amblem yapabilir misiniz bu sefer gerçekten çok acil hadi tasarımcılar bana yardım edin

• S.a Kardeşim sizinle özel konuşa bilirmiyiz aklımda olan bi projeyi canlandırmak istiyorum da rıca etsem yardımcı olurmusun. ?
  • Benim tek bir konuya endeksli bir forum sitesi açma gibi bir düşüncem var. Forum siteleri malum iyi kazanç getirmediklerinden dolayı (kalıplaşmış forumlar dışında), klasik görünümlü bir forum yerine görselliğin daha çok ön planda olduğu bir forum sitesi yapmayı düşünüyorum. html, css biraz da java script bilgim var ama kullanıcı girişi bilmemne panelleri olacağından baya bi php bilgisi gerekiyor sanırım.

şimdi sormak istedğim şu php öğrenmesi html ve css'ye göre çok daha ağır mı ? yani kendi tasarımımla bir forum sitesi yapmak için çılgın bi bilgimi gerekir?
    ya da bu işten yol yakınken donsem direk hazır forum tamplate alsam onu yönetmek için de çok php bilgisi gerekir mi? İkisi de aynı şey se haftalarca da olsa oturur kendi tasrımımı hazırlarım..

Bu arada statik olarak hazırladığım kendi web sitem bu; http://www.emirfindikoglu.com. Statik olarak yaptığım kendi sitemi ede burdan inceleyebilirsiniz.

ama forum sitesi de yapmak istiyorum sıfırdan ne kadar mümkündür ne kadar php bilgisi ister?

• quote:

Orijinalden alıntı: cumfiçu

Benim web sitemin tasarımı ve kodlamasını kendisi yaptı. Gayet güzel yapto. Bana tam olarak 1 hafta gibi bir sürede teslim etti.

Siteye ulaşmak için :http://www.64bithaber.com

Güzel bir proje oldu. Eklemek istediğim şeyler var, Şablon renklendirme ve tasarımı kendisine aittir. Biraz mütevazilik yapıyor sanırım kendisi :) Tasarım konusunda Dizayn ve bir takım düzenlemeler tarafıma aittir.
    Başarılar diliyorum kendisine.

ahmethan46100 Adlı kullanıcıya Mesaj atıldı.
    mcht46 Adlı kullanıcıya mesaj atıldı.

mirfla Size cevabım;

Çok özgün ve projenize özgün bir sistem düşünüyorsanız PHP MYSQL CSS HTML ve JQUERY bilmeniz gerekir. Ya da bu işi yapan firmalara, şahıslara profesyonel anlamda yönelmelisiniz.
    Hazır sistemler kullanacaksanız , projenize özel fonksiyonlar oluşturulmuş olan özgün bir tema satın almanızı tavsiye ederim.
    Ya da 64bithaber.com projesinde olduğu gibi de yapabilirsiniz.
    Yardımcı olacağım herhangi bir konu, cevabını aradığınız bir soru olursa yine bu başlık altında yazabilirsiniz.

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

• Hocam Photoshop tan bir tasarım çizdik diyelim sonra o tasarımı html'ye mi aktaracağız.Sonra php ile işlev mi kazandıracağız yoksa tek program bunların hepsini görürmü ? Bana bu süreci anlatır mısınız ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ulu Manitu

Hocam Photoshop tan bir tasarım çizdik diyelim sonra o tasarımı html'ye mi aktaracağız.Sonra php ile işlev mi kazandıracağız yoksa tek program bunların hepsini görürmü ? Bana bu süreci anlatır mısınız ?

Şahsen ben Photoshop'tan yahut başka tarz herhangi bir programla (Fireworks,İllustrator vs) şablon çıkartıp sonra html e dökme gibi bir işlemle uğraşmıyorum.

Ama bu tarz çalışmalarda Önce şablon çiziliyor. Sonra bu şablon yapılacak sisteme göre parçalara ayrılıyor. Ona göre html e dökülüyor.

Örneğin şablonun header kısmı sistemin tüm sayfalarında görünecekse o header.php sayfasına dökülüyor. Ana şablonda (index.php, home.php gibi) header.php sayfası çağırılıyor. (include,require vs.)

Ancak diğer şekilde önce şablon çizilir. Sonra yapılacak sisteme göre HTML e uyarlanır. Sonra PHP ye geçilir. Tabi bu Coder'ına göre değişebilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ulu Manitu

Hocam Photoshop tan bir tasarım çizdik diyelim sonra o tasarımı html'ye mi aktaracağız.Sonra php ile işlev mi kazandıracağız yoksa tek program bunların hepsini görürmü ? Bana bu süreci anlatır mısınız ?

Şahsen ben Photoshop'tan yahut başka tarz herhangi bir programla (Fireworks,İllustrator vs) şablon çıkartıp sonra html e dökme gibi bir işlemle uğraşmıyorum.

Ama bu tarz çalışmalarda Önce şablon çiziliyor. Sonra bu şablon yapılacak sisteme göre parçalara ayrılıyor. Ona göre html e dökülüyor.

Örneğin şablonun header kısmı sistemin tüm sayfalarında görünecekse o header.php sayfasına dökülüyor. Ana şablonda (index.php, home.php gibi) header.php sayfası çağırılıyor. (include,require vs.)

Ancak diğer şekilde önce şablon çizilir. Sonra yapılacak sisteme göre HTML e uyarlanır. Sonra PHP ye geçilir. Tabi bu Coder'ına göre değişebilir.

Sağolun hocam pc'ye geçeyim denerim

• İnsanlara yardımcı olmak istemende gerçekten sevindirici, bazı insanlar öğrendikleri bilgilerle böbürleniyor, sen gerçekten mütevazi davranıyorsun mümkünse eğer skype aracılığıyla senden destek almak isterim teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.