Şimdi Ara

GM Discovery, R harfi nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
20.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu akşam telefonu aldım. Telefon çok güzel. Normal boyuttaki sim kartı taktım, diğeri boş. Hattım avea. Hat işaretinin üzerinde bir R harfi belirdi. Sanırım "roaming" ve hattımın dolaşımda olduuğunu belirtiyor. Arama yapacağım zaman şu uyarıyı veriyor:
    "Kullanmak üzere olduğunuz sim kart şu an dolaşımda. Şu an yerel sim mevcut değil. Devam etmek istiyor musunuz? "

Bu nedir? Dolaşım bildiğim kadarıyla oldukça kabarık bir fatura getirir. Ayarlardan ne yapmam gerekli? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler, saygılar.

Ekleme:

Çözüm: Sim kart 10 yıllık bir sim kart ve üzerinde o zamanki adıyla Aycell yazıyor. Telefonda ise 5 haneli bir rakam olarak görüyor kartı. Kartın teknolojisi eski olduğu için uyumsuz sanırım. Başka bir sim kart takınca Avea olarak gördü ve sorunsuz bağlandı. Sabah yeni bir sim kart alınacak artık. İlgili arkadaşlara teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbarian -- 4 Eylül 2013; 2:46:08 >

• Başıma hiç gelmedi ama dolaşım seçenekleri Kablosuz>Mobil ağ veya Kablosuz>Diğer menüsündedir. Paket veriyi ve dolaşımı kapatıp dene bir de.
  • sınırlara yakın mı yaşıyorsunuz?
  • Sorunun çözümünü buldum, olur da karşılaşan olursa ilk mesaja da ekleme yapacağım. Sim kart 10 yıllık bir sim kart ve üzerinde o zamanki adıyla Aycell yazıyor. Telefonda ise 5 haneli bir rakam olarak görüyor kartı. Kartın teknolojisi eski olduğu için uyumsuz sanırım. Başka bir sim kart takınca Avea olarak gördü ve sorunsuz bağlandı. Sabah yeni bir sim kart alınacak artık. İlgili arkadaşlara teşekkür ediyorum.
  • Merhaba bu yolla sorunu cozdun mu? Yani sim karti degistirerek , baska cozumu yok mu bunun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kart değişince sorun kalmadı.
  • bende de aynı sorun zopo zp980de oldu, yeni teknoloji her şeyi yeni istiyor demekki, yarın sim kartı yeniletmek şart oldu..
  • Başka bir çözüm yolu da sim kart ayarlarında veri dolaşımı anıtsatmasını kapat diye seçenek var. O şekilde de uyarı kapanıyor. Sim kart değiştirmek istemeyenler için yararlı olabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.