Şimdi Ara

AMD'nin bazı işlemcileri emekli oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
3.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD, masaüstü, mobil ve server platformlarındaki bazı işlemcilerin üretimlerini sonlandırıyor. Özellikle tek çekirdeğe sahip Athlon 64, X2, Sempron, Turion ve Opteron'ların bazı modellerinin üretimleri duruyor. AMD'nin end-of-life (EOL) programına aldığı işlemcilerden Sempron ailesine ait üyeler şu şekilde; Sempron 2600+, 3100+, 3300+ ve 3400+. AMD üretimini sonlandıracağı bu işlemcilerin yerlerini 65nm üretim teknolojisi ile üreteceği ve DDR2-800MHz desteği ile gelecek olan yeni Sempronlar ile dolduracak.

AMD'nin notebooklar için hazırlıyıp sattığı Turionlar'da ise üretimleri sonlanan modeller şu şekilde; ML-32, ML-34, ML-37, ML-40, ML-42 ve ML-44. Üretim duracak olan Turion işlemcilerin yerlerini AMD Socket S1 yapısındaki çift çekirdekli Turion 64 X2'ler ile doldurmayı planlıyor. Zaten AMD özellikle notebook pazarında Intel'i düşük fiyat politikası ile vurmayı planlıyor. Kaldı ki fiyat olarak Turion 64 X2'ler Intel'in Core Duo Mobile işlemcilerine göre daha ucuzlar.

AMD'nin serverlar için hazırladığı Socket 940 yapısındaki Opteron işlemcileden üretimleri sonlanacak olan modeller; 246, 848 ve 865 olacak. AMD bu işlemcilerin yerlerini yakında çıkarmayı planladığı Socket F yapısındaki yeni Opteronlar ile doldurmayı planlıyor. Yeni Socket F Opteronların en büyük özellikleri hem düşük güç tüketimleri hemde eski Opteronlara göre çok daha az ısınmaları. Firma ayrıca Server işlemciler için AGP desteğinide bırakarak tamamen PCI-E destekli server platformlarına kayıyor.

AMD'nin en çok satanlar listesi'nin başında olan Athlon 64 ailesinden üretimi sonlanacak olan modeller şu şekilde; Athlon 64 3000+, 3200+, 3400+, 3500+, 3700+ ve 3800+. Ayrıca firma'nın çift çekirdekli modellerini oluşduran X2 serisinden; X2 3800+, 4400+ ve 4800+'ın ve firma'nın en pahalı ürün gamını oluşduran FX serisinden de FX-53, FX-55, FX-57 işlemcileri'nin üretimleri sonlanıyor. Bu işlemcilerin yerlerini Socket AM2 yapısındaki işlemcilerin alması bekleniyor.

Bu liste dışında kalan diğer Socket 939 işlemcileri AMD Aralık 2006 tarihi ile EOL programına dahil etmeyi planlıyor.

Üretimi sonlancak olan işlemciler'in kodlara göre tam listesi;

Sayfanın Linki : http://dailytech.com/article.aspx?newsid=3235

• bu haber herhalde ithalatçıları daha çok ilgilendirir.

yoksa fx55 fx 57 üretildide biz alıp kullanabildikmi yani

üretimi sonlansa ne olacak
  • DDR 2 üzerine yoğunlaşacak fx 57 bile tarih olacak gelişim felsefesi normaldir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: budur

DDR 2 üzerine yoğunlaşacak fx 57 bile tarih olacak gelişim felsefesi normaldir.

Evet ne güzel fx57 bile tarihin tozlu sayfalarında yerini alacak ozaman ben şimdiden modlara mesaj atiyim haber editörü olmak için

Not:Tabiki şaka haber editörümüz bitanedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F@ruk -- 12 Temmuz 2006; 0:19:16 >
  • Siz hala nelerden bahsediyorsunuz ya.Daha pII slot sistemler var.kaldı ki amd 64 3000+ kaldırılacak Ben daha 15 gün önce amd 64 3500+ aldım.Memnunum,değiştirmeyi düşünmüyorum.Ha böyle aşırı overclock yapanlar değiştirmeyi düşünebilir tabi.$uan için 3500+ neyinize yetmiyor diyebilirim yani hem fiyatıda 120$ civarında.

Aşmayın kendinizi
  • 3000+ artıyı gormeden emeklği oluyor hepsi
    yok yok benim iş bulmam lazım
  • bizde ucuzlayacak diye bekliyoz adamlar üretimden kaldırıyo. iyiki bi soket am2 yaptılar ben s939uma bi fx 57 bi x2 3800 felan takmadan am2 ye geçeceğimimi sanıyolar
  • Şimdi bu haber mi oluyor yani?
    Yeni işlemciler ile ilgili olsa tamam da zaten gunun birinde eski kalan hersey "emekli" olmayacak mı?
    ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: LostNdumb

Şimdi bu haber mi oluyor yani?
    Yeni işlemciler ile ilgili olsa tamam da zaten gunun birinde eski kalan hersey "emekli" olmayacak mı?
    ...

bu yorumda ciddimisin bi gülme ibaresi felanda yok ilginç
  • Sıradan bi durum bence o yuzden ole soledim
  • Amd dusuk fiyat politikasi ile intel'i bezdirecek galiba.
  • quote:

Orjinalden alıntı: S@N@Ne!!!

Amd dusuk fiyat politikasi ile intel'i bezdirecek galiba.

Aksi durum ise beni bezdirecek
  • Bende de AMD athlon 64 3500 var.ve ben bu sistem beni götürene kadar gideceğim.ondan sonra Conroe ya geçerim tabii ki.Ama şu an için 3500 ümden memnunum bide fazla ısınmasa.bende nie 45C diyo anlamadım yaw.Prescottum bile 41C diyordu
  • AMD tüm işlemcileri kaldıyo nerdeyse
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hirotaro

Bende de AMD athlon 64 3500 var.ve ben bu sistem beni götürene kadar gideceğim.ondan sonra Conroe ya geçerim tabii ki.Ama şu an için 3500 ümden memnunum bide fazla ısınmasa.bende nie 45C diyo anlamadım yaw.Prescottum bile 41C diyordu

minton
  • teknoloji dediğin işte böyle birşey. Intel içinde aynı şey geçerli değilmi yada geçerli olmaya devam etmeycekmi. Birçok kişi Conroe 6700Es yada X6800 görmeden yada ekran kartlarına bakalım birçok kişi 7900gtx'i yada x1900xtx'i görmeden bunlar kalkm<ycakmı tabiiki de kalkacak.
  • Bu gidişle tek çekirdekten dört çekirdekliye geçicem heralde insana güven vermiyorlar hiç fiyatları ucuzlamadan piyasadan çekiyor işlemcileri 939 uma ne güzel ucuzlarda çift çekirdekli bir işlemci alırım demiştim bende acaba intel e mi geçsem ama zaten onlar bize geçiyo gibi
  • ya arkadaşlar benim anlamadığım birşey var benim sempron 3000+ işlemci var 3100+, 3300+ ve 3400+ emekli oluyorda 3000+ niye olmuyor... bu onlardan daha önce üretilmedi mi? haa bide 2800+ var tabi emekli olmayan...
  • quote:

Orjinalden alıntı: *Lazrail*

ya arkadaşlar benim anlamadığım birşey var benim sempron 3000+ işlemci var 3100+, 3300+ ve 3400+ emekli oluyorda 3000+ niye olmuyor... bu onlardan daha önce üretilmedi mi? haa bide 2800+ var tabi emekli olmayan...

pazarlama stratejisis olabilir zaten her işlemci aynı sadece uzerindeki etiket ve çarpanları farklı çalısma voltajları vs
  • quote:

Orjinalden alıntı: *Lazrail*

ya arkadaşlar benim anlamadığım birşey var benim sempron 3000+ işlemci var 3100+, 3300+ ve 3400+ emekli oluyorda 3000+ niye olmuyor... bu onlardan daha önce üretilmedi mi? haa bide 2800+ var tabi emekli olmayan...

AMD SocketAM2'ye geçti ve Socket939'u tamamen kaldırıyor. Ama Socket 754'te br iki çok satan model ile bir süre daha devam etmeyi planlıyor!
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.