Şimdi Ara

Google, Android 4.4 KitKat sürümünün ilk işaretlerini verdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
1.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google'ın Android 5.0 sürümünü bu yıl kullanıma sunacağına dair geçen yıl başlayan dedikoduları herkes dikkatle takip ediyor. Ancak günümüze doğru geldikçe son bilgiler artık bu sürümün çok uzakta olduğunu gösteriyor.

Google'ın başkan yardımcısı ve Android'in lideri Sundar Pichai, işletim sisteminin yeni sürümünün Android 4.4 KitKat olacağını Google+ hesabından yayınladığı bir gönderi ile açıkladı.

İlk günden bu yana sürümlerini harf ve bu harflerle ilişkili tatlılarla özdeşleştiren Android, son olarak 4.1, 4.2 ve 4.3 sürümlerini Jelly Bean şeklinde isimlendirmişti. Sonraki versiyonun ise Android 5.0 Key Lime Pie olacağı sık sık gündeme gelen bir konuydu. Zira bazı site loglarında K harfini taşıyan Android yapıları tespit edilmeye başlanmıştı. Pichai, bu gönderisi ile aslında Android dünyasını şaşkına uğrattı.

Pichai gönderisinde Android KitKat sürümünün herkes için mükemmel bir tecrübe sunacağını da sözlerine eklemiş. Android yöneticilerinden John Lagerling ise yeni sürümün eğlenceli ve beklenmedik olacağını müjdeliyor.

Google yeni sürümün tanıtımı amacıyla ABD ve İngiltere'de KitKat ürünleriyle birlikte Nexus 7 ve Google Play kredileri kazanma şansı vermeye başladı. Brezilya, Japonya, Rusya gibi 19 ülkede ise 50 milyon KitKat ürünü yanında Android maskotunu hediye edecek. KitKat sayfası ise Google tarafından yayına sokulmuş durumda.

Lagerling, ayrıca Key Lime Pie isimlendirmesinden çok az kişinin bu tadı bilmesi nedeniyle vazgeçildiğini belirtiyor. Google Jelly Bean sürümünün yaygınlaşması için 4.1-4.2-4.3 sürümlerinin isimlendirmesini değiştirmemişti. Böylece Android işletim sisteminin sonraki büyük güncellemesi 4.4 KitKat oldu. 

Pichai ayrıca Android cihaz sayısının 1 milyar rakamını da aştığını aktardı. Bu rakamın yıl sonunda beklendiği düşünüldüğünde, Android işletim sisteminin daha hızlı yayıldığı görülüyor. Android 4.4 KitKat sürümünün neler sunacağı ise açıklanmadı. Ancak Ekim-Kasım döneminde yayınlanması bekleniyor. 

• KitKat :/ wtf? Key Lime Pie idi o daha güzeldi keşke o olsaydı :D

• Nexus almak şart oldu

• ŞAKA OLMALI NOTE 3 DE YİNE GÜNCELLEME BEKLİCEZ
  • Firmalar umarım Ram konusunu bahane etmez ve bu güncellemeyi bizlere sunarlar.
    Zira diğer mobil işletim sistemleri pastadan pay kapmaya başladı , Android yakın zaman diliminde olmasa da uzun vadede darbe alabilir.

• 4.0 dan sonra gelen güncellemelerin fazla bir etkisi olmadı bana göre.Hatta şarj sorunu gittikçe arttık Nexus 4 ümde.

Daha stabil ve görselliğin etkili olduğu bir sürüm olur umarım...
  • Android 4.4 KitKat Nestlenin Çikolatası. Duyduğumda durumum:

• acıktım sitesine girmeyin beyler full yiyecek :D

• herkes için falan dediğine göre düşük donanımlı telefonlar için bi içeriği olabilir güncellemenin.

• Kitkat ismi olmamış bence hem güzel değil hem sponsorlu olduğu için reklam kokuyor
    Stroopwafel olsaydı adı mesela, ben buldum
  • Apple, ios 7 nin adını dido yapar artık karşı hamle olarak.
  • Nestle çok mutlu

• Gingerbread'daki asalet hiçbirinde yok. :)

• Yakında Android kullanıcıları hepsi şeker hastası ve obez olacak Google nin yüzünden

• quote:

Orijinalden alıntı: .:*CostanzA*:.

Gingerbread'daki asalet hiçbirinde yok. :)

tabi hocam hayat boyu güncel :SD:SAD:SAD:SD:W:DSA:DSD:A:S:DAS
  • Bakalım neler sunacak

• quote:

Orijinalden alıntı: kudretxxx

quote:

Orijinalden alıntı: .:*CostanzA*:.

Gingerbread'daki asalet hiçbirinde yok. :)

tabi hocam hayat boyu güncel :SD:SAD:SAD:SD:W:DSA:DSD:A:S:DAS

O nasıl gülüştür la öyle?
  • iyiki android işletim sistemini bir Türk şirket yaratmadı;ayrıca bu isim mantığından gitmedi.Yoksa neler olurdu tahmin bile edemiyorum.
  • Bu ne ya, insan evladı azcık bekler, zırt pırt versiyon mu çıkar?
    Şimdi telefonuma çıkmıycak bu sürüm, herkes parmak parmak yerken, jelly' leri kitkatları update almayanlar, bal kavonuzunu başında oturup duracak

! caiz degil yaw bu : )

• Yahu 4-5 aya bir güncelleme vermesene. İlla Nexus aldiracak ya@

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.