Şimdi Ara

Şakacı Katarina Mid Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
5.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Artılar

-Manası yok, midde büyük avantaj

-Bütün skiller alan hasarlı

-Güzel minyon temizleme yeteneği

-Lux Morgana vb. midlerin aksine skillshot ı yok.

-Çok çok iyi bir pasif, 3 kill almanız halinde ultinizin bekleme süresi sıfırlanmış oluyor

-Çok iyi gankler

-Tam bir teamfight şampiyonu

-Yüksek Pentakill potansiyeli

Eksiler

-Etkili olması için kill alması yada iyi farm yapması gerekli

-Dikkatli oyuncular engelleme (cc) yetenekleri ile ultinizi engelleyebiliyorlar

-Yakın menzil olduğu için farm yaparken çok hasar yiyor. Built-in bir sustain de yok

Kabiliyetler(Masteries)

Ben bu şekilde kullanıyorum. Sol üstteki (Summoner's Wrath di İngilizcesi Türkçesi ne bilmiyorum) kabiliyete neden verdiğimi sorarsanız, tutuştur cooldowndayken 5 AD ve 5 AP veriyor. Küçük değerler gibi görünsede 3 kişiye vurması halinde ultimizin toplam hasarının 75 artmasını sağlıyor( tek kişi için 25 hasar, tek kabiliyet için yine fena değil).Saldırı bölümünün sağında kalan puan verdiğimiz kabiliyetler ise minyonlara last hit yapmamızı kolaylaştırıyor.

Rünler

Kırmızılara Büyü Nüfuzu

Sarılara Can yada Can artışı

Mavilere ve Büyüklere ise yetenek gücü öneriyorum

Koridor aşaması(Laning Phase)

Oyuna Q açarak başlıyorum. Hem rahatsız etme(Harass) hemde minyon temizlemede yardımcı oluyor.Daha sonra W sonrada E açıyorum. İlk olarak W 5. kademe yapmaya çalışıyoruz. Bu da Lane deki combomuzla alakalı. Q skillimiz(önce onu fullesek bile) Early game de bekleme süresi uzun ve hasarı az. Bu yüzden farklı bir yola başvuruyoruz ve rakibi rahatsız etmek için Q-E-W combosunu kullanıyoruz. Zaten Riot taki abilerimiz bunu düşünmüş ve E skillimizin kullandıktan sonra 1.5 saniye %15 hasar alma ve W skillimizin bir rakibe isabet halinde 1 saniyeliğine %15-20-25-30-35 hareket hızı vermesini sağlamışlar. Yalnız bunu yaparken dikkat edin, karşıda hard cc si olan yada Fizz gibi yüksek burst damage olan bir şampiyon varsa bir anda ölüm ekranıyla karşılaşabilirsiniz. Eğer ki böyle bir rakip varsa karşınızda o zaman mecburen Q fulleyin .Eğer ki rakibiniz %10-15 canla, manasız bir şekilde farm yapmaya çalışıp kaşınmıyorsa 6 lvl a kadar agresif bir harekette bulunmanızı önermiyorum. 6 lvla kadar defansif durmanız rakibinizi umutlandırıyor. Daha sonra rakibin canı %40 civarlarına düştüğünde doğru anda Q-E-W-R-Tutuştur atmanız killi garantileyecektir. Ayrıca Katarinada smartcast kullanmanızı şiddetle öneriyorum. Smartcast kulanmadan önce çok kez E den önce W yada R attığımı bilirim. Zaten Assassin karakterler atik olmayı gerektirir, normal kullanırsanız çok kill kaçırabilirsiniz.

Daha sonra fırsat buldukça Topa yada Bota gank gidin. Çok gank atan takım oyunu kazanır. Vereceğiniz hasarı bilin, karşıdaki şampiyonun yeteneklerini düşünün. Ganke gittiğiniz Renekton size stun atıp+ultisini açıp skilleriyle bir anda kesebilir. Stun en büyük düşmanınız...

İleri aşamalar ve Teamfightlar

Katarina da genelde yapılan hata "Nasolsa alan hasarı veriyorum" mantığıyla 5 kişinin arasına önden dalmaktır. Teamfightı siz başlatmayın. Bırakın takımınız başlatsın, kimsenin beklemediği bir anda aralarına dalıp ulti attığınız an rakibi eritirsiniz.

Karşı taraftan yapılan en büyük büyük hataysa Katarinayı kovalamaktır. Son aşamalarda ormanda blue alırken Evelynn sizi görüverdi. biraz saldırdınız, ikinizde bitkin düştünüz fakat sizin skilleriniz cooldownda Evelynn'inse bitmez tükenmez bir Q su var... Skilleriniz dolana kadar kaçıp bir çalıdan Q-E-W kombosu atmanız bir anda onu almanızı sağlayabilir. Katarina vereceği bütün hasarını ultisi ile 2.3 ultisiz ise 0.8 saniyede falan verir. Tam bir Assassin

Build

Aslında build konusuna pek girmek istemiyorum. Çünkü build karşı takıma göre yapılır. Karşınızda Talon Zed yada Jarvan gibi bir mid varsa ilk item Cehennem Asası(Abyssal Scepter) çıkmanızın anlamı yok. Ben yinede ortalama bir takıma göre temel build itemlarını vereyim

Başlangıç

x4

Kesin alınacak

Hem defansif hem ofansif bir item. Karşısı full AD değilse kesin çıkıyorum.

Şart zaten

yada

Çok gank atabiliyorsanız Gezgin alın.

Defansif

Üzerinize gelen yüksek burst damagei bir anda engelliyor. Güzel zırh ve çok iyi bir AP veriyor.

Verdiği can iyi AP ise ortalama denebilir. Pek yorum yok size kalmış

Karşı takımda Burst damage şampiyonlar çoksa bunu

DPS şampiyon çoksa bunu alın
    Ofansif

Magic Pen. önemli

Aktifini kullanmayı unutmayın.

Üstte açıkladım

Önermediklerim

Önermemin nedeni bu itemin burst casterlar için pek mânâsı olmaması. Büyü nüfuzu hariç diğer statlar bir burst caster için alakasız

Bunları pek önermiyorum. Güzel itemlar ancak daha güzelleri var. Yinede çok niyetliyseniz alabilirsiniz tabii

Edit: Son Patchten sonra Hextech de gayet viable oldu. Ancak hala Liandry önermiyorum nedenini ekledim

Umarım yardımcı olmuştur çok saatimi aldı yapmak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkuaz -- 23 Ekim 2013; 23:54:36 >

• Güzel rehber
  • rune ler op.
  • Çok şakacıymış gülmekten okuyamadım qnq.

Emeğine sağlık çoğunu okudum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bloodimir

rune ler op.

Aynen

Edit: Liandry i neden önermiyorsun yav tf öncesi iyi harras yapılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fucuklu Sumurta -- 3 Eylül 2013; 20:52:39 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu şakacı yazısını her gördüğüm yerde gülüyorum.
  • Harika olmuş

-Emeğe saygı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genel olara rehber güzel ama rylai den bahsederken slowu yazmamışsın o şaşırttı beni "slow çok iyi iş görüyor" vs. yazmanı beklerdim
  • Sakaci rehberboyle olmaz dur bak sana ornek verim
    Q; adami harraslar
    W; etrafinda bicak doner
    E:adama isinlanir
    R;3kisiye bicak atar

Masteries; 21/9/0
    Runes; Maviler buyu direnci gerisi ap
    İtems;Bitane ayakkabi geri kalan butun ap itemleri al

Tfde yapilmasi gerekenler; Tfye sonradan katil sonra allah ne verdiyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stoffers -- 3 Eylül 2013; 21:09:19 >
  • 1 kiside sakaci kata yapmamis forum bitmis arkadas.

Edit : Yazarken ustteki arkadas yapmis.KUTLAMA YAPALIM FORUM YASIYOR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richa -- 3 Eylül 2013; 21:02:15 >
  • güzel olmuş eline sağlık
  • kata gibi melee bir şampiyon için sarılar armor maviler mr daha iyi olur düşüncesindeyim. Onun haricinde iyi olmuş farklı 3 item buildi verip rehber dememişsin anlatmışsın

• Ben en başta rejuvenation bead gibi ismi olan hp regen+4 pot+ward ile başlıyorum çılgınlar gibi lanede duruyorum ne düşünüyorsun bu başlangıç hakkında?

• güzel olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: stoffers

Sakaci rehberboyle olmaz dur bak sana ornek verim
    Q; adami harraslar
    W; etrafinda bicak doner
    E:adama isinlanir
    R;3kisiye bicak atar

Masteries; 21/9/0
    Runes; Maviler buyu direnci gerisi ap
    İtems;Bitane ayakkabi geri kalan butun ap itemleri al

Tfde yapilmasi gerekenler; Tfye sonradan katil sonra allah ne verdiyse

tam olmamış beğenmedim rünler full ap ve 30 0 0 olması lazımdı, 120 ap veren itemlerin hepisini almak daha mantıklı 80 ap verende var şimdi.
  • Bunla idare edin artk:)

• quote:

Orijinalden alıntı: SirCrocodile

Ben en başta rejuvenation bead gibi ismi olan hp regen+4 pot+ward ile başlıyorum çılgınlar gibi lanede duruyorum ne düşünüyorsun bu başlangıç hakkında?

Denememiştim ama fena değil. Çok harasslayan şampiyonlara karşı iyi bir başlangıç olabilir.
  • guzel rehber eline sağlık, ancak build konusunda birkaç önerim var ilk olarak genelde deathfire grasp çikiyorum aktifi ile lane de geride bile olsan rakibin kolayca eriyor. Late game de aktif ve qew combosu ile supportu yok etmek ayri bir haz. Hextech gb yi bende genelde çıkmıyorum ancak 1200 luk alt iteminin verdiği spellwamp tf de ve lane daynıklılığini arttiriyor. Ardindan ionia cizmelerl ve zhonya cikiyorum boylece zhonyanın aktif i tükendiğinde qew açiliyor ve birk kill alma yada ward jump ile kacma firsatin oluyor.Rabadona gelirsek ne kadar geç alirsak okadar iyi ben genelde zhonya dan sonra direk onu yada defansif bir item cıkıyorum boylece full build de 800-900 ap oluyor duruma gore spell wamp ı satip void staff almak late için daha iyi olur.
    edit tabi benim buralar silver playz ama kata ile rahatca yükseliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Linkmaster -- 3 Eylül 2013; 21:26:55 >
  • Eline sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Linkmaster

guzel rehber eline sağlık, ancak build konusunda birkaç önerim var ilk olarak genelde deathfire grasp çikiyorum aktifi ile lane de geride bile olsan rakibin kolayca eriyor. Late game de aktif ve qew combosu ile supportu yok etmek ayri bir haz. Hextech gb yi bende genelde çıkmıyorum ancak 1200 luk alt iteminin verdiği spellwamp tf de ve lane daynıklılığini arttiriyor. Ardindan ionia cizmelerl ve zhonya cikiyorum boylece zhonyanın aktif i tükendiğinde qew açiliyor ve birk kill alma yada ward jump ile kacma firsatin oluyor.Rabadona gelirsek ne kadar geç alirsak okadar iyi ben genelde zhonya dan sonra direk onu yada defansif bir item cıkıyorum boylece full build de 800-900 ap oluyor duruma gore spell wamp ı satip void staff almak late için daha iyi olur.
    edit tabi benim buralar silver playz ama kata ile rahatca yükseliyorum

Item buildini sırasına göre vermedim yanlış anlaşılmasın.

Ionia çizmelerini bende başta alıyordum ancak artık almıyorum. çünkü tek bir komboda rakibi öldürebilirsen öldürüyorsun yoksa sen ölüyorsun Fizze CDR çıkmak nasılsa Katarina yada aynı şekilde olduğunu düşünüyorum. ancak Zhonya nın aktifiyle uyumlu olması konusunda haklı olabilirsin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.