Şimdi Ara

FX-8320 Çıldırtan Fan Sesi [Videolar Eklendi]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
1.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar PC'yi 1 hafta önce kurdum fakat ekran kartını bugün aldığım için anca tam çalıştırabildim. Bu fandan niye böyle anormal ses geliyor? Fan sesi değil bildiğin içindeki mekanizmanın sesini duyuyorum. 170 dolarlık işlemciye 5 para etmez fan koyuyorlar arkadaş. Aynı sorunu yaşayan başka birileri var mı? Sakın normal hali demeyin bana, bu nedir allasen :S

Gece (Fan Standard moddayken):
    http://www.youtube.com/watch?v=4L_3gnPZiiY

Gündüz (Fan Silent moddayken):
    http://www.youtube.com/watch?v=rqQEbysl4kU

Kasa içi düzen:
    http://www.youtube.com/watch?v=uZY0FgKVqyA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ztar -- 4 Eylül 2013; 13:51:23 >

• ztar kullanıcısına yanıt
    hiç normal hali olur mu fanın üzerine kablo gelmiştir ayaklar oturmamış fx serisinin fanları çok güzel

terman macun sürmeyi unutmadın inşallah
  • önceki kullandığım amd işlemcide öyle bir sorun vardı bendede, 4500rpm sabit dönüyordu fan. hwmonitörden kaç devirde çalıştığına bak, 2000'in üstünde değilse kasaya bak kabloya falan vuruyordur.
  • Valla normal hali ama yanına xigmatek nepartak denen fani alabilirsin 30$ gibi bir fiyatı var overclock yaparken rahat ve sessiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3600 rpm'de dönüyor kasayı camdan aşağı atacam bu nasıl bir gürültüdür arkadaş. Allahtan ekran kartında AMD gibi bir hataya düşmedim. Kasanın kapağını kapatıyorum yine değişen bir şey yok. Bu şekilde 15 dakika kullanılmaz bu PC. 3000 küsür liralık sistemde yaşadığımız soruna bak ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: ztar

3600 rpm'de dönüyor kasayı camdan aşağı atacam bu nasıl bir gürültüdür arkadaş. Allahtan ekran kartında AMD gibi bir hataya düşmedim. Kasanın kapağını kapatıyorum yine değişen bir şey yok. Bu şekilde 15 dakika kullanılmaz bu PC. 3000 küsür liralık sistemde yaşadığımız soruna bak ya.

3000 tl ve amd sistem
  • quote:

3600 rpm'de dönüyor kasayı camdan aşağı atacam bu nasıl bir gürültüdür arkadaş. Allahtan ekran kartında AMD gibi bir hataya düşmedim. Kasanın kapağını kapatıyorum yine değişen bir şey yok. Bu şekilde 15 dakika kullanılmaz bu PC. 3000 küsür liralık sistemde yaşadığımız soruna bak ya.

sen milletin gazına gelip aldıysan hata etmişssin 3000 tl'ye haswell alırdın.
    neyse amd fanları çok ses yapar mecburen 100 tl üstü verip düzgün bir soğutucu alacaksın.
  • intelcilerin yama yapma konusuymuş fake arkadaşlar dağılabilirsiniz
  • COOLER MASTER HYPER 212 EVO arkadaş 212x serisini önermiş ama kurulum zorluğu ve büyüklüğü dışında bunu da inceleyebilirsiniz malesef 100-150 tl vermek gerekecek ..o.c yapacaksaniz ve fan sesinden kurtulmak istiyorsaniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -İstanbullu-

quote:

3000 tl ve amd sistem

Tamam da hocam ne alaka :S Monitöründen mouse pad'ine kadar GTX 770'li sistem topladık. İşin içine Intel girseydi 3500 e çıkardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: streamin

COOLER MASTER HYPER 212 EVO arkadaş 212x serisini önermiş ama kurulum zorluğu ve büyüklüğü dışında bunu da inceleyebilirsiniz malesef 100-150 tl vermek gerekecek ..o.c yapacaksaniz ve fan sesinden kurtulmak istiyorsaniz.

Şu aşamada overclock yapma planım yoktu. Çünkü gerek yok sistem zaten yardırıyor. Ama şu fanda anormallik var tüm mekanizmanın sesini duyuyorum. Corsair Vengeance var bende ram olarak ve M5A97 R2.0'da ram slotları işlemciyle dip dibe. Yalnız çekilecek gibi değil bu ses.
  • Adam sistemini toplamış iş bitmiş hala intel diyen var ayrıca üç değil beş değil on binlik sistemede amd gider.

• quote:

quote:

COOLER MASTER HYPER 212 EVO arkadaş 212x serisini önermiş ama kurulum zorluğu ve büyüklüğü dışında bunu da inceleyebilirsiniz malesef 100-150 tl vermek gerekecek ..o.c yapacaksaniz ve fan sesinden kurtulmak istiyorsaniz.

Şu aşamada overclock yapma planım yoktu. Çünkü gerek yok sistem zaten yardırıyor. Ama şu fanda anormallik var tüm mekanizmanın sesini duyuyorum. Corsair Vengeance var bende ram olarak ve M5A97 R2.0'da ram slotları işlemciyle dip dibe. Yalnız çekilecek gibi değil bu ses.

dostum işlemci fanından mı yoksa kasanın egzos yada psu'nun fanından mi geliyor ses yani eminsin değil işlemci fanı olduguna ..Ben de cooler master tac 0 380 watt kasa vardi ki psu'sunun çıkardıgı ses inthihar sebebiydi ..eğer işlemci fanı ise tekrar çıkarıp iyice macunladıktan sonra yada fanını thermaltake , coooler master gibi kaliteli ve az ses çıkaran bir modelle değiştirmen gerekebilir ..olmadı 120-150 tl arası değil 40-50 tl'lik bir sağlam sessiz bir soğutucu al ki zaten amd ile gelen stok soğutucu da o kalitede birşeydir onu da dh 2.el kısmında 25-30 tl'ye okutursun

• hocam size bi soğutucu lazım :D
    212x alın rahat edin bu arada sisteminizin tamamını yazabilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlicanDernek

hocam size bi soğutucu lazım :D

dostum 212x al diyorsun ama 150 tl meret .. vatan haftasonu indirimi ile ne kadara düşer onu bilemiyorum tabi.
  • quote:

Arkadaşlar PC'yi 1 hafta önce kurdum fakat ekran kartını bugün aldığım için anca tam çalıştırabildim. Bu fandan niye böyle anormal ses geliyor? Fan sesi değil bildiğin içindeki mekanizmanın sesini duyuyorum. 170 dolarlık işlemciye 5 para etmez fan koyuyorlar arkadaş. Aynı sorunu yaşayan başka birileri var mı? Sakın normal hali demeyin bana, bu nedir allasen :S

hocam bende cumartesi aldım sıstemı yeni gercekten bendede aynı sorun var kasada fan takılı bi sürü yinede süpürge gibi fufufufu bi ses yapıyo bi duyman lazım kulaklıktan oynuyorum oyunu yardırıyo dediğin gibi hwmonitörde 2000 prm olduğunu gördüm oyunda cok ses yapıyo bende en yakın zamanda soğutucu almayı düşünüyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AlicanDernek

hocam size bi soğutucu lazım :D

dostum 212x al diyorsun ama 150 tl meret .. vatan haftasonu indirimi ile ne kadara düşer onu bilemiyorum tabi.

100 küsür hocam
  • SSD ile hayvani bir performans var şu an. Kasayı duvara çeviriyorum yine fayda etmiyor. Bu kasayla işkence edeceğin adamı aynı odaya koy yemin ediyorum 5 dakika sonra bülbül gibi ötmeye başlar. Ama bu ses anormal cidden beyler bu nedir allasen ya? Böyle bir şeyi piyasaya süremez hiçbir firma. Fan yine gürültülüdür eyvallah ama bu bariz bozuk fan sesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoes

hiç normal hali olur mu fanın üzerine kablo gelmiştir ayaklar oturmamış fx serisinin fanları çok güzel

terman macun sürmeyi unutmadın inşallah

Hocam görmemişim pardon, bir kere şöyle bir şey var fan yük altında olmamasına rağmen gereksiz hızlı dönüyor. Bios update yaptım fakat nafile. Ayakları oturmasa anormal sıcaklık değerleri olurdu. Şu an 45 derece civarı çalışıyor. Problem heatsink değil ki fan.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.