Şimdi Ara

iPhone hat çekmiyor (Restoreden sonra)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    iphone 3g telefonum recovery modda kalmıstı bayağıdır kenarda duruyodu çok uğraşıp yapamamıştım dün redsn0w programı ile dfu moda alıp itunesten önceden indirmiş olduğum custom firmware ile restore ettim ve oldu.

Şuanda hattı taktığımda hattı görüyor ama çekmiyor. Yani avea vb. yazmıyor. Telefonum bozulmadan öncede jbliydi hep aldığım gibi kullanmıştım. Imeisine baktıgımda ithalat yoluyla kayıtlı diyor. Recovery modda kalmadan önce normal hatla kullanabiliyordum. Neden hattı görmüyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgaucho -- 3 Eylül 2013; 11:19:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Saat ve tarih ayarini suanki tarihe ayarla
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucuk

Saat ve tarih ayarini suanki tarihe ayarla

+1
  • quote:

ituneste restoreden sonra günceldi zaten hocam saat ve tarih güncel şuanda. Hattı görüyor sim kart yok yazmıyo yani ama hakkında bölümünde operatör yok yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SemihYilmaz

quote:

+1

hocam baktım güncel fakat şuanda. Gene olmuyor

• Aşagıdaki Vermiş Oldugum Linklere Bak Dostum.

Şebeke Sorunu Çözüm

Şebeke Sorunu Çözüm - 2
  • quote:

Orijinalden alıntı: SemihYilmaz

Aşagıdaki Vermiş Oldugum Linklere Bak Dostum.

Şebeke Sorunu Çözüm

Şebeke Sorunu Çözüm - 2

hocam ilk linktekini denedim fayda etmedi. ikinci linkede girilmiyor. teşekkür ederim.
    yardımcı olabilecek bilgisi olan birisi varsa yardımcı olursa sevinirim..

• bilgisi olan yardımcı olabilecek birisi yokmu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihgaucho

bilgisi olan yardımcı olabilecek birisi yokmu ?

Cihazinizda sim kilit varmi varsa cydia dan ultrasn0w yukleyip denermisiniz birde

• quote:

Orijinalden alıntı: serif61

quote:

bilgisi olan yardımcı olabilecek birisi yokmu ?

Cihazinizda sim kilit varmi varsa cydia dan ultrasn0w yukleyip denermisiniz birde

hocam simkilit varmı yokmu bilmiyorum fakat hakkında bölümüne girdiğimde modelin sonu TU ile bitiyor. Custom fw ile restore edince cydia geldi fakat wifisi bozuk telefonun internet paketim var fakat telefon çekmediği için bağlanamıyorum. Hattı görüyor ama operatör yok.

• Daha önce garantili 4s ile başıma gelmişti. Garantiye yolladım. Yazılım yüklendi, sorun çözüldü diye geri geldi sanra tekrar problem çıkmadı. Bence telefonu temiz restore etmek sorunu çözebilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enclosure

Daha önce garantili 4s ile başıma gelmişti. Garantiye yolladım. Yazılım yüklendi, sorun çözüldü diye geri geldi sanra tekrar problem çıkmadı. Bence telefonu temiz restore etmek sorunu çözebilir.

Orjinal fw ile restore etmeyi denedim ama hata kodu vermişti. Dfu moda almadan restoreyi denemiştim sanırım ama. Yapabilirsem iyi olacak

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Enclosure

Daha önce garantili 4s ile başıma gelmişti. Garantiye yolladım. Yazılım yüklendi, sorun çözüldü diye geri geldi sanra tekrar problem çıkmadı. Bence telefonu temiz restore etmek sorunu çözebilir.

Orjinal fw ile restore etmeyi denedim ama hata kodu vermişti. Dfu moda almadan restoreyi denemiştim sanırım ama. Yapabilirsem iyi olacak

Host dosyasınını tmzleyerek dfu moda alıp restore denersenız sorun cozulur cıhazınız turkıye cıhazı dolayısı ıle sım kılıtsız
    Ya temız bır bılgısayarda restore deneyın yada host dosyasını sılıp bılgısayara restart atıp oyle deneyın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilmeyen cevap yazmasın da adamı yanlış yönlendirmeyin bari....hosts dosyasıyla falan hat gelmemesinin ne ilgisi var.......

Ayarlar/genel/hakkında/modem firmware de kaç yazıyor dostum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ffsev

Bilmeyen cevap yazmasın da adamı yanlış yönlendirmeyin bari....hosts dosyasıyla falan hat gelmemesinin ne ilgisi var.......

16.15.00 hocam model MB496TU yazıyor. Sürüm 4.2.1 (8C148)

• quote:

Bilmeyen cevap yazmasın da adamı yanlış yönlendirmeyin bari....hosts dosyasıyla falan hat gelmemesinin ne ilgisi var.......

Sen cok biliyorsun ya adam bak ne demis

Orjinal yazilimi yukleyememis olmasi host dosyasindaki islemden host dosyasini silip orjinal yazilimi yuklerse sorun cozulur buyuk ihtimalle orjinal dosyayi yuklemek icin host dosyasi ni orjinal haline cevirmesi lazim anladinmi sayin bilmis

• Tlefonu jailbreak yapın (4.2.1 e uygun Greenpois0n ile)
    Cydiaya girip ultrasnow 1.2.7 yükleyin
    Telefonu kapatıp açın hat gelir.

Ama ipad bb olduğundan sıkıntı yaşarsınız dolayısıyla ipad bb yi 5.13 e düşürüp aynı işlemleri yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ffsev -- 5 Eylül 2013; 15:12:19 >
  • quote:

Tlefonu jailbreak yapın (4.2.1 e uygun Greenpois0n ile)

Ama ipad bb olduğundan sıkıntı yaşarsınız dolayısıyla ipad bb yi 5.13 e düşürüp aynı işlemleri yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Telefon türkiyeden alınmış buna gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: omer_Faruk.

quote:

Tlefonu jailbreak yapın (4.2.1 e uygun Greenpois0n ile)

Telefon türkiyeden alınmış buna gerek yok

Emin misin dostum yoksa öylesine mi yazıyorsun...

İpad bb yüklenmiş okumadın mı? o baseband için ultrasnow şart yoksa hat gelmez.

• O baseand ipad basrbandimi eminmisiniz cihaz turkiye cihazi ve sim kilitsiz ve hatirladigim kadari ile ipad basebandi o degil

Kardesim sen orjinal yazilimi dene yuklemeyi host dosyasini orjinal haline cevirerek sorun yuzde 99 cozulur

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.