Şimdi Ara

Şok: Microsoft, Nokia'nın Cihazlar ve Servisler birimini 7,2 milyar dolara satın aldı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
422
Cevap
4
Favori
11.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lumiacılar istediğiniz oldu.Kına yakın

• Fiyat çok düşük geldi bana , yazık olmuş nokia'ya .
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur01651

Halen şoktayım !!!
    Dönüyorum dolaşıyorum, geliyorum yine yorumları okuyorum !!

Takma kafaya, Nokia yine eskisi gibi Nokia kalacak ama diğer firmalar wp ve android'in hala paçasında dolanırken nokia kendine öz sistemiyle ortalığı toz duman edecek.
  • Microsoftu Fazla Küçümsemeyin Dünyadaki Bilgisayarların %93 ünde Windows Kurulu ;)
  • Haberı bloomberg de gördüm inanamadım.. donanım habere baktım gerçektende doğruymus. nokıa cok ucuza kapatıldı. 7 milyar dolar nedir kardeşim. Yılların şirketi bu kadar mı dediyor. Motorola hiç piyasada olmamasına rağmen 12 milyar dolara satıldıgina göre En az bi 25-30 milyar dolar etmesi gerekirdi. Nokıa son aylarda yükselişe geçti her çeyrekte daha fazla akıllı telefon satıyordu. Belki 3 yıl sonra akıllı telefon pazarında 2. Falan olabilir. Mıcrosoft bunu biliyordu artık windows phone mağazası geliştigine göre millet nokıa almamak için bır bahane söyleyemezdi.. Android sever olarak bunu diyorum..

Bunlar hep amerikaliların oyunları..

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Valla hiç te şok falan değil. Bak gibi de ortadaydı. Olop, resmen Microsoft tarafından Nokia'yı satın almak için Nokia'nın değerini düşürmek üzere Nokia'nın başına getirilmiş bir truva atıydı. Nokia, Android kullanıyor olsaydı, değeri düşmez ve 1. sıraya yerleşirdi. Değeri de 7 milyar değil, 70 Milyar dolar olurdu, Microsoft'ta Nokia'yı anca rüyasında satın alırdı...

Zamanında söyledim, söyledim inandıramadım.

Şimdi olacağı da ön göreyim:

Zamanla yavaş yavaş işten çıkartmalar başlayacak ve Microsoft, Nokia'nın 32000 çalışanını yavaş yavaş işten çıkararak ve yerine kendi kadrosunu oluşturacak...

32000 çalışanını işten neden çıkarsın ki? Onlar tam bir ganimet, tam bir donanım mühendisi.

Kendi kadrosunu oluşturmak istese niye satın alsın ki?

Jo Harlow, Juha Putkiranta, Timo Toikkanen, Chris Weber gibi üst düzey yöneticiler bile Microsoft'a transfer oluyor.

Stephen Elop Microsoft'un yeni CEO'su olsun var ya bütün firmalar cayır cayır yanar.

• quote:

Orijinalden alıntı: hawloo

quote:

Halen şoktayım !!!

Takma kafaya, Nokia yine eskisi gibi Nokia kalacak ama diğer firmalar wp ve android'in hala paçasında dolanırken nokia kendine öz sistemiyle ortalığı toz duman edecek.

O günlerde parlayan Nokia değil Microsoft olacak, ben işte bu yüzden bozuğum biraz.
    Nokia adını belki birdaha hiç duymayacağız.
    Anca kapak altında geçer, produced by nokia diye.
    İnsanlar artık Nokiaya güvenemezler.
    Kaç bilir kişi Güvenerek Lenova alabiliyor mesela?
  • Kaleyi içten fethettiler. Microsoft boşuna Dünya devi bi marka değil

• Hass... bir daha asla nokia almiycam

• quote:

Orijinalden alıntı: ulasates

Nokia artık eskisi gibi değildi, kendini de yenileyemedi. Bütün umudunu Windows Phone'a bağlamıştı ve bu yapılan en mantıklı hareket oldu. Windows Phone piyasasından büyük ihtimal diğer firmalar çekilecek yada ürünlerini azaltacak, ancak Nokia ve Microsoft ortaklığı iyi değerlendirirse ortalıkta ne Nexus kalır ne de iPhone..

İyide bildiğim kadarıyla Windows Phone ile telefon satan tek firma (Türkiye için yazıyorum) Htc ve onunda tek modeli var.Samsung ise Windowslu telefonları sadece Abd'de satıyor diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0537 -- 3 Eylül 2013; 12:56:50 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hawloo

quote:

Halen şoktayım !!!

O günlerde parlayan Nokia değil Microsoft olacak, ben işte bu yüzden bozuğum biraz.
    Nokia adını belki birdaha hiç duymayacağız.
    Anca kapak altında geçer, produced by nokia diye.
    İnsanlar artık Nokiaya güvenemezler.
    Kaç bilir kişi Güvenerek Lenova alabiliyor mesela?

+1

• Microsfot'un Nokia'yı satın almasına her ne kadar üzülsem de, kafama takılan asıl soru, WP8 işletim sistemini diğer üreticiler kullanmaya devam edebilecek mi yoksa Apple gibi sadece kendine mi saklayacak.

• bunun olacağı belliydi..
    nokia herşeyi donanım sanarak (2009 dan önce öyleydi, kasan kibarsa ve kaliteli ise iyi telfon olmaya yeterli idi) android in tavan yaptığı bir dönemde gitti win ile arlaştı..
    ve kendini bu komik rakamlara satmak zorunda kaldı..
  • Cihazların yeni ismi Windows Phone olabilir.
    Lumia ismine de devam edeceklerini zannetmiyorum.
  • Stephen Elop görevini başarıyla tamamlamış.Koskoca 150 yıllık bir firmayı üç senede batırdılar.Şimdi de 3 sene sonra Nokia ismi gider tamamıyla Microsoft'a kalır.Nokia'yı ne kadar desteklesemde satış işlemi Nokia isminin sonunu getirmiş oldu.Artık bir firmaya daha veda etme zamanı geldi...
  • Güzel anlaşma,bakalım neler çıkacak ortaya.
  • Bu hangi markanın neyi satın aldığı konusu bizi niye bu kadar ilgilendiriyor? Bize ne? Nokia 820 ve 925 sahibiyim, haberden olumlu ya da olumsuz etkilenmedim.

Bir de ben demiştimciler çıkmış yine piyasaya. Sen kimsin? Sen desen ne olur, demesen ne olur? Basit tahminin tuttu diye eline ne geçti?
  • http://ozgurturanli.com/nokia-bu-hale-nasil-dustu/

yukardaki yazıyı okuyun.

adam resmen microsoft nokia nın hisse değerinin düşmesini bekliyor öyle satın alıcak demiş.
    Burdan şu sonuç çıkıyor.
    Microsoft nokiayı satın almak için yazılım destediğini kısıtladı. Bir yandan destek olur gibi nakit yardımında bulunurken diğer yandan gdr3 güncellemesini 2014 e bırakarak 10 milyar $ seviyesinde sabitleyip satın almayı düşünüyordu. Yatırımcılar içinde nokia gelecek vaad ederken hızlı yükselişe geçmediği için durağan gözüküyordu.
    Satın almadan sonra microsoft nokia ya büyük yatırımlar yapıcak. Gdr3 güncellemesi ile birlikle mobile ile RT bölümü birleşicek daha çok reklam ve daha çok uygulama olucak.

Yani nokia microsoftun tuzağına düştü...

• En kaliteli cihazları üreten marka Nokia. Aksini iddia eden gitsin kendini bir yerlerden atsın.

Sadece bu geleneğin bozulması beni üzer.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.