Şimdi Ara

Broadcom entegre cihazlara da WiFi Direct özelliğini getiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Broadcom entegre cihazlara da WiFi Direct özelliğini getiriyor

Son dönemlerde akıllı saat, sağlık takip sensörü gibi entegre cihaz segmentinde yer alan giyilebilir elektronik cihazların giderek yükselen bir trende sahip olması, kablosuz bağlantı açısından seçeneklerin artmasına neden oldu.

Bu tarz entegre cihazlarda duruma göre Bluetooth, WiFi, NFC, GPS gibi bağlantı teknolojileri tek tek veya hepsi bir arada sunulabiliyor. Yongaseti pazarında önemli hamlelerini gördüğümüz Broadcom, entegre cihaz pazarına da bu tarz bağlantı yongaları tedarik ediyor.

Firma WICED adında Bluetooth Smart, WiFi, NFC, GPS gibi teknolojileri giyilebilir cihazlara sunmayı hedefleyen bir girişim başlatmıştı. Bu girişim artık, iki WiFi özellikli cihaz arasında doğrudan veri paylaşımı yapmaya imkan tanıyan WiFi Direct teknolojisini de bünyesine kattı. 

WICED Direct olarak yeniden isimlendirilen girişim giyilebilir cihazlara daha fazla bağlantı seçenekleri sunacak. 2014 yılında 1.5 milyar dolara ulaşması beklenen giyilebilir bileşen pazarında Broadcom, uygun fiyatlı çözümlerle payını genişletmeye çalışacak.

Analizler bu yıl 15 milyon giyilebilir akıllı cihaz satılacağını öngörürken, 2017 yılında ise bu sayı 70 milyona yükselecek.  

• Akıllı saatler ne kadar tutucak bakalım.
  • Ne kadar akilli olurlarsa olsun resimdeki hesap makineli kizilotesi kumandali saatler kadar efsane olamayacaklar.

• heyt be data banka fen formullerini yaziyordum :). Sınavlarda bayaa işe yariyordu

• Canım Casio'm benim :) Hala takarım.

• Bataryalar gelişmediği sürece şarj aletiyle dolanmak zorunda kalacağız..

• bu apple, samsung gibi markalar işin moda, dolayısıyla kapitalist tarafını temsil ediyor. suntoo, polar ve garmin gibi markalara ait, akıllı saatlere bakabilirsiniz.

• AKıllı saatlere sim kart takamadığımız sürece anlamsız kalacakalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: xlmnt13

heyt be data banka fen formullerini yaziyordum :). Sınavlarda bayaa işe yariyordu

sırf sınavlar için bu saatlerden alırdık :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Psydia

Ne kadar akilli olurlarsa olsun resimdeki hesap makineli kizilotesi kumandali saatler kadar efsane olamayacaklar.

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psydia

Ne kadar akilli olurlarsa olsun resimdeki hesap makineli kizilotesi kumandali saatler kadar efsane olamayacaklar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bunların çakmasından var okulda biriyle şakalaşırken birtane düğmesi koptmuştu pil taksan çalışır tahtakaleden almıştım muhasebe kodlarını yazadım.

• Umarım ucuz ve kullanışlı olur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.