Şimdi Ara

Akıllı telefon destekli sanal gerçeklik gözlüğü projesi: vrAse

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Akıllı telefon destekli sanal gerçeklik gözlüğü projesi: vrAse

Popüler bağış sitesi Kickstarter üzerinde akıllı cep telefonları için başlatılan güncel projelerden vrAse, kullanıcılara telefonlarını giyme şansı tanıyor.

İçerisinde yer alan doktor onaylı ayarlanabilir özel optiklerle, bağlanan akıllı cep telefonlarından aldığı normal ya da üç boyutlu (Side by Side / SBS destekli) görüntüyü 200-inç ekran boyutunda sunabilen ve oldukça farklı bir deneyim vaat eden vrAse, üç boyutlu yazıcı ile üretilmiş gövdesiyle de 330 gram gibi bir ağırlık değeri ortaya koyuyor ve yapı olarak Oculus Rift modelini andırıyor. Oyunlar, filmler ya da telefonların kameraları sayesinde arttırılmış gerçeklik işlemlerde kullanılabilen ürün, video çekimi gibi farklı işlevler için de rahatlıkla kullanılabiliyor. Apple iPhone 5, HTC One, Sony Xperia Z, Samsung Galaxy S3, S4 ve Note 2 gibi modelleri kızaklı gövde yapısı sayesinde taşıyabilen vrAse, geliştirici ekibin söylediğine göre içerisine kesinlikle ışık almıyor ve üç boyutlu görüntülerde meydana gelen baş ağrısı gibi sorunlara neden olmuyor.

Site üzerinde başlatılırken konan 55,000 pound hedefi, 280 bağış ile 15,365 pound seviyesine getiren ve bitimine 42 kalan vrAse gözlük projesi, yapılacak 48 pound bağış (15 pound uluslararası kargo) ile 2014 Şubat ayında elde edilebiliyor. Ürün hakkında hazırlamış tanıtım videosunu direkt olarak aşağıda izleyebilirsiniz.

• Çöp.

• Birde yüksek ppi ne işe yarayacak derlerdi :D

• Telefonu bi gözümüze sokmadığımız kalmıştı.
  • Yok ebesinin gözlüğü..!

• çok kaba olmuş tasarım ama güzel düşünce uzun vadede gözü ne hale getirir orasıda ayrı konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kanser oluruz.
  • Babannemin hacca gittiğinde getirdiği gözlüğe benziyor. Hani takıp düğmeye basardık , disk gibi birşeyde dönerek görüntü gösterirdi :D

• Pratik ve ucuz bir şey. Ben hoşlandım.

• Olay çok iyi ama aletler çok kaba duruyo sanki 80'lerdeki o koca bilgisayarlar gibi.

• ben tam olarak anlayamadım ne işe yaradığını

şimdi mesela kamerayı açtım telefonda, buna taktım. nasıl 3 boyutlu gösterecek ki? sonuçta telefonda tek kamera var ve tek açıdan çekilmiş bi görüntü var önümde??? 3 boyut da derinliği sağlayabilmek için iki farklı açıdan çekilmiş olması gerek (tabi sonradan yazılım ile derinlik katmadan bahsetmiyoruz burda)
  • Gözler pert
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeufeL-07

Babannemin hacca gittiğinde getirdiği gözlüğe benziyor. Hani takıp düğmeye basardık , disk gibi birşeyde dönerek görüntü gösterirdi :D

çocukken ilk gördüğümde: bu ne bee kafanıza dayıyonuz da ne oluyo ki? gibi bi tepki vermiştim ama bakınca şok olmuştum

• Tv görüntüsünü böyle alabilse daha yaratıcı olur, öbür türlü göz bozan ÇÖP!!!
  • tv görüntüsünü alıp 3d çevirirse konsolla beraber kullanışl olur 5" te 1080p oldukça kullanışlı olacaktır
  • telefonun yaydığı radyasyon gereği uzun süreli olarak beyne bu kadar yakın kullanılmamalıdır.. ayrıca göze izlemeden dolayı bir zarar vermeyebilir ama radyasyona maruz kalan gözün radyasyonun verdiği elektromanyetik ışınların ısısıyla aynı yumurta gibi haşlandığı ve belli bir noktadan sonra körlüğe neden olduğu açıklanmıştır... zevk ve eğlence için sağlığı tehlikeye atmak çok yanlış bir davranış olur..

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

ben tam olarak anlayamadım ne işe yaradığını şimdi mesela kamerayı açtım telefonda, buna taktım. nasıl 3 boyutlu gösterecek ki? sonuçta telefonda tek kamera var ve tek açıdan çekilmiş bi görüntü var önümde??? 3 boyut da derinliği sağlayabilmek için iki farklı açıdan çekilmiş olması gerek (tabi sonradan yazılım ile derinlik katmadan bahsetmiyoruz burda)

Şöyle düşün;
    kamera çift olsaydı gerçek görüntüyü evet 3d olarak sana aktaracaktı ama bununda lensi çift. Gerçek görüntü yerine telefonun ekranındaki görüntüyü sana çift lensten 3d olarak aktarıyor

Gerçi ben de tam olarak ne işe yaradığını anlamadım :S

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

quote:

ben tam olarak anlayamadım ne işe yaradığını şimdi mesela kamerayı açtım telefonda, buna taktım. nasıl 3 boyutlu gösterecek ki? sonuçta telefonda tek kamera var ve tek açıdan çekilmiş bi görüntü var önümde??? 3 boyut da derinliği sağlayabilmek için iki farklı açıdan çekilmiş olması gerek (tabi sonradan yazılım ile derinlik katmadan bahsetmiyoruz burda)

Şöyle düşün;
    kamera çift olsaydı gerçek görüntüyü evet 3d olarak sana aktaracaktı ama bununda lensi çift. Gerçek görüntü yerine telefonun ekranındaki görüntüyü sana çift lensten 3d olarak aktarıyor

Gerçi ben de tam olarak ne işe yaradığını anlamadım :S

bunu zaten biliyorum da bu görüntüye derinlik kazandırmaz ki. sadece ekranı 3 boyutlu ortamda büyük ve uzakta gösterir (yani muhtemelen yaptığı budur) ama ekran üzerindeki kamera görüntüsüne derinlik katamaz. yani ekranı 3 boyutlu ortamda uzakta ve büyük gibi görsen de gene düz bir zemin olarak görürsün.

ekran üzerindeki görüntünün derinliğe sahip olabilmesi için farklı açıdan çift çekim şarttır (yazılım ile derinlik eklenenler ayrı mevzu)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TeufeL-07 Babannemin hacca gittiğinde getirdiği gözlüğe benziyor. Hani takıp düğmeye basardık , disk gibi birşeyde dönerek görüntü gösterirdi :D
    çocukken ilk gördüğümde: bu ne bee kafanıza dayıyonuz da ne oluyo ki? gibi bi tepki vermiştim ama bakınca şok olmuştum

E ozaman üç de müç de yoktu :D Ama gözlük mözlük yapıyormuşuz yine bi şekil baksana :D

• Oculus rift'in telefonla yapılmışına benziyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.