Şimdi Ara

pipo m9pro , pipo max m9, cube u30gt2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
1.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    400Tl civarında bir bütçem var Bu üç tabletden hangisini önerirsiniz.Daha önce hiç çin sitelerinden alışveriş yapmadım...
    Forumda Cubeu30gt2 kullanıcısı çok var galiba baya bir inceleme yazısı buldum ama Pipo hakkında pek bişey bilmiyorum.
    Birde bu indirim kuponlarını nereden bulabilirim %8 falan veriyormuş galiba google'den biraz baktım ama hepsinin kullanım zamanı dolmuş yada geçerli değil diyor.

Aliexpress'de normade 240$ civarı olan pipo m9 pro'yu 200$'a buldum satıcı sizce ne kadar güvenilir ?
    http://www.aliexpress.com/item/Pipo-M9-Pro-3G-Tablet-PC-RK3188-Quad-core-Cortex-A9-1-6GHz-10-1-inch/1060327578.html

ve son olarak Aliexpress'de paypal kullanmıyor galiba herhangi bi arızalı durum olursa ben tableti geri mi gönderiyorum ? Zaten 30 gün yolda geçiyor bu süre kapsamında 30 gün garantisi de bitmiş oluyor.Nasıl bi garanti sistemi var.Herkese teşekkürler

• Pipo m9 almaya karar verdim.Aliexpress'den 460TL'ye aldım enpara card ile 360TL'ye gelmiş oldu.
    İçerikte şunlar var : koruma çantası,kulaklık,şarj aleti,usb kablosu x2, bi tane de AC dönüştürücü.

Öncelikle ilk kutuyu açtıktan sonra ekranın ortasında koruyucudan kaynaklanmayan bi leke vardı.Bir gün sonra geçti.Sıcaklık değişimden olabiliceğini düşünüyorum.Bir haftadır kullanıyorum bi sorun çıkmadı, bu yüzden bende geri göndermeyi düşünmüyorum.

Antutu benchmark

Wifi : Çekim gücü gayet iyi 30m uzaklıktaki erişim noktasına çok rahat bağlanıyor.Aynı noktadaki bilgisayarla tableti karşılaştırdığımda ikiside aynı seviyede çekim gücüne sahipti.

Oyunlar : Bi kaç oyun deneme şansım oldu.Zaten çoğu oyunu rahatlıkla oynatıyor.
    Fifa14 çok akıcı oynanıyor.İçlerinden real racing 3'de zaman zaman ekranda yavaşlamalar oldu ama oynanabilirliği iyiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunfever -- 18 Aralık 2013; 0:46:22 >

• gunfever G kullanıcısına yanıt
    Hocam Türkiye'dan de alabilirsin bazılarını garantili olarak ama yaklaşık 200 lira fazla para ödeyerek... Ama vermek istermisiniz bilemem...

pipo m9 Türkiye'de artes q1003 olarak satılıyor. pipo m8 pro ise codegen quantum94 diye...

pipo m9 pro pipo m9'un aynı kasa fakat daha gelişmiş özellikleri var. cube u30gt2 ise bazıları sorunlu diyordu ama forumda arkadaşlar güncelleme sonrası düzeldi diyorlar, hoparlörü kötüymüş onda bir düzelme yok.

pipo m9 ve m8 pro modellerinden birini ben Türkiye'den almayı düşünüyorum... İlki gayet stabil bir tablet sesi güzel pili bayağı dayanıklı ekranı da güzel diyorlar. İkincisi 9.4 inç ekranı var ppi değeri ilkine göre daha yüksek paneli bayağı kaliteliymiş lg yapımı, genel olarak çok güzel diyorlar pili ilkine göre daha düşük, ama o da gayet iyi idare ediyormuş...

pipo m9pro dediğim gibi m9 modelinin biraz daha gelişmişi ve ondan farklı olarak çözünürlüğü 1920x1200 32GB dahili depolama alanı var, gps'i var.

Ben m9 pro'yu almak isterdim garantili olarak satsalar Türkiye'de... Ama büyük olasılık ya pipo m9 ya da m8 pro'dan birini alacağım gibi...

• Türkiye'den garantili almak daha mantıklı ama dediğin gibi 400Tl bütçem var ona da Türkiye'de iyi bişey bulamıyorum.
    Birde üstüne alınma ama aynı ürünü 400Tl'ye almak varken ismini değiştirip 600TL'ye burdan almak bana çok mantıksız geliyor.
    Bende en son pipo max-m9 almaya karar verdim.Birde antutu'dan puanlarına baktım ; pipo max m9 =~ 17.500 alırken pipo m9-pro =~ 14.500 gibi bir puan aldı.m8 pro ise 12.000 civarında kaldı.

pandawill'de pipo m9-max'ı 239$'a buldum %5'de indirim kuponu var.218$'a geliyor ama sen bilirsin yine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunfever -- 2 Eylül 2013; 2:16:12 >
  • pm yolladım. Okumadan karar vermeyin ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blur

pm yolladım. Okumadan karar vermeyin ;)

bende pipo ile ilgileniyorum konu bunla ilgili ise bende bir pm alabilir miyim.
  • Türkiyeden alıp 2 yıl garanti olayı bana daha mantıklı geliyor... Benim fikrim.

Ben de m9'u almayı düşünüyorum daha doğrusu Türkiye'de satılanını, artes q1003.

m9 pro'nun antutu puanının düşük olması normal çünkü fhd bir model ama m8 pro'nun o kadar düşük olmaması lazım sonuçta m9 ile neredeyse aynı donanıma sahip...

Fiyatı uygun yurtdışında ama sonuçta gümrüğe takılma olasılığını da düşünmek lazım...

Yani en ucuz fiyatından bile aldığını düşünsek 218$, gümrüğe takılırsa eğer 18% kdv var etti sana toplam fiyatı 257,24$ yani 515 tl gibi birşey... Harçtır başka birşeydir daha binerse üstüne 550ye yakına malolacak... Türkiye'de 590 gibi fiyata satan siteler var... Bence o kadar uğraşmaya değmez diye düşünüyorum...

Dediğim gibi benim şahsi fikrim...

Dışarıdan alacağım tek durum bir arkadaşa aldırmak olurdu... Çin, Hong Kong tarafına biri gitse ona aldırabilirim...

@gunfever

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acer_sahibi77 -- 8 Eylül 2013; 11:47:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: acer_sahibi77

Türkiyeden alıp 2 yıl garanti olayı bana daha mantıklı geliyor... Benim fikrim.

Ben de m9'u almayı düşünüyorum daha doğrusu Türkiye'de satılanını, artes q1003.

m9 pro'nun antutu puanının düşük olması normal çünkü fhd bir model ama m8 pro'nun o kadar düşük olmaması lazım sonuçta m9 ile neredeyse aynı donanıma sahip...

Fiyatı uygun yurtdışında ama sonuçta gümrüğe takılma olasılığını da düşünmek lazım...

Yani en ucuz fiyatından bile aldığını düşünsek 218$, gümrüğe takılırsa eğer 18% kdv var etti sana toplam fiyatı 257,24$ yani 515 tl gibi birşey... Harçtır başka birşeydir daha binerse üstüne 550ye yakına malolacak... Türkiye'de 590 gibi fiyata satan siteler var... Bence o kadar uğraşmaya değmez diye düşünüyorum...

Dediğim gibi benim şahsi fikrim...

Dışarıdan alacağım tek durum bir arkadaşa aldırmak olurdu... Çin, Hong Kong tarafına biri gitse ona aldırabilirim...

@gunfever

Sizin yerinizde olsam en son dert edeceğim sey gumruk olurdu :) Yine de secim sizin nasıl isterseniz oyle olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: Chosen

quote:

Pipo'nun fiyat performans ürünleri belli. Yolladım
  • Blur kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam da... Hiç yurdışından alışveriş yapmadığım için pek cesaretim yok...
    Artı biraz önce forumda okudum bir arkadaş buycoins'ten ucuza bir tablet almış ama sorunlarla karşılaşmış...

Belki nadir olan şeylerdir ama oluyor işte ve o durumda tekrar çine geri gönder tekrar gelmesini bekle kargo ücreti öde...

Dediğim gibi ancak bir arkadaş yurtdışına giderse aldırabilirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: acer_sahibi77

Doğrudur hocam da... Hiç yurdışından alışveriş yapmadığım için pek cesaretim yok...
    Artı biraz önce forumda okudum bir arkadaş buycoins'ten ucuza bir tablet almış ama sorunlarla karşılaşmış...

Belki nadir olan şeylerdir ama oluyor işte ve o durumda tekrar çine geri gönder tekrar gelmesini bekle kargo ücreti öde...

Dediğim gibi ancak bir arkadaş yurtdışına giderse aldırabilirim...

Problemler olur olacaktır her yerde durum aynı. Muhm olan satın aldıgınız cihazın arkasında satıcının saglam durabilmesi.

100 kişi tablet alır metheder kimsenin aklında yer etmez ama bir kişi yaşadıpı problemi yazınca 100 kişinin aklına kazınır.

Ben bunu şanssızlık olarak değerlendiriyorum. Bundan daha öte yurtdışına müşteri kaçırmak istemeyen satıcıların da haberleri olabilir...

Daha önce forumda bunun gibi kötü niyetleri 10'larca kere tecrübe ettik...

• hocam 600 liraya türkiye garantili cube u30gt2 tabletini öneriyorum. hem kargo hızlı hemde türkiye garantili. zaten performansına diyecek yok. güncellemeler sayesinde eskideki bi çok sorununu halletti. şimdi yeni yeni güncellemeler geliyor. türkiye garantili olan çin malı bir tablette ilk multiwindow cube u30gt2 de var :) yeni gelen güncellemeleri hemen sitelerinde yalın bir rom halinde türkçe olarak atıyorlar. zaten milletin dediğine bakılırsa en iyi ilgilenen teknik servis cubeturkiye'ninmiş.

bence iyi düşünün. alacağınız tablet çin malı bi tablet olacağı için elbet ilerde sorunu olacaktır. e o zaman kesinlikle türkiye garantili bi ürün alınkı ilerde olası sorunlarda paranız boşa gitmesin
  • Blur kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam kötü niyetlilerde de vardır... Ama dediğim gibi ben herhalde Türkiye'de alacağım...
    Daha mantıklı geldi...
  • typersin25 T kullanıcısına yanıt
    Hocam 600 dediğiniz 699 tl gözüküyor cube tr'nin sayfasında...
    Güncellemede hızlılar doğru... Ama birçok arkadaş en son güncellemeden sonra pil ömrünün düştüğünü söylüyor...
    Benim için pil ömrü önemli olduğu için pipo m9 ile pipo m8 pro arasında kalmıştım. yani artes q1003 ve codegen quantum94...
    Ama büyük olasılık artes'i alacağım gibi gözüküyor... Pil ömrü çok daha iyi... Ama tasarım ve paneli yüzünden ve 9.4 inç olşundan dolayı aklım quantum94'e de takılıp kalıyor bazen..

Kesin ikisinden biri olacak ama...
  • Ben dün 620 liraya full aksesuarlı bi tane sipariş verdim. Hocam bahsettiğiniz batarya sorununuda eminim bi güncellemeleyle hakledeceklerdir. Yani düşün hiç olmadı elinin altında bi servis var oraya yollarsın.

U30gt2 ile pipo m9 un batarya performansı arasında 1 saat var. 1 saat çok uçuk bi süre değil. 1 saat fazla kullanacam diye grantiyi hiçe saymayın bence hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • typersin25 T kullanıcısına yanıt
    Hocam ikisinin arasında 1 saatten fazla fark var pipo m9 8 saat hatta daha fazla pil ömrü var... u30gt2 için okuduklarım 5.30 saat gibi..

Hem ben de pipo garantiyi hiçe saymıyorum hocam, pipo m9 almıycam yurtdışından, Türkiye'den artes'in sattığı q1003'ü alacağım... Pipo m9 sonuçta o da... Ama 2 yıl garantili...
  • Karar sizin hocam :) umarım alacağınız tablette hiçbir sorun olmaz istediğiniz gibi kullanırsınız :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şans artık hocam ama sonuçta bir sorun çıksa da 2 yıl garantisi var Türkiye'de...
    cube u30gt2'yi çok düşündüm ama bir türlü tam olarak aklıma yatmadı...
    rk3188'in fhd ve retina ile biraz kasıldığını yazıyordu millet... Sadece Türkiye'de değil yabancı forumalarda da öyle diyordu...
    Belki güncellemelerle düzelmiştir...

Bir de millet genelde pipo markasından memnun...

Ama dediğim gibi şans sonuçta... Umarım siz de sorunsuz sualsiz kullanırsınız...

@typersin25

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acer_sahibi77 -- 8 Eylül 2013; 15:26:09 >
  • quote:

quote:

quote:

hocam bana da atabilir misin. pipo m9 ile pro arasında kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: insa_c

quote:

quote:

quote:

hocam bana da atabilir misin. pipo m9 ile pro arasında kaldım

Gitti

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.